Kupujete dětem oblečení ze sekáče?

orsay
26. lis 2009

Kupujete malým dětem oblečení v sekáči nebo v mimibazaru?Já občas něco koupím, ale tuhle jsem se zmínila před tchýní a ta je proti tomu 😕 , měli jste s tím někdy nějaký problém? Jako že by to bylo nehygienické, nějaká nemoc nebo tak...? 😒

acacia
19. bře 2015

Já sama kupuji výhradě přes internetové bazary a to z více důvodů.
1. mi přijde nesmysl pro malé děti vyhazovat peníze za nové oblečení-
2. je to pohodlnější
3. je na bazaru mnohem větší výběr, takže poměr čas a efektivita
Babičky občas něco nového koupí, ale já minimálně.

marecekavendulka
19. bře 2015

@orsay naprosto s přehledem,naše děti mají máloco zcela nové.Nové kupuji pouze boty.

petru80
19. bře 2015

Nekupuji nikdy jsem nebyla spokojená se vzhledem ať na bazarcich nebo v seconhendu mám k tomu přímo odpor kupovat něco co je tzv.na vyhozeni. PO dítěti prodávám jen věci v top stavu ostatní vozím do Klokanku

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivana345
24. bře 2015

Ahojte, tahle skupina me zaujala teda 🙂 mam jednoho syna a pritele, nepijeme a nekourime a nakupujeme vetsinou jen v sekacich... Ja osobne sekace zboznuju 🙂 jsou tam veci, ktere nema kazdy, aspon ne v okoli🙂 vubec me nevadi ze v tom uz kdosi chodil 🙂 vsak to vyperu a je to ciste a vonave a nikdo nic nepozna 🙂

veronikakoucka
3. dub 2015

Fakt dobrá diskuze,také nakupuji na burzách většinou v Německu a hodně tady na koníkovi.Přijde mi zbytečné kupovat nové,když z toho hned vyroste,a hlavně každý si přeci vybíráme jen to ,co se nám líbí,doma vyperu a usuší sušička,takže ty mikroby,jak tady někdo píše jsou určitě zničené.Kolik maminek vypere nového plyšáka,když ho donese z hračkárny domů??? A pěkný názor jsem tady četla mám odpor k použitým věcem,ale sama je prodává dále 😊,a když pak dostanete některá oblečení od čistotné sousedky,řeknete jí promiň,ale ja mám k tomu odpor???Myslím,že tohle je každého věc.Čekám třetí dítě 👶 po 17ti a 13ti letech a náš mladý pán,má opravdu málo nových oblečků,našla jsem tady pár maminek,od kterých jsou oblečky krásné,nezničené a v perfektním stavu a vůbec se za to nestydím.

aknivi
4. dub 2015

Už jsem sice psala,že taky v sekáčích nakupuju.Vím,že nad tím někdo ohrnuje nos,je to jeho věc.kupuju tam i kostýmky,košile,galanku,prostě oblečení do práce.pokud tam sou zmolky,odžmolkuju to.často to sou kvalitní materiály.když neřeknete pravdu,dokonce ani nepoznají,že je to že sekáče nebo bazaru.tím samozřejmě nemyslím,že byste to neměly přznávat.jen je pak srandovní sledovat závistivé reakce zapřísáhlých odpůrců,když jim prozradíte,že máte svůj oblíbený obchůdek,např.ve vzdálenějším městě,kde si vždycky něco vyberete.... Mluvím z vlastní zkušenosti 🙂 a ještě dodám,že tady ten bazárek na koníku je báječný! ;)

punky
4. dub 2015

skoro porad nakupujeme v sekacich a po bazarcich a spokojenost 😉

eileenk
4. dub 2015

Pro miminko mám 3/4 nachystaných oblečků ze sekáčů, odsud z bazárku nebo od známé s větším dítětem a nevidím na tom nic špatného. Vždyť ty malé děti nic nezničí! Nové jsem kupovala jen to, co jsem chtěla a zrovna se mi nepodařilo nikde najít. Stejně to všechno předem důkladně vyperu, než to miminku obleču a morální problém s tím vůbec nemám, právě naopak 😉

sunshine125
4. dub 2015

Jedine v sekacich pro nas vsechny. U nas ma jednou za mesic vyprodej,takte krasnou CISTOU mikinku Hallo Kitty nebo zimni bundu i se sneznim pasem za 25,- kus? Nebo to mam koupit min.10 krat draz? A to nepijem a nekourime,ale vyhazovat za novy kus hadru kolikrat takove sumy,to si radci zajdem za usetreny prachy na obed nebo treba do ZOO...

nerreidda
4. dub 2015

Já bych i nakupovala v sekáči, ale asi na dobrý sekáč nemám štěstí. Jinak použité oblečeníé na kluky pořizuju, hlavně na doma a do školky.

