Dětské outdoor oblečení, výbava apod. od 0 věku 🙂

gepe
23. únor 2014

Ahoj, mame velmi dobre zkusenosti s RockPointem, avsak co se tyka hlavne outdoor obleceni deti, spis par eshopu shlednutych a vic nic. Jake mate zkusenosti se znackami ci eshopy, apod? Taky, na jake rocni obdobi co mate osvedcene kamkoliv v prirode, do erga i kocarku, vcetne pod stan aj 🙂 Nasi mlade ted bylo pul roku a uz chceme zacit vyrazet, jak zacina byt uz hezky. 😅
Diky 🙂

konidana
29. čer 2015

@gepe Decathlon doporučuju testnout. Rozumná kvalita, za rozumnou cenu a dá se tam nakoupit vše. Vstřícný přístup - výměny reklamace, vrácení zboží - bez problému.

konidana
29. čer 2015

@gepe tak zrovna holiny mi přijdou jako naprosto zbytečný boty. Bohužel je musej mít do školky a teď na tábor. Jinak to neobujou jak je rok dlouhej. Ale my tedy nemáme doma dvorek ani zahradu, tam by se po ránu nebo po dešti asi hodily.

eustoma
29. čer 2015

@gepe no zalezi na jake zlavy natrafis. ja som kupila columbiu za 250 kc. ale teda len mala velkost. keby mali celu radu velikosti tak ich pred dvoma rokmi vykupim 😉. reimu mame za 350, to bola tez nahoda. z decathlonu mam tez v zlave a 150. tu na jachtu, mame tez tusim z decathlonu za 300 kc. takze nekupujem drahe veci, skor ked su v zlave.

eustoma
29. čer 2015

@gepe add obuv... to malej sa stabilizovala nozicka cca po 3 roku. to je za rok podrastal len o jedno cislo. ale inak sa stavalo, ze obuv mala na 2-3 tyzdne. zacinala chodit mala 18-tku. teraz v 4 rokoch ma 29. maly zacinal az na 21-cke a teraz v dvoch a pol roku ma 28..... n boty su na dlho. a cizmy vobec nepouzivam. nejako zbytocne. maju nejake nepremokave boty a tie pouzivaju aj do kaluzi. ked je teplo chodia bosky 😉.

eustoma
29. čer 2015

@konidana mame domek, i zahradu a holinky neobuju jak je rok dlhy 😉. do skolky ich maju mat, ale asi ich nebudem kupovat. no neviem, budem za exota.

konidana
29. čer 2015

@eustoma Já je taky nekupovala, ale vždycky jsem nějaký dostala různě od sousedů. Ale za exoty jsme stejně:D

gepe
autor
29. čer 2015

@eustoma takove slevy by se mi taky libily 😅
@konidana na decath taky konecne mrknu 😉
Holky ty jeji placacky, kdyz ona ma teprve 22 mesicu 😕 prvni boty mela 21, jinak do te doby capacky ci naboso, v zime stonz a navleky od Reimy. Zacala krasne chodit hned, avsak "az" v cca 15ti mesicich, nechavali jsme motoricky vyvoj ciste na ni. Jen doma jsme jeste meli od Pegresu kotnik backurky, protoze ji sli pri zacatku staveni nozky sejdrem, vcetne jednoho kotniku, obcasne obuti ji ano donutilo si je srovnat 😅 Jsme v byte, jen jak hodne jezdime a chodime ven i za deste, tak holinky uz jsme nejednou vyuzili, protoze jeste nebylo dost teplo a v Pze ji po chodniku nenecham chodit na boso. Kozene boty do deste mi taky neprisly moc ok 🙂

eustoma
29. čer 2015

@gepe to je asi uhol pohladu. mne holinky nepridu dobre, co sa tyka boty ako takej, jak postavenia nozicky, jak podrazky atd. ked prsi maju celorocne nepremokave boty s membranov. momentalne obaja maju geox. nikdy nepremokli a protim nikd v nich nemali spotenu nohu. chodime von aj ked prsi. mam dazd rada. nechodime ked su blesky to ne. ale ked prsi ano.

gepe
autor
29. čer 2015

@eustoma mela, tedy zatim jeste ma, od crocsu. Chapu, ze to neni barefood, pro nekoho i muzou znamenat zcela spatnou botu. Avsak jsou mekke, lehke, ohebne, nema na tvrdo fixovanou nohu, pekne ji kopiruji. Kupovali jsme v te prvni varce bot vel.23. Taky si je sama dobre obouva, maji usi. Na leto ma uz v 25 keeny newport premium (ano nejsou cnx 🙂 ) ktere jsou mj i do vody, nepocitam s tim, ze by byla takova zima aby potrebovala holiny. 😅 celorocky mame zatim celokozene a jeste ze tak, asi jsem tusila, ze je zatim zbytecne porizovat s membranou i vibramem. Kdyz ani ne 3 mesice zpet a musime poridit vetsi.

