Co oblíct letnímu miminku na cestu domů z porodnice?

raduska00
22. čer 2007

Ahoj mamči,
zrovna u nás v srpnu probíráme jak obléct miminka až půjdeme domů z porodnice. Miminka by se měla narodit v srpnu. Máte některá nějaký tip?

Děkujeme

kalo
22. čer 2007

Budu mít červencové mimi...já mám nachystané 2 varianty, podle toho, jak bude mimi velké 🙂 Jedna je vel.56 (bodíčko dl.a kr.rukáv-podle počasí, tenké dupačky se zapínáním na ramínkách, tenká čepička a bavlněnou mikču-kdyby zrovna bylo fakt hnusně).
Druhý modýlek je to samé, akorát menší než ta 56-úplně maličká velikost (protože ta je u nás asi pravděpodpbnější).
A muž mi přinese do porodnice, jaké bude.
Když budou letní vedra, tak snad stačí obléct jen body s kratkým,dupačky a čepku a ev.jen tak přikrýt plenkou, ne?
Nožičky bych ale nechala oblečené, protože mimi má špatnou termoregulaci.
ALE!!! Taky ráda uslyším názor zkušených maminek, co si odnášely z porodnice letňátko 🙂

prada
22. čer 2007

Ahojky!
Tak mi si mimi přivezeme domů někdy v září. byla bych ráda, kdyby někdo dal tip, v čem si vezl zaříjové mimi domů z porodnice. Díky

lilourich
22. čer 2007

Jé holky, vy to máte daleko jednoduší než my co jsme měli mimča v zimě. To dítě v horku v porodníci nabendáte, pak vám venku řádí Kyril, a šup s ním do vytopenýho auta, a pak zase ven, než ho člověk donese domů - to je teprve oříšek......a než jsem ho v tý prodnici už napůl oblečená do všeho navlíkla, tak jsem byla spocená jak p---e 😀 Takže u vás pohodička 😉

kate77
22. čer 2007

Ahojky,já budu mít taky mimi v srpnu a nachystala jsem si taky 56-tky,krátke nebo dlouhé bodíčko,dupy,tenká čepička,ponožtičky no a kdyby ...jeeště mikinečku.Kdyby byli velké vedra,stačí krátke bodíčko,ponožtičky a jede se do auta,hm?

smrktovak
23. čer 2007

Ahoj holky.Žádná z nás, i ty co máme děti nemá patent na rady s oblékáním. Ale myslím, že vy co budete mít děti teď v létě, tak je dobré miminko obléct tak jak bude v porodnici.Mívají většinou košilku/já místo košilky dala body s dl.rukávkem/ a na to dupajdy na ramínka.Ono i když bude horko, tak musíte brát v potaz, že miminko bylo 9měsíců v teplotě 37 stupňů, takže pro ně zase takové horko nebude. Doma jim ještě pár dnů trvá než se aklimatuzují a potom už jsem malou vozila na kočárku jen v body v kr.rukávku a v ponožkách.S čepičkou jak kdo. Já pokud nefoukalo moc, tak jsem čepičku nedávala a malá nikdy s ušima nic neměla.

zevina
23. čer 2007

Souhlasím se Smrktovak, mám srpnové mimi, jeli jsme domů začátkem září a vzhledem k tomu, že v porodnici měly dětičky košilku, kabátek a zavinovačku, tak mi na cestu krátké body nepřijde vhodné. Měli jsme bavlněné tričko, dupačky, čepičku a přízový kabátek i tenší bačkůrky nejsou od věci, aspoň my měli zpočátku pořád studené nožky.

mikca
23. čer 2007

ahoj já mám jedno červencové a jedno prosincové,takže jsem to vyzkoušela obojí. 🙂 ale ikdyž bylo v červenci teplo, tak malej měl body s dlouhým rukávem a ještě přes to slabej svetřík pak dupajdy ,čapku a jak píše zevina tak bačkůrky, nezapoměnte že novorozenci, ještě nemají vyvinutou termoregulaci, takže se velice rychle prochladnou, je lepší je obléci více, než aby jim byla zima 🙂

kate77
23. čer 2007

Hm to mě nenapadlo,že vlastně se nestihnou zaklimatizovat,takže je lepší asi připravit bodíčko dlouhé s dupačkama...něco na hlavičku..jé nemám ješte tu zavinovačku!

