Jaké nakoupit oblečky pro srpnové novorozeně?

merja
24. únor 2012

Ahoj, očekáváme klučinu hned v srpnu. Jaké věci a po kolika kusech, velikostech, druhu materiálu nakoupit?

1983hr
24. únor 2012

Ahoj já kupovala:košilky,body,dupačky,overal,čepičku,kabatek. Vetšina s bavlny.Vel.56 ale něco nam bylo malé

hrozinka
24. únor 2012

ahoj já měla první dítě v únoru ted očekávám v květnu a taky zjišťuji co pro dítko na léto. Za mě bych ti doporučila velikost 52-56 pro začátek podle velikosti miminka. můj syn měl při porodu 3kg a vel 56 mu byla obrovská. co koupit určo bodyčka s krátkým rukávem nebo na ramínka s dlouhým rukávem moc asi nevyužiješ to až později, materiál bych brala určo bavlnu a počet na to ti můžu říct všeho s mírou, já toho pro synka nakoupila a polovinu z toho ani neměl na sobě, vůbec to nestihl obnosit.co jsem pořizovala ted na květen pro malou jsou bodyčka nátělníčky a s krátkým rukávem vel 56 at to má malinko větší aspon jí v tom nebude vedro. mám 3 kabátky normální bavlněné, jeden flaušový, dokoupit musím čepičku letní a rukavičky (aby se dítko neškrábalo za začátku), a polodupačky takový kalhoty, dupačky mám po synovi nevím zda je v létě využijem. a 7 overalků na spaní i normální chození. mrkni na google na výbaviču pro mimčo a kup tak půlku, radši šetři a oblečky nakup až bude dítko malinko větší, jako mimi ti toho fakt moc neobnosí 😉

andelka
24. únor 2012

První syn byl narozený v květnu, od června bylo dost teplo, ale i tak nosil většinou tenčí bavlněné body s dlouhým rukávem a polodupačky, vyloženě na vedro jsme pořizovali tenkou síťovanou čepičku, bodyčka s krátkým rukávem a rozepínací overalky s krátkým rukávem i nohavicemi. A po všech čertech jsme sháněli klasické plátěné tenké košilky, v těch mu bylo nejlépe. V kočárku byl v tom a na nožkách jen tenké ponožečky, zakrytý plínkou.
Na srpnové mimi bych moc vyloženě letního nekupovala, než začnete chodit pořádně ven, tak bude podzim. Takhle malému miminku bych dlouhý rukáv a kalhoty nechala, ale vybrala tenkou bavlnu. Dupačky taky spíš bavlněné, sametové jsou dobré na podzim.
Jinak pro svoje druhé mimi mám asi 6 košilek nebo bodyček (preferuju zavinovací), 6 dupaček nebo overalků, dvě čepičky, rukavičky, nějaké ponožky, a 2 kabátky. To v té úplně nejmenší velikosti, a zhruba stejný počet všeho trošku větších, 62.

helulela
25. únor 2012

Já bych na srpnové miminko nepořizovala letní věci (krátké rukávy apod.). To se hodí až pro trochu starší děti, ne pro novorozence. Vybírala bych lehké bavlněné věci od velikosti 56, případně i menší.
Mám taky srpnového chlapečka. Když bylo vedro, oblékala jsem body s dlouhým rukávem, ponožky a přikrývala plínkou. Nejvíc jsme na začátku používali overálky (celodenně), později už jen na spaní. Potom body s dlouhým rukávem, (polo)dupačky, bavlněné čepičky, rukavičky proti škrábání, pár ponožek, 2 kabátky - rozepínací, ne přes hlavu. Na podzim ve větší velikosti je pak na ven dobrá nějaká lehčí kombinézka/overal - oblékneš přes domácí oblečení a můžete vyrazit.

olicek
25. únor 2012

Určitě nepořizovat tílka, jak tu někdo psal. S krátkým rukávem bych to taky nepřeháněla. Synovec je v srpnu a letní věci téměř neunosil. Nejdřív 6nedělí a pak už je stejně skoro podzim. 😉

luciebx
25. únor 2012

nas malej se narodil zacatkem cervence.. a byl v teplych dnech jen v bodycku s kratkym rukavem a kratasama.. a kdyz bylo chladneji.. tak tricko nebo bodycko s dlouhym rukavem..

gabadan
25. únor 2012

s krátkým rukávkem tam max. dvě bodýčka, neunosíte to! Maximálně na doma,jestli bydlíte v bytě, kde v létě hodně svítí slunce.
Dcerka je 5.8. a krátký rukáv na sobě neměla ani jednou 😀 . Syn byl na konci června, tehdy pak bylo horké léto, tak párkrát na sobě bodýnko s krátkým rukávem měl, ale mockrát nééé.
Určitě bodýčka s dlouhým rukávem, dupačky, nebo polodupačky. Nejmenší velikosti 56, 62 radím nakoupit od někoho použité - jsou totiž nošené třeba měsíc, ani né....takže jako nové. Já blbá kupovala na první vše nové, dupačky za 199 Kč, byl v nich pětkrát a teď je neprodám (ač jsou opravdu jako z obchodu) ani za 30 Kč 🤐

kacatko_1907
25. únor 2012

Taky mám srpnového chlapečka a užili jsme vel. 56, většinou bodýčka s dlouhým rukávem (super jsou takové ty zavinovací, ve stylu kimona), když už bylo jooo vedro, tak i pár s krátkým, ale celkově by podle mne stačilo tak max. 10 kusů. No a pak nějaké dupačky, polodupačky, jeden kabátek. Fajn jsou celopropínací overálky (pyžama), stejně je mimčo většinu času ještě v zavinovačce. Co se týká materiálu, tak bavlna je asi nejlepší 😉 .

helcas
25. únor 2012

bodyčka s krátkým opravdu moc ne, ani tílka, já je oblíkala v létě i třičtvrtěročnímu jen výjimečně..ono navíc ani není žádoucí, aby i ve velkém teple bylo miminko bez rukávů kvůli sluníčko, s dlouhým rukávem je větší ochrana proti sluníčku...určitě lehký kloubouček/čepičku, pár kousků bavlněných polodupaček, pár lehčích bavlněných dupaček, bavlněnou vestičku, svetřík do chladnějších dní... chtěla jsem poradit, ale moc mě toho nenapadá 🙂 spíš si všechno kup až podle potřeby, do začátku opravdu jen pár kousků.. my třeba velikost 50 nepoužili vůbec, 56 nám vydržela tak týden - v porodnici 🙂 takže my začínali na 62, ta nám vydržela tak do 6ti týdnů, pak nejdýl 68...toho užijete nejvíc

madormi
25. únor 2012

já mám malou koncem srpna, léto se protáhlo až do konce září stejně jsme krátké rukávy nevyužili... takže trika dlouhý rukáv, mikinky nějaké, svetřík, tepláčky, polodupačky, bodýnka můžeš kouit s krátkým rukávem i bez rukávů a přesto jsme nosili triko s dlouhým... na novorezeně se ale ani v parném létě nevyužijí kraťasy, apod...a vel 56 jsme nosili 6 týdnů a malá furt blinkala tak jsem ocenila, že jsem toho nakoupila hodně protože ono než se naplní pračka pidi věcma opravdu trvá 🙂