Co obléct na křtiny klukovi?

piskott85
2. srp 2010

Ahojík maminky asi se to tu moc nehodí ale potřebuji poradit, máme mít křtiny syna a já vůbec nemám páru co mu obleču 😒 nemůžete mi poradit?? 😀 a nebo dát nějaké odkazy kde bych něco našla?? 😅 moc děkuji jelikož na holčičku jsem toho našla spousty ale na kluky vůbec ☹ tak děkuji za radu....Jana

bobsove
2. srp 2010

@piskott85 ahojky a jak je syn starej?

bobsove
2. srp 2010

@piskott85 já jsem nedávno křtila synka, 6 týdnů starého, měl bílý dupačky a bílou košilku. Byl u toho i starší syn, tomu jsou 3 roky, měl společenský kalhoty (kupovaný na mimibazaru) a bílou košili...

piskott85
autor
2. srp 2010

@bobsove Ahojík no my se pořád nemohli domluvit a tak ted konečně tatínek řekl že teda jo 😝 a malemu už je půl roku
😀 ale vůbec nevím co mu oblíknu a jaké byli křtiny nemáte fotečky??je to moje první mimi tak vůbec nevím jak to probíhá. 😅

bobsove
2. srp 2010

@piskott85 fotky máme, ale nic extra. Poslala bych mailem, ale mám zkušenost, že můžu jen tak max 3 jinak se mi to nepošle. 😒
Podle toho, jestli je jen křestní obřad, nebo je to se mší. My vyzkoušeli oboje, u každýho něco. 😀
Tak ten křestní obřad je docela krátkej, nenáročnej. 🙂 Farář přijde, řekne pár uvítacích slov, pak se přečtou liturgický čtení a pak už se jde posvětit voda, nastoupí kmotr/kmotra, dítko se drží v náručí, na hlavičku se nalila křestní voda, pak ještě olejíček na čelo (jenom taková tečka). No a pomodlilo se a to bylo tak všechno. 🙂

tygrous
2. srp 2010

@piskott85 Tak přesně tohle taky řeším😉 Máme křtiny za 3 týdny a zatím mám připravené tmavě modré kalhoty a kostkovanou košili s krátkým rukávem (není vyžehlená, jak jsem to ted na rychlo fotila😉), tak snad bude teplo... Malýmu bude v té době 8 měsíců a bude to teda krátký křestní obřad s rodinou (jsme evangelíci, nevím, jestli u katoliku nemusi byt bile obleceni...?).

k.ate
2. srp 2010

@piskott85 řeším něco podobnýho, my pořád řešíme, že malýho pokřtíme a nějak jsme se k tomu ještě nedostali a to mu co nevidět bude rok... vůbec netuším, co mu oblíct, jako malýmu mimču by to bylo jasný, ale on už je přece jen větší... ☹

anicka164
2. srp 2010

Myslim, ze neco jakozespolecenskyho, ale je to jedno.
Klasika je co nejvic bilejch volanku, ale ja na to nemam zaludek, tak mel Mikulas normalne kalhoty, bily bodycko a mikinu. Osobne myslim, ze vic zalezi na tom, co se pri krtu odehraje, nez na tom, co ma na sobe.
Ale pokud budes chtit byt takhle "netradicni", priprav se na komentare tetek okolo, proc ma dziny (byly to kostkovany kalhoty, ach jo) a proc nema volankovy saty (neni holka, tak proc??) 🙂 Ale kdyz to beres s humorem, tak se tomu jeste pak zasmejes.
Par fotek: http://www.ptacek.name/Z-ptaci-rise/krtiny.html
Preju pekny krtiny!

k.ate
2. srp 2010

@anicka164 já se teď o tom bavila s manželem a ten řekl "No co bys mu dávala, kalhoty a košili nebo nějakou mikinu nebo svetřík, když bude zima, vždyť je to jinak jen podívaná pro dědky a pro babky" 😀 JE fakt, že asi vážně není tak podstatný, co bude mít mrně na sobě...

elvira
2. srp 2010

My jsme malého křtili, když měl skoro půl roku. Cokoliv sehnat byl nadlidský výkon. Chtěla jsem ho celého v bílém - oběhala jsem celé město - všechno strakaté nebo nevhodné.
Nakonec jsem koupila set od nextu - a líbil se. 😉

piskott85
autor
2. srp 2010

@bobsove aha a jaký byl ten stou mší?? 😲

piskott85
autor
2. srp 2010

@tygrous jééé to je pěkné já právě nevím taky bych chtěla jsem takový krátký s rodinou 😀 ale my jsme katilici aspon mamka mi říkala že jsem tak pokřtěná i manžel 😝 tak vůbec nevím jestli je něco dané a nebo ne.