mikca
23. čer 2007

to určitě jo kate, vyslíct ho můžeš vždy...jo a tu zavinovačku na odvoz to asi ne to nedáš mimčo do autosedačky...nebo se tam vejde i v zavinovačce?

klararas
24. čer 2007

já mám dvě děcka v srpnu a třetí opět. Pokud nás přepadnou tropický tepla, tak stačí body s dl. rukávkem, dupajdy, ponožtičky nebo bačkůrky a čepička. A pokud bude kolem těch 26 a míň tak přibalte slabší svetřík, popř. dečku přes autosedačku

raduska00
autor
28. čer 2007

holky děkujem za tipy 😵

slevik
28. čer 2007

Ahoj,
tak my jsme si vezli mimčo z porodnice 22.května, ale ten den zrovna bylo vedro. Já byla jen v šatičkách a byl mi hic, mohlo být tak 27 stupňů, ale to je fakt jen odhad. A Verunka jela domů v body s dlouhým rukávem, dupačkách a čepičce, toť vše 😵 a i dr. se to zdálo akorát 😉

krista
19. únor 2009

pucik • 1d • 6. červenec 2007 ve 13:13
Ahoj holky,
jak jste vezli mimčo domů z porodnice, musí být v autosedačce?Popř. jak to snáší, nebo ho můžu dát i do tašky o d hlubokého kočátku, aby měl pohodlíčko?Děkuju moc za zkušenosti a příspěvky 😉 🙂

jana06 • 1d • 6. červenec 2007 ve 13:17
Ahoj Pusiku. Já myslím, že v té tašce od kočáru asi nee. Podle předpisů musí být dítě uloženo (usazeno) v sedačce do 12 roku dítěte.
Co se týče zkušeností, tak jsem teď v dubnu vezla kamarádku domů z porodnice autem a půjčovala jsem jí sedačku, co mám pro naše mimi nachystanou já. Děcka to vůbec neřeší 😉 Teda aspoň ten její vypadal spokojeně a spal. Asi bych si to jinak ani nelajzla. kvůli policajtům a tak...
Moje sestra s tím taky měla dobré zkušenosti. Dokonce byl její chlapeček zvyklej na autosedačku a na jízdu autem tak, že jakmile ho připla v autě do sedačky, už chrněl...
Toť moje zkušenost. třeba má někdo jinou 😀

pucik • 1d • 6. červenec 2007 ve 13:21
díky Jani, já jsem si to taky tak myslela, ale manželovi se to zdá, jako že bude malinkatej do autosedačky, tak ho budu muset ještě zpracovat, už se těšíme moc a moc a už aby to taky bylo pa pa

laada • 6. červenec 2007 ve 13:22
Z pořadu Sama doma Návrat z porodnice :
http://www.penize.czech-tv.cz/program/samadoma/...

A také musíme dítě v něčem přenést, když ocházíme z porodnice.

Není to ze zákona povinnost, ale doporučuji autosedačku do auta. Budou miminko převážet každou chvíli a autosedačka má poměrně dlouhou dobu využití, protože tato třeba je až do 16 kg a to má dítě v průměru kolem 1,5 roku až 2 let. Na doma jako postýlku doporučuji klasickou postýlku a určitě nešetřete na matraci - výborná je např. kokosová, která je hypoalergenní. 🙂

prochi • 1d, 23tt • 6. červenec 2007 ve 13:24
Pucik, jestli pojedete domů autem, tak stopro v autosedačce, tam není o čem diskutovat. Náš malej to zvládnul v pohodě. Cestu domů prospal a ty první týdny taky platilo, že jakmile jsme ho zapnuli ve vajíčku, ještě jsme ho ani nedonesli do auta a už chrněl 😎

