Jak obléct novorozeně v červenci?

miskabec
21. kvě 2013

Ahoj. Mám termín porodu na začátek července a jelikož to bude naše první miminko tak váháme nad oblečením. Nevím co z porodnice a potom doma?? Jak poznám,jestli není malýmu zima,nebo naopak horko?? Hrozně se toho bojím. Můžete mi nějak poradit?? Předem moc děkuji za všechny odpovědi.🙂

mafeska
21. kvě 2013

mám také červencové mimi a bojuju s tím snad doteď 😀 řídím se studeným nosema ručkama. z porodnice šla v bodýčku, dupačkách a čepičce (největší hicy jsme proležely v porodnici, pak se ochlazovalo). Já nevim řekla bych že na to musíš přijít sama, já teda pořád psala ségře a ta koukla na teploměr a poradila. Když byly fakt hicy venku v kočárku měla body s krátkým rukávem a ponožky, kvůli sluníčku tetra plenku přes nožky. doma to samé, na noc dupačky, body a slabou deku nebo zavinovačku. Když se ochladilo tak dlouhý rukáv a punčošky nebo polodupačky. Oblékám tak že má o vrstvu víc než já. Snad jsem trochu poradila 🙂 ve výbavičce jsem i na červencové mimi měla všechny bodýčka s dlouhým rukávema jen dvě s krátkým a stačilo.

pejtho
22. kvě 2013

Na cestu z porodnice vezme bodíčka s dlouhým rukávem, dupajdy, čepičku a mikinku. I v červenci můžou být chladné dny a uvidíte pak podle počasí. Když bude teplo, necháte jen bodíčko.
Nejlepší je miminku sahat na zátylek a né na nos a ručičky. Koncové části těla jsou vždycky o něco chladnější. Na zátylku poznáte, jestli obléci více nebo méně.
Určitě je lepší dávat miminku vždycky více vrstev a můžete postupně sundavat-nandavat, podle toho, jak se vám bude zdát.
Platí pravidlo, že by malá miminka měla mít o jednu vrstvu více, než vy. Já to brala tak, že když jsem šla v krátkém rukávu, dala jsem malé dlouhý rukáv. Nebo jsem přikryla dečkou, což byla ta další vrstva navíc.
Pokud už byly velké hicy, tak už samozřejmě neplatí pravidlo o vrstvách, protože kdybych mohla v těch hicech chodit nahatá, tak tak klidně učiním 🙂 Takže ve vedrech jsem malou nechala jen v plence a jinak nahatou nebo max. s nějakým tričkem nebo přikrytou plenkou.
Na sluníčko by takhle malé miminko nemělo vůbec, takže s kočárkem jen do stínu. Pokud jsou venku velká vedra, tak jsem s malou ven raději ani nechodila a byli jsme v baráčku, kde bylo chladněji než venku.
Myslím že s oblékáním dětí bojuje poprvé každá maminka, ale nebojte za pár týdnů se do všeho dostanete a pak už tak váhat nebudete.

pepibubu
22. kvě 2013

já v srpnu Pepu oblékla do dupaček s tlapkami, na hlavičku bavlněnou čepičku a jinak nic. Řídila jsem se heslem "o jednu vrstvu víc, než já" - tzn. když já krátkej rukáv, mimi dlouhej," prostě neuvařit ho...

antarres
22. kvě 2013

body dlouhý rukáv, slabé bavlněné tepláčky a ponožtičky, nebo overálek s dlouhým rukávem, na hlavu bavlněnou čepičku,obě dcery mám narozené v půli srpna, tak to je skoro jako v červenci. 🙂))) Do kočárku jen přikrýt látkovou plenkou a kočárek nechat určitě ve stínu, někde pod stromem a třeba přes něj dát síťku proti mouchám....
Z porodnice pokud chceš - nějakou bavlněnou soupravičku (včetně čepičky), přeci jen je mimi zvyklé na určitou teplotu, ale zároveň si musí zvyknout na nové podmínky. 🙂

Ničeho se neboj, na to přijdeš, taky jsem u první holčičky nevěděla a postupně jsem přicházela jakna to. 🙂)))) S druhou už to byla hračka.🙂))

karlam
22. kvě 2013

já mám dvojčata narozená v červenci loňského roku a chytli jsme zrovna srpnová vedra, holky měla tehdy jen letní overaly, žádné ponožky, deky, nic, a tenkou čepičku 🙂