Dcera nesnáší punčocháčky. Sháním zateplené kalhoty

hanule05
7. říj 2010

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli máte taky takový problém. Dcerka vůbec nemůže nosit punčocháčky, protože se ji po chvíly začne dělat asi ekzém - takový svědivý červený fleky v podkoleních jamkách.

Tak řeším, jak to dělat teď, když chodí do školky. Tu hoďku, co jsou venku by snad zvládla, ale mám obavy, že by ji pak učitelky nechaly běhat v punčocháčkách celý den - a to už by byl problém. Teď chodí ven v normálních zateplených kalhotách, ale ty budou málo, až budou mrazíky. Jasně, až bude větší zima, tak se s nima budu snažit domluvit, aby ji před procházkou sundaly tepláčky a oblékly punčocháčky pod kalhoty a pak po příchodu zase sundaly punčošky a daly tepláčky. Ale už vidím, že na to budou dlabat.

Tak takhle sonduju, jestli to nemáte taky tak.

Kdybyste věděly třeba nějakou značku oblečení (vámi vyzkoušenou), kde bychom mohli koupit nějaké pořádně zateplené kalhoty do velký zimy, aby pod ně už nemusela nosit punčocháčky, tak bych byla moc ráda. Protože bych to radši řešila takhle. Koupili bychom jí pár pořádnejch zateplenejch kalhot a bylo by po problému. Díky

ange_de_la_morte
7. říj 2010

@hanule05 : A zkoušeli jste i třeba kvalitní punčocháčky z Bio balvny ? Sestřenička měla podobný problém a nosila opravdu jemňoučké punčocháčky z Loany a bylo to vpohodě, jinak nedokážu poradit

hanule05
autor
7. říj 2010

@ange_de_la_morte ty jsme nezkoušeli, ale zkoušeli jsme například punčocháčky, které se dělali za našich dětských let - aby to byla pravá bavlna a ne s přidanou umělotinou - a taky jí nesedly. Myslím si, že to má vždy, jakmile má něco popnutýho na nohách - jestli se jí nějak zapotí, nebo co - hned jí to začne svědit.

Ale zkusíme vyzkoušet ty z Bio bavlny, jak píšeš. Díky

ange_de_la_morte
7. říj 2010

@hanule05 Jinak nevím poradit, vím že se vyrábí zateplené kalhoty s fleesem vevnitř, ale který výrobce nebo kde je koupit, to bohůžel .... držím palečky ať to nějak vymyslíte 🙂

johnatanka
7. říj 2010

nebo pod zateplený kalhoty dávat bavlněný elasťáky, to by nešlo??? Vlastně se tomu dneska říká legíny 😀 místo punčošek....

hanule05
autor
7. říj 2010

@johnatanka to už jsme taky zkoušeli, strašně blbě se na ty leginy oblékají ty zateplené kalhoty, leginky se pod tím shrnují ☹

johnatanka
7. říj 2010

@hanule05 tak bych asi dávala normal tepláčky dole na gumu, taky bych na ty učitelky moc nespoléhala 😖

hanule05
autor
7. říj 2010

@johnatanka no jo, jenže ono se to vážně blbě obléká. Dobře jdou kalhoty obléct na takový ty popnutý legínky, ale ty taky nemůže nosit za stejného důvodu, jako punčošky. No a když jí chci dát pod kalhoty tepláčky nebo volnější legínky, tak se to blbě oblíká, protože ten flauš co je v kalhotech po tom neklouže a tepláčky se shrnujou a pak se musí "lovit" až někde na stehnech 😅 (jedině je nacpat do ponožek, aby je držely) to by se mnou učitelky asi vyběhly.

beruska2x
8. říj 2010

davej ciste bavlnene, jsou podobne jako jsme nosili my kdysi 😉 ale z tech exem nebude 😉

brusinka.pusinka
8. říj 2010

já doporučuji vybírat čistě bavlněné punčošky nebo froté a zásaně prát naruby, občas to pomůže . Kamarádky měla stejný problém a nakonec to pomohlo 😉 Jinak legímy a ponožky a na to teplé oblečko a nebo se vyrábějí i mini spodky jak pro holky tak pro kluky. třeba pro inspiraci my jedny máme a syn nosí na lyže pod overal, a to už je habán veliký 😉
http://www.babysport.cz/obleceni-a-outdoor/funk...
http://www.detske.out-door.cz/index.php?p=produ...

jezevec
10. říj 2010

malej mel loni to samy, docela se poti,kor kdyz lita a pak mel rudy fleky, ja teda obecne moc puncochace nemusim ,radeji teplacky,ale vim ze jsou potreba, tak jsem na zimu letos objednala puncochace ze 100% certifikovany biobavlny, vypadaji jak ty za nasich mladych let 😀 ,ale doufam,ze bude pod kolynkama klid....

hanule05
autor
11. říj 2010

@jezevec ty jsme taky vyzkoušeli, vyrábí se tuším někde na Slovensku. Jsou to takový jako jsme nosívali my (taky se dělají vytahaný kolena 😀 ). Snese je na sobě dýl, ale po delší době má ty skvrny taky. Takže jsem to loni dělávala tak, že nosila teplé podkolenky a na to zateplené kalhoty a furt jsem ji honila, aby se zahřála 😉 no a když se válela ve sněhu (což bylo skoro pořád) a já viděla, že už jí začala být zima, tak jsme hnaly domů.

Letos to budeme dělat stejně, jenom musím koupit ty zateplené kalhoty, ty z loňska jsou už malý.

Jo ty leginky taky nosit nemůžeme, protože se většino dělají jakoby takový punčoškový a ty nám samosřejmě 😢 taky nesedí.

jezevec
11. říj 2010

hanule: ja jsem tedka videla podkolenky pekny u tchiba, byly troje v sade a vypadaly slusne 😎 to je taky dobry reseni to mas recht, podkolenky a vytepleny gate!!

any_nn
21. říj 2013

Zdravím, co takhle termoprádlo? Jinak já jsem spoustu krásných věciček pořídila z druhé ruky, viz. zateplené kalhoty, ty máme troje. Doporučila bych také vynechat aviváž, dráždí citlivou kůži.

berenika39
21. říj 2013

@any_nn jen abys nečekala reakci, tři roky stará diskuse🙂. ale jinak souhlas, fičíme takhle už tři roky - podkolenky a kalhoty, punčocháče petr téměř nezná,jen na lyže pod kombinézu.

hojda
21. říj 2013

Tak já bych to v místě, kde se dělá ten exém prostě vystřihla a udělala tam díru a obšila to🙂 ať to tam větrá a zbytek je v teple🙂 Pokud má ještě někdo stále tento problém 😉

olusenka
21. říj 2013

sice stará diskuze, ale třeba se to bude někomu hodit. Já synovi ekzematikovi, v době, kdy to měl nejhorší, koupila punčocháče bambusové, a bez problému. Sháněla jsem na netu až sehnala. Jsou i přímo stránky pro atopiky, kde jsou speciální punčocháče a jiné prádlo pro ně. Ja speciální neměla, jen bez umělé příměsi.

any_nn
21. říj 2013

😀 , nevšimla jsem si datumu 😵