Jakou volit velikost oblečení pro první měsíce miminka?

gable
22. bře 2012

Prosím maminky, poraďte, za jak dlouho vám vaši mimísci vyrostli a jaké velikosti mám mít přichystané pro prvních pár měsíců? Všichni mě straší, že miminka prvně rostou jako z vody 🙂

stepanka17
22. bře 2012

ahoj,jámyslím,že základní kousky muzes mít v 50,ale opravdu jen pár veci na střídání a pak už jen 56 a vetsi. Kamarádka má dvoumesicniho kluka, porodní váha tři kila a už ted nosí 62. Taky záleží jak velké mimi se ti narodí. Já měla dvoukilového a tak i 50 byla velká a tudíž déle vydržela 🙂

mannadela
22. bře 2012

Ahojka, syn se narodil koncem září a já počítala s tím, že do března si vystačím s velikostmi 56-68. No, teď už měří 72 cm a nosí velikost 74 a 80. Takže jsem se nějak přepočítala 😀. Každopádně si myslím, že není potřeba kupovat od jedné velikosti hromady věcí. Fakt z toho ty děti rychle vyrostou. My jsme ani všechny oblečky neoblíkli, jak to šlo rychle 🙂.

bureska
22. bře 2012

Ahojky, ja treba nemam 50 vubec, nakupovala sem od 56 vys. Pocitam ze v tom bude prcek zpocatku plavat, ale ony ty deti hrozne rychle rostou, tak si myslim ze spis vetsi nez mensi.

mirunda
22. bře 2012

To se nedá předem odhadnout - u dcery jsem mělá pár kousků v 50, ale narodila se 53cm, takže to vůbec neměla na sobě.. u syna jsem kupovala rovnou 56, dneska je mu 6,5 měsíce a nosíme 68/74 a to měl při narození taky 53cm. Obecně se řídím podle této tabulky: http://www.tabulkavelikosti.cz/deti

ivetm
22. bře 2012

Ahoj, já kupovala 50 jen v sadě na cestu z porodky a pak něco v 56 a jinak 62 - ohrnout se to dá vždycky 😀 když potkám něco pěknýho tak i 68

schnek
22. bře 2012

nakoupila bych 56 a 62, pokud narazíš na jo frajerskej kus, tak 68, a případně ve větších velikostech opravdu pouze věcičky typu bodýčka z výprodeje za pár kaček atp, které jsou nositelné bez ohledu na roční dobu, protože se nedá odhadnout, jak rychle miminko poroste. Každý mě při prvním těhotenství vykládal, jak děti bleskem vyrostou a nejmenší velikosti nemá moc smysl kupovat, takže jsem měli pár 56 a především brali 62... syn byl drobný, měl 48cm a dvě a třičtvrtě kila, v dupačkách vel 56 měl patičky v rozkroku 😅 takže jsme pak dokupovali vel 56, která mu vydržela cca do 2-3m. Zase jsou děti, co jsou v půl roce tak veliké, že nosí oblečení na rok. Proto bych se nepouštěla do větších nákupů velikosti nad 68 😉

@ivetm ty jo, na dvojčata bereš takový velikosti? bych se bála, že z toho vypadnou 😅 😉 😀

radun
23. bře 2012

Já měla pár kousků 50 půjčených od sester (měli děti pod 3 kg). S malým jsme byli 10 dní v porodnici, a byl z toho vyrostlej, takže je nikdy nepoužil. Z počátku rostl hrozně rychle, takže ani 56 neměl dlouho. Praktická pro nás byla 62 a pak hlavně 68, to užil celkem dlouho. Ale je naprostá pravda, že ten růst je hodně individuální.

popellka
23. bře 2012

No jak který miminko, Lenička zase tak rychle nerostla, 56 nám byla akorát až ve 3 měsících 😉 takže bych nakoupila dost 56 - 62 a bodýčka nebo tak, už můžeš klidně i větší, pokud budou v akci

evulina77
23. bře 2012

Určitě kupovat věci až od 56 a taky to nepřehánět. Menší oblečky se dají dokoupit, když bude mimčo malinké a fakt to nepůjde, ale dopředu bych je nekupovala. A taky doporučuju nakupování spíš v bazárcích typu aukro apod. Věci po jednom dítěti do zhruba toho půl roku jsou jako nový a cena je úplně někde jinde. Nebo když nový, tak doporučuju nakupovat oblečky v Tescu. Kvalita je dobrá a cena víc než příznivá...

slundo
25. bře 2012

Určitě kupuj až 56, ze začátku budeš dávat ještě plínky kvůli kyčlím a 50ku nezapneš. Než se rozkoukáš, rychle do toho doroste.. Jinak my nejvíc využili velikost 62-68, tam už jsme kupovali věcí víc, ale z těch prvních velikostí vyrostl strašně rychle 🙂 Je lepší nakoupit základ a pak uvidíš jak ti mimčo poroste. A taky je dobrý se nenápadně zmínit před příbuznýma, kteří pravděpodobně budou chtět mimču něco koupit, jakou velikost využiješ. My dostali věci vel. 50 a něměli jsme je na sobě ani jednou :(

kamusek
26. bře 2012

Velikost 50 jsem měla pár kousků, ale manžel musel po porodu ještě dokupovat. Malá měla jenom 47cm a 2,70kg, když nás pouštěli z porodnice, takže i 50 na ní vysela. Nosili jsme ji dokonce víc jak měsíc. Pak i 56. Ale je pravda, že pak už to šlo rychlostí blesku 😀 A souhlasím, hodně věciček jsem měla z bazárků nebo sekáčů 🙂 Do půl roku jsou jako nové.

khristeesi
12. dub 2018

Malej nemá ještě ani měsíc ( 19.4.18 bude mít měsíc ) a už mu dávám 62 .
Porodní váha : 4Kg. Váha k 5.4.: 4.4Kg
Porodní délka : 51cm Délka k 5.4.: 54

marii90
12. dub 2018

Zatim pouzivame porodnicovy erar, na vsem je psana vel.56 - v necem plave a neco je mu tiptop 😂 50 cm/3550 g, takze takovej normalni mrnous.

medakote
12. dub 2018

Starsi syn vyrustal z obleceni velni rychke-velikost 50 neoblekl ani hned po narozeni, vel. 56 stacila 2 tydny, 62 dalsi 2've trech mesicich nosil 74 a v pul roce 86/92. Mladsimu synovi stacila skoro do pul roku 68. Oba meli stejnou velikost pri narozeni. Takze je to znacne individuální. A tez mezi oblecenim a jednotlivymi znackami existuji znacne rozdily a oble eni stejneho cisla se muze lisit klidne i o 10a vice cm, takze se mi stalo, ze syn nosil zaroven body 62a 80-obe srovnatelne velka