Dětské outdoor oblečení, výbava apod. od 0 věku 🙂

gepe
23. únor 2014

Ahoj, mame velmi dobre zkusenosti s RockPointem, avsak co se tyka hlavne outdoor obleceni deti, spis par eshopu shlednutych a vic nic. Jake mate zkusenosti se znackami ci eshopy, apod? Taky, na jake rocni obdobi co mate osvedcene kamkoliv v prirode, do erga i kocarku, vcetne pod stan aj 🙂 Nasi mlade ted bylo pul roku a uz chceme zacit vyrazet, jak zacina byt uz hezky. 😅
Diky 🙂

roma_ka
23. únor 2014

Mrkněte se na Bamboolika, mám odtud fajn oblečení z bambusu, punčocháče, ponožky kukly a tak.. jako spodní vrstva super - méně se v tom dítě potí a tak je menší šance že prochladne. Pak mám dobrou zkušenost s Manymonths

gepe
autor
23. únor 2014

@roma_ka prave chceme pro dite prirodni materialy, jako bavlnu, merino, bambus. Manymonths maji vtipne zpracovany a pekne prehledny eshop 😅 diky! 🙂

tetta
23. únor 2014

Jé to by mě taky zajímalo 🙂 Myslíš, že je to pro tak malé děti potřeba? Já furt váhám. Máme jen bodýčko z merina, ale v téhle nezimě nebylo ani potřeba.

gepe
autor
23. únor 2014

@tetta my prave krome spacaku, ktery pouzivame i do kocarku jeste nic 🙂 v rijnu, kdyz ji byly 2 mesice tak jsem byli na 5dni na horach v chalupe, kde vzdy topime kamny na drevo v patre a dole vytapime pres varna kamna drevem a uhlim. Jako prvni kdo prijel, jsme museli s manzelem chalupu vytopit a mala mezitim byla nejdriv ve spacaku a pak kdyz chalupa zacala trosku temperovat ve fleece bag. Jinak pak uz v pohode jen bavlnu overaly atd. Prave jak uz je vetsi, tak se nam ji moc nechce navlikat treba vrstvene a koukame pro funkcnim pradle nejen spodnim, na zacatku leta chceme pod stan na vodu do kempu kam kazdorocne jezdime, vyjma lonska - to jsem si uz netroufla s pupkem 😅

tetta
23. únor 2014

@gepe A jaký máte spacák? Já začínám teprve všechno ujišťovat, malý má teprve zhruba 3 měsíce, ale určitě taky chceme v létě pod stan.

gepe
autor
23. únor 2014

@tetta mame Stokke winter bag, viz.niz odkaz, je ho tam vic fotek i maly v nem. Je dobry v tom, ze i pri nule byla mala v nem jen v bavlne overalku a v pohode. Cca uz nad 5° C uz se v tom poti 🙂 ted ma uz 69cm a jeste ji je, pocitame vsak tak jeste mesic a schovavame prip. pro dalsi mrne. Prave proto budeme muset taky spacak poresit novy, jak roste 🙂 Jak je malej dlouhej? Treba se najde jeste nekdo dalsi, kdo chce uz s takovymi mladati na outdoor ci uz byl 😀
https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/priva...

konidana
23. únor 2014

@gepe My teda jezdili s dětma od 1měsíce jenom na vandry od pátku do neděle pod širákem (žádný outdoor 😀 ), a to i v zimě a oblečení jsem moc neřešila. Mimina v kočáru a v obyč fusaku (obojí poděděné po někom) celý 1. rok, od 2.zimy (od1roku) jsme pořídili zimní spacák od Kondora 120cm, který vydržel na 5 let. Jediné z funkčního oblečení jsme měli jeden moira overálek, který jsme používali vlastně jenom na vodu (proti sluníčku i jako "teplou" vrstvu, která rychle schne). Pro chodící děti nutné dobré boty, flízka a nepromokavá větrovka, jinak nic extra.

