Co oblékáte dětem na zimu?

brisalek
1. lis 2011

Chtela bych se zeptat, co oblekate detem na zimu do jesliek, skolky. Mala mela v loni pod kombinezu fleecovy overal, pod to rolak a puncochace. Letos jsem myslela, ze bude mit ve skolicce (jeslicky) triko s dlouhym rukavem a leginky a na tom ten overal a kombinezu a pripadne nakrcnik, aby se nemusela moc prevlikat. Ale fleecovy overal vetsi jak velikost 104 jsem nenasla. Staci leginky a fleecova mikina??? Dik za zkusenosti.

marjama
1. lis 2011

Ahoj, naše malá má na sobě ve školce tričko s dlouhým rukávem a legíny. Když jdou ven, natáhne si na to takové ty "zateplené" šusťáky a fleesovou mikču a navrch normální zimní bundu. Takže jak to popisuješ Ty, to bude určitě stačit. Stejně se děti venku hodně hýbou a běhají, takže jim podle mě nemůže být zima 😉

kristi
1. lis 2011

jako na ven? na ven ma termopradlo

veruska007
1. lis 2011

zateplené punčocháče, teplý rolák, mikinu nebo svetřík a buď kombinézu nebo kalhoty a zimní bundu, čepici, rukavice... snažím se vybírat kousky, které si malý umí sám svléknout. V šatně se svléká, místo punčoch má ponožky (hodně se mu potí nohy), tepláky... když jdou ven, tak mu holt s těma punčocháčkama musí někdo pomoct

vojtisek2007
1. lis 2011

teď : triko + punčochy (nebo legíny), flesovou mikču se stojákem a zateplený kalhoty (balvnou) a přechodovou bundu
v zimně : triko + punčochy (legíny), flesovou mikčnu, zateplený kalhoty flesem a zimní bundu nebo kombinézu, nákrčník

kacasim
1. lis 2011

Termoprádlo, určitě, pod to bych se podepsala všema desete!!! Kvalitní kombinézu, nákrčník (nebo šátek buff, matt - prostě taková ta roura, hodně se nám osvědčila) Kvalitní nepromokavé a dlouhé rukavice, aby nekončily za zápěstím...nezapadával sníh. Boty s membránou....chcete tip na nějaký outdoorový obchůdek? nebo kde oblečení kupujete?

mamkamarketa
1. lis 2011

termoleginy pro kluky, oteplovacky, rukavice az do temer k loktum,cepice ''usatka'',poradny boty a sala. hlavne aby nikam nefoukalo,nezalezal snih 😉

coxa
2. lis 2011

teď zateplený kalhoty fleesem, fleesová mikina a bunda, v zimě punčocháče, mikina a kombineza

evulka25
2. lis 2011

na teď nátělník nebo tričko s krátkým, na to s dlouhým rukávem, mikinu, bundu, kalhoty, šátek nebo šálu na krk a čepičku
na zimu přidám punčochy, kombinézu a rukavice

brisalek
autor
2. lis 2011

Ahoj, diky za odpovedi. Omylem jsem to dala jako otazku🙂. Ted uz diskuze🙂.
Slo mi hlavne o to, jestli ji staci ty leginy pod kombinezu ???. Premyslim, aby to bylo teple, ale aby s tim nemeli ucitelky moc prace. Je ji 2a1/4 roku je v soukrome skolicce. Je sikovna, spoustu veci umi sama, ale samozrejme se neoblikne. Ale zase oni jsou tady zvykly, ze ty mrnata oblikaji.
A taky aby nenastydla a bylo ji teplo. Budu ji davat podkolenky a na to teple merino ponozky , goretexove superfitky pak bude mit ty leginyk(s puncochacu mela v loni exem pod kolinkama) no a na to kombinezu. V loni mela ten overal, takze flees mela i na nozickach. A o to mi jde, jestli ji na nozicky prdelku nebude zima???
Dik.

