Kde kupujete oblečení na větší dítka?

petulka25
18. dub 2013

Ahojky maminky prosím o rady a tipy.....dcera je větší než její vrstevníci-není tlustá,je statná.Má 5 let -120 cm a 22 kg, tohle neřeším,ale každou sezonu řeším oblečení-nemůžu sehnat pěkné šaty,trika, obleče velikost na starší holky a to už nejsou pěkné děcké motivy ☹ jak to řešíte vy?děkuji

hav81
18. dub 2013

Dobrý den,tak jsem ráda,že má taky někdo statnou holčičku.My jsem na tom obdobně,dceři je 5,5-124 cm a 30kg,je taky statná 🙂 U nás teďka letí Hello Kitty a ta je i na větších velikostech.Mám štěstí,že mi vozí kamarádka věci po své dceři a jsou šmrncovní.Jinak co jsem koukala,tak pěkné věci mají teďka v Tesku nebo v C&A.Ikdyž přesně nevim jaký styl máte ráda,protože mě peřipadne,že by ve větších velikostech neměli dětské motivy.Ale já bych se vám ráda zeptatala,jak řešíte kalhoty?Normální kalhoty na zip a knoflík dceři furt lezou dolu (má trochu bříško),nejlepší pro ní jsou kalhoty na gumu s vysokým pasem a nebo jí dávám kšandy,ale je to dost nepraktické 😒 děkuji

betysek
18. dub 2013

Jsme na tom podobně. Necelých 5 let - 121 cm a 24 kg. Pěkné věci kupuju hlavně po netu veselanohavice.cz farmers.cz bettymode.com a spokojenost. Pěkně sedí, nikdy jsem neměla problém, že by něco neoblékla....Případně je možné se s výrobci domluvit na nějakém prodloužení a úpravě - hlavně u Veselé nohavice.

betysek
18. dub 2013

@hav81 Kalhoty jsem právě vloni koupila na veselanohavice.cz a maximální spokojenost. Jsou částečně do gumy a guma je s dírkami a dá se nastavit podle obvodu pasu - zapíná se na knoflík. Máme manšestráky a kanafasové a super. Trička taky frčí u nás s Hello Kitty a u těch není problém sehnat větší velikosti.

petulka25
autor
18. dub 2013

@hav81 nooo styl je mi jedno-hlavně at je to pěkné a hlavně at ji to sedíí, v tescu jsem nebyla tak tam asi mrknu.....jinak hodně dávám legíny a rifle máme do gumy-taky máme bříško, na knofkík nedávám
@betysek děkuji hned tam mrknu

lv
18. dub 2013

dcera 5let, 23kg, 122vel. je jí něco, spíš 128.kupuju taky Tesco, F+F, C+A, Takko, sekáče Next a tak podobné..nedávno dostala slimky jeans od kámošky 8leté, no nic, jsou jí malý..tlačí na břiše..

hav81
18. dub 2013

to jsem holky ráda,že nás je víc 😉

petulka25
autor
18. dub 2013

@hav81
@lv
@betysek tak já ji beru různé velikosti-dle výrobce!!!!něco má i 140 z toho je jí 122 akorát........ale víte co mě mrzí nejvíc?řeči typu-A KOLIK JE VÁM? TA JE TAAAAK VELKÁ!!!!NOOOO OPROTI NÁM JSTE VELICÍÍÍÍÍ a pořád dokola a dokola,copak můžu za geny!!!

hav81
18. dub 2013

Jo přesně to máme i my 🙂 A když jsem s ní třeba někde dopoledne,tak se ptají jakto že nejsi ve škole 😝

leg
18. dub 2013

hm, asi se za rok k vám také přidám. Malé budou v červenci 4 roky a na délku velikost 116/122, akorát je teď hubená, takže v pase by potřebovala cca 5 cm navíc, ale zatím to zvládáme se stahovacíma gumama v pase. Jinak pěkné oblečení maj v C+A a také v Tescu a sem tam i H+M.

lv
18. dub 2013

@petulka25
@betysek jojo, kecy typu to moje nosila do první třídy..já to mám i s mladší, nosí v 10měs věci na rok a půl až dva..a kdyby byla drobná, tak zas ať ti dají pořádně najíst..drbny jsou v obraze 🤐

betysek
19. dub 2013

@lv Jo, jo, já to znám z obou stran. Eliška veliká - vypadá min. na 7 let, Julča zase menší - dost marodila, Eli pořád nosila rýmu a kašel ze školky, tak málo přibírala, tak že je podstatně menší (9 měsíců, 7,5 kg, to Eli měla v necelých 5 měsících). Tak že od příbuzných slyším pořád dokola., ona je nějaká malá ne? Už mě to naštvalo, tak se ptám doktorky, jestli je s ní něco špatně. Tak jsem se dozvěděla, že jsme jen zvyklý na obrovské děti a když náhodou máme jedno normální, tak se nám to zdá divné. Ale je fakt, že teď už delší dobu nemarodila, tak že se snaží vše dohnat a začíná se pěknězakulacovat - tak že v době, kdy už mimča moc nepřibírají my pojedeme tempem minimálně 1 kg za měsíc....🙂 Hlavně mám problémy s Eliškou třeba v buse. Řidič za ni chtěl zaplatit, když jí byly 2 roky, myslel, že jí je 6 let... 😀

betysek
19. dub 2013

Já právě doma i něco občas ušiju, ale troufnu si tak max na tepláky....Ale i to se hodí...

petulka25
autor
19. dub 2013

@lv
@betysek tak u nás druhá dcera-(19 měsíců-11kg,85cm)podle tabulek je normální, u nás oproti první dceři drobek a v očích některých kamarádek taky kus baby-tak co si má člověk vybrat!!! ..... tak to si šikovná -betysek-že si něco ušiješ-já to neumím,ale občas si říkám že by se to hodilo když nemůžu nic sehnta!!!! kde kupujete šatičky na léto?????

betysek
19. dub 2013

@petulka25 Mám naštěstí celkem dost oblečení po holkách sestřenice, taky dlouhánky. Tak většinou kupuju jen jeden kousek každý rok na parádu do města - teď myslím ty šaty. Naposledy jsme měly http://www.bettymode.com/nabidka/saty-sukne/fil...

jakoubka
19. dub 2013

Já od miminka preferuji HM ..ale nakupuji i v Takku ,Terranova a i někdy v bazárcích 🙂 sem tam C&A

petulka25
autor
19. dub 2013

@jakoubka no já byla v pondělí v HM a CA tedy hlavně na šaty(kvůli oslavám) a nic ji nesedlo ☹

petulka25
autor
19. dub 2013

@betysek no taky my bohužel nic nedědíme ani nedostáváme ☹ a tady těch obchodů moc není na výběr ☹ když chcem někam do HM nebo CA musíme hodinu jízdy autem ☹ mladší dcera dědí-takže taky co sezona nějaký nový obleček do města,ale s tou staší běháme a hledáme ☹

jakoubka
19. dub 2013

@petulka25 -tak to mě mrzí :( Zkus tu Terranovu ..jestli někde v okolí máte dětskou a to Takko.

jakoubka
19. dub 2013

My zas teda máme opačný problém...Kubík je hubeňour :/ má cca 19 kg a 114 cm.Vše mu je zas v pase velké .
To ještě minulý rok oblékl v létě trička z HM 1,5-2 roky 😀

betysek
19. dub 2013

@petulka25 My sice dědíme, ale stále menší množství, asi to pak holky sestřenice už unosily.🙂 Nejvíc jsme toho měli na mimčo. Tak že jsem právě už vloni šila tepláčky, protože mám taky problém koupit takové, aby jí seděly. Guma bývá většinou všitá, tak že se nedá ani vyměnit. Tak že tepláčky na doma ušiju a do školky jedny koupím, aby se nerozčilovala, že nemá do školky hezké. 😉 ... My právě bydlíme taky na vesnici a nakupovat oblečení s 2 dětmi je za trest. A právě taky obchody jako HM a CA máme hodku cesty....Babičky daleko, tatínek pořád v práci, tak že oblečení nakupuju výhradně přes net...Jedině pro boty jdu do obchodu...Taky jsem kupovala něco na http://www.odevysmaragd.cz/. Jsou tam i pěkná trika, kupuju tam i físky a pyžama. Je to tam levnější třeba v porovnání s obchody s dětským oblečením na malých městech.Určitě se dá koupit i levněji, ale zjistila jsem, že když koupím něco levnějšího třeba u Vietnamců, tak mi to většinou sotva vydrží na jedno dítě, kvalita materiálu je úplně někde jinde a Eli je dost akční (měly jsme myslím jedny šusťáky a bundu) a už nikdy více. Věci od českých výrobců jsou sice krapet dražší, ale zase kvalitnější, tak že 2 děti vydrží....Maminky okolo mě nakupují hodně na tržnicích a počítají s tím, že to vydrží jen na jedno dítě...Ale fakt je pro mě nereálně běhat po městě a kupovat oblečení pro starší a mít s senou ještě 10 měsíční mimčo. Ještě se mi nestalo, že by oblečení koupené po netu nesedělo. Spíše to bývá ještě krapet větší, tak že to fajn. Věci z Tesca jí většinou moc nesedí...

petulka25
autor
19. dub 2013

@jakoubka jjj dnes přišly slevy do takka tak tam mrknu.....pár věciček už z tama máme 🙂
@betysek vidím , že jsme podobně na tom-taky jsme na vesnici,babička má svých starostí dost, manžel dlouho v práci a dostat ho do obchodu tak to cítí jako největší trest...... a běhat s malými dětmi po obchode sama , když to ta malá nesnáší a probrečí to . nejraději jedu sama nebo když někoho uprosím at mi pohlídá děti.. Od vietnamců máme pár věci,ale jak píšeš na chvíli..a v tescu mi ty trika připadají všechny stejně úzké-jen délka se mění!!!!!!! a taky raději kupuji větší....

petulka25
autor
19. dub 2013

@hav81
@betysek
@lv ještě takový dotaz: omezujete své děti nějak v jídle nebo v sladkém????já vařím a dávám dcři normální jídlo , pečivo,zeleninu,ovoce-nic speciálního..

rozarka65
19. dub 2013

@petulka25 😀 Eli vypadá prý pomalu na tři a to jí ještě nebyly dva... 😀 Zatím dědí po ségře,ale bojím,že za chvilku to nepůjde... 😎 Jinak já kupuji téměř vše přes bazárek...
A vím,že to sem asi nepatří...píšete tu o oblečení...ale nevíte o nějakých slevách ba botky?

hav81
19. dub 2013

@petulka25 v pestrosi jídla ne,jí úplně všechno.Akorát koukám,aby furt něco nejedla,aby mezi jídli měla pauzu 😝 A po večeři jí už nic nedávám.

betysek
19. dub 2013

@petulka25 Vařím normálně, snažím se spíše zdravější jídla. Uzeninu třeba nevedeme téměř vůbec....Sladkosti to je velké dilema, snažila jsem se hodně omezovat, ale pak se mi stávalo, že mi vyloženě žebrala po vesnici u lidí, kteří jí někdy nějakou sladkost dali - lízátko a pod...to víš malá vesnice, Eli se totiž vůbec nestydí si říct o to, co chce..... Tak že omezuju méně. ....Snažila jsem se nedávat sladkosti asi do 2 let, pak už to postrádalo smysl, jelikož jí dávali tajně babička a dědeček....Tedy spíš dědeček... 😒 Snažím se hodně ovoce a zeleniny...Měla před několika měsíci problémy s bolestmi břicha, ale asi to bylo spíš psychického rázu, už je to dobré, ale doktorka brala krev, tak zjistila, že má málo železa. Tak teď bere sirup se železem....Asi byl problém, jak nastoupila do školky,to už doma moc nejedla a asi jsem jí měla dávat doma více ovoce a zeleniny, ve školce asi tak velké množství nedostávají. Něco jo ale v menším množství....

hav81
19. dub 2013

@petulka25 a ještě taky co se týče toho jídla hodně řešíme (u některých příbuzných),že jakmile si veme dcera něco do pusy,tak hned slyšim "už zase něco jíš!",už jsem se naučila ohradit se,když třeba vím,že před tím nic nejedla,ale fakt mi to vadí.I vůči dceři,která tyhle věci už začíná vnímat 😠

lv
19. dub 2013

no vysvětluju, že 45min po obědě hláška "já mám hlááád" není na místě..jí ráda ovoce, zeleninu, za což jsem vděčná a když takhle čumákuje, dostane jablko, mrkev..
sladkosti má ráda, jako skoro každé děcko, kdyby bylo po jejím, cpe se jimi nepřetržitě, tak dopřávám 1 zmrzku v létě, ne 3 za procházku..a odpolední svačina je obvykle na sladko - žmolenkový rohlík, loupák..
zlobí s masem, doma mi jí jen kuřecí řízky...a samozřejmě má ráda uzeniny, ale ty moc nekupujeme, tak je má občas

petulka25
autor
19. dub 2013

@betysek tak já se taky snažím zdravě,ale někdy jsou i hranolky nebo párek v rohlíku-jak jsem psala prostě klasika!!!!sladkosti asi podobně snažila jsem se do 2 let nic-ale babička, dědečci,tetičky..nějak nejde uhlídat ,a taky se mi stávalo,že když to doma neměla nebo moc nemívá -jak jsme na návštěvě tak sedne ke stolu a sedí dokud to nesní( brambůrky,tyčinky,bonbony,.....) takže když každý den škemrají o něco dobrého tak něco vytáhnu.......ale jsem ráda že má rada i ovoce a zeleninu!!!
@hav81 taky se SNAŽÍM at jí snídaně-oběd-sváča-večeře meztím ovoce-zelenina,ale když jsme u babi nebo na návštěve........... ☹
@lv tak to máme podobně-hodinu po obědě mám hláááád-nakrájím ovoce,zeleninu a je klid, a sledkosti ty by tak jedla pořád,ale jak jsem psala výš,občas dostane..........jinak naštěstí jí všechno

betysek
21. dub 2013

@petulka25 Taky miluje ovoce i zeleninu, tak je fakt, že sem tam nějaká sladkost mi nevadí. Pokud si na sladkost sama nevzpomene, tak jí nedostane. Tak že někdy je klidně celý týden bez sladkosti...

brisalek
21. dub 2013

dceři jsou 3 roky a 9 měsíců a má 108cm a 17kg. Od mala kupuju vše o 1-3 čísla větší (v 6 m měla 9,2kg , v roce už jen 10,4kg🙂, ale vždy byla větší). Kupuju hodně Wolfa, Kugo, alo teď už velikost 116 i 122🙂.