Změna svědka na svatbu. Co myslíte?

leerinka1
31. črc 2020

Ahoj holky chtela bych se zeptat na mozna rosku zvlastni vec.Mame 12.9 svatbu a minuly rok jsem pozadala o svedkovani jednu kamaradku, ale uvedomila jsem si, ze bych radsi nekoho jineho. Mrzi me, ze ma dve deti, jedno tak stare jak my a jezdi s nimi na hory,ted o prazdninach na dovci a vylety a nam nikdy nereknou, s jinymi lidmi co znam.Muj partner je z Recka,cesky neumi ale ona napr.anglicky mluvi velmi dobre.Jezdi s lidma co znam, ale mi pratele to nejsou.Proste mi je toto lito a citim, ze ji za svedka nechci ze me mrzi toto.Je mzna zmena? myslite?

deaneira29
31. črc 2020

Proč ne, kamarádka měnila svědkyni den před svatbou. Takže pokud to tak cítíš normálně ji řekni, že chceš za svědka někoho jiného.

pabka
31. črc 2020

@leerinka1 řekla jsi ji, ze byste s ni radi někam jeli nebo ji sama někam pozvala na výlet, dovolenou? Třeba to jen neví, ze bys s nimi rada jela... změna svědka možná je, je jen na tobě, koho zvolis, ale je možné, ze o kamarádku prijdes.

leerinka1
autor
31. črc 2020

@pabka to bych prave nerada.ona vi, ze je mi to lito ze nam nikdy nereknou rekla jsem ji to jednou kdyz bychvalovala hotel kam jedou tri rodiny na hory. Jako kamosku ji chci ale je jen do urcite miry.Loni byl jeste maly rok a pul stary to jsem si rikala ok mysli si, ze je maly, ale proste ted je skoro trilety a vzdy mi kdyz se jednou za cas ozvem rekne byli jsme s temi a temi tam a tam...mrzi me malemu nemuzu poskytnou ze jsme jezdili tri rodiny vzdy k mori kdyz jsme byli mali my, prijde mi ze opravdova pritelkyne to neni

pabka
31. črc 2020

@leerinka1 tak my máme spoustu přátel a některé fakt moc dobre, ale na dovolené roky jezdíme z velké části jen s jednou rodinou z nich... nevidím za tím nic špatného, proste roky jezdíme s nimi, už to tak je. Zkusila jsi zorganizovat nějakou akci, dovolenou, výlet a pozvat je ať jedou s vámi?

leerinka1
autor
31. črc 2020

@pabka to ne, vidite zkusim to...jeste ze jsem se zeptala nestranneho nazoru zen tady abych neudelala hloupost
My moc pratel nemame.muz je z recka js z brna a zijem v praze

pabka
31. črc 2020

@leerinka1 prave, jim to třeba ani nepřijde a kamarádka třeba ani neví, ze vás to tolik trápí. Navrhuji řešit na rovinu, abyste o ni zbytečně nepřišla, třeba má své důvody...

zelenaesmolda
31. črc 2020

@leerinka1
podle me je detinske nechtit ji za svedka protoze jezdi na dovolenou s nekym jinym...mela bys asi dospet.

leerinka1
autor
31. črc 2020

@zelenaesmolda no az po Vas po zpusobu jakym se vyjadrujete a jak kritizujete koho neznate no jestli v tomto arogantnim duchu vychovavate i deti pak ta spolecnost jde kam jde

zelenaesmolda
1. srp 2020

@leerinka1
to neni ale kritika,to je pouze muj nazor.ptala ses na nazory ne?pokud je znat nechces,tak nevim proc jsi zakladala tuhle diskuzi.A dospely clovek opravdu nemeni svedka protoze jel na dovolenou s nekym jinym.To je jako ze skolnich lavic-nebudu se s tebou bavit protoze sis na obede sedla s Lenkou a ne se mnou.

martinau5
1. srp 2020

@leerinka1 v tomto musím souhlasit s @zelenaesmolda. Byla to první myšlenka, která mě napadla o tvém příspěvku. A do toho zvědek?

mimi1004
1. srp 2020

@leerinka1 Souhlasím se zelenou, nejenže "zvědka" můžeš změnit do poslední chvíle, ale tvé důvody jsou dětinské a vlastně ti není nic do toho, kam a s kým ta tvá kamarádka jezdí. Asi ví proč.

alcar
1. srp 2020

Tak ja to vidim jinak. Ja bych si vzala za svedka pouze kamaradku, ktera ma o muj zivot zajem a ne tu, ktera ma pratele jinde a ozve se jednou za uhersky rok. Svedek ma byt nekdo duveryhodny, pritel na zivot a na smrt, nekdo, s kym travis hodne spolecneho casu a ne nekdo, u koho si nejsi pratelstvim vubec jista. Tady to vidim, ze ona pro tebe pritel je, ale z jeji strany je to pratelstvi velmi chladne. Taky mam par takovych “pritelkyn”, ktere se tvari jako desne kamosky, ale ony maji takovych kamosek dalsich 10 a na vylety a akce jezdi radsi s nekym jinym. Takove kamosky bych si za svedky nevzala, protoze do toho pratelstvi nedavaji to, co bych si od svedka prestavovala. Tohle si ujasni a pokud mas pocit, ze do toho pratelstvi nedava to, co ty, tak ji slusne odmitni a vyber si za svedka nekoho jineho. Pokud se urazi, tak si ten nezajem o tvou osobu jen potupluje.

