Tréma před svatbou. Jak jste to prožívaly Vy?

johan7
6. říj 2019

Zdravím vás, holky,
Vy jste tu tak fajn a vždycky dobře poradíte 🙂
Svatbu máme teď v pátek od 17:00 a já začínám být docela nervní jak sáňky v létě, bojím se, že až uvidím těch lidí, že se zaseknu a nevydám ze sebe ani hlásku nebo že omdlim nebo nevím, napadaj mě šílenosti a možná jen potřebuju uklidnit, že to je normální a že to v ten den zmizí. Možná tam šoupnu po “O” jednoho panáčka 🙂 Jak jste to prožívaly vy?
Moc díky, Joh.

pipi_puncocha
6. říj 2019

Já myslím, že to je normální a že to k tomu patří.🙂 já jsem skoro celou noc před lítala na záchod, skoro jsem nespala, celý obřad jsem brečela od toho, co jsem vyšla uličkou, ale říkala jsem si, že to jsem prostě já. To "ano" jsem ze sebe vysoukala jen tak tak, ale potom to ze mě spadlo a byl to super den. Čeho se nejvíce obáváš? Je dobré si to nějak uvědomit, pojmenovat a pak s tím pracovat ve smyslu co udělat pro to, aby se to nestalo, náhradní varianty atd.

johan7
autor
6. říj 2019

@pipi_puncocha Děkuju moc 🙂 no to já běhám už teď 😁 my jsme si právě vymysleli ještě takovou bejkárnu, že budeme říkat slib a strašně se bojím, že to ze sebe nevysoukám nebo že řeknu uplnou blbost, že zpanikařím, znervózním a omdlim 😁 ne, to asi neomdlím, ale možná z toho mám větší trému teď než budu mít potom...

marcicek84
6. říj 2019

@johan7 vis co nechapu,vis ze jsi tremistka a jeste si vymyslite vlastni slib...no radeji si ho napis nekde na papirek jako tahak a budes v klidu 🙂

misicka1988
6. říj 2019

@johan7 Si myslím že to prožívá víceméně každá 😊 Já měla takovouhle trému i při své druhé svatbě 😁 A můžu ti říct, že jakmile nás začala svatební hosteska v předsálí rovnat jak máme jít do oddavací místnosti kde už sedělo na 50 hostů, přepl se mi mozek do nějakého zvláštního režimu. Připadalo a jsem si jako ve filmu, celou tu dobu až než jsme dodáni vyšli ven jsem byla ve zvláštním oparu, a dost věcí si nepamatuji 😁 Vlastně až když jsem se dívala na fotky a videa, tak jsem si to pořádně užila 😁 Jsem prostě trémistka 🙄😁

johan7
autor
6. říj 2019

@marcicek84 Mno, tak taková jsem já 😀 taky jsem nečekala, že z toho budu tak nervózní, jinak trémistka ani nejsem...a chápat to nemusíš 🙂

marcicek84
6. říj 2019

@johan7 jinak uvidis ze to dobre dopadne a pro zasmani jeden muj kamarad tremista rikal,to jak jsem byl nervozni pred svatbou nebylo nic oproti tem nervum u rozvodu (mel fakt zenskou potvoru),no uz je stastne rozvednej, ma novou pritelkyni a dite na ceste tak uvazuje o dalsi svatbe...

johan7
autor
6. říj 2019

@misicka1988 😀 ježiši to je skvělý, já jsem si uplně představila ten stav - takovej ten tělo přítomno a mozek uplně jinde 😀 a potom si člověk zpětně říká, že to vlastně nic nebylo, že?

johan7
autor
6. říj 2019

@marcicek84 😀 tak to si zapamtuju, snad to tam nikomu u oltáře neřeknu, to je dobrý. Možná si z toho dělám dopředu hlavu, ale tak to prostě mám no..., ale dám si jednoho na kuráž a snad to ustojim 😀

misicka1988
6. říj 2019

@johan7 To je přesne ono 😊 Prostě děláš ty "věci" automaticky 😁 Zpětně jsem si vyčítala že jsem si to nedokázala užít víc.. Ale pak jsem si to vynahradila na svatební hostině, a mejdanu. To už tréma nebyla, vše to že mě spadlo 😊

johan7
autor
6. říj 2019

@misicka1988 To je hezký, podle mě tohle je přirozená reakce organismu na takový stres, že prostě přepne na autopilota 😀 aspoň, že jsou pak ty fotky a videa 😀

