Do čeho na noc oblékáte miminka? V hicech

criterska
30. čer 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, do čeho na noc teď v těchto hicech oblékáte mimča? My máme 4 měsíčního Tadeáška, je zvyklý ještě lehávat v rychlozavinovačce, samozřejmě už se tam nemůže pořádně vejít, tak na ní vlastně jen leží, pouze ho lehce převážu v pase, na něj dávám potom lehoučkou deku, ať ji zastrkávám pod matraci jak chci, tak se stejně v noci odkope, takže spinká, prakticky jen v zavinovačce, kterou má překryté jen břísko, jak je zavázaný..Doteď jsem ho ukládala v bodíčku, na něm měl pyžamko, ale nevím jestli to není moc, jestli ho nepřehrívám..Jak to děláte vy? Ještě dodám, že bydlíme v bytě, celé odpoledne nám do oken pere sluníčko, takže tu bývá jak v peci, na noc teplota moc neklesá..Díky moc

janula2008
30. čer 2008

Katamar: tak mrkni jak spavala nase, to bylo jeste to obdobi, kdy jsem si v kvetnu myslela, ze ji je urcite zima.Ale ta plinka podotykam zustala, bez ni nehrozi spani. 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

pamuk
30. čer 2008

já dávám na noc krátký overalek nebo bodýčko a do spacího pytle, aby se neodkopal. Necháváme otevřenou ventilačku, a někdy má studený ručičky.

kacamar
30. čer 2008

janulo, tak mrkni, jak spi nase: 😀 😀

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

pamuk
30. čer 2008

náš malej taky musí mít plenku na hlavě a nebo polštářek 😉

janula2008
30. čer 2008

kacamar:zkoukla jsem s dovolenim cele albicko, krasna holcicka 😉

kacamar
30. čer 2008

janulo, dekuji, taky mate kocicku 😵

cazadora
1. črc 2008

tak natálka spí v overálku a je věčně odkopaná teď nepřikrývám v zimě ano

helca76
1. črc 2008

janula2008,kacamar - holky to jste mě pobavily s těma plínama přes hlavu 😀 😀 😀 😀 To budu muset taky vyzkoušet. Nebo to zabírá jenom na holky? 😀 😀 Já dávám Jiříkovi overálek a ještě přikrývám dečkou. Spíme při otevřeném okně a myslím, že vedro mu není. Alespoň podle toho, že je celou noc zachumlanej a neodkope se 😉

agatka77
1. črc 2008

tak my spíme v overalu přes celé tělo,páč nehrozí,aby byl přikrytej,okamžitě se odkope.a kdyby byly brutální vedra,tak jen v bodýčku a ponožkách 😀 .Do tří měsíců spinkal ve spacím pytli,kterej byl zapnutej,to teď máme asi na okrasu 😀

mobina
1. črc 2008

Teď v těhle vedrech spí v body s krátkým rukávem a má ponožky, protože se též odkopává. Na ven oblíkám podle sebe, vrstvu na víc, jak se říká, nedávám. To by se upekl. Většinou má bodyčkové tílko nebo jen tílko a plínku a tenké ponožky. Nožky mívá chladnější. A ještě sebou vozím mokrou plínku, kterou přehazuji přes kočár.

vnibuja
1. črc 2008

Tak my máme pyžamko s krátkým rukávkem a nohavičkama a naboso. To ale jen když jsou fakt hice. Ani ho nepřikrývám, i tak je spocenej, pořád dávám čistý pyžamka 😉

annynka
1. črc 2008

moje mala ted spi v tricku a pline...prikryvam, az kdyz usne...a potom stejne spi u me pod dekou 😉 😉

kalo
1. črc 2008

Naše malá spí normálně v dupačkovém overálku...Když usíná, je vedro, ale jelikož spává odkrytá (můžu chodit přikrývat do aleluja a nic na sobě nesnese) a máme otevřené okno, tak ji v ničem lehké, nechat nemůžu (nad ránem je přeci jen chladněji)

marcaa
1. črc 2008

janula, náš malej by byl nejraději také nahatej. Je mu stále horko a má rád i vlažnou vodu na koupání...já bych vní asi umrzla, ale on se řechtá a kope si vní spokojeně nožkamá. Na noc má krátké body a je celou noc odkopany a naprosto v pohodě.

