Co vynosí miminko nejvíce?

koculu
19. led 2014

Ahoj, pořizuj výbavičku pro naši holčičku, která se narodí koncem března. Budou stačit bodýčka, dupačky, kabátky a svetříky, která velikost nejvíce? Díky za rady

diniki
19. led 2014

Ahoj, s tou velikostí je to zrádné. Já třeba 50 vůbec nepoužila. Takže jsem měla jen pár kousků (poděděných, protože ty nikdo nezamaže 🙂 Pak 56 tak cca 1-2 a pak vyšší velikost. Nejvíc jsme nosili bodýčka s dlouhým rukávem. Šikovná jsou ty, co se ze začátku nemusí přetahovat přes hlavičku, ale dají se zapnout na cvočky po celé délce. Přes léto krátký rukáv. Dupačky samozřejmě. A pak jak budeš chtít mít holčičku za fešandu.

Co se týče ostatní výbavičky, tak mrkni na blog kamarádky:
http://hananadovolene.blogspot.cz/2013/06/vybav...

Tak, ať vše seženeš a hlavně, ať to unosíte!

nininka23
19. led 2014

@koculu jak psala @dinki, je to složité. Malá má víc jak tři týdny a pořád je ve vel.50, 56 je nám obří, nejvíc využíváme bodíčka s předním zapínáním (ne přes hlavu) a overalky také s předním zapínáním.

betelgeuzz
19. led 2014

@koculu To je fakt těžko říct. Já měla obě holky ve velikosti 50 asi měsíc, možná i víc. Byly malinké. Jsem po porodu dokupovala ještě rychle jednu soupravičku, protože jsem měla jen jednu a pak nějaká nošená bodýčka. Pak taky záleží, co si oblíbíš. Někdo oblíká dítě nejvíc do overálků, někdo má rád dupačky, někdo zase jen polodupačky. Nakoupila bych od každého něco a spíš se porozhlídla, co kde mají a za kolik a pak dokoupíš.

nonnni
19. led 2014

ja celkove deti neoblekala moc ani do dupacek, ani do overalku. O mikinach, svetrech a podobnych vecech ani nemluve. Nejlepe se mi osvedcilo je nechavat jen v body a zabalit tak, aby se daly prikryvat a odkryvat dle potreby. Takze za me nepotrebujes vubec nic, az na par bodicek a zbytek je vesmes to co se ti libi. Ani jedna nemela cepicku a rukavicky a zimu prezily ve fusaku, ktery mel utazeni kolem hlavicky...porid par kousku a zbytek dokupuj podle potreby, jinak ti toho vetsina zustane ve skrini...kazde dite je i jine, nektere je schopne se vyvrtet doslova ze vsecho, jednomu je pohodlne to, druhemu neco jineho. Ja bych uz porizovala dost jen na prvni tyden doma ve velikosti 56 a zbytek po narozeni. Jo a furu muselinovych plenek...

jarkalada
19. led 2014

tak já naopak využila nejvíc bodýček - přes hlavu, problém mi je oblíct nedělalo a šlo mi to rychleji než ho zapatentkovat a přišlo mi, že ty patentky na holým těle musí studit. A různé overaly. S tím jsme si vystačili na pár měsíců 🙂

lenicka07
19. led 2014

@koculu Myslím že nejmenší velikost jsme měli 56 (děti měly 2,9 a 3 kg) dlouho nám to nevydrželo (tak asi do šestinedělí, dávali jsme široké balení a i později jsem zůstala u látkových plen). U prvního dítěte mi vadilo ze začátku všechno co se přetahovalo přes hlavu (prostě jsem v tom neměla praxi a bála jsem se že mu nějak ublížím 🙂 takže bych taky pro začátek volila něco co se rozepíná vpředu. Overálky jsou taky prima, ale některé se špatně oblíkaly, záleží jak je řešené zapínání. Radši jsem měla zipy, když bylo hodně patentek tak mě z toho tekly nervy. Polodupačky mě nevyhovovaly, nejlepší byly obyčejné dupačky se zapínáním na ramínkách. Pár kousků oblečení stačilo, většinou jsem to přemáchla v ruce, na ven mi připadá že toho oblečení vždycky potřebuju míň než ho skutečně mám. Na léto jsem si vystačila většinou s bodýčkama s krátkým rukávem. Ale každému vyhovuje něco jiného 🙂

sartina
19. led 2014

Ahoj, pro novorozeně se mi nejví osvědčily overaly - doma jsem prakticky nic jiného neoblíkala 🙂 Nejlépe kimono střih. A velikost závisí na porodní váze a velikosti, já měla 4kilového kluka, takže vel. 56 jsme moc dlouho neužili 🙂

lucieandrlova
19. led 2014

Co se týče velikosti, tak jak píšou holky. Jinak taky záleží, jakou povahu bude mít mimi. Nám se narodila dcera vzteklounek a jak "z hadích ocásků", takže bylo prakticky nemožné jí obléct něco jiného než overal... Dokud si nestoupla (10 měsíc) byla v overalech...

berynka
19. led 2014

Dcera je taky březnová a loni jsem nejvíc dávala polozimní kombinézu 😝 . Pod ní bodýčko s dlouhým rukávem a punčocháče, takže toho mít dostatek. Na doma ještě tepláčky s ťapkama a na spaní overálky. Od každého bych řekla tak minimálně 5ks. Ve velikostech 56-62.
Kabátky, trička a svetry nejsou moc praktický, protože lezou nahoru.

