Jakou velikost mám koupit na miminko po porodu?

acornika
4. lis 2007

Milé maminky, obracím se na Vás s otázkou, kterou neřeším asi jen já. Jaká velikost oblečení po porodu a v prvním měsíci je pro mimi potřeba. Vím, že co miminko to jiná velikost a co maminka to jiný názor. Já teď opravdu řeším, jestli mám mít pár oblečků i v 50 a nebo mi stačí vel 56. Děkuji za odpovědi. Všem Vám přeji krásná a zdravá miminka a dětičky.

lendy1
4. lis 2007

acornik, toto téma už tu je, mrkna na:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

My měli narozené mimčo o 6týdnů dříve a 56 nám byla jen asi měsíc, rozhodně je lepší koupit větší, myslím, že pro mimi je lepší, když má oblečení volnější než na těsno. 50 bych nekupovala ani omylem, spíš rovnou 62.

pucik
4. lis 2007

ahojky, malej měl 4 kg a 51 cm a 56 byla akorát, ale není toho třeba moc, protože ty dětičky opravdu hodně rychle rostou, už máme skoro celou igelitku malých věcí a jsou nám teď 3 měsíce, ale ono taky záleží na číslování, některá 56 byla velkáa jiná dobře, chce to vzít podle oka odhadem, věci se snadno dokoupí, to není problém, 50 je fakt na malinkatý dětičky a větší je lepší, dá se to ohrnout

xsipm04
4. lis 2007

My jsme měli 3,72 kg a první měsíc jsem použila i 4 bodíčka velikosti 50 z HMka a byla nám dokonce i trošku větší. Pořád jsme je střídaly, protože mi bylo jasný, že jí asi dlouho nebudou, ale koupila jsem je na začátku v euforii, že budeme mít malinkatý miminečko. Každý ale strašil, že to malý bude malý i hned po porodu a to teda nebylo, spíš jí to bylo ještě volný, tak měla aspoň pár věciček, ve kterých neplavala. Ale moc bych toho určitě nekupovala, děti rostou fakt rychle 🙂

kupinka
4. lis 2007

Ahoj,tak my jsme se narodili dřív a i 50 nám bylo velké...To je těžko říct,záleží jak bude prcek velký 😉 Ale zas není takový problém,aby někdo koupil tu menší velikost když budete ještě v porodnici,ne? 🙂 🙂 😅

justinka
4. lis 2007

Ahoj. Mně se obě děti narodili 3300g a měla jsem koupenou 56 a 64 velikost. Ta menší velikost byla malému jenom málinko věčší, ale to vůbec nevadilo, a dítě roste opravdu hrozně rychle. Když byl prckovi jeden měsíc tak mu byla velikost 64 skoro akurát.

katako
4. lis 2007

Nám se narodil drobek o měsíc dřív, už v porodnici říkaly sestřičky, že je mu ta 50 skoro malá a to měl při odchodu 2,5 kg a 48 cm. Vešel se nám doma do všech oblečků i do těch, o kterých mi všichni tvrdili, že jsou moc malé. Asi po 3-4 týdnech jsem začala vyřazovat první věci. S velikostma je to těžké, protože co výrobce, to jiná velikost a tak jsme měli třeba 2 stejně velké kabátky - 56 a 68! Rozhodně kupuj až od 56, lepší je většina věcí už 62, déle se využijí. 50 velikost jsem měla jenom něco malého pěkného z bazárku, myslím snad jen jedno tričko, nové bych nekupovala. Jestli budete chtít dělat parádu, tak něco pěkného v 56 na odjezd z porodnice, jinak je pak stejně člověk doma a nemá to kde ukazovat. A dlouhé rukávky nevadí, aspoň má mimčo zabalené i ručičky a neškrábe se, ony se ze začátku špatně stříhají nehtíky.