tetta
31. črc 2015

@gepe @eustoma @konidana Holky nemáte nějaký tip na fakt teplou kombinézu pro dvouleté dítě, která mě ale cenově nezruinujě? Díky

eustoma
1. srp 2015

@tetta ono to je tazko. ed narazis na slevy, tak je to cenovo vecsinou v pohode. mne sa loni povedlu kupit O'STYLE za 500 kc. vlastnosti materialu, prevedenie super. i cena je fajn. ale to chce obijst par obchodvo a tak a narazit na tie zlavene veci.

konidana
9. srp 2015

@tetta Podle mne je super lyžařská Wed´ze z Decathlonu, je hlavně nepromokavá a dobrý střih. Stála kolem tisícovky. Na super teplo se vždycky dá vzít o svetr navíc:D. Měla jsem i na dva roky, ale tu už jsem prodala. Doma nám ještě leží veliká na 4 roky (na cca 104 cm). Takže pokud by někdo měla zájem, nabízím. Foto případně dodám.

konidana
4. pro 2015

Tak letos jsem konečně koupila mladýmu širší trekové boty KEEN. A jsem zklamaná☹ Jednak jsou i ty kotníčkové celkově dost nízké, takže mu do boty shora padá bordel a vlhnou a moknou ponožky, takže mu do nich vlastně teče vrchem☹. A druhak jsou inzerovány jako waterproof, což by bylo fajn, kdyby aspoň trochu dejchaly. Za dvě hodiny má kluk i v suchu totálně zpocené ponožky. Po celodenním výletě (v chladu a suchu) měl úplně zvarhánkovatělou kůži na nohách z vlhka v botech☹. My dospěláci jsme si nechali kožené boty ušít na míru, tak je snad budeme muset objednávat i pro dítě... je to naprd, budou potřeba každý rok nebo dva nové a bude to stát majlant, ale fakt nevím co mu obout☹ Poradíte? Existuje kožená pohorka v dětské velikosti cca 30 ?

evulina77
4. pro 2015

@konidana kde a jak si necháváte šít boty? Jak to vychází cenově? Díky za odpověď

konidana
4. pro 2015

@evulina77 u jednoho ševce od šumavy, podle návodu mu pošlu oměřenou nohu a on ušije. Sandály zhruba za 3t. kotníčkový boty asi za 4t. Ale má dloooooouuuuhý dodací lhůty☹ , Jsem měla objednáno zjara, aby byly do konce října a furt nemam ☹

konidana
4. pro 2015

upřesnění mojí otázky: Existuje dětská kožená pohorka se ! širokou ! ! špičkou ! ve velikosti cca 30 až 32 ?

eustoma
4. pro 2015

@konidana moc neporadim priamo s pohorkami. ale tak vseobecne. ja som letos kupila ddstep zimne boty pre obe decka. kozene, krasne siroke. velmidobre ohybne. decka velkost 29 a 31. su kozene. maju aj nejaku membranu. su celokozene. ja som ich este impregnovala. testovali sme v kaluziach a nepremokli.
maju aj verze nezimne. cenovo okolo tisicovky, co sa da.

na ucel na horach sme predtym mali http://www.pediped.cz/detske-boty-podzim-zima/b... iny farebny model. pevnejsia bota, ale nosenim zmekla. siroke boli dostatocne. stelka sice bola natesno, ale vnutro boty bolo sirsie. nikdy nepremokli. za sezonu sme impregnovali raz. mala som aj holciciu verziu, aj kluciciu. kluk tieto boty nosil aj v zime. ja nesu uplne nizke, tak to bolo v pohode.

eustoma
4. pro 2015

@konidana jaku sirku potrebujete konkretne? ddstep ma 2 sirky. bohuzial to nikde neuvadza, tam zalezi model od modelu.
pediped mam poznaceny rozmer akurat s 25 a tam bola sirka 6,5cm, vel. 28 ma sirku 7, vel.35 ma sirku 8cm. neviem ci to pomoze v rozhodovani

eustoma
4. pro 2015

este k poteniu. maly ma od zaciatku narusenu termoregulaciu. poti sa nadpriemerne vsade. museli sme hodne resit oblecenie, vcetne ponoziek. najviac sa mi osvecili VoXX ponozky so striebrom
http://www.fuski.cz/uvodni-stranka napr. falconik, wallik, frodo, kvadrik, revoltik

konidana
4. pro 2015

@eustoma díky za odkazy, ale to není to co hledám. Ty pedipedy se mi zdá, že mají špičku dost do špičky, tedy úzkou. Celoroční boty do školy a do školky máme kožené kotníčkové Pegres, ale právě potřebuji na víkendovky botu do terénu, do lesa, s dobrým vzorkem na podrážce, ideálně zavazovací, nebo aspoň s dírkama, aby se tam místo tý přiblblý gumy daly dát tkaničky:D Pro dceru není problém sehnat, má úzkou nožku, ale kluk má hodně širokou špičku (ale né vysoký nárt)