piskott85
autor
2. srp 2010

@anicka164 moc děkuji právě že jsem se dívala na netu a všude jsou jen šatičky i když pěknoučké 😅 ale přesně jak říkate nemáme holku ale kluka 😠 tak proto se ptám právě že to chci jen s tou nejbližší rodinkou tak by nikdo nemussel pindat kvůli kahotům já jen aby třeba neřval farář 😉 ale moc děkuji za radu 🙂

piskott85
autor
2. srp 2010

@elvira jééé to je nádherné právě taky jsem říkala že něco sehnat je velký problém 😠 chtěla jsem něco na spůsob dupaček a k tomu nějaký baretek nebo tak něco ale vše co jsem našla bylo ružové 😒 a já bych to chtěla aspon trošku v modré at je poznat že to je klučík. 😉

anicka164
2. srp 2010

piskott85: Myslím, že farářům je to jedno 😉
A co ten blbej smajlík u katolíků? 😉

piskott85
autor
2. srp 2010

@anicka164 ten smajlík se vám zdá blbý??nebo to nějak nechápu??

ivika18
2. srp 2010

my jsme měli bílé pláťáčky, bílou košili a béžovou vestičku a bekovku, prckovi to moc slušelo 😉

julka7
2. srp 2010

ahojte,ja som objednala kompletik z Polska,zo stranky zaczarowane-sny.pl. v celej Prahe som nic podobne nenasla.je to trosku drahsie,ale myslim ze to za tu paradu stoji a naviac myslim,ze nebude problem to potom predat 🙂 objednavala som velkost 74,ak by ste niektora mala zaujem

yellowbanna
2. srp 2010

taky se chystame na krtiny a podle me to resi svetle platene kalhoty a bavlnena kosile (krtiny budou v lete)...synovi budou ctyri mesice, nelibi se mi uplne miminkovske obleceni (dupacky, zavinovacka), ale oblek (oblecek) - to mu teda udelat nemuzu...a muj muz by me pretrhnul, kdybych se malymu pokusila uvazat kravatu 😀 no a s tou cepici nebo nejakou jinou pokryvkou hlavy - v kostele by mel prece "smeknout", ne? 😅

ivika18
2. srp 2010

yellowbanna, dospělý chlap určitě, ale mimi snad nemusí smekat, aspoň našemu farářovi stačilo sundat čepičku jenom na ten samotný křest, myslím to polívání hlavičky nebo jak to nazvat 😉 .

petruna
2. srp 2010

no já na ty křestní oblečky moc nejsem (takové ty dlooooouhé košilky s volánky, krajkou atak - i klukům se to dává), takže náš malej měl jen oblíbené bleděmodré bodyčko a plátěný bleděmodrý kalhoty. Bylo vedro, takže jsem chtěla, aby měl hlavně pohodlný oblečení.

Pokud bych chtěla, aby byl jo společensky, tak mu dám košily s krátkým rukávem (podle počasí), tu mu dávám teď, když jdem na svatbu, když jsou vánoce atd.

tygrous
3. srp 2010

Holky, manza rekl, ze bychom malyho mohli obliknout do malinkyho bilyho kimona😀

meleri
3. srp 2010

my jsme sehnali takové pyžamko, neboli dupačky, které byly ve tvaru fraku, košile a kalhot. dokonce i s mašličkou. celé to bylo černobílé a vestička měla proužky, ale protože to bylo to pyžamko tak ho nikde nic neřezalo atd.....🙂 vypadal v tom strašně elegantně ale kdo to viděl zblízka tak si všimnul že jsou to vlastně dupačky...🙂

piskott85
autor
3. srp 2010

@julka7 ahojík a ukážete mi ten obleček??a za koli to prodáte??

lena27
3. srp 2010

ahoj, malýmu jsou 4 měsíce a budeme křtít v sobotu. bude mít na sobě džínové lacláče a koskovanou košili. staršího jsme křtili taky ve 4 měsících, to bylo v listopadu takže byl v kombinéze a fusaku.já myslím, že je úplně jedno co mu oblečeš, hlavně že se v tom bude líbit tobě.
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=5738239
tady je ten starší při křtu

tygrous
3. srp 2010

@lena27 Tak to musim ukazat mamce😉 Poslala jsem ji foto, jak jsem dala vcera sem, ze to malymu oblecu, a podle ni by mel mit jednobarevnou kosili a motylka, protoze je to slavnostni udalost...

hannah23
3. srp 2010

Holky my budeme mít toto, ale malému bude v den křtu přesně 9 měsíců.

lena27
3. srp 2010

@tygrous ono to vzadu nebude vidět, protože bude mít lacláče. já to nijak neřeším, speciální oblečení kupovat nebudu, toto pak unosí.křtí se stejně kvůli manželovi a ten to nechá na mě. já nejsem věřící.

julka7
3. srp 2010

@piskott85 mate IP 🙂

ivika18
3. srp 2010

našla jsem ještě fotku, v čem byli naši chlapi:

piskott85
autor
4. srp 2010

@bobsove a ještě mám jednu otázečku kolik to stojí ??jestli se platí??děkuji