Co oblékáte půlročnímu kojenci do zimního fusaku?

storm07
25. říj 2010

Ahoj, zajímalo by mě, co oblíkate dětem do zimního fusaku. Paní na prodejně mě upozornila,že je hodně teplý,takže stačí jen podšitá tenká kombinézka. Jaké máte zkušenosti vy?

jita127
25. říj 2010

Ahoj, já jsem dávala a budu dávat jen body s dl. rukávem, punčošky a klasickou zateplenou kombinézu + fusak. Ale asi to chce vyzkoušet na postupně ubírat až přijdeš na optimální řešení.

baca
25. říj 2010

Ahoj, já jsem do fusaku dávala normální zimní kombiézu a do ní jen punčošky a body, případně ještě tenké tričko s rukávem. Podle zimy. Záleží na fusaku. Když se ti v něm bude potit, tak snížíš vrstvy. My jsem měli fusak ještě po nás, takový s bílým umělým chlupem, myslím, že dost teplý, ale nemám srovnání s jinýma.

sunea
25. říj 2010

Ja som mala v zime, ked mal maly 1/2 roka, fusak starodavny, vnutri s takou umelou kozusinkou. Maly mal oblecene: puncochy, fleesove gate, body, tenucku mikinu, fleecovu bundicku (tenku), ciapku, a sup do fusaka. Ale to uz muselo fakt mrznut, inak som ho davala len do zimnej emitexovej fleesovej zavinovacky. Nikdy nemal studene ruky, ani nohy, ani nic.

pablinka
25. říj 2010

ahoj, jde o to, jak "hodně teplý" fusak... my máme Emitex combi, byl malý ve 4. a 5. měsíci, když byla ještě zima v lednu a únoru. Ve fusaku měl jen dupačky, body s dlouhým a mikču, plus ponožky, když bylo kolem 0 stupňů, když bylo pod nulou tak punčochy, kalhoty, ponožky, body s dlouhým rukávem a teplejší mikču. Nejdřív jsem neprozřetelně dávala do fusaku teplou chlupatou kombinézku a pak zjistila, že byl malý takový apatičtější, potil se na zátylku. Poznáš sama, jak na tom malá bude. Některé děti snesou více oblečení, jiné méně. Jako my, dospělí. Beru to tak, že zimní fusak = moje zimní bunda, do něho teda navleču dítě tak, jako sebe pod zimní bundu - triko - mikča - kalhoty, příp. punčochy...

martulikk
26. říj 2010

Ahoj, teda když to tady tak čtu, tak mi jdou oči kolem... vážně ty prcky tolik nabalujete??? Nechápu smysl dávat kombinézu do fusaku... 😒 Tím spíš, když dnes jsou ty fusaky fakt teplé... Naše malá měla 5 měsíců vloni na Vánoce, takže to půlroční období jsme si prožili minulou zimu a ta byla zrovna pěkně ledová... Do fusaku jsme malou oblékali takto: body s dlouhým rukávkem, dupačky, ponožky a slabý bavlněný kabátek (jako je to bodyčko)... no a na hlavičku slabou balvněnou čepičku... jezdili jsme tedy celou zimu v hluboké korbičce, takže malá byla hezky zavrtaná ve fusaku a bylo jí dobře 🙂 Teď už je to velká holka (15 měsíců) a do fusaku jí zaítím oblékáme jen punčošky a na nožičky ještě ponožky... no a protože v kočárku sedí a horní půlka tělíčka je odhalená, tak zatím oblékáme body s dlouhým rukávem a na to bundičku... až začnou zimy, přidáme ještě svetřík 😉 čepičku zatím slabou a rukavičky nedáváme, protože stejně hned letí z kočárku ven 😀
Jo a ještě něco... vloni jsme také koupili pro malou 2 kombinézky, strašně se mi líbily! 😵 No, oblékli jsme je jen jednou (aby jsme je aspoň zkusili), byly úplně k ničemu, fakt zbytečně vyhozené peníze... 😉

weri1
26. říj 2010

tak ještě zima není, ale mám fusak outlast a dávám mu dupačky a body, nebo riflíky punčocháčky a body a čepičku,nic víc a má tam hodně teplo, někdy se i potí. ale i do jiných fusaků bych určitě nedávala ještě kombinezku.To bych přidala jen mikču

brnanda
26. říj 2010

Ahoj, podle mě souhlasím s pablinkou ... malej nosí punčošky, body dl.rukáv a na tom tnormální mikču,klasickou čepičlu podzim jaro co se nosí a fleesovou kombinézu -neboť si myslím,že je jedno,jestli nabaluteje děti do tepláků,punčocháčů,mikin a bundiček a nebo šupnete do fleesové kombinézy s punčoškama,bodýnkem a mikčou 😉
No a fusak máme obyčejný a stačí to pro prcka,ikdyž my už sme ve spo´táku tady v necelých pěti měs. neboť nám byl hluboký malý -kdyby sme měli hlubokej ještě, tak fusak vůbec ještě nemáme. 🙂

andelka
27. říj 2010

My budeme mít fusak Emitex combi a zatím tipuju, že bych malému dávala slabší punčošky, body s dlouhým rukávem a mám takové tenčí kombinézky, spíš overaly flísové nebo takové chlupaté, nevím co je to přesně za materiál, ale není to klasická kombinéza. Klasickou kombinézu mám jednu, tak tu kdyby byla velká zima. Zatím jezdíme v hluboké korbě, bez fusaku, ale má pod sebou tlustší deku, na sobě taky deku, nánožník a dávám punčošky, sametové dupačky, body s dlouhým rukávem a teplou bundu s kapucí, pod to tenkou čepičku, rukavičky dávám, ale brzo si je stejně sundá 😅 Bude to naše první zima, tak jsem zvědavá jaká bude. 🙂

dana3262
27. říj 2010

Dávat kombinézu do fusaku mu přijde přehnané. Myslím, tepláky, ponožky, body, mikyna a když je pod nulou tak treba jestě ta tenká fleecka. Zrovna jsem jednu poridila. Je fakt tenoucka. A taky když má kapucu, tak už stačí jen bavlněná čapka. Některé maminky dávají teplou čapku a ještě 2 kapuce a to ještě není pod nulou.. 😝 😉

terezita
28. říj 2010

ja mela pulrocniho caparta loni a teda taky jsem moc do fusaku neoblekala.. mam od kaisera a ten byl fakt uzasne teply. takze jsem davala dolu puncochy a ponozky nebo papucky a nahoru body s dlouhym rukavem a mikinu s kapucou a cepku. kombinezu bych do fusaku taky nikdy nedala, je to fakt moc..

verushe20
4. bře 2015

Košilka+body, punčošky+ponožky , čepička a bundička nebo kombinézka

lenkajindriskova
20. zář 2017

já jsem měla jen lehký fusak a dávala jsem do něj kašmírovou dečku, takže se z něj stal vlněný superhřejivý. tu, co mám jsem dostala jako dárektady není k dostání, podobnou jsem si všimla, že mají tady https://www.cashmerehouse.cz/deti/kasmirova-dek... , mám od nich svetr a jsem moc spokojená.🙂