Jak oblékat miminko? Na spaní, doma, ven

varfa
15. zář 2007

Mám už docela přehled co pořídit miminku jako první výbavičku,ale nikde jsem nezjistila jak se miminko oblíká?Tím myslím,jak vrstvit oblečení a do čeho ho oblíknout na spaní,na doma a nebo na vycházku(v únoru)?

sokolka
15. zář 2007

Většinou se říká, že mímo má mít o jednu vrstvu oblečení víc než dospělí. Aspoň když jsou mrňavý. Hlavně je neoblékat moc, aby pak nebylo spocený. Každopádně budeš mrně určitě dávat do fusaku když to bude v únoru. Na doma a na spaní bych mímo oblékala do bodíčka a do dupaček. Protože doma bude určitě v tomto ročním období teplo.

petraluk
15. zář 2007

Ahojky, mě když nás byla navštívat doma dr., řekla, že musim oblékat víc než 1 vrstvu navíc, protože je malej sice dlouhej, ale dost hubenej. Řekla mi dokonce na doma i čepičku,tu sem mu ale nikdy nedala. Většinou na něj šaham jestli není spocenej nebo studenej a podle toho o obléknu.Taky ještě pořádně nevim jak na to.

sisstin
15. zář 2007

z toho oblíkání mám nervy už teď..taky nějak netušim, jak ho oblíknout...ale jsem spíš pro mín..než tisíc vrstev 😕

kamhajek
15. zář 2007

Dítě by se mělo oblékat podle toho co si berete vy + v zimě o vrstvu víc. Hlavně když jen leží v kočárku. Takže já když měla v zimě triko + svetr + zimní bundu, měl Ondra to samé + navíc v kočárku fusak a deku. Samozřejmě čepičku zimní. Teď na podzim když fouká, tak dávám čepičku jen bavlněnou. Za celých 10 měsíců nebyl nemocný, jednu měl rýmu(tu ale chytil od manžela) a občas teplotu, ale od zubů.

Petrulak: jestliže máte doma kolem 23 stupňů, tak nevím na co čepičku. Myslím, že pak bude dítě zbytečně choulostivé a všechno se ho hytne.

androna
15. zář 2007

presne jak pise kamhajek hlavne podla seba a zalezi na tom jak teplo mate doma v zime.ja davam na spanie overalek alebo pyzamko a doma je v dupackach a bodicku.a capicky sme nenosili vobec jak sme letne dite.

petraluk
15. zář 2007

Kamhajek já taky nevim na co tu čapku, taky sem mu jí ani jednou nedala. 🙂

sisstin
15. zář 2007

no já se řídit podle sebe moc nemůžu..mně je pořád teplo 😒 takže to neumím odhadnout..ostatní se klepou a já jsem v krátkým tričku a je mi fajn 😕

kristynaw
15. zář 2007

ja zas nekde cetla o vrstvu min,takze fakt nevim,ale pozna se to podle rucicek,jestli e zpoceny,nebo studeny,ne?

katarina82
15. zář 2007

Já z toho oblíkání mám taky strach 😖

kristy, někdo psal, že podle zátylku...

kalo
15. zář 2007

Jako PETRALUK mam nařízeno od dr.také víc oblékat..malá je hubená. Ale prý se čepičky mají první měsíce dávat pořád kvůli fontanele na hlavičce...

sisstin
15. zář 2007

já zas četla, že čepičky na doma nééé 😕

petraluk
15. zář 2007

Jo jo, pozná se to podle zátylku 🙂

kalo
15. zář 2007

Doma ne 🙂 venku...

lendy1
15. zář 2007

Ahoj holky,

katarino, máš pravdu s tím zátylkem, stačí šáhnout a poznáš, jestli je mimču zima nebo teplo. Podle ručiček se toho moc nepozná, jelikož mimča mají ještě ten termoregulační systém na tak dokonalý, takže nožičky a ručička mají často studené, ale zima jim není. Já jsem našemu Davídkovi dávala podobné věci jako sobě, jen vždy i slabou čepku v létě, pokud nebyli extrémní vedra.
A ze začátku, když jsme byli doma, tak jsem ho víc oblékala a balila do španělky, aby mu bylo teplo. Za pár dnů už to byo lepší. Doma jsme v bodyčku s dlouhým rukávem (teď, v létě s krátkým) a dupkách nebo tepláčkách a na noc v overálku buď bavlněném nebo sametovém (zase podle teploty v bytě). A teď v tomhle počasí když jdeme ven máme body, tepláčky a buď hodně teplou mikču nebo středně teplou a čepičku a samozřejmě španělku.