hasara33
6. říj 2019

@johan7 ahojky, neboj tréma je normální 😀 hele my jsme se při cestě ke kadeřnici a pro šaty zasekli s manželem, družičkou a svědkyní ve výtahu asi na půl hodiny a to ještě ani nebylo jistý jestli nás někdo milostivě přijde vysvobodit, byla sobota, že 🙄😂😂 před samotným obřadem přišla na manžela taková tréma (nemá rád když je středem pozornosti), že si musel cvaknout a kamarádovo placatky jenomže nesnídal a cvaknul si trochu víc než by měl takže byl lehce pod parou (na některých fotkách to je vidět 😂😂), já si ještě ke všemu natrhla rukách u šatů 😂 ale nakonec to byl parádní den a zvládli jsme to 😀 jinak na tu trému alkohol opravdu pomůže, ale opatrně 😀 držím palce ať vše vyjde podle vašich představ 😄

johan7
autor
6. říj 2019

@hasara33 😀 ježiši, tak to je skvělý 😀 to jsem se teď fakt zasmála. Chudák, jak ho chápu, hlavně se musím předtím najíst. U toho chlapa se to plus mínus snese, ale cinklá nevěsta...😀 holky, no budu doufat, že to fakt opadne!
A moc děkuju za přání! To je milý!

markitka7
6. říj 2019

Ja jsem taky strasne nervozni clovek, casto se stydim..pri predstave jak vchazim do mistnosti a vsichni se na me divaji me napadaly silene predstavy, ze budu uplne ruda, zpocena, vyklepana nebo budu tak dojata ze propuknu v plac.. den pred svatbou jsem se rano vzbudila s panikou, ale ve svatebni den, svete div se ani naznak nervozity nebo nejakeho stydeni.. sama to doted nechapu, jak jsem to tak zvladla, zrovna ja, takovy stresar a stydlin :D tak treba si ty nervy taky vyberes pred a ve svatebni den to bude v pohode.. je to krasny den a je treba si ho uzit, uteklo to silene rychle 🙂 drzim palce

johan7
autor
6. říj 2019

@markitka7 Moc děkuju, to je skvělý, že jste to nakonec zvládla, uf...tak to snad bude i můj případ 🤗 právě že mi všichni říkají, že je to hrozně rychle pryč a přesně jak píšete, rudá, zpocená, rozklepná, to se přesně bojim, že budu 😀

gracinka7
6. říj 2019

To bude dobré 😉
Já jsem stydlivá a nervák a taky jsem to zvládla. Až budeš říkat muži slib, dívej se mu do oči a ostatní lidi vytěsni. Je to vaše chvíle.

johan7
autor
6. říj 2019

@gracinka7 Děkuju moc za podporu. To je právě ten moment, na který se ohromně těším, ale zároveň z něj mám největší vítr 🙂

eldrag
6. říj 2019

ja jsem nervozni nebyla, byla jsem v klidu, tesila se, uzivala si to... mozna to bylo i tim, ze jsem byla v 34tt ale nervozni jsem nemela byt z ceho... udělejte si obřad tak abyste byli v pohode a kaslete na nejaky tradice , ktere lidi akorat stresuji :D

johan7
autor
6. říj 2019

@eldrag No my právě celý to jsme pojali trochu netradičně a abysme byli co možná nejvíc v klidu, ale stejně to na mě nějak doléhá 🙂

eldrag
6. říj 2019

@johan7 v ten den rano budes v klidu 😉

johan7
autor
6. říj 2019

@eldrag Doufám 🙂

lolam10
6. říj 2019

@johan7 my jsme taky meli slib a zblbli jsme ho oba ale vuuuubec to nicemu nevadilo.manzelstvi je tisickrat dulezitejsi nez svatba😉

lenatko91
6. říj 2019

Já jsem měla záchvat paniky tak na půl minuty až v den svatby, když jsem viděla, jak manžel jde k mojí mamce jakože pro mě.. za to před dnešním biřmováním jsem byla nervní už od čtvrtka.. takže neboj, je to normální a až to přijde, budeš v pohodě 😉

johan7
autor
6. říj 2019

@lolam10 Moc děkuju, to je milý 🙂

johan7
autor
6. říj 2019

@lenatko91 Děkuju moc 🙂 já doufám, že ano. Možná o tom zbytečně moc přemýšlím.