Co oblékat při použití monitoru dechu?

louherz
15. led 2011

Chtěla jsem se zeptat, jestli mi některá poradíte, co mám oblékat 14-ti dennímu mimču když chci používat monitor dechu Nanny? V místnosti máme 23°C. Malý je v zavinovačce a má oblečenou košilku a dupačky. Monitor dechu se dává pod matraci. Bude snímat dechovou frekvenci?

kauculacek
15. led 2011

Bude, v pohodě 😉

ffiinnkkaa
15. led 2011

Určitě bude..malý taky spí v pyžámku a má zavinovačku..ten monitor je hodně citlivý 🙂

coxa
15. led 2011

Určitě bude, malý byl v zavinovačce, overálku a ještě jsem pod ním měla deku, a uplně v pohodě. 😉

eloana
15. led 2011

jj monitor je citlivy i kdyz treba jen stojis u postylky

leenikk
15. led 2011

Měl by 😉
Záleží, jestli jsi neporodila takovýho drobka jako já 🙂 . Malá měla 2,5 kila a první měsíc jsme museli mít monitor dechu pod dekou a prostěradlem na matraci, protože pod matrací už nesnímal.

boruuvka
15. led 2011

My máme taky nany a malá má overálek a teď i takový spacáček a v pohodě. Opravdu funguje, protože nedávno z něj v noci slezla a to byl rachot 😉 Prvně nám začal řvát po týdnu co jsme byli z porodnice a to byl mazec ☹ usnula tak tvrdě, že dýchala hodně pomalu. Od té doby klid až do toho nedávna.

janca.k
15. led 2011

určitě bude, Martínek spává v overálku a v pytli, ze začátku byl v zavince a snímal v pohodě, máme teda Angelcare, akorát teda nevím jestli malému nebude teplo.My máme v ložnici tak max 20°C a když spával v zavinovačce, tak se mi občas zdál docela zpocený, tak uvidíš 😉

fiallinka
16. led 2011

oblečení máš naprosto ok, ale může být problém s tím, že máš monitor pod matrací - u novorozenců se občas stane, že monitor, který je pod matrací, hlásí falešné poplachy - děti mají nízkou váhu a když začnou dýchat povrchově, tak to monitor nesejme. Takže pokud by se ti to stalo a dítko ok, tak se neděs a monitor dej na přechodnou dobu na matraci, zakrytý nějakou dečkou - doporučuje to i výrobce na svých stránkách.

bufina
16. led 2011

Můj malej měl po návratu z porodnice něco přez 2200g a monitor měl pod matrací. Měl na sobě overálek a byl v zavinovačce. A monitor spolehlivě fungoval. Je hrozně citlivej. Jak už se tu psalo, mimčo vůbec v postýlce nemusí být, stačí když se postýlky chytneš a už reaguje.

pett7
16. led 2011

Nám řval 2x za noc, hned první noc co jsme byli doma..byl pod matrací tak jsme ho dali na matraci a zakryli dekou a byl klid

nadja73
16. led 2011

nam funguje "nanynka", ktera je pod matraci i se zimnim oblecenim. kdyz dam malou pod otevrene okno a oblecu ji uplne vsechno - bodycko, dupacky, lehky kabatek, kombinezku a zimni fusak - , tak i s timhle nam to fungovalo a zadny falesny poplach. opravdu je to hoooooodne citlive.

meo
16. led 2011

nám funguje Nanny taky dobře i pod matrací. I když se mi malá přestěhuje na jiné místo v postýlce, mimo tu destičku, tak to pořád funguje

alisek
17. led 2011

nenapdlo mě že by se dítě mělo méně oblékat při používání monitoru dechu, my ho používáme doma a malý když jsme ho přivezli měl sotva 2,5kg, oblečený byl jen v overalu +plena+ponožky+rukavice, byl zabalen v zavinovačce a přes ní peřina ale u vás mě dost udivuje teplota místosti, na spaní je dobé mít teplotu okolo 19° max. 20° což vy teda přetápíte na spaní a to fest, takovou teplotu máme normálně v bytě ale né v ložnici, tam je od 17°do 19° a spí spokojené jak je na 20° tak větráme a i hůř se mu usíná. celou dobu máme desku monitoru pod matrací a nespustil se falešně ani jednou.

jasekd
17. led 2011

My meli monitor taky pod matraci (molitan kokos), ale 4x nam houkal, 2x se malej dostal mimo podlozku, 2x nevime 😅 Dulezite je, aby monitor lezel na tvrde pevne podlozce, takze jsme na starou spodni matraci pridali pevnou desku (mame v postylce zatim 2 matrace, aby byla vyssi, nemame polohovaci), na ni monitor a na nej tu matraci s kokosem. Ty falesny poplachy byly hned po narozeni a zejmena pred pridanim te desky. Ted mi z toho zdrhne obcas, ale jak je tezkej, tak si ho monitor najde vsude 🙂 Uz ma i vek na vyndani monitoru, ale kdyz ho mame a nemusime zatim vracet, tak ho tam nechavam. Vrstva obleceni na snimani nema vliv. U nas slo spis o to, ze ta stara spodni matrace je prosivana, cili hrbolata a monitor na ni asi nelezel celou plochou.

