Dětská móda

pet.s
6. led 2012

Milé maminky, hledala jsem nějaké nápady jak strojit tu svoji princeznu. Napadlo mě založit diskuzi na téma dětská móda. Uvítám Vaše nápady, fotečky, rady i ruční výtvory. Jsem už postarší matka, tak hledám inspiraci a i se ráda pochlubím. Těším se na příspěvky a fotečky. Vkládám první.

llllucka
11. led 2012

kappahl má super věci.Moc už tam nemají slevy,ale třeba mají 3 za cenu dvou,takže jsem malýmu nakoupila bodýčka,který mají v krásných barvách.Mě se hlavně líbí jejich trika na kluky.Zajímavvá barvy,spodek do oblouku,náplety na rukávech a kvalitní bavlna.Třeba toto je super:
http://www.kappahl.cz/article/top_160887
http://www.kappahl.cz/article/top_179804

Mají tam i věci,co nejsou na netu (já ujíždím na tyrkysové).A koupila jsem synovi tohle,jen v jiné barvě:http://www.kappahl.cz/article/kosile_175760

marhulinka
11. led 2012

@llllucka tak to jsou super hadříky 😵 asi taky zkusím tuhle značku 🙂

paja1975
11. led 2012

@kachen a když se povede nějaký dooost dobrý levný úlovek ten pocit blaženosti je prostě nepopsatelný..... 😀 😀 😀 máme zřejmě stejné hoby 😉

paja1975
11. led 2012

@pet.s 😀 postarší matko, ty jsi i mazaná matka 😀 😀 ty nepotřebuješ inspiraci, ty inspiruješ nás 😉 😉 moc dobrý úlovky hlavně ty džíny a ten červený pletený topík 😅

smardik
11. led 2012

@kachen já jsem z Orlové, kvůli toho do Brna nepojedu. ale v březnu nebo v dubnu budeme v Praze tak kouknu a pak někdy na podzim ještě Praha- jezdíme tam na kontrolu do nemocnice a se starším k psycholožce

kachen
11. led 2012

@pet.s Velky slevy v Nextu jsou 2x do roka. Zacinaji hned po Vanocich a zachtivy matky vykoupi celou prodejnu 😉 Takze leden uz je pase. Potom jsou tusim cerven/cervenec.

kachen
11. led 2012

@smardik Tak to mas fakt z ruky.

marecek4
11. led 2012

@pet.s tak teda myslím,že máš absolutně zbytečné obavy,že by jsi náhodou oblékla malou nemoderně,škoa,že tahle diskuze se svezla do roviny kde víceméně každá hodnotí tu druhou za to kde nakupuje a vychloubá se tím,kde nakupuje ona,myslím,že není problém nakoupit,ale nakoupit za rozuné ceny v našich podmínkách a za naše výplaty,takže mi tady trošičku chybí právě ty šikovný český ručičky a nápady kde ušetřit pro ty ostatní maminky

a tak přidávám jeden z nemála našich parádních svetříků

weri1
11. led 2012

@marecek4 souhlasím s tvým příspěvkem.....

mamkamarketa
11. led 2012

@pet.s super ulovky! a ty leginky se suknickou 😵 parada leginky na malych holcickach zeru 😵

marhulinka
11. led 2012

Tak taky malá ukázka mých úlovků na tuhle zimu a nadcházející jaro

paja1975
11. led 2012

nemyslím,že jde o hodnocení druhých a vychloubání, 😒 ´maslím,že se tu prostě zdělujou zkušenosti a to co komu vyhovuje či nevyhovuje. Ale pro mě totální nešiku by se mi taky líbilo prohlídnout si něco doma vyrobené, ale od toho tu asi jsou Profesionálové nebo ne?
marecek4 jeden tip mám 🙂 nakupuji na netu na www.brumla.cz, jestli neznáš, tak je to anglický secondhand a dobrý ceny a pěkný věcičky. Nejlépe se tam ale nakupuje na děti tak do dvou tří let. pak už moc ne. Každé po a čt v 8 ráno tam hrnou nové věci a je třeba sedět u compu a lovit. a fakt se dá ulovit 😉 😉 objednávku si tam 14 dní můžeš reservovat a po tu dobu přidávat nové oblečky a poštovné je pak pouze jedno. Reservace je ale závazná. všechny moje kamošky už brumlí jako blázen, jsou závislí 😀 😀 😀 😀

marhulinka
11. led 2012

@marecek4 taky naprostý souhlas,i levně se dají sehnat nádherné a kvalitní věcičky...Já jsem dost spokojená s věcičkama např.z Lidlu - zn.Lupilu. např.teplé punčocháče /musí být teda o jedno větší číslo,než normálně nosíme/ drží a co jsem měla nějaké "lepší" co jsme dostali dárkem,tak z těch se nám hodně brzo vyklubali palce a vůbec byly takové brzo průsvitné 😝 a trička,tílka taky super

