Co pro mimi na cestu z porodnice (a pak ven) v zimě?

klara.t
29. zář 2009

Potřebuji poradit, v čem by mělo miminko jet z porodnice, když se narodí v půlce ledna? Nemyslím autosedačku, ale oblečení. Nevím co pořídit.

Asi nějakou zimní kombinézku (ale jak velkou? aby nebyla jen na tu jednu cestu a pak nebyla malá), teplou čepičku, a pak už nevím. Netuším vůbec kolik vrstev atd.

Nebo kombinézku né, ale spíše fusak? Ale nevím, jak bych ho dala do autosedačky?

Prosím poraďte, zkušené maminky!

jijitka
29. zář 2009

Klarko - řeším úplně to samé 🙂 🙂 Rozmýšlím, jestli je nutné pořizovat zimní kombinézu na ty 2-3 měsíce, když určitě bude mít velký fusak do kočárku (nějaký univerzal Emitex nebo Kaiser) a pak fleecovou zimní zavinovačku od Emitexu - obojí bych měla využít ještě další zimu.
Podle mě stačí malého navléknout do fleecového overalku (pod to samozřejmě košilku, dupajdy atd.) a v tom šoupnout do teplé zavinovačky.
V nejhorším případě přehodím na cestu z nemocnice k autu přes sedačku ještě deku.
Zkrátka - na první zimu asi kombinézu pořizovat nebudu, max. nějakou za pár korun z bazárku. Velikost určitě ne menší než 62 (pro kluka).

Ale i já uvítám rady zkušených mamin 🙂 🙂

kjajule
29. zář 2009

Na cestu z porodnice jsem kombinézu neměla.Malej měl dupačky, bodyčko s dlouhým rukávem, kabátek a pak mikinku s flesu s kapucou a kalhoty k tomu taky s flesu jo a čepičku.Přehodila sem přes něj ještě teplou deku. 🙂 Narodil se 12.listopadu když jsme šly domu bylo 6°C.A bohatě to stačilo.Kombinézu a vrchní zimní věci kupuju o číslo větší než má normálně abych mu pod to ještě mohla normálně obléknout...Takže menší než 62 bych určitě nekupovala... 😉

naty
29. zář 2009

Tak já mám v plánu bodynko s dlouhým rukávem, přes to overálek, ponožky, na to chlupatou kombinézku, čepici a rukavice a to všechno do zimní zavinky od emitexu...pojedem autem, tam se bude topit, myslím, že víc moc není potřeba... 🙂

kjajule
29. zář 2009

naty: myslím že to bude určitě stačit... 😉 rozhodně bych to nepřeháněla a v autě mimčo aspon trochu rozbalila aby nebylo spocený... 😉

jijitka
29. zář 2009

.... a taky je třeba počkat jaká bude zima. Může být 20 stupňů pod nulou 🙄 a nebo můžou kvést třešně 🙂

sklenicka24
29. zář 2009

Ahojjky

tak určitě bych pořídila fusáček do autosedačky a na prdíka body, nějaký kabátek, dupky a nějakou teplou soupravu, bundičku a kalhoty a dvě čepičky.

Kočky pokud byste chtěli kombinézku, písněte mi mail do ip, jednu doma mám naprosto nevyužitou, je pro miminko, bílá. 🙂 Budu ráda, když jí někdo využije.

klara.t
autor
29. zář 2009

Nevím, jak se přesně ty kousky oblečení nazývají, tak to napíšu do závorky. Já měla představu tuto:

1)plínu 😉
2) body (takové to bez nohaviček, s cvočky dole, dlouhý rukávek),
3) dupačky (dlouhé uzavřené nohavice, dlouhý rukáv, zapínání od krku dolů k nožičce)
4) na to takové jakoby chlupaté body (dostala jsem něco jako medvídka - má to uzavřené nožičky, dlouhý rukáv, kapucu s oušky - je to teplé).

To už jsou 3 vrstvy na rukách a tělíčku, dvě vrstvy na nožičkách.
No a pak jsem si říkala, co na to. Jestli fusak (ale nevím, jak půjde do té mrňavé sedačky - v plánu je Emitex 3v1), nebo kombinézku. Deka to samozřejmě jistí. Bydlíme cca 500m od porodnice.

Jo a čepičku samozřejmě.

Nevím, jestli tam cpát ještě kabátek nebo nějaké kalhoty.

jijitka
29. zář 2009

Klaro - uvažuju zhruba stejně. V tom,co bude mít mimčo na sobě ho ještě šoupnu do té univerzal. zimní zavinovačky od Emitexu. Ta je použitelná jak do kočárku, tak i do autosedačky. Z porodnice to mám taky asi 5 minut autem.

leonik
29. zář 2009

Ahojky, náš malej se narodil 11. ledna a kombinézku jsem měla vel.62. zezačátku v ní trochu plaval, ale to mimčo rychle roste 🙂 Do 56 bych ho zase nenacpala 😅 Když jsme jeli z porodky, tak měl bodýčko, kabátek, dupačky, ponožky a kombinézku. Zakrytej byl teplou dekou. Pak jsem mu ještě místo kombinézky dávala na bodýčko mikinku, teplou bundičku a na dupačky ještě zateplené kalhoty a do autosedačky fusak 🙂 Čepičky jsem dávala dvě, jednu slaboučkou, na ni ještě teplejší. Jinak myslím, že lepší, jak přendávat pořád fusak z kočárku do autosedačky je, pořídit si tu zimní zavinovačku třeba od emitexu 🙂

kacka123
11. říj 2009

Ahojte,
My pojdeme z porodnice o dva tyzdne a ma byt okolo 9 stupnov co mam malej obliect? Pojdeme autom 🙂 mam ju davat do fusaku alebo bude stacit deka?

