Do čeho na noc oblékáte miminka? V hicech

criterska
30. čer 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, do čeho na noc teď v těchto hicech oblékáte mimča? My máme 4 měsíčního Tadeáška, je zvyklý ještě lehávat v rychlozavinovačce, samozřejmě už se tam nemůže pořádně vejít, tak na ní vlastně jen leží, pouze ho lehce převážu v pase, na něj dávám potom lehoučkou deku, ať ji zastrkávám pod matraci jak chci, tak se stejně v noci odkope, takže spinká, prakticky jen v zavinovačce, kterou má překryté jen břísko, jak je zavázaný..Doteď jsem ho ukládala v bodíčku, na něm měl pyžamko, ale nevím jestli to není moc, jestli ho nepřehrívám..Jak to děláte vy? Ještě dodám, že bydlíme v bytě, celé odpoledne nám do oken pere sluníčko, takže tu bývá jak v peci, na noc teplota moc neklesá..Díky moc

janula2008
30. čer 2008

Ahoj, tak my davame jen bodycko s kratkym rukavem a to mame celou noc otevrenou ventilacku uz tak treti tyden, prehazuju pres ni jen jakoby povleceni (vyslikla jsem perinku)a tu ma zkopanou do vteriny dole. Kdyz jsem ji oblikla vic, byla cela upocena, tak asi je po tatkovi a ne po mne - ja spim v perove duchne jeste ted 😀 .

pantomima
30. čer 2008

Ahoj
malý je osm měsíců a spinká v overálku s krátkym rukávem nebo jen v tílkovym body, usíná pod dekou a odkopává se, bývá i tak dost spocená...bydlení máme podobný

criterska
autor
30. čer 2008

Holky, díky moc, já jsem kachna, nechávala jsem ho v pyžámku, když ono je to těžký, je to moje první mimčo a člověk má strach..Ještě se v noci vždycky budím, když ho slyším jak si pokopává a každý 2 hod ho chodím přikrývat..Tak teď už to dělat nebudu a nechám ho spát taky jen v bodíčku..Janula - s tou duchnou jsme na tom stejně.. 😀

berynka
30. čer 2008

Ahoj, naší malou jsem loni v létě nechávala spát v bodýčku a dávala jsem přes ní plenku (a ležela na rychlozavinovačce), v bytě máme taky dost teplo... ale k ránu je přece jen chladněji, takže měla ještě ponožtičky. Teď spí v overálku s krátkým rukávem a jen s nohavičkami a je zásadně nepřikrytá 😉 .

janula2008
30. čer 2008

Jo ponozky taky nechavame na ty jsem zapomnela...Nic si z toho nedelej, mala je taky moje prvni a ja ji hlavne na jare porad balila a navlikala (babicky kroutily hlavama 😅 ), protoze jsem mela permanentni pocit, ze ji je zima a musi se nachladnout (ja jsem zmrzla porad), ale zjistila jsem, ze po mne opravdu neni, nejlip ji je nahate jen v plince, snad nebude stripterka 😀 😀

schwarzovka
30. čer 2008

malej leží v overálku s dlouhým rukávem a ničím ho nepřikrývám, protože se stějně odkope 🙂 , my máme v noci akorát tak na krásný spánek (škoda, že to malej nechápe 😀 ()

criterska
autor
30. čer 2008

Jojo, ponožky máme též, na ty bych nezapomněla, nejhorší jsou zmrzlý nohy 🙂 A Tedýska asi taky docela dost navlíkám, doktorka říká, že do kočárku jen v bodíčku, ale mně to občas přijde hrozně málo, takže nevím..Chudák malej 😅 Když já mamku už nemám, aby mi poradila a manželova maminka je podobnej typ jako já, takže je to celkem těžký 😀 Jinak já jsem taky taková zmrzlina - věčně je mi zima..

berynka
30. čer 2008

criterska: neboj! A vždyť už taky nemáte žádné sotva narozené mimi. Ono přehřátí taky neni nic dobrýho a teď jsou fakt vedra. Nech ho nalehko a třeba jen kontroluj, jestli nemá studený zátylek 😉 .
A zase když je v kočárku, tak si říkej, že na něj nefouká a je jako ve stanu.

