Dětská móda

pet.s
6. led 2012

Milé maminky, hledala jsem nějaké nápady jak strojit tu svoji princeznu. Napadlo mě založit diskuzi na téma dětská móda. Uvítám Vaše nápady, fotečky, rady i ruční výtvory. Jsem už postarší matka, tak hledám inspiraci a i se ráda pochlubím. Těším se na příspěvky a fotečky. Vkládám první.

mamkamarketa
8. led 2012

@paja1975 s ebay zkusenost nemam,ale verim,ze tam najdes skvele vecicky 😵

jinak podle me je tady CR problem,ze lidi nedokazdou odlisit ''jen znacku'' a ''kvalitni znacku'' to co je drahe kolikrat neni nejlepsi. kdyz si clovek vezme HM ve Svedsku odkud tahle znacka pochazi je HM brano jako obchod pro nizsi stredni vrstvu,hadry tam stoji par supu (a to severske zeme jsou drahy!) jenze tady HM je brano jako jedna z lepsich znacek 🙄
Wrangler se tady prodava jak kdyby to nebylo buhvi co,dziny za 2000,- jenze v USA je to nejvic podradna znacka,co se prodava v retezcich jako wal-markt (prirovnala bych to k tescu) kde si tyhle dziny kupuji pouze delnici na stavbu. stoji v prepoctu 300,- a tady se to prodava jak znacka nad znacky 😅
to samy guess. v usa je guess cenove dostupny temer vsem socialnim vrstvam,jenze tady z toho delaji buhvi co,dziny od guessu za par tisic? fakt se musim obcas smat,kdyz vidim,ty radoby panicky,co tahaji papirovou tasku s magickym napisem ''GUESS'' sice uz ji tahaji sebou treba par mesicu,ale co na tom,at si lidi mysli,ze akorat odtamtud jdou 😀
mohla bych pokracovat,ale zase nechci byt za chytrou 😀

blackpearl25
8. led 2012

ahoj, já si nakupuju věcičky pro miminko jedině na ebay v UK a USA - tam seženeš přímo skvosty 🙂. Tady, když jsem se o něco takového pokoušela, tak jsem byla znechucená kvalitou. Většina hadříků je tady z Polska,... ebay jednoznačně doporučuji a mám s ním jen kladné zkušenosti.

kocicinka
8. led 2012

@mamkamarketa naprosto souhlasím. Pro mě jsou tyto "značky" obyčejná konfekce, předražená k tomu. V HM a pod. obchodech bych na dítě nic nekoupila, nelíbilo by se mi, kdyby moje dítě mělo stejnou čepici, jako x dalších dětí na pískovišti 🙂 Naštěstí tu máme v okolí spoustu bazarů a secondhandů, my tedy všechno dědíme, takže nekupuju skoro nic, ale když mám přeci jen potřebu, tak tam koupím skoro nové krásné tričko značky Next za 20,-, nebo krásný teplý zimní kabát od Next za 150,-. Jako upřímně mě je jedno, co nosí. Hlavně to musí být bavlněné, zdravotně nezávadné, neškrtící( to mi vadí především u kalhot a punčocháčů) a pohodlné. Moc se mi líbí české oblečení Veselá nohavice a Farmers. Je to trochu dražší, ale od Veselé nohavice plánuji koupit kalhoty Humbero na léto. Jsou krásné, veselé, příjemný materiál. Škoda, že neumím šít. Takže za mě takto 🙂

carculka
8. led 2012

@mamkamarketa ak ja mam guess rada a erikam mze je nejak extraž kvalitni ale acsto se mi podari koupit napr tdziny ai kosiale po litru ve sleve 😵

carculka
8. led 2012

jinak treba ca je total hadrarna a casto ma desivy ceny a hm je pro me normalni obleceni ne naka znacka ale maly tam kupuju dziny jelikoz ji jedny z mala pekne sedi-jsou uzke dlouhe daji s epritahnou v pase