ene
2. črc 2008

Uz jsem toho moc nedocetla, jenom jsem chtela napsat, ze kdyz je nejake mimco zvykle, ze ho hodne oblekate a vyhovuje mu to, je uplne jedno, ze je venku tricitka a ma na sobe pyzamo 🙂 Oblekejte dal tak, jak to citite. Me je ve vedru blbe, tak se snazim, aby se do faze spoceni/vedra nedostala. Hrozne brzo jsme ani nepritapeli na koupani, proste kolik bylo, tolik bylo - bylo tak cely den, tak to nebyla velka zmena. Dneska jsem videla, ze je v pytli nespokojena, tak jsem ji vyndala a spi jenom tricku a pline. Kamaradka i v krasnem pocasi oblekala vic jak pulrocni holcicku do bodycka, tricka a puncoch, aby na ni netahlo, kdyz leze po zemi. Anyzu bych v tom nenechala, te dam maximalne tricko s dlouhym rukavem a puncochy. Obe by ale v opaku byly uz nespokojene 😉

petja
3. črc 2008

Nám už to frčí na 8.měsíc a pořád spí v overálku s dlouhým rukávem a ve spacím pytli.Spocený není nikdy,doma máme tak 22 stupNů,i teď v těch vedrech...bydlíme v baráku, v zime teplučko,v letě příjermný chládek 😉

binki
3. črc 2008

plínka plus tričko, zakryju plátěnou dečkou

minea
3. črc 2008

Spí ve spacím pytli, protože máme v noci otevřené okno. V overálku s dlouhými rukávy/nohavičkami jí bylo moc horko a v overálku s krátkými rukávy/nohavičkami zase měla ráno totálně studený ruce, jak jí čouhaly z toho pytle. No a tak jsem nakonec udělala zlepšovák - vzala jsem starší overálek a ustřihla mu nohavice 😀 . Má teď dlouhé rukávy a v pytli se zbytečně nepřehřívá.

prada
3. črc 2008

spí v overálku a není ani spocená ani studená. V pytli nespí, nemá to ráda,brání jí v pohybu.někdy nespí ani přikrytá peřinkou a dobrý.

dzej
4. črc 2008

ahojky, my v paneláku máme vedro....spí v bodíčku s krátkým rukávem a v ponožkách....když má v noci studený nožky, tak je zakryju lehkou dečkou, ale většinou je jen tak....

jenjanka
4. črc 2008

Ahojki,malý spí v bodyčku s kratkym rukavem a ponožtičky,trošku přikryty.

vikvik
5. črc 2008

my bydlime ve Skotsku, kde je kosa, takze mala spi v pyzamku a lehkem spacim pytli. nicmene doporucovana teplota v mistnosti, kde spi mimco je 18stupnu a pri teto teplote ma byt pod lehkou dekou.
jinak na predporodnim kurzu nas PA varovala, ze se nemame koukat na studene rucicky nebo nozicky a snazit se miminka zahrivat tak, aby je mely teple, ze kdyz bude mit teple rucicky, tak zbytek telicka uz je prehraty.
holky mi vubec prijde, ze v CR se mimina desne preoblikavaji, padz tak nejak panuje nazor, ze kdyz jsou mala, tak jim asi nemuze byt horko nebo co. Tudle mi mamka rikala, ze venku 35 ve stinu a do obchodu k nim dorazila mamina s dvojcatky a ty na sobe fusak a ona tricecko na raminka... kdyz se nad tim podivila a zeptala se te maminky, jestli jim neni horko tak ona zvedla oboci a prohlasila "ale ony maji jenom 3tydny!!!" nechapu, ze ji nedoslo, ze kdyz ma mimco teplotu tela 37stupnu tak mu ve 35 ztezka bude zima i kdyby bylo nahe...
prehrati je vic nebezpecne nez kdyz jim bude "zima"