misak78
11. říj 2009

Ahoj nastávající maminky( trošku vám závidím- nějak rychle mi ta moje kočička vyrostla). V jiné diskusi jsem velkým zastáncem výrobků Dita Tábor- Litle Angel, jukněte se sem: http://www.dita-angel.cz/site/katalog/fusaky/Au... . Jejich výrobky mám ozkoušené a jsem maximálně spokojená. V jejich výrobcích je totiž použit tzv. Outlast, je to materiál který výrazně omezuje pocení a je přitom komfortně teplý. měla sem půjčený fusak od emitexu a pak svůj od Angel a od té doby nechci nic jiného! 🙂

kacka: malá se sice narodila skoro v prosinci, ale bylo teplo- měla na sobě bodynko s krátkým rukávkem, na tom kabátek, pak dupačky( na ramínka) a velmi tenkou zimní kombinézku- byla ve fusaku a ještě sem měla přez ní dečku...Každopádně si vem s sebou obojí- uvidíš pak podle aktuálního počasí. Nám dost radily i sestřičky v porodnici, jak dítka obléknout.

glumy
12. říj 2009

Ahoj,
tak syn se narodil v polovině března, byla docela zima, sníh, no a domů jsme měli body, overal, čepičku, rukavičky a takovou teplejší kombinézu a tenčí fusak do autosedačky a v pohodě jsme to přežili. Kombinézku jsme pak docela využili, víc než nějakou bundičku nebo tak, protože jak byl malej (měl tedy 51 cm, ale mě se zdál malinkatej🙂 ), tak do té kombinézky se mi nejlépe oblékal, přeci jen, než si člověk zvykne... Takže tak 😀

meri
12. říj 2009

Malá se narodila 10.ledna, cestou z porodnice měla bodíčko s dlouhým rukávem teplé tepláčky, mikinku a kombinézku 62 (narodila se 50cm, 3750g a byla ji hodně velká, ale unosila ji v zimě)
Venku jsem ji pak oblékala stejně a dávala do vložné tašky + deka. Stejně se začátku jsou to jenom krátke procházky, tak to stačí až-až

matilko
12. říj 2009

ahoj, tak my sme odchádzali z pôrodky vo februári, bola príšerná zima, Karolínka mala na sebe bavlnený overal, na tom pletenú súpravu (kalhoty a sveter), čapičku bavlnenú a ešte bola v zimnom overali, vypadala ako kozmonaut 😀 a v autosedačke bola prikrytá len dekou.

mopom
14. říj 2009

ahooj holky, já jsem šla domů z porodnice s malou loni před Vánocema, když se malá narodila chumelilo a nějako to pak zůstalo pár dní a byla zima a měla na sobě body s dlouhým rukávem, slabou mikinu, punčocháče, bavlněnou čepičku a pak zimní kombinézu s kapucou, já myslím, že ty prcky zas až tak balit nemusíte, protože jestli pojedete autem, tak tam zatopíte a doma už teplo taky mít budete 🙂

jijitka
14. říj 2009

Holky, prosím, mám dotaz - zimní kombinézou nebo overalem myslíte huňatou fleecovou kombinézku nebo klasickou jakoby šusťákovou ?? Vím, že je to trochu blbá otázka, ale uvažuju, jestli - když budu mít teplý fusak do kočáru (nějaký univerzál, co vydrží i druhou zimu) není zbytečné pořizovat ještě šusťák. kombinézu, kterou použiju jen párkrát během první zimy. Dávaly jste mimčo do fusaku v silné kombinéze nebo jen v teplém overalu?

victoriablue
15. říj 2009

Já mám termín ke konci listopadu a plánuju obléknout: plínu 😉 , body s dlouhým, punčošky, zateplenou mikinu+zateplené kalhotky, ponožky, čepičku no a teď podle počasí - zavinku emitex a fusak maxi cosi nebo bavlněný overal + fusak maxi cosi nebo teplejší overal + fusak maxi cosi, nebo místo fusaku zavinku emitex. Opravdu netuším jak bude a manžel doveze věci podle aktuálního počasi 😎

medrin
2. pro 2013

Dámy.. nenápadně obnovuji tohle téma.. plánuji prcka obléct do tohoto: - beru i s obrázky :D ...

samo autosedačka v ní fusak (teď jen nevím zdali to ještě zadělat tou celtou nebo co to je), mimi body s dl. rukávem a tato sada... jinak čepička a rukavičky http://static0.asmira.com/photo/57/108757/album... http://static1.asmira.com/photo/57/108757/album... http://static0.asmira.com/photo/57/108757/album... navrch buď to co k autosedačce patří, ale už teď s tím fusakem jsem měla problém to zadělat nebo jen deku, i když ten fusak je zase péřový a podle mě dost teploučký.. a jdeme stejně z budovy jen do auta a z auta do budovy.. a v autě, kde by mělo být teploučko fusak rozepnu..

coolik
2. pro 2013

hmm tak si to tady pročítám a zase v tom mám hokej. malé se nám narodí v březnu a tak taky uvažuji určitě o kombinéze. nevím, zda šusťákovou nebo tu chlupaťoučkou měkkoučkou - té jsem nakloněná víc ... ale myslela jsem, že bych měla koupit vel. 56 ... a teď čtu, že radši 62 ... vůbec mě nenapadlo, že by se mi do té 56 nevlezlo ... 😒
a univerzální zavinovačka od emitexu znamená co? to jako myslíte tuhle? http://www.emitex.cz/cz/menu/62/produkty/vyrobk... že by vydržela případně až do další zimy .. ???