konidana
4. pro 2015

@eustoma ty ponožky vypadají dobře, asi nějaké zkusím objednat🙂

eustoma
4. pro 2015

@konidana moc neporadim, vybrala som sa smerom barefoot takze vyberam boty trosku inak. celkovo pohorkovu podrazku moc nemusim ani u seba. dlhe roky som nosila lafumu. teraz ju uz nechcem nikdy vidiet.
oboje co som popsala vysie nemaju vredu do spicky. videla som porovnanie s zaezoo (tie nebudu splnovat poziadavky na podrazku) a tam je opticky bota sirsia. no po prilozeni je stejna. len skresluje to kreslenie.
pokial by ste sli smerom bosonohej chodze, tak hodne zaujimave su boty ahinsashoes. vyrabaju aj decke verzie, ale dodacia lehota je niekolko tyzdnov. nesu ale kozene, su to veganske boty. takze to tiez nebude zaujimave pre vas. Trekove verzie ma Feelmax, Vivobarefoot ( off road), PLAE ma tiez nieco. ine ma uz nenapadaju v tychto velkostiach.

eustoma
4. pro 2015

@konidana ponozky testoval chlap na sebe. kupil si so striebrom a mal ich pod pondelka do piatku. 3 dni nebolo poznat ze ponozku na sebe mal. stvrty den uz bola ponozka pouzita, ale nesmrdela. ten piaty uz bolo citit trosku aroma. nechavam deckam ponozky na den maximalne. ale to potenie sa neomedzilo uplne, to nie. ale noha je sucha a neni v chlade. ze krasne ten pot sa odvedie prec.

konidana
4. pro 2015

@eustoma barefoot, je super - chodíme hodně bosi🙂 ale pořád mám představu, že na víkendový vandr v tomto počasí je třeba pevnější a vyšší bota z důvodu ochrany před chladem během odpočinku, a též ochrana před padáním bordelu do boty shora a i před odřením kotníků, protože v lese noha snadno sklouzne mezi větve, nebo mezi kameny. V trekovkách co měl syn stejné jako dcerka, se mu noha také tolik nepotila, ale zase tam měl stísněnou tu špičku právě. Tak jsem se slávou koupila keeny a ty jsou jak pařeniště☹

eustoma
4. pro 2015

@konidana ja nechcem sa vyjadrovat k znacke keen. mam od nich sandaly a s tymi som spokojna 😉. ale vlastne iba s nimi. mam detske KEEN Seacamp II CNX. tie su fajne. neni to barefoot, ale prisli mi fajn. no len detske, co su do cisla 37. damske uz ok neboli. na ine boty od nich dobru referenciu napisat nemozem.

inak riesim siroku a potiacu sa nohu od narodenia maleho. narodil sa so sirkou 6cm. zohnat male boty v tejto sirke bolo nekutocne takze. nastastie sa mu nozicka nerozisrovala rovnomerne s rastom. teraz sme na necelych 8 cm. co je pri velkosti 29 stale siroka noha. menime boty zatial co 3 mesiace. snad to skoro prejde a vydrzi mu pota aspon pol roka.

konidana
4. pro 2015

@eustoma koukla jsem v rychlosti na Vivobarefoot ( off road) a ty vysoké vypadají zajímavě. Ale ta cena☹ Kožené boty ušité na míru mne vyšly o 1/3 levněji. Zatím je nemám, ale už se na ně těším, protože co mám sandály, tak ty jsou super!

eustoma
4. pro 2015

@konidana morkni na ddspeky. ale zalezi fakt model od modelu. jak sirky, tak ohybnosti. kozene boty robia fajn, maju aj nepremokavu membranu. tak mozno by ste tam nieco nasli.

eustoma
4. pro 2015

@konidana u vivo s ceny sialene, ked to clovek nekupuje v zlave. aj v zlave je cena pomerne vysoka.

konidana
4. pro 2015

@eustoma jo dětské sandály, jsou fajn, také máme, tak jsem doufala i v ty trekovky... Přesně jak píšeš, syn měl stašně širokou nohu. Nejhorší bylo, že dlouho nemluvil, práh bolesti snad také nemá, takže jsem ho obula a pak zpětně (po týdnu, po měsíci) zjišťovala, že má otlaky a puchýře zboku na malíčkách a palcích☹ Ale už se mu chodidlo trochu začíná vytahovat i více do délky, tak se to lepší.

eustoma
4. pro 2015

@konidana ako stravila som botami peknych par mesiacov, jak s celorocnymi, tak zimnymi. no a skocnili sme u ddstep. moc ine siroke, take aby splnovali moje zvysne poziadavky som nenasla. este im teda menim stelku. ze tu orginal menim za mnou vystrihnutu. aby sa priblizovali k barefoot botam. inak ziadna slava. tym nemyslim len na ceskom trhu, ale celosvetovo. nepremokave celorocne kozene boty na siroku nohu nieco abstraktne. snad sa vyrobcovia budu lepsit 😉