Do čeho obléci miminko při odchodu z porodnice?

mirule007
17. říj 2013

Ahoj maminky. Prosím Vás o pomoc. Co zabalit do tašky pro miminko , kterou mi partner donese při odchodu z porodnice domů?? Mám tím namysli do čeho prcka obléci, rodit budu v listopadu, takže počítám že už bude pěkná zima. Děkuji za všechny vaše rady 🙂

anda04
18. říj 2013

Já mám připravený bodýčko s dlouhým, rukávem,na to mám kabátek,svetřík,pak polodupačky z flauše,normál bavln.čepičku,na to teplou a nakonec tam mám zimní kombinézku a teplý fusak do autosedačky.Rodit budu začátkem prosince 🙂

monasek84
18. říj 2013

Ahoj, ja body s dl.rukavem, na to overal, ponozky, zimni kombineza, bav. cepicku, zimni cepicku, rukavicky a deku.

mooncaa
18. říj 2013

Já plánuji body s dlouhým rukávem + dupačky, ponožky, na to svetřík, tenkou čepičku a letní zavinovačku do autosedačky + deku na přechod venku. My teda pojedeme z porodnice autem, tak ať v autě dítě neuvařím. Do kočárku budu dávat pak teplejší fusak a místo svetříku chlupatou bundičku/mikinku. Něco jiného je dítě obléci na ven a něco jiného do auta, kde se zpravidla přitápí.
Ono bude záležet na konkrétním počasí, může být 15 stupňů nebo i nula.

olivazelena
18. říj 2013

Taky by mě to zajímalo. Zatím mám připravené body s dlouhým rukávkem, dupačky, kabátek - svetřík jakoby a čepičku bavlněnou žerzejovou a na to kapucku z toho svetříku. Zabalím ho do zavinovačky, případně ještě do dečky. To snad stačí, ne? Mám rodit začátkem listopadu, tak nepředpokládám až takovou zimu. Stejně ho jenom převezeme domů, nikde zmrzat nebude. Mám nějaký seznam vytištěný v těhotenské průkazce, tak podle něj se řídím.

novynka
18. říj 2013

my máme rodit na konci listopadu a v plánu mám vzít: bodýčko s dlouhým rukávkem, dupačky, svetřík, pletené bačkorky, rukavičky, bavlněnou čepičku a navrch pletenou - pak šoupnu mimčo do kombinézky, nejspíš ještě do flísového fusaku a přes autosedačku kdyžtak ještě deku... to si myslím že bude snad stačit ;) spíš musím stihnout všechno tohle včas zabalit a připravit manželovi do autosedačky, protože jinak věřím, že by doma něco nechal :D

lenicka07
18. říj 2013

Jo, přesně, všechno důkladně připravit na jednu hromádku, protože aby to nedopadlo jako u nás, když taťka v lednu do porodnice nepřivezl žádné dupačky 🙂 ani nic jiného na spodek 😀 já bohužel nestihla nic připravit, protože to na mě přišlo dřív 🙂

arrowka
18. říj 2013

@novynka Škoda, že to je otázka a ne diskuze - ta tvoje výbava použitá najednou je spíš tak na cestu z porodnice pěšky a ještě v mrazech. 😕 Možná nemám co říkat, mně se dítě narodilo v červenci v 35 stupňových vedrech, ale tohle mi přijde přehnané. V porodnici nám několikrát zdůraznili, že je lepší, když je mimču trochu zima, protože to se dá napravit mnohem snáz. Zato přehřátí dítěte je nebezpečné. Píšeš o autosedačce, předpokládám tedy, že v autě budete topit a auto vám bude parkovat u porodnice. Zvolila bych kombinézu nebo fusak, určitě ne obojí najednou.

klaire22
20. říj 2013

Určitě body, dupačky, nějakou huňatou kombinézu, čepičku, rukavičky a fusak.

veronikanel
20. říj 2013

Já rodila 21.1.,takže jsem si zabalila bodynko s dl.rukávem,punčocháčky,přes to komplet teplejšího "trika" s dupkama a kombinézku.Jelikož byly mrazy,šoupla jsem jí ještě do autofusaku ve vajíčku.Čepičku měla lehkou bavlněnou a přes to zimní.Leoší je vždy něco navíc,než aby pak chybělo 😉

antarres
20. říj 2013

Já obě holky rodila v srpnu, bylo to spíš už podzimní počasí, i přesto jsem oblíkla bodíčko, kalhoty, přes bodíčko zateplený svetřík a přes nožičky jsmne dali dečku, na hlavu bavlněnou čepičku. 🙂 Je pravda, že jsem v tašce měla víc věcí, abych se mohla rozhodnout podle aktuální situace, v den porodu pršelo a pak bylo vedro, při propuštění se opět ochladilo, v porodnici jsem byla 5 dní.

malaradost
23. říj 2013

Ahoj, já rodila koncem října a malého jsem odnášela v overálku a kabátku, měl čepičku a dala jsem ho do fusaku co jsem měla komplet k vajíčku 🙂

limpopocz
1. lis 2013

Dobrý den, do porodnice určitě 5ti ne7 dílnou soupravičku a kombinézku nebo fusak.

pajapoj
1. lis 2013

já rodila na začátku prosince (bylo kolem 0) a měla jsem pro malýho body s dlouhým, dupačky, hadrový botičky a takový tenký kalhoty a kabátek, bavlněnou čepičku a rukavičky. Takhle jsem ho celýho zabalila do zimní zavinovačky do autosedačky.

@novynka nezlob se na mě, ale taky si myslím, že to dítě spíš upečeš

consti
1. lis 2013

Taky mě čeká porod v listopadu a mám pro malého sbaleno: bodýčko, mikinku, kalhoty, chlupatý kabátek, ponožtičky, rukavičky, čepičku a v autosedačce bude mít ještě ten fleecový fusak (zavinovačka) Emitex. Nicméně počítám, že v autě budeme topit tak na 19 a malému ty věci nejspíš rozepnu, uvidím, jak to bude po cestě. Budu s ním sedět vzadu, tak není problém, případně někde zastavit a jednu vrstvu vysvléct 😉.

katerinka777
8. bře 2015

Já jsem rodila koncem Listopadu, a moji malé jsem oblíkla-bodýčko s dlouhým, dupačky, teplé ponožky, zimní kombinézu, tenkou a na to zimní čepičku, a strčila jsem jí do zavinovačky do auto sedačky. V autě jsme topily, takže zima nebyla. Přijdou mi trošku zbytečné takové ty svetříky a mikinky.... ....ale samozřejmě se nechci nikoho dotknout je to jenom názor.

nonnni
8. bře 2015

z porodnice jsem sla koncem rijna a mala na sobe mela plinu, klasicky bavlneny overalek/pyzamko a byla prikryta dekou, na hlave tedy mela cepicku. Na ten prenos do auta (300m) a pak domu (30m) byla oblecena az az..