@mamkamarketa pises termoleginy pod oteplovacky, ale v tom nemuze byt prece cele dopoledne ve skolce , ne?

mamkamarketa
2. lis 2011

@brisalek ve skolce ma termoleginy a na ven si na to hodi oteplovaky-respektive mu je obliknou 😅

brisalek
autor
2. lis 2011

@mamkamarketa takze mu v tech termo neni ve skolce teplo??

mamkamarketa
2. lis 2011

@brisalek tak zatim to je jen plan,zatim neni venku takova zima,ale my mame doma chladneji a lita v nich doma a pohoda 😉
no a kdyztak bude chodit teplakach a hold mu pomuzou se prevleknout

kacasim
2. lis 2011

já taky nechvávám ve školce v termolegínách, dávám přesto pak už jen kombinézu a děti si nikdy na zimu nestěžovaly. Kombinéza samozřejmě musí být kvalitní! To samé platí o ponožkách! Nejlépe také termo, co odvádějí pot. Lepší jedno kvalitní oblečení než mnoho nekvalitních hadříků. To je jen můj názor 🙂
🙂 😉

brisalek
autor
2. lis 2011

@kacasim
@mamkamarketa a jake mate termoleginy? A jakou kombinezu?

mamkamarketa
2. lis 2011

@brisalek z tchiba

kristi
2. lis 2011

jsem to nedopsala,koukam.....na ven termopradlo, a kombinezu nebo zateplene kalhoty a bundu.....a vetsinou jeste mikinu. Oblekam ji jako sebe, neprehanim to.....

kacasim
3. lis 2011

brisalek: určitě kvalitní kombinézu, nepromokavou, nedoporučuji jetou, většinou už neudrží vodu. Zkuste třeba kouknout na http://nakupysmaminkou.maminka.cz jsou tam slevové obchody a mezi nimi jsem našla i outdoorbaby jsou tam super kombinézky a věci do špatného počasí, dále tam je také nepromokneme a didricsons, všechny se specializují na kvalitní oblečení do špatného počasí, určitě tam pořídíte! 😉

brisalek
autor
3. lis 2011

@kacasim objednala jse o style kombinezu, mate s ni zkusenost ?
http://www.detske-artex.cz/detska-zimni-kombine...

kacasim
3. lis 2011

ano mám!!! O style je firma přímo z Jablonce a mají tu firemní prodejnu. Chci ji dokonce letos kupovat synovi. super shledávám to zapínání až do nohavice, mnohem lépe se obléká, je opravdu kvalitní, máme od nich softshellku, kalhoty, já několik mikin, vše funkční, kvalitní materiály. U nás občas mívají nějaké akce a jde sehnat levněji, ale to je vzorková prodejna, mají i web. Firma se jmenuje Interimex. Za mě určitě ano nebo mám ještě dobrou zkušenost s HM. O Style má krásný hřejivý, takový chlupatý, fleec v kapuci.

brisalek
autor
7. lis 2011

@kacasim Diky uz ji mame. Prave do skolky mi taky prijde uzasny to zapinani.Zda se mi sice trosku tenka a brala bych ten fleec vsude, kdyz uz tam je , ale ona toho zase tolik venku nepobude.

zuzanic
7. lis 2011

holky poradíte taky? malý teď začal chodit do školky (2 roky a 7měs.), ale kdybych mu dala do třídy punčochy a tepláky, tak mi 1) přijde, že by mu bylo horko a 2) se mu punčochy špatně sundávají při čůrání. proto jsem mu dávala užší tepláky s tím, že když jsou ven, obleče si na to ještě jedny teplejší a volnější tepláky, aby ho učitelka nemusela převlékat z tepláků na punčoch a jiných tepláků a potom zase zpátky. přijde mi, že při dvaceti dětech je každá pomoc rodičů dobrá. ale přece jen by to chtělo něco uplejšího, tak jsem přemýšlela nějaké leginy jak mají holky nebo spodky nebo tak něco. prodávají se i punčochy bez šlapek, ale nic z toho nemá kapsu na kapesník, tak nevím 😒

zuzanic
7. lis 2011

jo ještě podotýkám, že ostatní děti už mají přes tři roky, takže jsou šikovnější a třeba se to filip brzo naučí od nich a řeším to zbytečně. ale je prostě hrozně pohodlný, když to za něj někdo udělá, tak na co by se snažil... 🙄

kacasim
14. lis 2011

Zuzanic: My dáváme termoprádlo (legíny) a ponožky. Já vidím hlavní výhodu termolegin v tom, že když zmáchá ponožky ve sněhu, vyměníte jen ty ponožky a nemusíte měnit celé punčocháče. Navíc se dají použít místo těch tepláků do školky. Dnes je výběr široký. Má je spousta značek. Zkuste mrknout do Nákupů s Maminkou (http://nakupysmaminkou.maminka.cz) Probíhala tam velká slevová akce, některé e-shopy ještě mají slevu do 30.11. určitě byste tam pořídila. Kdybyste si nevěděla rady, písněte mi, já Vám můžu poslat nějaké odkazy ;)

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz