Jakou velikost oblečení od roku? 80? 86?

matusaci
13. led 2011

ahoj maminky mam takovy dotaz mozna se to nekomu bude zdat hloupy ale kazda jsem emly sve prvni dite a take nevedely si snecim rady.malymu uz kupuji veci od 1 roku ze se nam to pomalu blizi ale nevim poradne jakou velikost nekde se pise 80 nekde zase 86.tak nevim jakou jsme mely velikost vy v 1 roce?premyslim ze bych nakoupila bodicka a tricka ve velikosti 86 nez aby to bylo zase maly.a uz vidim jak rocni diteti v krame zkousit tricka jestli mu to padne.a jeste jakou velikost boticek dekuji moc

shaula
13. led 2011

@matusaci Ahoj, přiznám se, že moc nerozumím tvé otázce... Asi víš, jakou velikost nosí teď a jak mu sedí. Takže prostě kup o velikost větší. Kupovat tak, že to bude mít "od roku" je zvláštní přístup, kupuji přece to, co potřebuji a z čeho mi pomalu dítě vyrůstá. Dívat se na to, co se kde píše, nebo ptát se ostatních, jakou nosili velikost, je non-sense, každý má jinou. Moje kamarádka v roce oblékala vel. 92, kterou my nosíme ve 2,5 letech. Pokud si nejsi jistá velikostí nebo chceš nakoupit dopředu, tak kup radši větší, jednou do toho doroste - lepší než koupit menší. (Akorát bacha, my to pomalu neměli kde skladovat, protože kluci rostou pomalu 😀 ). Zkoušet nemusíš, stačí si vzít krejčovský metr 😉
A řešit dopředu botičky je taky nesmysl, prostě až to bude aktuální (až ti bude chodit), zajdeš do obchodu a necháš mu přeměřit nožičku 😉

marketa137
13. led 2011

@matusaci taky mě to přijde jako zvláštní otázka? Každé dítě je jiné, já ted jak jsou slevy nakoupila taky do zásoby a kupovala jsme overálky a body v 86 a něco i v 92 a vim že tohle užije 100%. Botičky jsou blbost kupovat, navíc kažé dítě má jinak velkou nohu, první syn měl velikou nožičku už při narozenía druhý syn má zase pidi nožičku. navíc si ani nestoupá, jen si umí sednout tak boty budu řešit až bude sám chodit a vezmu ho s sebou do krámu aby je vyzkoušel, navíc každému dítěti padne jiná bota. Třeba v koupi bodíček je to fakt jedno, vždycky kupuju o 1-2 vel větší a ty užije kdykoliv 😉

matusaci
autor
13. led 2011

@shaula no kazdy je jiny malymu je 10 mesicu a veci ma jen tak to roka co je psana velikost tak pomalu zacinam kupovat veci od roka.....nebudu to pak kupovat narychlo kdyz muzou byt jine vydaje

matusaci
autor
13. led 2011

tak rikavy na tricku a mikone muzu ohrnout..je sice pravda ze kazdy dite je jiny tak se ale jen ptam jelikoz vsude se pise jina velikost uz se mi dostala do ruky vel 74 a 86 a bylo to stejne velky....proto me zajima ktera velikost je priblizne na 1 rok jelikoz vsude neni psano 12-18 mesicu

bertica.h
13. led 2011

práve preto že sa všade píše iná velkost je dobré si to pozriet a odhadnut tu ktoru danú vec.

garbage
13. led 2011

@matusaci - myslím že chápu jak tu otázku myslíš 😉
vel. 74 je 6-9m
vel. 80 je 9-12 m
vel. 86 je 12-18m
ale vše je pouze orientační. např vel. 74 znamená že to je na dítě které měří 69-74 cm. takže ta velikost znamená max. délku miminka. Ale je fakt že se podle toho nedá řídit úplně, i když podle mojí zkušenosti tak na 70-80 % to odpovídá.
takže jestli nevíš co za velikost tak zkus malýho změřit a to by ti mohlo pomoct 🙂 a řiď se prostě podle toho jak máš velký miminko a né kolik má měsíců
snad jsem ti pomohla 😀

skajana
13. led 2011

To je docela těžký - hlavně každý výrobce to má jinak, takže já se udanou velikostí fakt řídit nemůžu - kačka v tuhle chvíli má 72cm, ale některé věci neoblečeme ani ve velikosti 80, v jiné 80 zase plaveme, někde píšou na 9. měsíců (to bysme užili tak ve třech 🙂). Je to prostě boj, co můžu to poměřím, co je zabalené, radši beru větší - ale takové "běžné" věci jako body, overálky a tak kupuju v tescu, protože tam už mám tu velikost ozkoušenou a vím, že když koupím 9-12 tak nejen, že nám to je, ale taky se to trochu vytáhne a možná to i do toho roku budeme nosit :D

mamkamarketa
13. led 2011

kazdy vyrobce to ma jinak, jak pisi holky a taky kazde dite ma jinou stavbu tela. muj 2 lety syn nosi trika a mikiny pro 3lete deti a zase kalhoty ma na 1,5-2 lete deti. boty kupovat dopredu uz vubec ne. musi se poradne zmerit a vyzkouset. nevis, jestli bude mit obe nozicky stejne velke (casto se u deti stava,ze jedna nozicka je o par mm mensi) nebo vysoky nart, sirokou nozicku taky bez vyzkouseni nepoznas. v kazde poradne obuvi ti zkusena prodavacka nozicku zmeri a poradi s vyberem vhodne obuvi, takze boticky resit opravdu az to bude aktualni 😉

matusaci
autor
13. led 2011

dekuji moc za rady 🙂

dana3262
13. led 2011

@matusaci nasemu je 11m a nakoupila jsem vse asi pred mesicem vel 86. Bodicka ma s ohrnutym rukavem, teplaky mu jsou v podstate akorat (myslim, ze deti po 1 roce nerostou tak rychle jako do 1 roku). Kombinezu 80 ma v rozkroku napnutou, ale uz s ni vydrzime (asi). Vzdycky kupuju radeji vetsi. Botky ma malinkaty-vel 19 (asi 12-13cm).
Kazde dite je jinak velke a myslim, ze jestli je mu 74mala, tak klidne kup 86, ze to je uplne jedno. Navic velikosti se u ruznych znacek lisi.
Takze jedina sada je, abys to proste odhadla 😅

smardik
13. led 2011

@matusaci malý bude mít ted 30.ledna rok a zatím mi nocí vel. 9-12měsíců a něco málo má 12-18měsíců (ale velikostně je to stejné), ted mu budu kupovat nové oblečení na jaro a beru právě 12-18měsíců, kdybych se netrefila neřeším to a prodám to

matusaci
autor
13. led 2011

@dana3262 tak mi mame zase zimni kombinezi na rok a je nam tip top jen rukavy jsou velůky ale to mame vetsinou u vseho ohrnuty rukavy

matusaci
autor
13. led 2011

@smardik ono prodat to uz je tezsi uz je toho az moc ja se snazila prodat veci na holku od narozeni az po rok prodavala jsem to pul roku a az ted se to konecne povedlo

smardik
13. led 2011

@matusaci já prodávám dost věci švagrové po klucích má narozeného chlapečka v srpnu ale dost věcí jsem prodala u nás na takové burze, něco v mateřském centru a něco jsem zanesla k nám do bazárku kde vykupují a většiny věcí jsem se zbavila, ještě tu nějaké věci na prodej mám ale to hlavně proto že nejsem schopna je nafotit a vložit, ono se toho zbavíš zkus třeba udělat nějaký výhodný balíček nebo pokud nechceš prodat kus za 200 tak třeba nějaký ten bazar, mateřské centrum

matusaci
autor
13. led 2011

tak u nas poradne nic takovyho neni

pattie
13. led 2011

@matusaci S těma botičkama, to se musí vyzkoušet, nebo oměřit nožička. Určitě je ale kup, až je budete opravdu potřebovat, dětem roste nožička strašně rychle. Zajdi do nějaké specializované prodejny s dětskou obuví a oni Ti poradí.

matusaci
autor
13. led 2011

@pattie tak botky budu kupovat az zacne tapkat ale jediny kam muzu jit je dajchman a ccc jinak tady u nas nic neni ☹

andy80
13. led 2011

@matusaci Každé dítě je v roce jinak velké. Pro malého mi třeba stačila velikost 80, pro malou jsem musela v roce kupovat 86/92, protože je velká. Zrovna, jako teď máme velikost 110/116 a kamarádka co má stejně staré dítě jako já, tak kupuje malému 92/98.

andy80
13. led 2011

@matusaci Deichman je na dětské botičky dobrý. Botky se musí dětem zkusit.

pattie
13. led 2011

@matusaci nic proti, ale u Deichmana bych první botičky radši nekupovala.... ☹ Radši mu kup nějaké ortopedické - Sante, DPK, Essi, Fare... důležitá není jen délka, ale i šířka. Např. naše Bětka má širší nožičku (měla 6 prstíků na jedné nožičce) a prodavačky mi vždy poradí správnej typ botičky.

verusinek
13. led 2011

Malému je 14 měsíců a nosí 80tku, takže je to fakt hodně individuální a hlavně tedy co značka to jiná velikost, triko cherokee má na délku 34cm a HaM, Topolino má 37cm ... ale lepší větší , do toho doroste 😉

andy80
13. led 2011

@pattie U Daichmana prodávají kvalitní dětské boty, např. Elefanten.

kikimaruska
13. led 2011

Jak píší děvčata. Kup oblečeníčko větší a na velikostem až tak moc moc nevěř. Co má jedna firma za 86, má jiná to samé za 92 nebo 98. Synovi je přes 2,5 roku, nosí zimní bundičku vel 80 (cocodrillo), ale 86 Topollino mu byla už loni malá. Kalhoty nosí 86, trička a mikinky 92. Botičky jsem taky nějaké měla tenkrát jako těhu dopředu, nebo i jako mimi jsem v dobré koupi sehnala.Většina šla zpět do prodeje, jelikož měl malej vysoký nárt a do většiny se mi neobul, nebo prostě jak je malinkatý, tak mu letní botky byly v zimě a naopak..takže ted už kupuji botky jen aktuálně, s vyzkoušením a ne dopředu...

matusaci
autor
13. led 2011

malymu jsme prolezla satnik a je pravda ma tam nejake veci na rok co mu jsou a neco jeste tam na pul roku.njn co znacka to jina velikost.kombinezu ma malej na rok a je mu na tesno jen rukavy mu jsou az moc velky ale to mame vsude ohrnute....u nas ani neni moc obchodu kde se daji sehnat poradne veci na malyho vetsinou bazary sekace vetnamci a globus s teskem...na botky to samy bata deichman ccc tak to pak prolezu a nejake koupime az budem tapkat samy

kikimaruska
13. led 2011

Jinak souhlasím s andy. V Deichmannu jsem několikrát kupovala malýmu Elefanten botičky, jsou kvalitní a chytla sem na ně vždy slevu, takže místo 1200 kč se dají sehnat za 550 kč atp. 😉 , na léto měl i Elefantí sandálky...