carculka
8. led 2012

a
@mamkamarketa ber to asi tak ze treba ty panicky si nemysli ze je t extra kvalita,berou si to ani ne na sezonu a to vydrzi a libi se jim to..
viim ze tyhle znacky jsou tam prumer ale co mas v cechach za vyber kdyz neni moznost nakupovat jinde

to same replay je totalne nekvalitni,dziny se vytahaji atd..v cizine to nenji zadnej zazrak a tady se z toho muze kazdej po

bocinka
8. led 2012

@carculka kouknu teda na zara, jestli nemají i holčičí..... a pěkný jméno jste vybrali 😀 😀 😀 naše je po mojí prababi..... ale je fakt, že se s něma teďka roztrhl pytel....

@pet.s já miluju tyhle bekovky, vypadají dobře snad na každé holčině i klukovi, kupuju většinou jednobarevné, pak nakombinuji.....

@mamkamarketa jakou bouli???? asi nevím co myslíš.... 😝

bocinka
8. led 2012

@ronyx malej je extra frajírek 😵 😵 😵 okolo nás jsou ted většinou holčičky a ty holky, co mají kluky, tak si stěžujou, že se nedají nastrojit, ale já tvrdím, že se teda dají a je to o mnoho lehčí, než nastrojit holku, miluju košile a pletený vestičky s džínama a bomba čepicí.... 😵 😵 😵

bocinka
8. led 2012

@blackpearl25 pošli prosím odkaz odkud nakupuješ, kámoška tam objednává, má na to bazárek a tutu sukýnku mi sehnala obyč za 100,- a takovou tu víc čačanou, co je lepší spíš na focení, tak tu za 400,- i když tady stojí 1 500,- 🙂

mamkamarketa
8. led 2012

@bocinka nevim jak to popsat, proste bouli,kdy se cast ty cepice ''zlomi'' vzadu a udela to bouli,jako kdybys to musela vycpat treba drdolem 😅

bocinka
8. led 2012

@mamkamarketa možná už vím..... to se nám nestává.... 🙂

mamkamarketa
8. led 2012

@carculka no tady v cr,to s vyberem neni valne,ale guess fakt neuznavam 😖 jinak ja si nemuzu vynachvalit dziny od misssixty, i super dziny ma levis (i detsky)
jinak,spis je to o tom,ze lidi desne moc vyhledavaji znacku,ja treba mam nekolik kabelek od Kathy Van Zeelend me se libi,splnuji co chci a i cenove jsou fajn,ale treba kamaradka mi ji pochvalila a ptala se ,co to je za znacku,kdyz jsem ji to rekla (sem se ani kathy van zeelend snad nedovazi) smutne rekla ''aha ja cekala,ze to bude ASPON CK nebo DKNY a ne naka no name znacka'' nehlede na to,ze ve svete tahle znacka se radi mezi ty ''lepsi'' a plny ELLE atp 😝

smardik
8. led 2012

holky nemáte nějaký tip na klučíčí rifle,kalhoty? Tomík je štihlounek 3 roky a 3měsice, 97 cm a 13, kg a je problém, většinu má velké a i když jde pas zmenšit není to ono, jde vidět že je to prostě velké,

bocinka
8. led 2012

@smardik ty jo, to je prcek, kamarádka má stejný problém a její malej nosí snad od narození džíny dopodopo.... a klučičí užší džíny dělá hodně i next

Já mám štěstí, že i když jsou Sof jen dva roky, tak má bezmála metr a 15,5 kg, je vysoká, celkově udělaná, ale ne nějak buclatá, takže obleče cokoli a slimdžíny na ní nevisí.....

carculka
8. led 2012

@bocinka my jsme chteli natalii a pak nas stvalo ze je jich tolik tak jsme dali sofii a ono jak rikas roztrhl se s nima pytel ☹ ☹ ☹ ☹ ja chtela i treba julii ale muz ne
@mamkamarketa od miss sixty mam ted boty...no ja si kupuju co se mi libi,nejak to neresim,neco drazsi neco za pakatel-mam treba rada jednoduchy trica do v jednobarevny...mam casto problem s rukavama ze jsou kratky,kalhoty totez ze i prodlouzeny jsou kratky a zas ruzny kosile mi bud odstavaji nebo nejsou pres prsa takze spis jsem rada ze sezenu neco co se mi libi 😀 😀 😀 😀

bocinka
8. led 2012

@carculka MM chtěl Nikol po mě, ale to jsem zamítla.....