akcul • 1d • 6. červenec 2007 ve 13:40
Ahoj holčiny,
i my jsme si vezli malou domů z porodnice v autosedačce. V pohodě to prospinkala, jen bych doporučovala nějaký clonítka na okna, aby na mimčo popř. nesvítilo sluníčko. Jinak u nás taky platilo, že jen jsme ji posadili do vajíčka, tak usnula. Ale asi před 14 dny se to nějak přehouplo a teď už se jí cestovat vůbec nelíbí, nevydrží už totiž dlouho na jednom místě a je těžký ji tam zabavit, takže vždycky musíme někam vyrazit, až než bude mít malá před spaním. To se v autě pak ukodrcá a usne. 😉

mikca • 2d • 6. červenec 2007 ve 13:48
podle zakona když jedete autem ,tak musí být mímo v autosedačce bez ohledu na věk, ta sedačka je pro prcky pohodliná neboj, vem si jak byli stočený v břiše 😀

majka07 • 1d • 6. červenec 2007 ve 14:00
Dítě musí být v autosedačce bez ohledu na věk, jak už napsala mikca. Naše Maju autosedačku snáší dobře, jakmile se auto hne, už chrní, už jsme absolovali dokonce jednu větší cestu k mojí mamce a pohoda. Používám ji ale pouze na přepravu v autě, nikoli jako houpačku na doma 😀

o autosedačkách si můžeš přečíst více tady 😉

http://www.ibesip.cz/cs/Detske_autosedacky/

kamhajek • 1d • 6. červenec 2007 ve 14:03
Pucik: nás by z porodnice nepustili, kdyb zjistili, že jedeme domů autem a nemáme autosedačku. Ve vajíčku je většině dětem dobře. Jeli jsme z porodnice přes hodinu a Ondra spinkal. Je to pro dítě nejbezpečnější.

pucik • 1d • 7. červenec 2007 v 18:50
holky moc díky za vaše rady a zkušenosti, autosedačku už máme taky připravenou, tak to bude o. k. a máte pravdu, jak je stočený v bříšku, tak mu tohle zas až tak vadit nebude, tak hodně štěstíčka všem vašim mrňatům 🙂 😉

kristynaw • 1d, 18tt • 7. červenec 2007 v 18:54
tady nas nepusti z porodnice, dokonce jde zdravotni sestra s tebou a ujisti se,ze je mimi v sedacce a vse je spravne "nastaveny"(mluvim o USA)

anka. • 1d • 10. červenec 2007 v 11:58
Ahoj, co vím, všichni vezou domů mimi v autosedačce

katerinaj • 1d • 12. červenec 2007 v 09:02
Jednoznačně v sedačce- vajíčku. Mimi to nic nedělá, nesedí, ale je schoulené. Dokonce se mu to líbí víc, než ležení na zádech. Můžeš jí trochu víc položit, aby bylo mimčo spíš vleže. Nevím, jakou máš autosedačku, ale často mívají i vložku pro novorozence, která je trochu pohodlnější.

vrtule83
13. pro 2010

Ahoj, obnovuji téma. Čekáme mimi v prosinci a nevím, co mám nachystat na cestu domů z porodnice. Jestli bude stačit toto: body s dl. rukávem, dupačky, ponožtičky, mikinka, kombinézka (středně teplá), rukavice a čepička. Do autosedačky mám buď zavinovačku ne extra teplou nebo fusak od emitexu. 😉

marketa137
13. pro 2010

@vrtule83 určitě 😉 . Tomík je v únoru a měl body, dupačky, nějakou mikinu, slabší kombinézu, ponožky, rukavičky a čepičku. Stejně ten přechod je rychlý, v autě je teplo a pak hned domů 😉

vrtule83
14. pro 2010

@marketa137 Díky za odpověď, mi to máme domů trošku dál, tak snad se auto rychle vyhřeje. 😉

pattie
14. pro 2010

@vrtule83 záleží na tom, jak daleko od vchodu bude manžel parkovat..... ten můj minule parkoval asi kilometr, to bylo opravdu bezva....
Určitě miminko zase přehnaně nenabaluj, spíš využij teplou deku přes autosedačku, protože ten přechod venkem nebude určitě moc dlouhej a ať mu zase není moc vedro!