konidana
23. únor 2014

@gepe Jinak rádi nakupujeme v Decathlonu.

gepe
autor
23. únor 2014

@konidana parada, diky moc! 🙂

konidana
23. únor 2014

@gepe pro zajímavost jsem tady kdysi vložila pár fotek, jak a kam(spíš kudy) jsme vyráželi: https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/kocarek-do-terenu-specifikujte-teren/

gepe
autor
24. únor 2014

@konidana tak ty si pamatuju, to zapomenout ani nejde 🙂 davala jsem i like, muj velky obdiv 🙂 to musi byt pro deti naprosto super!

orchidis
24. únor 2014

@konidana mazec, ty fotky... Je hezký, že nerezignujete na své koníčky, ale teda nevím, co by ti na to řekl lékař nebo fyzioterapeut.
Já jsem skautka, přírodní živel, kdybych mohla denně chodit 20km lesem a lízt po skalách, byla bych nejšťastnější.
Ale teda dítě na kšírách v takovým kočáře bez helmy na skalách... v kočáře bez brzdy, bez pětiboďáku...
Vy si naprosto šíleně koledujete....☹. Promiň.

Ale jinak děkuji za toto téma, milujeme to, budu se chodit inspirovat. S dětmi ten outdoor totiž možný je, ale chce to vybavení a trochu opatrnosti a rozumu 😉.

konidana
24. únor 2014

@orchidis jo, vím že jsme trochu extrém.... jinak to byl značený turistický chodník(nikoli skalní lezení) a ten kočár brzdu měl ("pouze" nožní samozřejmě) a docela i brzdila. Myslím že z fyzioterapeutického hlediska jsou kšíry mnohem lepší, než dítě upnuté po většinu dne pětiboďákem v pololeže na zádech bez možnosti změnit polohu. Může dítě upnuté pětboďákem ležet na břiše(pást koníky) nebo snad klečet???? Takovýto způsob poutání dětí uznávám pouze v autosedačkách v autě. No a lékaři nám říkají, že máme šikovné a obratné děti (zatím všechno přežily ve zdraví) - i padat se musí umět, a kdo nepadá, tak se to nenaučí, ale to je již mimo téma.

konidana
25. únor 2014

@gepe
@tetta Ještě se mi pro děti cca od půl roku (už lezly) do 1,5roku(měly plíny) hodně osvědčil vrchní šusťákový overálek s rukávy i nohavicemi s gumou. Při pobytu venku, zvláště třeba po ránu kdy je rosa, to byla taková rychleschnoucí prodyšná vlhku a špíně odolná vrstva. Máma mi ho ušila podle nějaký kombinézy, co jsem měla, z obyč. šusťáku. Ale nevím jestli se vůbec něco takového dá koupit.

gepe
autor
25. únor 2014

@konidana manzelova maminka ma vysokou krejcovinu, tak dostane bojovy ukol. 😀 Super napad!

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tetta
25. bře 2014

@konidana Prosím tě, když jste spali s miminkama venku, v čem spalo mimčo? V kočárku a fusaku?

konidana
25. bře 2014

@tetta Jo, v kočárku a fusaku, a když jsme šli spát i my, tak jsem ho přendala mezi nás na karimatku. Když nebylo potřeba uspávat v kočáru, tak rovnou na karimatce, ale to už bylo asi větší...

gepe
autor
11. čer 2014

Holky, od kdy je dobry poridit vlastni detsky spacak? Koukala jsem ted a nasla od Mammuta 115, mam vsak obavu, ze pristi rok ho uz asi neuzije, ze bude kratky 😕 ted bude mit 10m. Aktualni delku mlady budu vedet po vikendu, ci zitra pokud se neodlozi 10m kontrola http://www.rockpoint.cz/spaci-pytel-mammut-knot...

