Jak oblékáte v zimě dítě na doma?

tuliska
1. zář 2010

Mám půlročního chlapečka. V zimě máme doma max 22 stupňů a nejsem si jistá, jak moc ho obléknout. Teď jsem mu dávala jen body s dlouhým rukávkem, tepláčky a ponožky, ale byl studený. Jaké máte zkušenosti a rady ostatní? Podotýkám, že ho mám téměř pořád na zemi, aby se mohl přetáčet a zkoušet plazit a na zemi je dost chladno. Díky za odpovědi.

neumisa
1. zář 2010

tak přidej vestu nebo mikinu a punčocháče + ponožky nebo capáčky, doporučuji podložit dítko na zemi dekou.

editah222
1. zář 2010

My máme doma si 20 stupnů a Editka má - punčochy + teplé ponožky s protiskuzem, elastáky, body s dlouhým rukávem a na tom pletenou vestičku. Když byla menší (cca toho půl roku) a měla jsem ji na zemi tak jsem pod ni dávala teplou deku a nedávala jsem ji ty elastáky. Ted leze takže jsou nutností 🙂

k.ate
1. zář 2010

tak náš malej má na sobě tepláčky + tričko s dlouhým rukávem a ponožky (ale ty si furt sundává), ale on už teď je pořád v pohybu, tak se zahřeje i tím... Pokud by se ještě moc nepohyboval, dávala bych ho na deku. My máme doma všude parkety a dlažbu... 😕 ale nepřijde mi, že by mu byla zima 🙂

evatk
1. zář 2010

taky dávám malou na deku, ale stejně z ní leze pryč, ale máme koberec, tak to tak neva
no a teďka mívá punčocháče, ponožky, tepláky, body s dlouhým a přes to tričko s krátkým (nebo body tílko a triko s dlouhým), v zimě přes to třeba dám mikinu, ještě uvidím

momin
1. zář 2010

ja sem davala puncochacky,ponozky a na to jeste teplacky..na horu jen body s dlouhym rukavem. Ale pokud je i tak studeny tak nejaka pletena vesticka neni spatne napad... 😉 At zase neni nabaleny ve svetrech a dobre se mu hybe.. 😎 🙂

xkacatkox
1. zář 2010

body s dlouhý rukávem a punčochy(nebo tepláky s ponožkama), a pokud by měl studený noc tak bych mu dala lehkou mikinku, ale neměl, dost záleží na věku miminka

bobacik2316
1. zář 2010

ja davam nasmu drobcekovi body s dlhym rukavom,puncochy,teplaky,papucky a zvyknem mu dat vesticku,aby mal chrbatik v teple 😉

florule
1. zář 2010

já dávám body s dlouhým rukávem, přes to tričko s krátkým, nebo body s krátkým a tričko s dlouhým a k tomu punčochy a na ně ponožky s protiskluzem

naty
1. zář 2010

jak kdy, někdy stačí body s dlouhým a punčochy, někdy je studenej, tak mu dám navíc teplákový lacláčky a tenký kabátek.....je taky pořád na zemi - hodně se mi osvědčilo to pěnový puzzle, zatím nikde moc nešmejdí, takže většinu času tráví na něm a zima od země je izolovaná... 😉 ..jen tak na zemi bych ho určo nenechávala, zvlášť, když je studená, aspoň deku...jinak ve tvým případě bych zkusila přidat punčochy a nějakou lehčí mikču nebo kabátek...

lalial
1. zář 2010

Kluci v zimě doma nosili body s krátkým rukávem, punčocháče, froté ponožky a mikinu.

beruska24.9.
1. zář 2010

V tomhle věku jsem dávala punčocháčky, ponožky, tepláky a body s dlouhým rukávem. Občas přes to ještě další (propínací) tričko místo mikiny. Když bylo teplo, sundala jsem.
Poslední dobou nosila jen tepláky, ponožky, body s krátkým rukávem. Jak se ochladilo, dávám teplejší tepláky, ponožky, protikluzové froté ponožky a body s dlouhým rukávem.
Máme doma dlažbu a lino, na deku jsem nikdy nedávala, stejně z ní ´´utekla´´, teď už i chodí a stále je v pohybu, takže chladno ji není.
Přesto stále kontroluji, zda jí není moc teplo či naopak chladno.

andykov
1. zář 2010

Protože bydlíme v přízemí, pod námi je sklep a Kikča od tohoo cca listopadu byla hodně na zemi, tak měla punčošky, bodyčko, tepláčky a mikřu nebo ještě jednou tríčo s dl.rukávem a ponožky, prostě 2 vrstvy. Letos to vidím na něco podobnýho...

kaleilah
1. zář 2010

body d louhým, punčocháe, když jsou froté tak stačí, když obyč tak dávám ještě tepláky. na nohy dávám ještě přes punčocháče teplý ponožky, bakůrky si stejně zouvají. mikiny moc nedávám, ale hrozně se mi osvědčily vesty, a nejlepší jsou ty pletený od babiček.