@carculka s hadrama jsem na tom stejně, jsem vysoká, takže všechno krátký, prsatá, takže košile buď malé, nebo zase kolem pasu velké, do toho ještě při těle, takže těžké sehnat velikost.... 😝 🙄 značky neřeším, ceny teda relativně taky ne, nešetřím na botách pro malou a pro nás, ale jinak je mi fuk, jestli bunda stojí 200, nebo 1 500.... i když víc bych asi nedala, teda krom manželovy bundy, ta stála přes 4 tisíce, jenže on má dva metry a ruce dlouhý jak opice, nic jinýho mu prostě nebylo 😀 😀

smardik
8. led 2012

@bocinka je to můj drobínek, budu asi fakt muset vyrazit s ním už tu mám troje rifle co má velké, on má v pase super 92 jen délka je problém, větší zas plandají. nejlepší rifle co měl byli DENIM z bazaru, tu mu seděli jako by byli šité přímo pro něj ale už jsem je nesehnala

carculka
8. led 2012

@bocinka no to je fakt des,jeste bych rekla ze mam na svou vysku delsi nohy,a to jsem dost vysoka a svagrova se hadala(je stejne ze ona v poho tak jsem vyzkusela-za prvy jsem z nich vypadla a jeste mi byly nad kontniky

carculka
8. led 2012

@smardik A CO HM,NEVM JAK KLUCICI ALE HOLCICI UZKE JSOU UZKE JSOU DELSINNEZ JINE ZNACXKY A NEXT DELA MENSI(TEDA ASPON HOLCICI UZKE)

smardik
8. led 2012

@carculka hm obří co jsme zkoušeli, z Nextu mu sedí kalhoty ale rifle ani moc ne, fakt máme problém. ted mám nové - od kamarádky z anglie a sedí mu super ale ještě by to chtělo nějaké

llllucka
8. led 2012

Já mám ráda obaibi,topolino,M&S,H&M a Next (ale u těch musí člověk vybírat,dost věcí mají ve špatné kvalitě).Bratranec mi vozil z anglie early days a ty taky měli super věci.Já už přes MMB moc nekupuju.Podle mě se to už od těch 2 let moc nedá,protože to moc nevydrží.Navíc mám teď kluky dva a na riflích,co jsem koupila nošené už vidím,že je mladší nosit nebude.Radši si počkám na slevy a koupím to nové.
Já nemám moc dobrou zkušenost z F&F a dopodopo.Nevyhovují mi střihem (všechno je krátké a široké) a moc to nevydrží.Wolf má dobrý věci na doma,ale má to každej,takže taky nekupuju.

bocinka
8. led 2012

@smardik asi bych šla taky s ním, úzké dlouhé rifle mají i v Takku, ale to je vlastně dopodopo, a ještě bych zkusila CA, tam taky nakupuje kámoška, co má hubeňoura vysokýho..... 😉 😉 😉

@carculka no jo to znám, já mám ještě rozdílný vrch a spodek, takže sehnat kostýmek byla katastrofa, nebo soupravu na lyže musím taky brát zvlášt.... 😖 😠