katchi
11. čer 2014

@gepe my jsme vlastni spacak porizovali ve 2,5 letech, nechali jsme na zakazku usit perovy. Do te doby jsme pouzivali fusak od Emitexu a od jara do podzimu pod stan stacil. Ted s perakem se kluka nebojim pustit i do vetsi zimy. Jinak mame detsky, delku presne nevim, ale nechteli jsme dospelackej...

konidana
15. črc 2014

@gepe Dětský spacák jsme kupovali, když se dítě už nevešlo do fusaku - u nás to bylo na zimu cca v jednom roce. Koupili jsme dětský spacák 120cm od Condora. Ta stodvacítka holce vydržela do 6 let. Teď na zimu budeme muset pořídit delší. Asi 160cm. Klukovi jsme taky v roce pořídili vlastní spacák (stejný), ale moc ho nevyužíváme, protože si manžel koupil TESCO dekáč pro dva (máme letní i zimní variantu) a spí v něm dohromady s dětma. Má to velkou výhodu, že v létě nám stačí jeden spacák pro všechny 4 (jen na přikrytí) a v zimě si beru navíc svůj, protože se tak líp vyspím.

xmarg04
15. črc 2014

@gepe Pokud bys potrebovala zaroven pak na zimu i fusak, doporučuju koupit Kaiser Dowwny, i nas mladej (aktualne 107 cm) se do nej v zime vesel a přitom do kocaru ho ještě v pohode das. Jinak ja uvazuju o tomhle spacaku...😉 http://www.husky-obchod.cz/karimatky-husky/akcn...

rulfici4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
texetka
11. zář 2014

@konidana to je paráda !! Taky chodíme po vandrech a málokdy potkáme někoho s dítětem - klidně školního věku. Přijde mi, že dnes děcka pod širák vůbec nejezdí. Takže palec hore za to jak to zvládáte už s mimčem .( taky to máme do budoucna v plánu )

konidana
11. zář 2014

@texetka Teď už děcka docela ujdou samy 🙂 Ale pořád ještě radši jedeme na lodi (nemusejí se ty krámy tahat na zádech, loď uveze všechno, i spící děti), nebo taky na kolech. To už taky ujedou slušnou vzdálenost. Asi jako když schopný jedinec celý den šlape pěšky. Dokud byly menší, tak jsme je vozili ve vozejku a pak na sedačkách. Držím palce ať jezdíte dál i s dětma, je to totiž mnohem náročnější. Plno kamarádů říkalo jak budou jezdit, a vydají se s dětma na táboření na místě párkrát za rok. Ale i to je lepší než nic. My taky teď museli zvolnit, nemoci, škola,...

texetka
11. zář 2014

@konidana To chápu, že je to složitější, jsem na to zvědavá. Já jezdila na vandry až v pubertě, ale muž od 6 let každý měsíc někde ve lese - s oddílem.

konidana
11. zář 2014

@texetka U nás to je podobné, nebo spíš naopak? Já s mým tátou jezdila odmalička občas, ale pořád, jen jsem v dospělosti trochu změnila partu , manžel byl od puberty v lese každý víkend a drží ho to doteď . Jen chce jezdit jenom s námi a když to třeba zrovna nejde, tak ho to mrzí. Ale že by jel sám se svými kamarády to ne... Takže jsem to musela zvládnout i s miminem.

texetka
11. zář 2014

@konidana Tak to muž vyráží i s kamarády. Máme totiž ještě psy a jeden už na vandry nemůže a když se nepovede hlídání, tak vyráží sám a já jsem se psy doma .

konidana
4. říj 2014

Ahoj holky, potřebovala bych poradit jaké pohorky(s membránou) pro syna. Má hodně širokou nohu (ale ne vysoký nárt). U všech trekových bot se mi zdá, že mají příliš úzkou špičku. Myslela jsem Keen Clayton, ale to už je jen výprodej a nemají jeho velikost. Má nohu 18cm, takže sháním boty 19-20cm se zvýšeným kotníkem. Nízké do lesa nechci.