evaamy
4. dub 2015

Ano a vůbec mi to nevadí, protože tam mají krásné věci (Říčany), mluvím o miminku. Jak je to s oblečením pro větší děti zatím nevim

miskadis
4. dub 2015

Oblečení pro holky kupuji od kamarádky po jejích dětech a ta nakupuje v sekáči(Britex), takže ano, naše holky mají oblečení ze sekáče a nestydíme se za to. Jsou to fakt hezký kousky a za úžasnou cenu(10Kč/ks🙂). Nové oblečení dostávají jenom k narozeninám apod a to jenom pár kousků. A vůbec mi teda nevadí, že holky nemají značkový oblečení, nechápu, jak si na tom může někdo zakládat. Nedokážu si představit na našich dětech, aby měly na doma značkový tepláky a nemohly jít kvůli tomu ani na písek....
Za ušetřené peníze si raději uděláme hezký výlet apod.

jolima
4. dub 2015

Ja kupuji zasadne nove. Netroufla bych si koupit pro dite (mimi) z druhe ruky, neb nevim, kdo jej nosil. Vyvarit se vetsina veci neda. Hodne nakupuji v Tescu a nedavno jsem objevila i KIK. Ani jsem netusila, jake hezke nove veci za dostupne ceny tam maji. Take jsem si koupila par veci od kamaradky po jeji dcerce, protoze jsem tedy znala puvod 🙂

bed
4. dub 2015

A co by na tom mělo být divného? Věci, co jsem koupila jsou jak nové...žádný hrůzy nekupuju 🙂

beditha
4. dub 2015

Od novorozeněte až doteď ( a doufám, že ještě dlouho) second hand. Pouze obuv a kvalitní zimní bundy kupuji nové. Nejen, že mi to připadá ekologické, ale na vše nové a kvalitní bych neměla.

liska01
4. dub 2015

Nakupuju pro sebe i pro dcerku. Nové oblečení taky visí v obchoďáku na věšáku a může ho ošahat kde kdo. Není snad problém hodit věci do chloraminu nebo použít jakoukoliv jinou dezinfekci. A ty věci jsou jeté velmi málo, kolikrát bych i řekla, že je snad ani nikdo na sobě neměl. Pro malou jsem takhle v sekáči koupila i parádní kousky z Nextu, kus za 20kč. Kamarádka dělá obchodní zástupkyni velké firmy a nakupuje taky v sekáči a ještě jí v práci ty kousky kolegyně zavidí!! 😀

veronickalongipes
4. dub 2015

kupuju na netu z bazárku, do sekáče se nemám jak dostat.. dokonce i tchyně mi kupuje pro děcka věci, je teda pravda, že většinou je to ještě s cedulkama, ale sem tam i něco použitého, ale pořád jako nového, co jsem nadhodila, že žeru lindex, tak moje děti mají jenom to 🙂 btw., co to je to MMA?

sunshine125
4. dub 2015

Jeste podotknu,ze ze sekace mame z 95% znackove veci (Next,George,Disney,Zara atd.) vse v perfektnim stavu a vse samozrejme dulkadne peru a zehlim. U noveho obleceni take nevite ktera osoba si ho zkousela v kabince a kolikrat. A i ja z toho pak mam vetsi radost ;)

jolima
4. dub 2015

@sunshine125 Miminka si asi v kabince oblečení nezkouší 😀

scruffy
4. dub 2015

Taky ráda nakupuji věci z druhé ruky, na mimibazaru, tady, na Aukru..na lítání po sekáčích nemám čas. Kolikrát jsou ty věci opravdu 20 Kč za kus a jako nové, a není mi pak líto, když se to zničí. Taky se mi líbí, že to jsou originální věci. U nás ve městě těch obchodů, kde jsou věci za přijatelné ceny moc není, takže jsou pak všechny děti oblečené z Tesca, Kiku, Lidlu a všechno je to na jedno brdo.

sunshine125
5. dub 2015

@jolima to asi ne 🙂 já už mám starší,tak to beru podle toho. Každopádně si umím představit ty desítky ženských denně,které na oblečeníčko sahají se slovy ˇˇježiš koukej jak je to maličké! ˇˇ Takže si myslím,že si nevybereš 🙂

veronikakoucka
5. dub 2015

Teda mamky fakt se musím smát,některé povrchní názory mě baví,když to vezmu do detailu a teď se nechci nikoho dotknout,je to rozdělené na dva tábory,maminky které na značku mají a ty které nemají a nelpějí na ní,a když budu hodně hnusná jak tady píšete ,že nevíte jaké dítě to nosili,myslíte,ze ty co na to nemají chodí nakupovat Next,Lindex,HM apod....asi ne,a ze většinou tyhle věci se na bazarcich a burzách prodávají.Já v tom vidím dobrý záměr,tyto maminky to za pár kaček pošlou dalším maminkám a tím jim pomůžou a ještě udělají radost...a pro mě osobně,také nelpím na značkách,ale pokud si mám možnost koupit onošené nebo použité z HM a vybrat novým Kikem,tak tu nekvalitu z Kiku ráda vyměním za bazarkove oblečení...Ale každého věc ,jen si myslím,že by se nemělo soudit ta to,ze někdo dává dítěti použité oblečení,vždyť jak tady psala jedna maminka,není ani poznat kde jste to pořídila,pokud se neprásknete sama 😊😊😊

kacca11
5. dub 2015

Já osobně mám u sekáčů problém s původem oblečení. Hlavně secondhandy nabízející britskou módu jsou plné kradených věcí a to já kupovat nehodlám. Britové totiž vyřazené oblečení nechávají v pytlích přede dveřmi, za účelem toho, aby je vyzvedl vůz charity a oblečení se dostalo k lidem, co ho potřebuji. Jenže před vozem charity jede český vůz a tyto pytle ukradne a pak tady oblečení prodává.

Druhá věc je, že skutečně špatně nesu to, kdo oblečení nosil. Když vidím ty ozmolkovana trika, vybledla místa od deodorantu, cítím často směs potu, zatuchliny a cizího pracího prášku, nedělá mi to dobře. A koupit si třeba kalhoty, to je pro mě fakt nepřijatelné.

A poslední důvod je, že jsem v sekaci nenašla ještě věc, která by byla v mé velikosti, byla v dobrém stavu a nestála tolik, za kolik můžu koupit novou věc třeba ve slevě.

@veronikakoucka Tak třeba značky jako HM a podobné fakt nepovažuji za kvalitní zboží a nemám důvěru v to, že to může přečkat druhé kolo nošení. Možná u dětí, které věc nestihnou unosit, ale ne u dospělých. Upřímně, v HM a spol. nakupují, ale nepovažuji to za značkovou módu, je to spíš základní konfekce, tzn. nic extra kvalitního. Jo, považují tyto obchody za lepší než Kik, ten je pro mě horší i než vietnamci, ani u nich jsem neviděla tak příšerné a smradlave věci.

veronikakoucka
5. dub 2015

@kacca11 koukala jste se na původní otázku této diskuse,bavíme se o nakupování pro děti ne dospělé,také jde psala,že svůj názor nikomu nenutím,a nikdo Vás nenutí kupovat špinavé a zežmolkované oblečení...pochybuji,že miminka,která rostou celkem rychle ,oblečení zničí...to,že některé neumí prát a oblečení podle toho vypadá,je věc druhá...a jak říkám nikdo Vás to nenutí kupovat😉

kacca11
5. dub 2015

@veronikakoucka Já ale nikomu svůj názor nenutim, jen jsem ten svůj napsala. O tom to tu je, nebo ne? Většina diskutujících popsala svůj názor na sekace jak pro děti, tak pro dospělé. Napsala jsem o nakupování v sekacich obecně a co platí pro nákup dospělého, platí vesměs i pro nákup pro děti.

teenyel
5. dub 2015

My pro nasi jeste ocekavanou slecnu nakoupili vetsinu veci tady na MK z bazarku. Na doma postaci, dokonce nektere vecicky jsou uplne bez znamek pouziti. U tech malickych velikosti na znacku nekoukam, protoze z toho vyroste tak rychle, ze nema smysl utracet za to majland. Jasne, par vecicek jsme koupili novych, do kterych budeme oblekat do spolecnosti, ale rozhodne ne celou vybavu. Sekace jako takove nemam rada, ale to spis z duvodu neprehlednosti zbozi a proto, ze parkrat kdyz jsem tam zasla, vubec se mi zbozi nelibilo. Ale treba na zdejsim bazarku jsem byla pokazde moc spokojena. Nemyslim si, ze je nutnost nakupovat pro deti vse nove.

jolima
5. dub 2015

@sunshine125 Tak ja myslim, ze neco jineho je na obleceni byt spinavyma rukama sahat, nebo jej s nejakym koznim onemocnenim (zakozka svrabova) nosit.... a vzdy asi nove nekdo musi dat na raminko, pokud neni zabalene, takze tomu se asi zcela uplne vyhnout neda.

sunshine125
5. dub 2015

@jolima tak zakozka preziva mimo hostitele max. 3 dny. Kdyz si k tomu vezmu,ze obleceni prinesu , vyperu a nejvyssi stupen vyzehlim,je nakaza timto parazitem (nebo podobnym) temer vyloucena. Ja si tu nechci za kazdou cenu prosazovat svuj nazor,taktez koupim neco noveho,ale valnou vetsinu mame ze sekace: ja,dcera i manzel. A chodime hezky,ciste a znackove obleceni. Prijde mi uplne zbytecne kupovat vse nove. Chodim takto oblekana odmalicka a ani ja a urcite ani nikdo z tehle diskuze,kteri v sekacich nakupuji nechytl z pouziteho obleceni svrab...

veronikakoucka
5. dub 2015

@sunshine125 Plně s Vámi souhlasím,není sekáč jako sekáč,spoustu věcí tzv.čenžujeme mezi kámoškama a rozhodně se neštítím koupit si svetr od kamarádky,když vyřazuje oblečení...a tento bazarek je úžasný😊