Jakou velikost kombinézy/overalu pro říjnové dítě?

martasek84
1. kvě 2013

Poraďte, termín mám koncem října

veruska007
1. kvě 2013

Podle mne jich budeš potřebovat hodně, protože zpočátku děti hodně rostou. A vzhledem k tomu, že zima může být už v tom říjnu, tak od vel. 56 do 68. Ale můžeš koupit kvalitní fusak, do toho jsem dávala kombinézu jen v extrémních mrazech, jinak jen takový fleecový overálek. Já mám srpňátko a kombinézu jsem měla na první zimu vel. 68 a 74.

hav81
1. kvě 2013

přesně jak píše veruska007,koupila bych v 56 nejakou fleesovou kombinézu,tu unosíš vždycky a když nebude ještě extrémně zima do fusaku ti stačí.Ty fleesové-sametové unosíš v jakém koli ročním období,tak bych klidně koupila i 62 a 68.Jsou dobré i na jaře 😉 A pak bych koupila v 62 teplou kombinézu (ikdyž tu teplou bych řešila až to bude aktuální).Řešila jsem stejný problém u prvního dítěte (je v září) 🙂

mercedesse
1. kvě 2013

určitě 62 a 68, ty využiješ určitě.

martasek84
autor
1. kvě 2013

tak nějak jsem si to myslela, díky

ckei
1. kvě 2013

@martasek84 tak já mám říjnového chlapečka, a 3týdny měl kombinézu vel. 56, pak asi měsíc vel. 62 a zbytek odjezdil ve vel. 68, za sebe bych 56 už určitě nekupovala ;) 62 bych koupila z bazaru, to je fakt na chvíli a koupila bych pořádnou 68 ;)

ange_de_la_morte
1. kvě 2013

Malý se narodil w půli ledna a wystřídali jsme 2 kombinézky, a kdyby ima trwala ještě o měsíc dýl tak stihnem ještě 3.welikost .... nejprwe jsem měla koupenou jen 62, ale w té mi malý po narození dost plawal, tak jsem koupila 56- tu jsme nosili asi měsíc a půl, pak jsem měli 62 a na konci zimy už mu byla tak natěsno že nemohl uplně propnout nožičky, byla jsem rozhodnutá že když zima neodejde tak koupím ještě 68

eficenka
1. kvě 2013

@martasek84
malá je 8.10. využily jsme 56 - ale tu asi jen 3 týdny, pak 62 a pak 68....

jija
1. kvě 2013

My meli velikosti - 56, 62, 68 a 74. Ale vetsinou pujcene. Koupila jsem akoratn62 a 74. Chtela jsem aby byla snadno svikatelna, protoze maly venku usnul a pak jsem ho musela doma ve spanku svlekat.

martinakl
1. kvě 2013

Syn se narodil v půlce září a měli jsme 3 kombinézy - 56, 62, 68 a ta mu pak byla malá (březen/duben), tak nosil ještě zimní bundičku. Měla jsem jednu půjčenou, dvě z bazaru a bundu jsme dostali. Naštěstí - jsou to docela pálky 🙂

radamax
25. srp 2013

Ahojky,nám se malá narodí začátkem listopadu a našla jsem nádhernou kombinezku,ale bohužel č.50 a to bychom meli jen na par dní že?Nevim jaké číslo vybrat aby v tom mohla tak nejak přečkat celou zimu tzn.tak do toho unora.Mame doma fusak s beránkem tak bych ho využila kdyz bude vetsi zima

soleilll
25. srp 2013

@radamax Nemyslím si, že dítě vydrží 4 měsíce v jedné velikosti, ale klidně můžeš začít až na 62 - aspoň se ti pod ni vejde víc vrstev a bude se ti pohodlněji oblíkat.

radamax
25. srp 2013

Právě když koukám na č.62 tak už jsou většinou větší tak na 3 měsíce a prcek by mi v tom ze začátku plaval 😵

jana21278
25. srp 2013

malá je narozená 11.10. první jsme měli vel 62 a tu měla zhruba do vánoc. pak jsme měli 68 z ca /řekla bych, že mají větší velikosti/ a s tou jsme vydržely do jara. dávala jsem i do fusaku.

jana21278
25. srp 2013

@radamax ono, když je kombinéza větší tak nemusíš dávat rukavičky, nic na nohy. je to dobrý.

soleilll
25. srp 2013

@radamax Jasně, že 62 je pro novorozeně větší, má delší rukávy a nohavice, ale počítej s tím, že to neoblíkáš na holý tělo, ale nejmíň na 2 další vrstvy. Takže to "plavání" nebude tak hrozný. I ve fusaku přece bude spousta místa. 🙂

radamax
25. srp 2013

Děkuji holky,mě jde o to abych zbytečně každý měsíc nekupovala kombinézu,tak minimalně 2x počítám.