mafeska
20. led 2014

Už si moc nepamatuju jak dlouho malá nosila jednu velikost ale mě se nejvíce osvědčily overaly, dupačky+košilka, body (pro začátek jsou nej celopropínací), polodupačky se silným lemem v pase, kabátky a punčošky. Overálky jsem si oblíbila na spaní.
Ách, jak ti to tadypíšou úplně se mi vybavily ty časy když byla dcerka ještě takový maličky uzlíčekv těchto pidi velikostech, to byly krásný časy 🙂

25ka
20. led 2014

ahoj
co vynosi miminko nejvice ? body, teplaciky alebo tie overaliky ako to vy nazyvate ze je to vcelku od hlavy k pate 🙂
mi sme zboznovali body s kratkym rukavom ponozky a teplaciky klasika, na zaciatok je zbytocne vela toho kupovat .velkostne mno mi sme asi tyzden pouzivali velkost 50 ja som nekojila takze sem boli na UM a tym padom syn rastol strasne rychlo teraz nastastie ma 15 mesiacou a 13 ale uz chodi takze to aj vybeha.
najnovsie som nasla super stranku zo skvelimi obleckami pro deti farmers.

atinkaa
21. led 2014

ahojki, deculko budete mat jarne - marcove/breznove....to je este pomerne chladno....takze pozerat na material okrem toho aky tip oblecka to je.....nieco co je z hrubsej bavlny, nieco flausove....pozerat na to, aby sa deculko dalo do toho krasne ''zababusit'' ale aby ho to nedrazdilo, jak telicko, pokozku, tak nic ''kusave'', za mna pre uplne malinke babo ani nic moc farebne...cim viac farbene, tym vacsia sanca na drazdenie a alergie
z vyberu toho co uz bolo uvedene, super su fakt overaliky...tiez body so zapinanim vpredu ako kimono, leginky alebo teplaciky alebo polodupky su tiez fajn ale z tych najmensich velkosti za nas fakt super overaliky - cca 3-5 dla moznosti na pranie, dla vasich financnych...lebo male babatko spinka a papa a spinka...takze ak to bude i pre vas idealne oblecko tak ostava kvalitna zavinovacka....aspon 2, nejake fajn ciapocky 2-3, rukavicky aby sa deculko neskriabkalo 2-3...plienocky niekto pise ze ich ma kvanta a vyuzil...my sme ich teda mali len na odgrgnutie alebo do kolisky a z 6timi som si krasne vystacila...vzdy sa vyperu 😉 ....takze z mini velkosti fakt nic dalsie nie je nijak urgentne potrebne.
jo a este sa pytas na velkosti....uprimne radsej vzdy vacsie ako male...teda ak si z najmensieho cisla kupis 3-5overalkov, kazdy inej znacky...tak mas hned rozne velkosti, hmkovy s nami aspon rastol pri oboch skoro rok...tescovy mi prisiel tak ako pisali, next o kus vacsi...carters vacsi aspon o polrok 😉 ak namiesas bavlnu s flausom ci este hrubsie fusacikove,...tak mas hned i moznost vrstvit ich a vyuzit na vonku do nositka ci autosedacky ( ked pojdete na kontrolu)....jeden je fajn i na prebalovanie ci po kupkani....v marci je este chladno ak nad prebalovacim pultom neplanujes ziaric tak pocitaj s plackanim navyse uz len kvoli zime, fajn teplucky overal, ktory sa rychlo po olejickovani natiahne je super vec 😉

kamino
21. led 2014

U nas nejvic overaly a body ne pres hlavu,ale take ty propinaci. Velikost 50 jsem prckovi oblekala skoro 5 tydnu,byl prcek. Bohuzel jsem verila doktorum,mel odhad vahu v 38 tydnu pres 3 kg a zadnou 50 nemela a hned po prijezdu z porodnice jela nakupovat ☹ maly mel 2.60...takze par kousku to chce,klidne z bazarku,nebo od kamosek,at nejedete z porodky jako hastrosi 😉

rozzaarka
21. led 2014

@koculu abych nemusela resit kolik ceho, koupila jsem balik obleceni od maminky, ktera mela mimco rok pred nami 🙂 my taky cekame v breznu, ale chlapecka a uprimne mi to prijde asi nejjednodussi. tipuju, ze obleceni mam dost, i kdyby se narodila dvojcata 😀 ono zalezi na hodne vecech, hlavne na tom, jak bude velka a jak moc ti bude blinkat... kamoska mela 2 deti a na jedno ji stacilo 6 bodycek a u druheho jich potrebovala 20, protoze maly byl poblijon 🙂 🙂

maroussia
6. únor 2014

Pro první dcerku jsem měla oblečení relativně méně, teď už vím, že je lepší mít víc věcí - ne proto, že by pár kousků teoreticky nestačilo, ale proto, že večer si radši hodím nohy nahoru, než bych musela jít žehlit, aby bylo ráno mimčo do čeho obléct 🙂 🙂
Dávala jsem klasicky bodyčka (přes hlavu), dupačky - teď mám víc polodupaček, přijdou mi praktičtější, super jsou bavlněné kabátky a třeba punčocháče jsem začala dávat až kolem roka...overálky jsem používala na spaní, na denní nošení ne. Malá se narodila v prosinci, takže hodně nosila ven i svetříky, mikinky, čepičky... když byla velká zima, dávala jsem jí pod normální teplou kombinézu ještě slabší fleesovou... druhé se narodí na konci dubna a mám připravený jak fleesový overal, tak bodyčka s krátkými rukávy... :D Tohle nejde nikdy dopředu odhadnout 🙂

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz