Jaké velikosti koupit pro nedonošené děti?

jirinkas
29. zář 2011

Ahoj maminky, chtěla bych se obrátit na maminky nedonošených dětí - jaké jste kupovali velikosti oblečků? Čekám dvojčátka, vypadá to, že porodím každým dnem (jsem 34+0) ☹ , z porodnice propouštějí při cca 2,5kg, jakou velikost jim pořídit? 44-48? Případně jak dlouho jim to asi tak může vydržet? Nebo mám koupit rovnou č. 50? Trochu tápu....
A potom další dotaz - měly jste pro mimi něco speciálního, co byste doporučily? Děkuji moc 🙂

iluss
29. zář 2011

Moje dcera se narodila v 35tt, vážila 2680g (po porodu váha samozřejmě ještě klesla, ale po pár dnech malá opět přibrala a domů šla s váhou 2600g), měřila 48cm. Měla jsem doma nakoupené vše až od velikosti 56, protože jsem netušila, že porodím takhle brzy. Sice nám to všechno bylo trošku větší, ale nechtělo se mi už obíhat obchody, tak jsem čekala, až do toho doroste. Naštěstí to bylo opravdu brzy, protože malá rostla a přibírala přímo neuvěřitelnou rychlostí a za chvilku dohnala své vrstevníky a dokonce je váhou i délkou předhonila.
Takže být tebou, tak bych nakupovala až od velikosti 50, protože mimča zpočátku opravdu rychle rostou, tak aby jste to vůbec unosili.
Oblečky velikosti 44-48 si kup třeba jen jedny na cestu z porodnice, jinak se mi to zdá zbytečné.

Jinak nic speciálního jsem pro malou neměla. Jenom jsem si pořídila kojeneckou váhu, abych si malou mohla denně vážit jestli dobře přibírá. Abych nemusela každou chvilku na převážení k doktorce.

medvidek
29. zář 2011

Ahoj, já jsem porodila nečekaně císařským řezem ve 33+0, váha 1440g a 40cm, syn Kryštůfek (jméno jsme vymýšleli cestou na porodní sál). Domů jsme odcházeli po měsíci, kdy jsme vážili 2300g. Doporučuji koupit oblečení ve velikosti 50 (menší jsem ani neměla). Děti z této velikosti rychle vyrostou. Nám je teď půl roku a už má Kryštůfek velikost 68-74 a někdy nosí i 80 (to když všechno menší oblečení zlikviduje). Já mám to štěstí, že bratr pracuje s dětským oblečením (Chicco, G-mini, Loap), takže jsem si v nemocnici napsala seznam a on mi to donesl a babička vyprala a připravila.

helcas
29. zář 2011

Ahoj, naše holčička se narodila ve 29+6, ale oblékat jsem jí začala až po dalších 4 týdnech, když ji vyndali z inkubátoru. Oblékala jsem jí teda až od začátku pomyslného 35. týdne, kdy vážila cca 1700g a měřila něco málo přes 40 cm. I velikost 44 jí byla ohromná!! Záleží taky na výrobci, ale velikosti 44,46,48 (dělají se po 2 číslech právě proto, že je u takhle malých miminek mezi velikostmi obrovský rozdíl) jsme hooodně dlouho užili. Taky ale záleží, jaké mají dvojčátka váhové odhady...?Jinak nevím, co čekáte -holky, kluky, mix?, ale ráda těch našich pár oblečků půjčím (několik jsem již věnovala na nedonošence) ještě jich pár mám, ale nejsou po 2 kusech, vždy jen od každého jeden (jestli budete chtít dvojčátka oblékat stejně, tak neposloužím 🙂
Jinak jsem měla váhu, ale doktoři z nedonošenců mi jí vymlouvali, že budu akorát zbytečně nervózní. Myslím, že měli pravdu, znovu bych ji už nepořídila, stačí ty časté kontroly, u nedonošenců dvakrát tak časté 🙂 Taky záleží, jeslti budete kojit, nebo dávat UM (u kojení je asi člověk nervóznější, když neví, kolik toho dítě vypije).
Také jsme měli monitor dechu, ten pro klid duše :/ a naše pokojné spaní
POlohovací pomůcky jsou asi zbytečné, stačí srolovaná deka na fixování hlavičky, zbytek uvidíte podle situace 🙂

bonduele
29. zář 2011

Ahoj, já jsem rodila 30+2 tt, malý měl 1410g a když jsme po 6-ti týdnech opouštěli nemocnici měl 2260g a velikost oblečení 44 (narychlo koupila moje máma). Porod byl nečekaný, takže jsem doma měla jen oblečení velikosti 56 a víc. Jenže to nám bylo horzně velký a stále je a při pohledu na toho drobečka v 56 ze který nám vypadával jsem jen brečela. Takže jsem zabrousila na net a koupila pár bodyček a overálků ve velikosti 46, 48 a nějaké 50. Teď nám je 44 už malá a 46 začíná být těsná, ale 50 je ještě i docela volná.spoustu toho najdeš na mimibazar.cz. I nošené věci jsou moc pěkné protože ty miminka to mají jen chvilku a jsou většinou jen v postýlce.
Jinak jsem hrozně moc ráda, že máme monitor dechu, bez toho bych ty první dny doma nezamhouřila oko. Jinak nic speciálního nemáme.

nelar
3. říj 2011

Ahoj, přidám naši zkušenost.
Rodila jsem v 36+0 akutně, malá neprospívala.
Porodní váha byla 2090kg, měřila 42cm. Pouštěli nás po týdnu, kdy měla 2050kg. Měla jsem oblečky od velikosti 44 a určitě dva měsíce jsme je ponosily.
Měli jsme taky kojeneckou váhu, tu nám doporučili. Monitor dechu byl fajn. A byl trošku problém s plenkami - v lékárně jsme nakonec sehnali Bella happy pro nedonoše (myslím 2-4kg). I tak je malá měla skoro po kotníky 😀

ivarei
3. říj 2011

Jojo, u nás úplně stejně, jako to měla @nelar - porod 36+0, skoro 2 měsíce jsme nosili velikost 44 - bezva zásobu mělo tehy C&A, dokupovali jsme dodatečně. Pak nosili asi týden velikost 50 a rovnou přeskočili na 56, ale tu 44 jsme opravdu užili dlouho.

milmic
3. říj 2011

Moje malinká se narodila v 35+6, vážila 2200g a měřila 46cm. Dávala jsem jí oblečko 50 a 56, protože jsem menší neměla. A ani jsem nechtěla kupovat, jelikož by z toho rychle vyrostla. U bodyček jsem ohrnula rukávky a na dupačky jsem dala ponožky, aby lépe držely. 🙂
Ale v tvém týdny možná to malinké oblečko ještě užiješ.
Jinak rozhodně doporučuju monitor dechu, to je u předčasňátek velice důležité. Nic víc jsem neměla odlišného od běžných miminek. Snad jen asi budeš potřebovat zásobu lahviček, tyhle malinkaté děti se obvykle nemají kojit z prsu, aby se nevysilovaly. A podle laktace odsávačku a tyhle vychytávky.

Hlavně vám přeju, ať jste všichni moc zdraví!

karmenta
3. říj 2011

Ahoj, my si odnášeli 2100g a kupovali jsme vel. 50, bylo to velké jak hrom, ale neměnila bych.. Ty malé co by byly akorát jsou moc drahé a na chvíli.. Stejně do 3,5kg s mimčem nikam nemůžeš ven 🙂

cikilik
3. říj 2011

Ahoj,syn se narodil 34+5,měl 41 cm a 1700 gramů.Domů šel 22. den s váhou 2034 gramů a ve velikosti oblečení č. 50.Pěkně v tom plaval.Čepičky měl 2 na sobě,aby mu držely.
Měla jsem i dupačky č.44 a 46,ale ty moc dlouho nenosil.Ve 3 měsících měl už velikost 56-62.
Jestli děti pouští od 2,5 kg,tak bych menší jak č.50 nekupovala 🙂
Doporučila bych určitě monitory dechu.

marecek4
3. říj 2011

nevím jak s váhou,ale zrovna jsem se dívali na mini dupky a overálky v kiku-velikost 42

janca_dobi
3. říj 2011

Ahojky, já jsem rodila v 34+3 tt, porodní váha byla 2.330 g. Dcerka byla 14 dní v inkubátoru a domů jsme odcházeli něco kolem 2,2 kg, tuším. Také jsem měla nakoupeno vše ve vel. 50 a 56, ale v tom teda hooodně plavala. Takže jsem na netu rychle sháněla něco menšího, nakonec jsem nakoupila pár kousků ve vel. 48. Teď už je jí to samozřejmě malé, jelikož jsou jí už 3 měsíce, takže kdybys chtěla, mrkni ke mně do bazárku. Všechno je jako nové. 😉 Teď už jsme se dopracovali k vel. 56. 🙂

cara.m
3. říj 2011

Ahoj, já rodila v 36 tt - porodní váha 2600 g. Měli jsme oblečky vel. 50. Nevadí, že budou trošku větší, mimča rostou rychle. Pořídila jsem si kojeneckou váhu a hlídala kolik vypil a monitor dechu.

jennyska
14. led 2014

Ahoj @cara.m @janca_dobi @marece4 @cikilik @karmenta @milmic @ivarei @helcas @bonduele @medvidek @iluss @nelar @jirinkas a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Nedonošenými - předčasně narozenými dětmi do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/nedonosene-deti/ pomůžete ostatním maminkám, které si prochází stejným obdobím jako vy, mají doma také předčasňátko a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak děťátko prospívá? Čím vším jste si museli projít? Jak jste celou situaci zvládaly a zvládáte? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

vanisovi
17. čer 2014

Prosím vás maminky scháním oblečky vel.44 a 46 máte někdo kdo by jste byli schopný darovat nebo levně prodat?

kriza1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ammmi
30. čer 2014

Já teda porodila v termínu, prcek měl 2800g a vel.50 nosil dva měsíce. po porodu jsme byli dokoupit vel.48 protože ve všem plaval.. takže pro nedonošence bych určitě koupila i pár menších věcí

38blondie
2. zář 2014

ahoj moje 4 tyd holčička měla porodní váhu 2490 g a když nás pouštěly měla jen 2320g .Vše doma jsem měla od vel.56 až na pár bodýček vel 50.takže jsem musela koupit 2 overálky v CA a to vel 46.A jsou ji akorát.Pak jsem ještě přikoupila 2 overálky stejné značky vel 50 a ty jsou ji ještě kapánek dlouhé .Tak brzy do nich doroste.Plínky ty nejmenši maji v drogerii DM jmenují se BABYLOVE NEW BORN XS světle modré balení po 24 ks cena 109kč.Měla jsem v porodnici Happy Bella new bornfialové balení ty mají v Tescu a jsou taky dobré.Ale ty Babylove jsou super.
Problém budeš mít s čepičkama jsou všechny dost velké.

gustinovi
9. lis 2014

@vanisovi je to stále aktuální? mám vel. 44

leryl
9. lis 2014

Já měla holčičku s porodní váhou 2000g a nosila věcičky po sestřičce, nijak jsem to neřešila, prostě do toho postupně dorostala. 😉

petra_kuboskova
9. říj 2016

Ahoj maminky, rodím za 7-14 dní. Malá má nyní cca 1600 g, 40 cm proto sháním oblečení 44-48 cm.. Modlím se, aby malá do porodu ještě alespoń 400 g přibrala a zvládla hranici 2 kg. Nabídne některá již nepotřebné oblečení velikosti 44-48 cm (odkoupím). Děkuji vam za zprávičky

kekulice
9. říj 2016

@petra_kuboskova bohužel už nemám, ale kupovala jsem dceři online z Nextu - early baby. Dcera měla 2kg a 40cm a postupně do toho dorostla.

aneekoli
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciebagarova
3. dub 2023

Ahojte maminky 🙂 chtěla bych jde zeptat kde pořídit oblečení pro nedonoše batole jsem matka mého první syna zdenečka ❤🤱 vážil 1760g 41cm ...
Když ho propouštěly z nemocnice tak vážil 2040g délka 44cm OHL 32,5cm 😇
A nevím jakou velikost a kde ji sehnat