mnauu
15. zář 2007

S tema cepickama to bude individualni podle mimca. Holky je na zacatku nosily podle rady dr. i doma, ale ty uplne tenoucke. Fakt je, ze v porodnici se nekterym mimcum taky nechavaji. Holky teda zatim urcite choulostive nejsou 😀 Ale v kazdem pripade plati neprehanet to s oblecenim, nenavlekat "padesat" vrstev 😉 , proste ridit se podle sebe.

eleanor911
15. zář 2007

jak už psala kamhajek mělo by mít o vrstvu víc než ty,což je ten fusak a třeba deka,mimi snáší lépe zimu než teplo,takže určitě moc nenavlékat,na doma si myslím,že je čepička zbytečná,teda pokud topíte 😀

někde jsem četla,že když šáhnete na zátylek,tak poznáte zda mu není zima či vedro 😉 vzhledem k tomu,že můj prcek měl furt ruce teplý,teď je má zas někdy ledový a zima mu není,tak podle rukou bych nepoznala nic 😀 😝

siss já to mám zas obráceně 😀 ostatní jsou v tričku a já oblíkám svetr a teplý ponožky 😀

jana.1
17. zář 2007

Teď ještě není taková zima.. takže dám body (krátký rukáv nebo jako nátělníček) na něj overálek. Nebo dám body dlouhý rukáv a na to dupačky. Přes to i ono lze navlíct mikinku, rozepínací kabátek.. lepší větší, aby byly širší rukávky, když se to navlíká na rukáv overalu nebo bodýčka s dlouhým rukávkem. No a zabalit třeba do deky, rychlozavinovačky, fusaku..

Pak podle počasí bych volila huňatost toho kabátku nebo mikinky a přes to bych třeba ještě něco navlíkla..
jestli je mu vedro nebo zima poznáte.. osaháte nosík, ručky a hlavně ten zátylek, jak už tady padlo.. no a že je mimi spocené, to zjistíte raz dva.. netřeba si lámat hlavu. 😀 😀
V létě se zapaří ve všem, i body s krátkým rukávem je moc. Vedro je prostě vedro. 😉 😀

jessika
14. dub 2012

Kamarádce řekla doktorka, že mimi má na doma minimálně dvě vrstvy. Tak mu dává body a itričko nebo dvě body (krátký a dlouhý rukáv). Mně to přijde divné, jedna stačí, ne?

weri1
14. dub 2012

@jessika to je fakt divný, já dávala body a dupačky 🙂

blondys24
19. dub 2013

Ja davam na doma jen dupacky a pak do zavinovacky a za krckem je krasne teply a nase mama nadava,ze ho malo oblikam:(

lucavka
19. dub 2013

Já se řídila pravidlem oblíkat jako dospělý plus jedna vrstva. Teď budou malýmu dva roky, a oblíkám ho jako sebe. Ale každý mrně je jiný, já sem třeba pořád sahala jestli není studený nebo propocený. I když my jste teda velký teplomilové, takže pořád pořádně zachumlaný. Vždycky hlavně hlídám zakrytý zádíčka a hlavně ouška...

zvalentova
19. dub 2013

@blondys24 buď v klidu, nejsi na Severním pólu a trocha zimy je lepší jak zapařené dítě. Babičky všeobecně maji tendenci děti nabalovat.

blondys24
20. dub 2013

Ach ty nase matky..z ty moji mam hlavu jak balon,jen prasknout,uuu🙂 jinak si taky rikam radsi o kousek min nez aby byl zpocenei,nehlede na to,ze pry prehrati zpusobuje sid

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz