Jakou velikostí oblečení pro miminko začít? 50?

neominka
1. srp 2013

Ahoj, pomalinku koukam po vybavicce pro miminko, ale porad nevim od jake velikosti zacit zda par oblecek velikost 50 a prevaznou cast oblecek 56 nebo nevim... Takze prosim o rady a dekuju :-*

karlam
1. srp 2013

no to je těžké...některé mimi potřebuje 56 na chvilku a hned vyroste do 62, jiné se narodí do velikosti 50 🙂 já čekala dvojčata, tak jsem měla spíš tu 50 a pak 56 a vyšlo to, i když 50 jsme měli na ne moc dlouhou dobu. koupila bych asi nejvíc tu 56 a něco málo raději i na 50

atrami
1. srp 2013

50. bude malá. My sme balili na široko do poštoliek a 2-3 plienok, preto som kupovala až 62. Synovia boli všetci veľkí - 4000 g . Bábo rastie rýchlo, často som niečo oprala a nestihla obliecť, už mu to bolo malé. Rukávy ľahko ohrnieš. 56- som mala len veci, čo išli domov z porodnice.

zazana81
1. srp 2013

Nedělej si s tím hlavu a kup od každé velikosti něco. V dnešní době, když ti bude něco chybět, tak někdo skočí do auta a do hodinky to máš doma. Jinak my jsme začínali na vel. 46 :o)) Možná malým vodítkem pro tebe může být tvoje a partnerova porodní váha - pokud máte v genech obříky nebo naopak drobečky, tak se tím dá do jisté míry řídit...

lv
1. srp 2013

já začala na 56, za 14dní 62..těžko odhadovat..ale přikláním se k názoru, že hlavně jeans, sukýnky, šatečky a jiné zdobící věci jaou naprosto na prdlačku, možná na návštěvu poradny /kde to poblinká, stejně jako doma/..využila jsem nejvíc body+polodupačky.

vanilka_eva
1. srp 2013

Když bude mít mimčo normální váhu tak začínat na 56, ale pokud budeš vědět, že je menší, tak bych koupila i tu 50, třeba pár kousků. Hodí se hlavně bodyčka, polodupačky, overálky, ostatní oblečení je podle mě ze začátku zbytečný. Samozřejmě když bude zima tak kombinézu nebo bundu nebo svetřík. Dcera nejvíc nosila ty overálky na spaní i na doma když byla malinká.

zvirka
1. srp 2013

My měli nejmenší 56 a bylo to malému velké, měl 49 cm. Tatínek pak narychlo dokupoval. Takže za mě pár padesátek dokoupit. 😉 Taky pozor na to, některé 56 byly reálně 68 😠

marecek4
1. srp 2013

no,poptej se jak velcí jste byli vy jako miminka i když i to může být zavádějící-po dvou celkem normálních dětech 48 a 50 cm,se mi narodil obr-4,5 kila a 54 cm a i 56 byla malá,Raduš jela z porodnice v dupkách pěkně narvaná 😀 a poslední byl zase normální průměr,za sebe doporučuju-bodynka o něco větší-pokud budeš látkovat,tak je prdelka větší,pokud papírovky tak stačí běžná velikost,bodynka se dají dobře nadstavit jako podprsenky na obvod,takže vydrží i dýl,pokud jste prckové,tak bych pořídila asi 50 na cestu z porodnice a na parádu,jinak můžeš poohrnovat rukávky-na doma to stačí a na zimu si s delšíma dupkama vypomůžeš bačkůrkama nebo ponožkama na ně,děti rostou tak rychle,že se ani neotočíš a i to větší bude malé

gabriela2011
1. srp 2013

Já bych koupila i něco od té 50tky.. Moje malá měla 50cm a 56tky ji byly hodně veliké.. takže přístě až se budu chystat rodit, nebudou chybět i malinké velikosti... 🙂) Moje malá měla 50cm a 3455g

andy80
1. srp 2013

Mým dětem byla 50 malá - syn 4030g, 53cm, dcera 4190g, 56cm, takže já bych koupila max. jednu 50 do porodnice a zbytek 56. Pokud se narodí menší dítě není problém potom menší oblečení dokoupit. Lepší, než mít doma nevyužité.

zamilovanadonej
1. srp 2013

Já osobně bych 50ku nekupovala vůbec, pár kousků 56 a pak hned 62....

terezkax
2. srp 2013

my museli teď 50 dokupovat - malá má 50cm a v 56 děsně plave

ange_de_la_morte
2. srp 2013

já jsem měla ze začátku nachystanou jen 56 a wětší, bodyček hodně a ostatního po troškách , ze začátku mi wíc wyhowowalo oblíkat body a dupačky než owerálek, a manžel byl šťastný za body zawinowací ( ze začátku bojowal s oblíkáním přes hlawu) , no nicméně nám wyhrožowali že budeme mít malé a nejspíš nedonošené miminko, i wáhowé odhady tomu odpowídaly, takže jsem dokoupila i hodně 50 aby měl něco do začátku, do porodnice jsem měla taky komplet 50 . No nicméně malý se narodil 8 dní po termínu a s mírami 3,7kg a 51cm takže 50 měl na cestu z porodnice a ještě asi prwní týden - spoustu wěciček na sobě ani neměl, ten zbytek jen třeba jednou nebo 2x , takže za mně doporučuju kupowat od 56 wýš, dokoupit se dá wždycky ( omlouwám se za ,w,)

anushka111
2. srp 2013

Já měla samé 56, jen dvě 50. No a malé byla ta padestáka tak akorát, v 56 plavala Takže jsem pak dokupovali. Nicméně z partnerovi rodiny jsou všichni malí, takže pokud jste nějaká "menší" rodina doporučuji tu 50 😀

dana3262
2. srp 2013

Nasi meli oba 3350g a asi 50cm, takze tak prumerne a dnes uz bych 56 asi nekupovala. Ohrnula bych 62..to, ze v tom plave mu fakt nevadi.. kdyz to neni moc ze by se mu to hrnulo pod zadickama nebo tak..

sona89vi10
9. srp 2013

Za nás můžu doporučit vel.50 . Manžel musel v den odjezdu jet a kolik velikost 50 jelikož v 56 mi dcera šíleně plavala.Měla 3700g a 49 cm.Takže i na druhou mám už radeji nakoupené i 50 🙂

brnky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrusew
11. srp 2013

Já měla 50 dva overaly a byly hodně frekventované, jinak jsem měla jen 56 a 62🙂 Dokoupit se dá dneska už cokoliv a kdykoliv🙂

rebelie
11. srp 2013

Těžko říct, my jsme 50 neužili vůbec, ale zas kamarád musel jet po narození dcerky do obchodu a komplet tam vykoupil nejmenší velikosti, neb vše, co měli doma, jí bylo velké - a to byla donošená, na přenášená... Ale jak už někdo psal, naštěstí v dnešní době není problém takto vyslat partnera a určitě se nevrátí s prázdnou... Já bych asi na další mimi pořizovala až do velikosti 56. Nebo bych počkala na váhové odhady mimča někdy měsíc před porodem a kdyby se zdálo fakt malinké, tak bych dokoupila pár velikostí 50?

stipa
11. srp 2013

50 vůbec ne, 56 jen pár kousků, pak vše 62. Syn měl 52 cm když se narodil...

nikollita
11. srp 2013

no souhlas s @stipa. Můj syn třeba 56 vůbec neoblékl (i když jeho porodní váha je spíš výjimečná), takže od porodnice nosí 62. Jinak obecně doporučuju 56, miminko stejně pak už jen roste, menší nebude 🙂

zvalentova
11. srp 2013

Každé dítě je jiné, záleží kdy budeš rodit, kolik bude dítko vážit. Určitě nemá cenu dělat velké zásoby, během používaní zjistis co ti vyhovuje a to obratem dokoupis.
Začla bych 56, pokud by ti v průběhu těhotenství řekli nějaké extra novinky, můžeš se podle toho zařídit. Já rodila dvojčata o mesic dřív, velikost 50 jim byla obrovská, 56 měli akorát ve 3 mesicich. Kolegyně rodila syna přes 4 kg a začínala rovnou 62, menší neoblekl. Takže je to opravdu různé. Řiď se instinktem 🙂

mmiirrkkaa
11. srp 2013

Syn zacinal na 56 a do mesice mu to bylo male. Porodni miry 3,52kg a 50cm. 50 bych kupovala pro dvojcata ci nedonosene deti...

spaghi
11. srp 2013

pro syna jsem mela nejmensi vel. 56, narodil se s porodni vahou 2800 g, takze jsem rychle dokupovala vel. 50 a tu jsme unosili cca prvni mesic

sarkad2856
11. srp 2013

Asi bych koupila jen pár ks ve vel 50,jinak vel 56,62 taky hodně podle váhy miminka 😉

leni84
11. srp 2013

Já jsem ve výbavičce ve velikosti 50 skoro nic neměla. Jen jeden obleček do porodnice a asi dvě bodýčka. Jinak jsem začínala na velikosti 56 a myslím, že jsem udělala dobře. Moje holčička při narození měřila 48 cm a o dva týdny později už 50 cm, takže obleček ve velikosti 50 byl fakt jen na cestu z porodnice..🙂 Jelikož má většina dětí při narození cca 50 cm, tak já bych v této malinkaté velikosti toho moc nepořizovala..Děti ze začátku hrozně rychle rostou..Na velikost 62 Klárka přecházela v 7 týdnech..

adelka21
11. srp 2013

My jsme začínali vel. 56.

pusolamy
11. srp 2013

určitě bych něco koupila od te 50, nám vydrzela dost dlouho

romcovaklarka
11. srp 2013

Já jsem na oba měla nejmenší věci 56, klukovi moc dlouho nevydržely - byl dost velký a rychle rostl, holka byla menší, takže čerstvě po narození jí to trochu plandalo, ale on ten novorozenec se zas tolik nevrtí, aby mu to překáželo a aspoň jí to chvíli vydrželo. 50ku bychom asi moc neunosili, podle mě je to zbytečné, pokud není mimčo nedonošené nebo opravdu extra drobounké.

zana21
11. srp 2013

Já bych nakoupila 56, pokud budeš mít menší dítko, tak v tom hold bude trochu plavat, ale zase na druhou stranu je to lepší, než ani jednou neobléknout. Já měla nakoupeny 56, malá se narodila a měla 46 cm, sice vtom plavala dost (56 ji byla cca ve 4 měsících těsně), ale co. Nikomu to nevadilo 🙂 🙂

mimarse
13. zář 2013

Holky, čekáme holčičku a tápu, zda mám koupit do porodnice velikost 50 nebo 56 (soupravičku v 56 už mám tedy doma). ☹