Dítě se narodí v květnu. Mám kupovat teplejší oblečení?

zlatik1
12. bře 2014

Ahoj holky nevím si rady, čekám 1 dítě koncem května a tak nevím jeslti kupovat oblečení ještě teplejší nebo už jen letní ? A jakou velikost asi nejvíc ? díky moc za každou radu

babka
12. bře 2014

@zlatik1 teplejší oblečení se hodí i v létě, nikdy nevíš, jak bude 🙂 A úplně malé miminko stejně budeš držet ve stínu, takže my jsme používali normálně body s dlouhým rukávem a dlouhé nohavice. Krátké rukávy jen v tom největším horku a těch dní zase tolik nebylo.
Velikosti těžko říct. Záleží na velikosti miminka. Já dokupovala hodně 50,malá byla drobek. Kamarádka začínala snad rovnou 62.

lv
12. bře 2014

56 par kousku, nejvíc 62, 68 to tak do 4-5m..ale muže byt drobek a budeš potřebovat i 50. Body, polodupacky..

milmic
12. bře 2014

@zlatik1 Určitě teplejší, ale zas bych už určitě nekupovala kombinézku a tyhle vyloženě zimní věci. Ale body s dlouhým, mikinky, čepičky, to všechno užiješ i v létě. To je potřeba po celý rok. 🙂
Koupila bych pár 56, ale ne moc. Spíš bych se soustředila na 62. Bodčko bude třebas dlouhý, ale rukávky ohrneš a aspoň Ti vydrří dýl, aspon se to unosí. 56 za chvilenku budeš vyřazovat., 🙂 A kdyby bylo miminko menší, tak není problém na rychlo dokoupit menší.
Moje děti měly 2,2kg a 3kg, nosily chvilku 56 a pak jsem dávala hned 62, aji kvůli látkovkám. Takže 56 jsme zas tolika neužili.

lucifereeek
12. bře 2014

Malá se narodila 30.5. 🙂 a když jsme si ji odváželi bylo to 4.6. a bylo docela chladno, měla na sobě bodýčko s dlouhým, tenkou mikinu, polodupky a kabátek + čepičku a rukavičky a v autosedačce jsem ji ještě zakryla dekou. Ono záleží jaké bude počasí, nachystej si raději obě vyrianty a pak manžel či přítel vezme podle počasí 🙂 jo a velikost - měla jsem 56, ale vše ji bylo hrozně velké a uplně v tom plavala 🙂

lucifereeek
12. bře 2014

takto byla oblečená 🙂

zlatik1
autor
13. bře 2014

@lucifereeek moc děkuji, mám také termín 30.5.

zuzi.111
13. bře 2014

@zlatik1 Mam termin 25. 5. a taky to resim. Takhle zaverem je radsi vic nez min 🙂

richovka
13. bře 2014

Ahoj, děkuji za skvělé téma, také to zrovna řeším. Náš termín je 23.5. 🙂

mysicka_lb
20. bře 2014

Ahojky, já bych hlavně radila koupit si oblečeníčko z druhé ruky nebo popůjčovat po kamarádkách. Můžeš se pak více "rozšoupnout", mít připravenou variantu pro chladné i teplé počasí, velké i malé miminko..... Osobně mám přichystané asi 3 pytle oblečení od velikosti 56 po věci na roční dítě a stálo mě to celkem max 500 Kč. Když jeden kabátek stojí 30 Kč, tak moc nepřemýšlíš, jestli vzít teplý nebo letní a vezmeš je oba🙂