horší to bude s pyžamkem, to řešimdocela aktuálně, Dany je skoro odplenkovanej, nejradši mám overálky, ale zase ten si v noci nerozepne, kalhoty od pyžama si svlíkne sám a i oblíkne. ale zase mu potáhne na záda 😝

bufina
7. zář 2010

My máme doma taky celkem zimu, tak malýmu dávám punčocháčky, nebo má takový teplý legíny s obrázkem na zadku, ponožky a navrch bodýčko s dlouhým rukávem a přez to ještě další tričko s krátkým, nebo dlouhým rukávam.

lollipops
20. lis 2010

Holky tak já teď řeším taky do čeho oblíkat ale spíš na noc.Ve dne se hýbe atd a zima mu není ale v noci nám vypínají topení a ještě k tomu máme střešní byt a za zdma jen venek takže taky klepu kolikrát kosu.No a nevím v čem by mohl být v noci aby se mu spinkalo pohodlně.Ve spacím pytli být moc nechce a nějaká přikrývka nebo deka?To ani náhodou 😒 Jak to děláte teda na spaní v zimě?Děkuji 😉

crca
20. lis 2010

Já už je mám sice trochu odrostlejší,ale přes den mají punčocháče na tom froté ponožky s protiskluzem,body s dl.rukávem,nebo s kr. a na tom mikinku.Na noc jim dávám fleesové overálky.Máme sice barák a topíme v kotli,takže když se zatopí je teplo,ale přes noc to vychladne a v pokojíčku mají i spíš chladněji 😉

lukza
20. lis 2010

mě se malý už hodně hýbe takže já na doma dávám jen body dlouhý rukáv a tepláčky a laclem a jak řádí tak je spíš spocený doma máme 23stupnu.taky záleží co máš na zemy dobré je to pěnové puzzle udržuje teplo a než ho více nabalovat tak bych dala spíš opravdu lasláče teplejší bude mít teploučko na záda a přitom nebude nabalený aby se mohl pěkně hýbat

benjik
20. lis 2010

Punčošky a tričko,dcerka je dost horkokrevná.Na noc má dvou dílné pyžámko.

bubelko
20. lis 2010

lukas (mal 6 mesiacvo v zime) nosil v tom veku body s kratkym rukavom alebo tielkove, tricko s dlhym rukavom, teplejsie teplaky, ponozky a ukladala som ho na penove puzzle. 😉

andy80
20. lis 2010

Doma míváme teplo, něco kolem 24 stupňů, takže krátký rukáva, slabé tepláčky.

weri1
20. lis 2010

my máme taky doma 24 stupňů, ale náš Beník je horkokrevnej, tak body a ponožky

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jijitka
22. lis 2010

body s dlouhým rukávem (nebo krátkým, když je tepleji) a punčocháčky. Bohužel tepláčky a ponožky se neosvědčily, protože malý leze a zatím jsem neobjevila ponožky, které by mu při tom držely na noze ☹

janicka006
22. lis 2010

I my jsme zastánci 22stupňů max.A naší holčičce dávám bodýnko s dl rukávkem,punčocháče,někdy i tepláčky a koupila jsem jí v sekáči sice nemoderní,ale teploučkou vestičku přes hlavu..a nebo máme tepláčky s laclem a to pak už nedávám vestičku.
A na zem dáváme deku,ale teď jak leze,tak je občas jinde....

marecek4
22. lis 2010

jijitka-jsou i ponožky které mají protiskluz i na nártové straně-viděla jsem je na mmb,a objevila jsem i punčošky co mají protiskluz na kolínkách,na tepláčky můžeš pořídit návleky-má je Farlin,ale určo i jiní,a aby si ponžky nesundával,tak jsem na to viděla udělátko na nextíku

jinak se řídím podle tepla,buď bodynko a tríčo,nebo teplejší mikinku,a na nožičky ponožky nebo punčošky,tepláčky a samo u nás i bačkůrky pokud se shledám se šňůrkama,je to oblíbená činnost malého-vyzout,vytáhnout a zkoušet se je navlíknout zpátky,bohužel,při topení v kamnech je dost problém,že když je nízký tlak,tak kamna nechtějí hořet,ale i tak máme průměrem těch 22 stpňů

sarihy
22. lis 2010

My máme doma cca 22st. a Ellče dávám od miminka kr.rukáv a tepláky, dlouhý rukáv jen, když je nastydlá...Punčocháče, tepláky, dlouhý rukáv a mikina mi přijde opravdu dost...

hannah23
22. lis 2010

No my máme doma 20 - 22, ale to netopíme, jsme prostřední byt.Malému dávám body s dlouhým, punčocháčky a ted jak začne chladněji, tak kdy bude chladněji tak přitopím a když tak dám ještě mikunku a ponožky s tepláky, malý totiž furt někde leze pokud není v ohrádce.Všude máme plovoucí podlahu a dlažbu.A v noci má overaly na spaní a přikrytý dekou, ale často spí na dece a v ložnici je kolem 20.