kacamar
30. čer 2008

na noc oblekam do pyzamka (overalku s dlouhym rukavem a nohavicemi) a jeste je přikryta dekou. mame otevrene okno a spocena teda neni. taky spim v triku a kratasech a prikryta perinou, tak bych dite nemohla nechat odkryte.
I pres den kdyz spi, tak pres ni hodim decku. Prece jen, kdyz clovek spi, tak spis prochladne.

criterska
autor
30. čer 2008

Berynka - já vím, jenže mám o něj strach, asi jsem moc úzkostlivá, ale jak ho člověk vidí, to maličkatý tělíčko, bojí se aby mu nebyla zima, nebo aby neměl jiné nepohodlí..Vím, že to asi moc prožívám. 🙂 Stejně se dnes v noci budu pořád budit a kontrolovat, jestli mu není zima, ale je pravda, že poslední noci byl už celej zpocenej..S tím kočárkem je to ještě horší, přijde mi, že se často mění počasí snad každou hodinu, alespoň tady u nás na Vysočině, jednu chvíli hic jak blázen, pak zaleze sluníčko a začne foukat, a je pěkná zima..

jandalinka
30. čer 2008

body s krátkém rukávkem i krátké nohavičky.A nezakrývám,je fakt dusno a pak se probouzíme spocení. 😉

kacka.va
30. čer 2008

kacamar: my to máme stejně 🙂. noční overálek s dlouhým rukávem a přikrýváme slabou dečkou, malá nechce mít přikryté ruce a když máme otevřené okno, ak byla jinak v noci studená

ene
30. čer 2008

Cri, oblekani je fakt jednoduche - oblekej vzdy podle sebe + jednu vrstvu navic nebo jen o neco teplejsi svrsky. Me bylo po porodu s moji vetsi vahou porad horko, tak jsem moc nenavlikala ani malou - i kdyz byl leden. Kdyz si beru tricko a kratke kalhoty, male davam tricko s dlouhym rukavem, puncochy a bud saticky nebo kalhoty, ktere pripadne sundam, kdyz je i mne teplo. Kdyz jdu ven v co nejlehcich vecech, davam male taky jenom tilko a vlnene kalhotky (mame latkovky), pripadne navleky na nozicky nebo naopak jenom ponozky a zbytek nozicek holy. Pres kocarek davam vzdycky nanoznik, aby do ni neprazilo slunicko, jinak nicim neprikryvam. Kdyz chce, prehodi nozicky ven. A na noc mi dneska akorat prisel vlneny pytel, uz se na nej moc tesim. Vlna je sama o sobe termoregulacni, takze bude spat v pytli uz jenom v tricku (z moiry) a plince. A nemusim hlidat nic 🙂

kacamar
30. čer 2008

kacka.va, no ja uz jsem si myslela, ze jsem padla na hlavu 😀 ale ja ji prikryvam teplou perinou. sami mame taky zimni a jeste tak pred 14dny mela v noci studeny ruce. ted uz je ma teploucky, ale horka neni a tim otevrenym oknem jde hlavne k ranu pěkný chlad...

kacamar
30. čer 2008

ja se prikryvam perinou i pres den, kdyz si jdeme s viki schrupnout 😅 a to jsou ted tricitky...

jjaanca
30. čer 2008

Bodyčko s krátkým rukávem a bez přikrývky. Občas v noci zkontrloluju jestli nemá studené nožičky a nemá.

criterska
autor
30. čer 2008

Ene - díky moc za vyčerpávající odpověď 🙂 Já se taky snažím oblékat Tadeáška podle sebe, ale dopadne to jak kdy, asi ho opravdu spíš moc navlékám. Jinak do pytle jsem ho dávala taky, už tak před 1,5 měsícem, ale dopadlo to katastrofálně, strašně moc v něm křičel a nemohl usnout, zkoušela jsem to snad 5x a vždy usnul, ale pak se budil s tak strašným pláčem, že jsem to vzdala a dala ho opět do zavinovačky..Je to škoda, byla bych aspoň v klidu, že se nemůže odkopat. Dost jsem se tomu jeho pláči divila, jinak je to pohodové miminko, ale pytel mu asi zkrátka nesedl 🙂

sylvar
30. čer 2008

malá spí v tričku s krátkým rukávkem a plence nebo plence a bodýčku, s krátkým nebo dlouhým rukkávem,v overálku byla celá upocená 😝

criterska
autor
30. čer 2008

Kacamar- já nás teda taky přes den přikrývám duchnou, když se kojíme v posteli, i Tadeáška zrána nebo dopoledne, když sem ještě nesvítí, překrývám lehčí dečkou..Otázka je, jestli to fakt nepřeháním 🙂 Ale v noci ho fakt zkusím jen do toho boďáku 😀 Samozřejmě přikrytýho..