marecek4
11. led 2012

@paja1975 na Brumlovi jsem ještě nebyla-nebo spíš nenakoupila,ale na na Laclíku a občas na tom Vikískovi-já jsem s věcičkama spokojená,jen pro někoho by byly spíš na lítajdu,když je napsané jako nové,tak opravdu jako nové jsou
@marhulinka z Lidlu máme taky pár věciček,naposledy froté pyžamko-černo červené-měla jsem obavy,že bude pouštět a nic.i tvar drží a vzhledem k traktoru,či teréňáku je velice oblíbené-a navíc musím podotknout,že nás nestálo ani korunu 😀,měli jsem tak narvaný košík,že jsem ho dala malému na klín,a i když jsme košík vyskládali,paní na pokladně si ho prohlédla a malý pyžamko držel v ruce tak jsme ho odvezli bez placení ☹ -na to jsem došla teda až doma,při kontrole účtu-spíš je ale zarážející,že ač mají v obchodě ty pípací rámy,že jsme prošli,jinak jim tam totiž pípalo kde co zaplaceného

a pro nešiky-nic si z toho nedělejte,ono dneska totiž vyjde materál podstatně dráž,než nákup v sekáčku,nebo třeba ve slevě v Tescu,je rozdíl,jestli za svetýrek dám 20 - 50,-korun,nebo za materiál 100 a víc -a to ho ještě nemám udělaný,tam je to dnes spíš o tom,že takovou věcičku nemá každý a nevidím důvod proč by tu na to měli být Profesionálové

marhulinka
11. led 2012

@marecek4 to pyžamko máme taky 😀 a pak žinylkový svetr a ten je teda úžasný.

Souhlasím,že něco si udělat doma vyjde opravdu dráž 😠 ☹ moje mamča mi plete svetýrky a kulichy. Vždycky jí říkám,ať se na to vyprdne,že ji to stojí akorát čas a ona že jo,že se to nevyplatí,ale pak jí to nedá a stejně něco vytvoří - a já jse nesmírně ráda,protože máme originály a krásný 😵

marecek4
11. led 2012

@marhulinka no já na pletení taky moc nejsem,háček držím jako prase kost,ale když mě to chytí,tak ušiju opravdu pěkný věcičky a nejradši vyšívám,jen v poslední době jsem nějaká lenošná ☹,ale už mám vyhlídnutou látku,tak na léto snad něco stvořím

petule246
11. led 2012

@llllucka - díky za tip na kapphal - vůbec jsem je neznala a mají teda úžasný věci. Já nějak nemám pocit, že moji hoši musí být nějak extra vystajlovaní na naší skoro vesnici (dobříš), ale pak třeba jedeme se známými třeba na dovču nebo prodl. víkend a to zase chci, aby trochu vypadali. Tak právě hledám, kde bych jim mohla pár repre věcí dokoupit.

llllucka
11. led 2012

@petule246:hele,mě od té doby,co chodí malej do školky stačí dvoje slušný kalhoty a pár triček (vodí ho manžel a ten ho odmítá převlíkat).A to bydlíme ve městě.Teď přes zimu mu stejně dávám jen vyteplený šusťákový kalhoty,protože je schopen se umazat i při přechodu od vstupních dveří do auta.Ala i tak se snažím,aby byl minimálně barevně sladěnej.A to od mikči po trenýrky.
Když někam jedeme,tak chci být pyšná matka.Stejně tak jako si fintím manžela,tak si fintím i kluky a snažím se,abysme byli i celkově sladění.Takže ve skutečnosti by mi stačilo pár kousků,ale stejně se neudržím a koupím si něco jen tak pro radost (třeba manžestrový sáčko nebo tak).Teď jsem si vyhlídla pro syna zimní kabát a pořád uvažuju,jestli ho koupit nebo ne🙂A úplně nesnáším,když přijedem na návštěvu ke tchýni a ta ho komplet převleče do "hadrů",co od někoho dostala nebo koupila u větnamců a on v tom vypadá jako ve věcech po mladším bratrovi,protože to většinou jsou věci,který jsou krátký a široký.

bocinka
11. led 2012

Holky, já vám tu zručnost tak závidím, bych neušila ani kapsář ☹ ☹ ☹

zase mám talent na slevy a super věci z bazárků, i když teď už na to půl roku fnějak kašlu.... 😝 😝