brnda
5. lis 2007

ahoj mi jsme 50 velikost vubec nepouživali malej mel když se narodil 52cm a 3.96kg,tak jsme meli 56 ,ale taky jenom chvili a ted ve 4 mesicich už nosi 74 je teda hodne velky,plno oblečeni mel na sobe jen malo,takže bych doporučovala tu velikost 56 ale ne moc veci

bihan
5. lis 2007

Z pôrodnice sme odchádzali v 54-ke (fr. číslovanie 😅) a teraz už nosí 62-ku, resp. oblečko na 3-mesačné mimi, takže tie menšie veci nosila asi tak dva týždne 😅

zany
5. lis 2007

Prcek měl 3,45 kg a 50 cm. Velikost 50 jsme měli jedno bodýčko, ale neměli jsme ho ani na sobě, protože přes hlavičku bych ho nepřetáhla 🙂 Jinak 56 jsme užili docela dlouho, skoro 2 měsíce. Teda hlavně dupačky. Kabátky nám pak byli kratší... A pak mám pocit, že 62 jsme si moc neužili, 68 taky moc ne a rovnou jsme najeli na 74 😀 Teď jsme delší době na 80 🙂
Ale moc věciček jsme neměli a stejně jsme některé věci ani neužili a když jsem vyklízela skříň pro další věci, tak jsem zjistila, že jsme něco měli na sobě jen jednou a něco třeba vůbec. Takže bych zbytečně věcí neměla...

marinka
5. lis 2007

Na nás 56 po porodu plandala, ale za pár dnů byla dobrá a to jsme měli 3,20 kg. Myslím, že kupovat 50 je zbytečné.. Mimču to nevadí, když bude mít pár dní ohrnuté rukávy na kabátkách a trochu delší dupajdy, spíš jsou v tom ti prcci roztomilí 😀

luucia
5. lis 2007

Tak já naštěstí velikost 50 nekupovala vůbec a 56 jen málo! Malá se narodila a měřila 53 cm a teď po 14 dnech pomalu nějaké 56 vyřazuju! 😨 Ani jeden s manželem nejsme nějak moc vysocí, spíš normál, takže nechápu, po kom může být tak veliká! I podle UZ byla spíš menší než větší!! 😉

paolin
5. lis 2007

souhlasim s marinkou. hlavne nikdy predem nevite, jak vam mimco poroste. lepsi toho mit min a dokoupit 🙂

med
5. lis 2007

Když se malá narodila, měla jen 48 cm, takže nám bylo všechno veliký. Pořídila jsem 1 dupačky vel. 50, ve kterých jsme chodily do poradny a ve zbytku prostě plandala. Ve 3 měsících má Terka 56 cm 😀 Kabátky nosí ještě stále vel. 56, bodýčka 62. Každý mimčo je úplně jiný, takže bych asi tu 50 nekupovala a když bude mimi maličký, dokoupí babičky... (to je to hezky rýmuje 🙂)

markeeta
5. lis 2007

my jsme pouzivali vel 56 skoro mesic a to se Natasa narodila s mirama 51cm a 3658g
zatim si nakupuj vel od 60 a vejs, par tydnu pred porodem pujdes na UTZ a reknou ti priblizne miry miminka, v nejhorsim kdyz se narodi malinkata, tak si dokoupis malou velikost

vtip je v tom, ze kazda firma velikosti sije jinak

martik28
11. lis 2007

dětičky rychle rostou, nemá cenu toho v malých velikostech kupovat moc, my měli do porodnice nachystánou 56. Malá se narodila s 51 cm a 3,4 kg - ohrnuli jsme rukávky, dupajdy byly volnější.. ale slušelo nám to.. 🙂) Teď ve 2 měs. nosíme jen pár věcí 56, většimou 62. Hlavně - jiný výrobce - jiná velikost...

iza
12. lis 2007

ahoj holky, tak já doporučuju 56...ta 50tka je fakt na malé mimi....jinak jsemočíhla, že Hm 56 vydrží déle než 56 z CA, Tesco má oblečky pro novorozence(to odpovídá menší 56) a pak O-3měsíce(taky bych spíš řekla že se jedná o "vetší" 56, rozhodně ne 62), Next 0-3 měsíce nosíme ještě teď,Mothercare O-3měsíce odpovídaj 56 a stejně tak i Debenhams oblečky

danvitka
19. dub 2018

Ahojte, mám taky dotaz. Dnes mi na ultrazvuku řekli, že mimiko není rozhodně malé 😅 myslíte, že má cenu kupovat 50? Říkám si, že kdyžtak vyhrnu rukávy no...