kacamar
30. čer 2008

criters, kdyz mu bude zima, tak se vzbudi a zacne rvat... nebo ne?? 😕

janula2008
30. čer 2008

Jo a pres den kdyz jsou takovy vedra, jako ze tady na Morave je fakt dusno, tak dame jen saticky nebo kratasky a tilko, stejne je vzdycky uplne na zatylku propocena jenze min uz ji oblict nemuzu. 😒 Rikam si, ze jen at se pekne otuzuje a musim to zaklepat, ale rymu nebo kasel zatim nezname 😅 .

janula2008
30. čer 2008

Holky a nebudily by se vam se revem ze jim je treba horko? Jako kazdy at si to dela podle svyho, ale kdyz se v tricitkach navlikaji do overalku a prikryvaji, v cem je budete davat v zime? 😕

kacamar
30. čer 2008

janula, v tom samem 😉 mame v loznici porad stejne stupnu, jak v zime tak v lete.... kazdy podle sveho, my jsme spokojeny v overalku pod perinou 🙂

criterska
autor
30. čer 2008

Kacamar- to je pravda, určitě by začal békat, on je zvyklý spíš na teplo, to nepláče, ale kvůli zimě by určitě spustil 🙂 Janula - já jsem ho taky dnes oblékala manželovi na vycházku a dala jsem mu jen bodíčko a na to takové letní kraťáškové lacláčky, ještě teda ponožtičky, mám zkrátka takový pocit, že na nožičky by mu byla zima, i když je to asi blbost, v tom vedru..Snažím se ho oblékat přiměřeně, ale vím, že to někdy přeháním..Ještě ho teda přikrýváme plenou, když mu paří do kočárku, aby se nespálil.. Taky si právě říkám, že ho nemůžu navlékat teď v létě, protože v zimě bych mu musela dát asi 10 vrstev 😀 On je teda narozený na konci února a taky jsem to tou dobou s oblékáním asi přeháněla..

criterska
autor
30. čer 2008

Kacamar- já myslela, že Janula myslela v zimě po venku, jinak doma ho v zimě na noc oblékáme taky víc, protože do rána tu máme strašnou zimu, máme vlastní kotel, jenže když chceme zatopit, musím vždy jít zmáčknout tlačítko a než se tu oteplí, bývá dobu pěkná kláda..

kacamar
30. čer 2008

criters, do kocaru davam taky lehke kratasky nebo teplacky a ponozky, ale to spis z duvodu, aby na ni nesvitilo slunicko. Mazu opalovakem, ale neverim, ze by se nespalila...

janula2008
30. čer 2008

Jasny holky, ja to nemyslela nejak ve zlym, jsou treba mimi, ktery maji opravdu rady vetsi teplo a je jim tak dobre. My mame proste horkokrevnici co na sobe nic nesnese 😀 . Critersko, nase je v pulce unora a kdybys videla, jak ja ji snad jeste v kvetnu davala 5 vrstev a do kocaru zimni pytel, no ted si rikam, ze jsem byla na palici, co by decka meli obleceny s takovou v Rusku 😀 .

kijonkova.k
30. čer 2008

Ahoj,taky máme 4 měsíční holčičku.Spinká v overálku s dl.rukávem a pod dekou,ale ta je většinou skopaná 🙂

kacamar
30. čer 2008

janula, ja taky nabalovala jako pako - hlavne do kocaru. jsem se porad bala, aby nenastydla... ale my mame spis zimomrivnici 😀 i v techto vedrech ji musim v kocaru prikryt aspon plinkou, aby zabrala. proste jak je bez pokryvky, tak je to pro ni asi znameni, ze se spat nejde 😅 jakmile ji dam na zmoulani plinu, tak si ji mrskne pres oblicej a je tuha 😵

andilek
30. čer 2008

já teď dávám jenom bodýčko s krátkým rukávem a slabou deku, ale tu stejně odkope, tak mu je na nic 😅
okna máme v pokoji jen na ventilačku a je stejně spocenej jak vrata od chlíva 😝
asi je celej po nás, spíme totiž s taťkou na vostro, tak chce asi taky 😀 😅