Jak oblékat miminka ven v zimě?

hanule29
21. črc 2014

Ahoj holky, maličké se má narodit na konci listopadu a já mám strach, že nebudu vědět, jak mám oblékat..hlavně v zimě, takto malinké miminko..můžete mi poradit třeba hlavně vy, co už dětičky máte? mám strach, aby mrňouskovi nebyla zima třeba v kombinézce a v zimním fusaku nebo abych ho naopak neupekla..:/

madulinka
21. črc 2014

říká se, že dítko by mělo mít vždycky o vrstvu více než co máš ty.. hodně záleží jaké bude miminko zimomřivec - my měli strašnou zmrzlinu.. záleží, jak krutá bude zima a na procházku budete asi chodit, když vysvitne sluníčko, až bude co nejpříjemněji, takže by to měla být paráda.. v chumelenici se chodí pouze, když není auto a musí se odvést starší sourozenec do školky/školy, jinak bych s čerstvě narozeným mimčem nešla 🙂
Já malou oblékala: krátké body, na to mikinu, punčocháče, zimní kombinéza a byla přikritá dečkou a slídou na kočárek.. a nebo body, nějakou chlupatou mikinu, teplejší punčocháče a zimní fusak, tak přikritá tou slídou (nebo jak se to jmenuje - nemyslím pláštěnku na kočár).. a byla v pohodě.. vždycky je důležité zkusit teplotu za krčkem dítěte, když je tam studené, je mu chladno, když je spocené, je mu vedro.. podle toho jsem se řídila 🙂

sabuse1
21. črc 2014

já mám Vítka na konci listopadu a Emu v půlce prosince, oba jsem měla doma oblečené v body s dlouhým + dupačky nebo polodupky, zavinuté v zavinovačce, na ven jsem jim jen na tohle dala zimní kombinéhu která byla zakončená rukavičkama, čepici a šoupla do zimního fusaku, tahle zima byla dost mírná, u Vítka bylo hůř a chodili jsme kvůli nejstarší dceři ven za každého počasí, snažila jsem se hlavně kolem poledne kdy bylo nejtepleji, když se pak trochu oteplilo vyměnila jsem teplou kombinézu za chlupatou

kocour1
21. črc 2014

Ahoj, já mám dceru na konci prosince. Má zkušenost je, že dceři spíše v kočárku bylo horko🙂...dávala jsem ji do teplého fusaku (peří - dostala jsem ho ke kočárku) a ještě do kombinézy...v kombinaci s korbičkou to bylo ale moc...často se mi ze začátku stalo, že na procházce plakala. Pak jsem začala pomalu ubírat vrstvy...nakonec i v zimě (kolem nuly) jsme chodily na procházku jen ve fleesovém overálku a ve fusaku...takže kombinézku pořizovat můžeš, ale pak není nutný mít příliš teplý fusak. Ale ono to mimi je do tří měsíců tak malinké, že se do té kombinézky stejně špatně obléká, takže je podle mě lepší dát třeba dupačky, fleesovou zavinovačku a s tou pak do fusaku...pak, když přijdeš někam do tepla, tak se i lépe odkrývá🙂. Neboj, to vychytáte🙂...při nejhorším budete párkrát zpocení jako my🙂

rebelie
21. črc 2014

@hanule29 Mám dvě prosincátka, jeden syn se narodil ten rok, co bylo i v Praze -20°C, druhý zažil jen letošní teplou zimu... U obou se mi ze všeho nejvíc osvědčilo nosit je v šátku pod bundou - tak má člověk opravdu nejlepší představu o tom, jak se miminku daří... a malé mimčo se dá odnosit i pod velkým kabátem či manželovou bundou, nemusí člověk nutně mít speciální nosící bundu...

pavlapl
22. črc 2014

já mám jedno dítko na začátku ledna a druhé na konci listopadu a vždy jsem je oblékala hlavně podle počasí a o vrstvu víc než sebe pokud byly v kočárku. Když jsem je měla v šátku tak jsem je oblékala lehce protože měly na sobě šátek, já jsem je zahřívala a ještě mojí bundu.

hanule29
autor
22. črc 2014

Děkuji holky, šátek je dobrý nápad 🙂 jdu se po něm podívat po netu..🙂

ivana_
28. črc 2014

@hanule29 já taky čekam první mimco koncem listopadu a resim ten samy problem. Mam objednanou jednu kombinezku a oveckovy fusak, uvidime jaka bude zima

katerinka777
19. dub 2015

Chci se také na něco zeptat,cekam kluka v rijnu a zacinam premyslet do ceho ho budu oblekat hlavne ven. Ja jsem myslela něco takového, kdyz bude chladno: body s dlouhym rukávem, dupačky (v tom bude doma),na to overalek do fusaku a sup do vlozne tasky. Nebo myslite ze do fusaku ještě kombinézu? 😖 No a pokud by bylo tepleji tak vymenim fusak za rychlozavinovacku. ( fusak mam od emitexu )