@smardik tak koukni na ty z anglie na značku a na mmb určitě seženeš.... 😉 😉 😉 i nové

bocinka
8. led 2012

@llllucka dopodopo má i slimky, a wolf trička, nebo punčochy jsou bomba, to je mi fuk, jestli má někdo stejné..... 😀 😀

llllucka
8. led 2012

@bocinka:víš,když má 5 kluků stejný tepláky nebo punčochy,tak už to pro mě problém je😉
Dopodopo má hrozně divný sed,vůbec to nesedí (moje zkušenost) a trička a td. se dost sráží a nedrží barvy.
@smardik:zkus značku denim,mají úzké střihy.

smardik
8. led 2012

@bocinka budu muset,nerada s ním chodím ale pro jednou udělám vyjímku a fakt něco koupíme. Od té značky co mám od kamarádky jsem nenašla nic na MMB, mám ještě jedny od té samé značky ale já blb už vzala 104 a to je mu velké, budu jí muset napsat o menší. Já nemám problém od ní z anglie objednat, ale nechce se mi jí furt otravovat a občas bych ráda něco ted hned a ne čekat

no nic je tu s vámi dobře ale chlapi spí a vytáhla jsem žehlení tak jdu an to

bocinka
8. led 2012

@llllucka to nevím, malá ještě do školky nechodí a tak punčochy neřeším.... a z dopodopo máme košili a kalhoty a vše sedí, ale je to asi i o postavě, každý je jiný..... dokonce to podědila ségry holčička a věci jsou pořád krásné.... trička nevím, je to jiný matroš.....

smardik
8. led 2012

@llllucka a nevíš kde bych denim koupila v obchodě? jedny jsme od nich měli a fakt byli to nejlepší co kdy Tom měl, šité přímo mu na tělo ale nikde jsem na ně nenarazila a na MMB výběr nic moc

paja1975
8. led 2012

@kocicinka a já si zase myslím,že to až takhle nejde brát 😉 . Každý ať si pro děti vybere co se mu líbí a co je pro něj cenově dostupný. myslím,že nejde srovnávat, že v Usa je to podřadný a tady se to nosí jako nobl. Každá země to má nastavený podle sebe. Pizzu si tady taky domů objednám jen vyjímečně a v Italii je to podřaný obyč každodenní jídlo. A takhle to se vším. S auty, elektronikou atd. HM je sice ze švédska a tam je to pro" nižší rstvu"(nemám ráda tohle třídní rozdělování, byť se tomu v dnešní době nezle vyhnout ☹ ), ale nějak se to sem musí dopravit a i ta doprava něco stojí. A kupní síla je každého státu prostě jiná. Nemáme to jednoduchý 🙂 A teda máš pravdu, že někdy se po bazarech dají sehnat skvosty 😀 😀 za pár šupů a to je teda pak úžasnej pocit blaženosti 😀 😀 😀 😀

jancule79
8. led 2012

Ahoj, fajn diskuse, tak taky přispěju. 🙂 Určitě souhlasím s @mamkamarketa, že nejlepší nákupy hadříků (so se poměru ceny a kvality týče) jsou v USA. Ale chce to, aby tam někdo jel a přivezl to. I když mají některé e-shopy international shipping (např. Old Navy), tak když si k ceně zboží ještě připočtete náklady na dopravu, DPH a při větším nákupu clo, tak už to úplně super výhodné není. Teda, pořád to asi vyjde levněji, ale samozřejmě je tam to riziko nákupu přes net, že se netrefíte do velikost atd.
Když zrovna něco nepokoupím v zahraničí, tak tady nakupuju nejvíc H&M, Next (ten spíš přes net), Lindex nebo někdy TCM. Když byli kluci menší, tak jsem kupovala ještě něco v Tescu (Cherokee) nebo C&A. Jinak Lindex spustil před nějakou dobou i e-shop v ČR. Next už ho má celkem dlouho, akorát bohužel za české ceny. ☹ Next je tedy dost předražený a v UK je to obyčejná konfekce.
Nevíte náhodou, jestli neplánuje spustit nákupy přes net i H&M nebo třeba C&A? Do ČR bohužel zatím nedoručují.