leerinka1
autor
1. srp 2020

@mimi1004 Vy jste se nikdy neupsaly?🙂trosku me zlobi klavesnice na mobilu🙂

leerinka1
autor
1. srp 2020

@alcar ano takhle to citim.unahlila jsem se ve vyberu a byt bych radeji nekoho jineho, necham to tak.ono to neni nejdulezitejsi vec, spis koho si clovek bere.je opravdu usmevne videt, jak ruzni lide jsou z anonymity internetu🙂

leerinka1
autor
1. srp 2020

@mimi1004 s Vami bych se tedy nepratelila-"asi vi proc"staci jedna veta🙂

leerinka1
autor
1. srp 2020

@zelenaesmolda nazor se da vyjadrit slusne a ne hned nadavat do "detin"

alcar
1. srp 2020

@leerinka1 tak pro me je svedek dulezity. No, je to na tobe. Abys jednou nelitovala toho, ze ti sel za svedka nekdo, kdo o tebe a tvuj zivot vubec nejevil uprimny zajem.

leerinka1
autor
1. srp 2020

@zelenaesmolda tady jde o traveni spolrcnych chvil jak pise dle meho nazoru emocialne vyspelejsi kolegyne Alcar🙂coz se naplno projevilo jak je syn vetsi a da se s nim vice cestovat

leerinka1
autor
1. srp 2020

@alcar jak ale pise Pabka nejspis bychom se bavit prestaly uplne, coz zase nechci.Lidi ktere mam rada na svatbe budou, tak to necham nejspis uz tak.

codal
1. srp 2020

@leerinka1 změnit svědka můžeš, ale připrav se na to, že o ní můžeš přijít. Mě by to třeba ranilo, kdyby mě někdo požádal a pak to odvolal.

terezz29
1. srp 2020

je to vaše svatba, je to váš den, udělejte si to tak, abyste byla šťastná

leerinka1
autor
1. srp 2020

@codal ano proto to necham tak.

zelenaesmolda
1. srp 2020

@leerinka1
z a s je na klavenici uplne nekde jinde a "zvedek" ti nenabidne ani predikce,zkus jinou vymluvu 🙂

zelenaesmolda
1. srp 2020

@leerinka1
a to,ze je neco detinske neni nadavka...ja uz se ani nedivim,ze ta kamaradka s tebou nikam nejezdi jestli musi byt vse po tvem a urazis se za kazdou kravinu.se neptej na nazory ostatnich kdyz je nedokazes snest.nebo jsi cekala,ze tady na kamaradku budou vsichni nadavat jaka je to potvora?

leerinka1
autor
1. srp 2020

@zelenaesmolda to je videt ze me opravdu neznate🙂jsme jine, ja bych zene co resi nejakou starost, co ji trapi, jeste k tomu pred svatbou, ze je napr.detinska, nenapsala.A necham si ji za svedka, i kdyz to tak necitim, tady se alespon clovek muze anonymne sverit, na toto je to tady dobre. Nikdy jsem s tou svoji svedkyni nemela otevreny konflikt za vice 10 let co ji znam.Pralo se ve mne to, ze necitim, ze je to opravdova pritelkyne s tim, ze jsem ji jiz unahlene loni kdyz jsem svatbu zacala promyslet, pozadala.Ocekavala jsem spis reakce jako od uzivatelky Pabka, Codal...ty pomohly, opravdu bychom se nejspis prestaly bavit, coz nechci.ale tu na koniku je caste a to se mi nelibi, ze kdyz se nekdo neciti uplne dobre, ostatni se do nej jeste pusti nejakym zpusobem, ze se muze i citit hure.

alcar
1. srp 2020

@leerinka1 ted me napadlo... pripomnela ses ji s tim svedkem? Pamatuje si to vubec? Jen to upresnim. Nejde o to, ze bys ji chtela z toho svedkovani vysplouchnout. Pokud si ji chces nechat, tak nechej, ale asi bys ji to mela pripomenout nejakym hezkym zpusobem. Pamatuju si, ze my jsme s manzelem zadali nase svedky oficialne. Pozvali jsme je do hospody na pivo a dali jim takove pozvanky, kde jsme je oficialne pozadali a napsali, o co prosime my, jak si predstavujeme, ze se zucastni naseho dne. Nic nenasilneho, treba jimpozvi jen na kafe a pozadej ji oficialne znovu a vysvetli ji, ze ti na ni zalezi. Treba zabrouzdate i do te roviny, ze te mrzi, ze uz se tak casto nevidate. Vse nenasilne. Ale myslim, ze zacit ji zaclenovat do deni kolem svatby je namiste a treba te jeste mile prekvapi. Kazdopadne poznas, jak moc vazne to bere ona. 😉

mimi1004
1. srp 2020

@zelenaesmolda Vzala jsi mi to z pusy, tak se už ke slečně ani nebudu vyjadřovat. Peču koláč a ten si zaslouží mou pozornost mnohem více 😁😉

alcar
1. srp 2020

@leerinka1 u nas to treba bylo i tak, ze svedci se aktivne zucastnovali i rozlucky se svobodou. Domlouvali takove ty srandicky a blbiny, bouchali sampano, zaridili spolecny dar atd.

zavodnice
1. srp 2020

Svědek není nic závazného, nikde ho předem nehlásíš. Na první svatbě jsem požádala kamarádku těsně před obřadem slovy: máš s sebou občanku? 😄 Na druhé nám svědčili kolegové z práce, ale to byla svatba jen se svědky. Takže si za svědka vezmi toho, koho chceš. A jak už to tu padlo, pamatuje si to vůbec ta známá, že jsi o tom mluvila? Ještě jí můžeš říct, že jsi na to zapomněla a už řekla někomu jinému. To už je na tobě.

petronelka20
1. srp 2020

Zzzzzzzwzzzzzzbzzzczz