romana29
17. led 2011

V porodnici tak byla malá oblečená a monitor fungoval 🙂
Doma se mi jeví jako naprostá zbytečnost - pokud není dítě podvyživené, nedonošené nebo nemocné.
Jinak, umíš poskytnout první pomoc, kdyby náhodou začal pípat? To není žádná ironie a kousavá poznámka, 😅 ale spousta holek ho má a myslí si, že tím, že začne pípat a ony zavolají záchranku něco vyřeší, bohužel tady jde o vteřiny.....

kefir
17. led 2011

romano promiň ale v tomto s tebou výrazně nesouhlasím, je vidět že se ti zřejmě dítě nikdy nedusilo. mě malá řvala v postýlce a já jí tam nechala a pak začal houkat monitor, vlítla jsem tam a ona zaražený dech, začla jsem s ní třást a ona začla dýchat. A znám i případy v mém okolí kdy Nanny zachránil život několikrát. o tom jestli by měl umět první pomoc novorozenci, no já jsem si ten přiložený obrázkový návod přečetla, k tomu jsem vyžadovala aby mě poučili v porodce (kde na mě koukali jak na blbku 😠 ) a stejně jsem v tom šoku postupovala podle instinktu prostě jsem s ní začla třást a převrátila jí hlavou dolů a pomohlo to.
jinak k planým poplachům ten jsme měli jen jednou než jsem zjistila kam přesně monitor pod matraci dát, nakonec jsme ho dali "naširoko" zhruba do míst kde zhruba končí polštářek(matraci máme kokos pohanka) a za ten rok co ho máme už nám pak nikdy zbytečně nehoukal. Pokud jde o oblečení tak to jsem nikdy neřešila a myslím že je to zbytečné řešit

luciebx
17. led 2011

ja osobne si myslim ze 23 stupnu je hodne.. mimi staci mezi 19-20... my mame monitor kde kdyz nameri teplotu 21 tak uz me to varuje ze teplota je vyssi nez mimi potrebuje.. a to ze ho mas jeste v zavinovacce tak mu fakt muze byt docela hodne teplo.. ja od narozeni davala malymu bodycko na to pyzamko a prikryla deckou.. a nikdy maly nebyl nemocny a je nam pul roku..
nanny sme pouzivali asi do doby nez se nam zpousteli planne poplachy z niceho nic.. takze ted ji uz nepouzivame.. je fakt ze ja vzdy vylitla a zacala s malym taky trast.. a on hned otevrel oci .. takze sem vedela ze je v pohode.. jednou sem u nej i sedela koukam jak se mu hrudnicek zveda.. mel rymecku takze bylo i slyset ze dycha a najednou nanny spustila.. takze sem to vypnula a byl klid.. sice ta prvni noc mi nedala a furt sem za nim chodila a koukala ale od ty doby je vse ok.. je nam pul roku a myslim ze uz ji ani potrebovat nebudem.. kdyz maly spaval v kosicku tak nanny nikdy nespustila.. ted v postylce sme ji meli danou na siroko coz pry taky nema byt pac ma byt dana smerem jak jsou ty usmevy na nanny a nemela byt na rostu.. coz my meli ale nanny zacala zlobit asi az po skoro 3 mesicich... no uz je v krabici a uvidime zda ji vytahnu nebo prodam.. baterky sem taky vymenila ale proste ty planny poplachy sme meli asi 3x za noc.. a kdyz maly stava normalne 1x tak tohle ho furt budilo.. z jedne strany souhlasim ze nanny je spis pro nemocne a nedonosene deti ale je fakt ze i zdrave mimi se ti muze z niceho nic dusit.. a pak babo rad..

aleachim
17. led 2011

Lucka byla nedonošená, takže jsme Nanny používali skoro do roka a žádný falešný poplach jsme nezaznamenali, a to, když jsme jí přinesli měla 2kg. Oblékaná byla v overálku a zavinovačce. Takže si myslím, že i u vás to bude v pohodě 😉

mmisak
19. led 2011

Ahoj ,Nanny je super věc ,u našeho prvního syna nám začala signalizovat problém v 6 týdnech ,a syn skutečně nedýchal(rozdýchávali jsme ho doma s manželem,syn se narodil zdravý bez obtíží)
A opravdu nestačí mít jen monitor , ale také vědět co dělat, když přestane dýchat.

weri1
19. led 2011

když malej spal v postýlce, měl overálek a spal na zavince, jinak někdy je nemožné udržet teplotu pro mimi 19-20, v létě máme v ložnici skoro 30 a v zimě 23, bohužel. a to mám teď otevřený mikro a teplota je stejná a podotýkám NETOPÍME!!!

zuzi82
20. led 2011

Malému jsme oblékali overálek a spal v zavinovačce. Nejdřív jsme měli Nanny pod matrací, ale několikrát nám začala houkat a přitom jsme se na malého dívali a viděli, že dýchá, tak jsme to strčili pod prostěradlo a na to deku, ať Maty neleží na tvrdém a už to bylo v pohodě. Pod matraci jsme to vrátili asi v šesti týdnech. 😉