bocinka
11. led 2012

první fotku okomentovala moje kamarádka slovy - Nahá,, ale pořád stylová 😀 😀 😀

pet.s
autor
11. led 2012

holčičky a děvčátka(matky a ženy) hele, nechci, aby to bylo o tom, kdo kde nakupuje a tím je lepší nebo horší, ale za 1.)vozím sebou malou do kanceláře, kam chodí klienti, nechci, aby to zněl snobsky a nabubřele,ale máme tady u nás nějaký společenský kredit za 2.) já jsem zvyklá od prvních dětí, prostě děti mýt upravené, hezky oblečené, čísté...(protože když šlo blondaté dítě na písek v teplákách s dírou na koleni, tak ostatní řekli , no a co? je to dítě, jde na píšek,ale když šlo moje černé adoptované dítě s dírou na koleni, tak jsme pro ně byli jen černoši(dcera špinavá cikánka) a nestarali jsme se, protože děto nejsou naše=hodnocení okolí, za 3.)na první děti nic nebylo, závistivě jsme kopírovaly s kamarádkama věci z Burdy a pletly a šily, aby naše děti měly na sobě něco jiného než 90%populace a musely jsme obracet každou korunu, Terinka je moje poslední dítě, a koruny nějaké jsou, já si to prostě chci užít, chci si ji šatit, jak tu někdo psal mašlit, vymýšlet oblečky, jak dlouho bude trvat než se začne sama strojit a prosazovat si svůj styl a vkus?
A není to o značkách a že jsem lepší, protože já kupuju tuhle značku nebo nekupuju(já stejně většinu z toho neznám 😀 a ani nepoznám na někom jiném, pokud to nemá nápis jak kráva.-)))) a ty jsi horší, protože ji nenosíš. Já prostě jen chci, aby moje děti věděly, že existuje nějaká kultura oblékání, že jít ke Štědrovečernímu stolu v tílku a teplácích je asi jako v tom samém jít do Národnío divadla. Takže nechme dohadů, kdo se kde a jak obléká a dávejte fotky a tipy.-)))

pet.s
autor
11. led 2012

@bocinka hezké oufity.-))))určitě si vezmeme inspiraci.-)

marhulinka
11. led 2012

@bocinka ta je nádherná,oblečeníčko krásně sladěné 😵

marhulinka
11. led 2012

ano o tom jsi tu diskuzy taky zakládala,že?? Ne že to tu bude hýřit "značkami",jenže se to tu začalo dost řešit řekla bych. Jako jo napíšu značku,jaká to je,ať se ví,kam se můžou maminky kouknout,je fajn probrat jaká značka dělá třeba kvalitní to a to. A je fajn zjistit,že i levně se dá nakoupit mnohdy kvalitněji než nějaké předražené šunty. A já osobně teda nejsem zastáncem toho,aby mé dítě chodilo "značkově oblíkané. Bohužel znám takové maminky,které by ani na písek neposlali dítě v neznačkovém - to jako myslím třeba to co má ten nápis jak kráva,páč jinak bych to taky nepoznala 😀 jenže pak zjistím,že ty děti jsou jen rozcapení smradi - stejně jako maminky 😝 Já teda se radši věnuju synovi,snažím se mu už teď vštěpovat co se sluší a co ne a je mi jedno,že půjde ve věcech bez nápisu jako kráva 😀
Takže určo souhlasím a těším se na další inspiraci 😵

marhulinka
11. led 2012

Jináč co vám dost závidím u holčiček, je parádění co se týče vlásků 😀 😉 Jako naschvál má náš Kubula vlásky úžasný /od miminka mi všude říkají: jéé to je krásná holčička - ikdyž je třeba celý v modré a v jedné ruce má auto a v druhé vrtulník 😅 /. Jako on parádník je,teď začal nosit gumičku,když se jde koupat 😀 vyloženě ji vyžaduje...

weri1
11. led 2012

mě se název diskuse docela zamlouval, ale pak číst, že pro někoho je body z CA ošklivec, tak promiňte,ale....dalo se to napsat jinak. Třeba ...věci z CA se mi moc nelíbí.

jóóó a takhle se pomalu pěstuje dětská "šikana" v oblíkání 😉

marhulinka
11. led 2012

Já třeba letos sháněla ten nákrčník,jenže jsem nechtěla přes net,ale vyzkoušet ho - takže jsme ulovili úúúúplně náhodou v Kik-jestli to dobře píšu 😉 A cena úplně úžasná 😵

klosky
11. led 2012

Ahoj holky, čtu to tu od zaačátku a taky bych se ráda inspirovala, ale spousta z vás se tady na sebe spouštíte docela ošklivé debaty... Mě by se líbilo, dát jsem nějáké pěkné fotečky, nějáké super stránky, kde se dá objednávat anebo nějáké obchody... Já nakupuji všude, kde se mi něco líbí a něják neřeším co to je za značku a nebo není...

hasky24
11. led 2012

Komu nevadí značkový second hand kuk k nám 🙂 🙂 http://cs-cz.facebook.com/groups/171166019629428/

pet.s
autor
11. led 2012

@marhulinka tak to tě obdivuji, já bych kluka takhe nikdy nevymodíla...na to nemám...
@weri1 já body z C&a miluji...dávám je malé pod vše místo košilky,i na spaní do pytle.... za tu cenu je to superkvalita, ted jsem ji tam koupila bundu...moje velké děti se tam neradi oblíkají,ale pravda, že to není jejich styl...Dan má styl, co nazývám spořádaný hošík ze školního baseballového týmu..polo trika s límcem nahoru, baseballová bunda,uzké džínky, kotníkové botasky, bája zase styl normální, co dnes všechny holky..uzké kalhoty, legíny, dlouhý vršek nebo minisukně, šátky kolem krku a krátké bundičky, kozačky...a to v tom C&A moc nemají.-))oni raději New York.-))