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
luj89
19. dub 2018

@danvitka V jakem jste tt a jaky mate vahovy odhad? ja bych pro klid duse par ks vzala...

2hanah
19. dub 2018

@danvitka Já bych pár oblečků pořídila - kupuji, odhady nebývají vůbec přesné a pokud děťátko nemá fakt 5 kilo, určitě užijete, mně pak uždycky vadilo, jak mají dlouhé nohavice a motají se jim tam nožičky, navíc jsem koukala, že někde ta 50-ka je i větší a naopak v Pepco si myslím, že stačí ta 56, je dost malá. Kdy jindy ty malinkaté roztomilé oblečky koupit než teď, ono zase tolik rychle se to miminko nenatáhne 😄

evee24
19. dub 2018

Nám se narodila 3100g a 49cm. 50 nosila měsíc. A to se narodila v termínu. A to sem podle všech neměla kupovat a ještě sme sháněli protoze 56 ji byla obři. Takže par kousků kup a max to neunosí.

newwi
19. dub 2018

Ahoj,nase mala mela 3310 g a 45 cm... meli jsme vel. 56 a bylo ji vse velke - ale velmi rychle do toho dorostla a jeste rychleji z toho vyrostla :D je to fofr!Ted - 5 mesicu - vel 74 :D

bayt
19. dub 2018

Ahoj, mame dost veci z HM a Zary a jsou spis vetsi. Malej 3.7 kg, 52 cm, rostl silene rychle, fakt nadprumerne, takze 50 mel tak tyden. Ale 56 by mu byla velka a byl v zime, tak sem ho nechtela ve volnem obleceni, aby mu nebyla zima. Navic ty deti nahastroseny do 68 pomalu po narozeni vypadaj hrozne.

marii90
19. dub 2018

Malej mel 50cm a 3550g. V nektere 56 plave (ohrnuju trosku rukav) a jina mu je akorat. 50 jsem vubec neporizovala ☺

lucie01
19. dub 2018

První syn 49 cm a 3300 g měl 50 asi ten první měsíc, druhý syn 53 cm a 4250 g jen pár dnů. Pár kousků bych pořídila ve velikosti 50, ale opravdu bych to nepřeháněla - hodně záleží i na výrobci...např. HM má věci o fous větší.

martinka_33
19. dub 2018

To neodhadneš, holka měla 56 šest týdnů, 62 téměř do půl roka, tak jsem se na druhý zásobiĺa malinkým a kluk měl od 4 měsíců 74

lussinka88
19. dub 2018

@danvitka ja bych koupila. Mala mela 3560g/50cm a v 56 plavala chudinka... koupila bych par kousku - treba 2overalky, ty jsou zezacatku stejne nejpraktictejsi - alespon ja byla za ne vdecna.

calvac
19. dub 2018

@acornika urcite 56,ale jen par veci. Je to na chvilku. 50 rozhodne ne.

veronicka89
19. dub 2018

Kupovat 5ü neni zbytecne 🙂 nelibi se mi jak pak xx 1.tydnu maji novorotenci xkrat zahnute rukavy a dupacky. Jsou dlouhe a vsecko ...ja koupila z 2. Ruky uplne parkrat oblecene...takovou sesravu ze vseho 2ks ...a super oblikala jsem to v 1.tydnech a pak byla 56 ok 🙂 jinak z kazdeho obchodu sedi velikosti jinak

ammmi
20. dub 2018

Mně se teda nelíbí, když miminka vypadají jak hastrmani, jak na nich vše plandá. Pro oba syny (jeden donošený, druhý o měsíc dřív narozený) jsem měla připraveno pár kousků ve velikosti 50 a v obou případech jsem ještě dokupovala. Třeba overálky 56 jsou na drobnem mimču fakt blbé, plandá to ze všech stran. Bodýčka se dají nosit i větší.
A velikost 62 je na novorozence fakt obrovská, tu naši kluci nosili až cca v 3-4 měsících. A to ten druhý přibíral 500g týdně, byl v tom období tlusťoušek.