majatob
15. pro 2010

@vrtule83 ja jsem si deti (jedno dubnovy, jedno unorovy) odnasela v bodycku, na to tricko s dlouhym, puncochach, teple kombineze a fleecove zavinovacce a na hlavu tenkou cepicku a kapucku a pak v aute jen postupne posundavala a porozepinala co bylo treba 🙂 meli jsme to domu autem necely dve hodinky a zvladli jsme to v pohode 🙂

majatob
15. pro 2010

jo a na prechod k autu jsem mela pres sedacku jeste deku 🙂

vrtule83
15. pro 2010

Díky za reakce, tak to zvládneme v tom co mám doma nachystané. V tomhle počasí budeme doma tak za hodinku. 😎 jen aby nebylo ještě hůř.

kkarolina
12. bře 2013

Ahoj holky, chci požádat o radu, 19. března mám termín porodu, a nevím, co všechno obléct děťátku na cestu domů z porodnice. Mám připravené body s dlouhými rukávy, dupačky, ponožky, tenký svetřík, jeden hrubší svetřík a teplé kalhoty s kabátkem s kapucí, péřovou zavinovačku, deku, jo a tenkou čepičku a jednu hrubší pletenou.Akorát nemám fusak. Myslíte, že to stačí, venku je teď -5'C. Domů pojedeme autem asi tak 15minut, jenom po městě.

alenahorakova15
12. dub 2015

Maminky,prosim vás,čekáme mimi,holka,v červnu a nevim jak ji oblect a zda mam kupovat i zavinovacku???Mam nachystane barevné staticky s body v jedněm s dl.rukavem leginky ponožky cepicku a asi nejaky kabatek nachystam kdyby nahodou.do autosedačky mam fusak tenký.Diky

zo_ja
12. dub 2015

No, počasí může být velmi různé. Takže bych brala, že rozhodně dupačky, bodyčko a nějakej tenší bavlněný kabátek (klidně jen úlet). A rozhodně čepičku.
Nějakou deku přes nebo ten tenký fusak, oni nemají ještě termoregulaci.

Zavinovačka se do autosedačky stejně nevejde. Malý novoši ji mívají rádi, větší obv. vůbec. U nás by to bylo zbytečná investice. Deka poslouží stejně dobře.

kry5t0f
12. dub 2015

My narozený v srpnu a bylo opravdu teplo, tak jsem měla pro malýho body, kabátek, dupačky, čepičku a rukavičky ale na den odchodu se trošičku ochladilo a zavinovačku do autosedačky přítel zapomněl ale domů jsme to měli kousek a auto hned u vchodu.... Já malýho celkově moc nenabaluju teď už mu je tedy 20měsíců a je otužilý a hlavně zdravý 🙂

kotito
12. dub 2015

my šli v červencových vedrech, v plátěné košilce, bavlněných dupačkách , zakrytá plenkou

kotito
12. dub 2015

zapoměla jsem na bavlněnou čepičku 🙂

alenahorakova15
12. dub 2015

Dekuji za rady!🙂

terezap5
14. dub 2015

Holky já mám trochu jiný dotaz. Vezla některá miminko s boudičkou ( stříškou) a tím nánožníkem na autosedačce nebo ne?

kry5t0f
14. dub 2015

Záleží kdy je narozené ale určitě je lepší mít miminko co nejvíc kryté 😉

zanri
14. dub 2015

@terezap5 - já měla boudičku, kvůli sluníčku, aby mu nesvítilo přes okno v autě do očí a i v červnu byl od hlavy k patě oblečený