Kupujete dětem oblečení ze sekáče?

orsay
26. lis 2009

Kupujete malým dětem oblečení v sekáči nebo v mimibazaru?Já občas něco koupím, ale tuhle jsem se zmínila před tchýní a ta je proti tomu 😕 , měli jste s tím někdy nějaký problém? Jako že by to bylo nehygienické, nějaká nemoc nebo tak...? 😒

rulfici4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rulfici4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
punky
12. zář 2014

kupuju jak sobe tak i stepulkovi maji krasny vyber za dobre ceny 😉

pigpeppa
12. zář 2014

Pro syna už ne, už nosí jednu velikost dost dlouho na to,abych mu radši nekoupila něco nového, co dítě před ním nestihlo seprat, sezmolkovat, atd. Jen pokud najdu u někoho fakt pěknou věc, tak ji vezmu. Na dceru klidně, jsou jí tři měsíce, než něco uschne po vyprani, už je jí to malé.

pigpeppa
12. zář 2014

Jestli je myslen sekac jako obchod, tak tam ne. Nakupuju od bývalé sousedky, od kamarádky a od známé.

elvira
12. zář 2014

V sekáči kupuju, vím, kde mají hezké věci, takže si vyberu - materiál i střih super, nejsou to žádné umělé vytahané šunty, tak proč ne?

smardik
12. zář 2014

v sekáči kupuju pravidelně, mám své oblíbené kde jsou kvalitní a kolikrát jak nové, jsout to osvědčené sekáče. Ale zase je sekáč a sekáč že-někde je hezký, věci krásné (V tom mém někdy i s cedulkama jako outlet) a jsou sekáče kde jsou věci co bych nedala snad ani jako hadr, takže záleží jaký je. Je fakt že tady u nás jsou snad 3 sekáče a byli jsem v každém 2x a stačí mi, nic tam nebylo. jinak taky hodně na MMB, nové kupuju spodní prádlo, ponožky a komplet na zimu-to chci kvalitní a aspon vím že to peru v prášcích na sportovní oblčení, mám 2 kluky o jednu velikost takže to podědí i mladší

andelka
12. zář 2014

Dětem i sobě v sekáči běžně. Dětem vlastně většinou (kromě spodního prádla apod.) Je jich tady dost a už vím kde jsou pěkné kvalitní věci. Občas něco koupím přes net na bazárku, ale výjimečně.

1kacaba1
1. říj 2014

Já taky nakupuju v sekáčích. Tedy resp. v internetových bazárcích, hlavně tady na koníkovi a v mimibazaru. Ty věci jsou krásné, málo utahané a vyjdou výrazně levněji než nové. Nových věcí kupuji minimum, spíš jen látkové pleny a punčošky.

kathy.skal
1. říj 2014

v sekáči ano, kolikrát se tam najde krásný kus ze super materiálu. Já bych třeba nikdy nekoupila u Vietnamců .. to je šunt na šunt, to radši koupím v secondhandu použitou, ale kvalitní věc.

krucis
1. říj 2014

Dětem nekupuji většinou nové věci a to hlavně proto, že z nich rychle vyrostou a také co si budem povídat - jedna procházka venku a ať je sucho nebo mokro po procházce letí většina věcí rovnou do pračky. Taky ze školky mi dcerka chodí jako čuňátko🙂 Nových věcí by mi bylo líto - občas to jde blbě dolu a proto nejradši nakupuji přes internet z druhé ruky. V sekáči také, ale to méně. Přeci jen děravé nebo nevypratelné tepláky za 200,- zamrzí daleko víc než z internetu za 50,-. S hygienou nikdy žádný problém, většina věcí mi přišla čistá, voňavá a vyžehlená.

uzivatelkalucie
14. říj 2014

Já jezdím na bleší trhy do Německa.

dokument
14. říj 2014

mam temer vse po detech z rodiny.
par veci pro radost novzch a par ze sekace, kdyz jsem nutne neco potrebovala a do mesta jsem se nedostala. A nevadi mi to. Deti rychle rostou.

zorinka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
achjonetusim
18. říj 2014

Vsechno krome bot na kazdodenni noseni a spodniho pradla. Pres internet, burzy, secondhandy, FB skupiny v okoli bydliste. Trebas prvni lyzarskou vybavu (kombineza, helma, lyze, lyzaky, hulky,...) jsme poskladali behem pul roku dohromady za 800.-kc.

happyska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kera.k
27. říj 2014

Většinu oblečení pro sebe i pro své budoucí miminko mám z FB bazárku sdružující maminky z našeho města. Oblečení krásné, nezničené, po malých dětech minimálně nošené. Jistě že přepírám, to je snad logické ;)
Nevidím absolutně nic špatného, když někdo nakupuje v sekáčích, kde se často najdou kvalitnější kousky než v obchodech. Samozřejmě, že zavítám do obchodů a koupím si nové věci a i pro mimčo pár nových kousků na parádu nakoupím. Ale přijde mi naprosté vyhazování peněz kupovat miminu např. značkové bodýčko za x stovek, když z toho za pár týdnů vyroste.
Jinak ráda vychytávám slevy a akce na oblečení (dospělé i dětské) v FF, tam se dají za pár korun též pořídit krásné věci 🙂

letadlo13
27. říj 2014

Svoje nejlepší (a nejdražší) kusy mám ze sekáčů (anglické a americké). Prostě se to nedá srovnat.
Za prvé jsem vysoká, štíhlá a v obchodech typu HM a Orsay na mě prostě nic nemají, pokud nechci vypadat jako vyrostlý student nebo plandavý netopýr. Zahraniční konfekce mi sedí.
Za druhé... zbrusu nové lodičky Next z broušené kůže za 20 Kč? Kde tohle seženete 😀 😀 😀 A fakt nové...
Na malé mimčo taky všechno sekáč. Ty malé věci nemají ani prací žmolík, což se nedivím, když z toho děcka vyrostou asi za 14 dnů. To oblečou ne víc než 2x. Všechno pořádně vyperu a hotovo. V běžných obchodech je to zase namořené chemií, aby to cestou z Číny nežraly myši 😀 😀 😀 většinou je i na cedulce napsáno: vyprat před prvním použitím. Nikdy jsem ze sekáče neměla jediný ekzém nebo cokoli.

teriszek
27. říj 2014

Já hodně nakupují tady nebo po maminkách v okolí.Maly je celkem cunatko tak je me lito dávat za nove.Stejně to hned uspini.

konidana
27. říj 2014

@teriszek ušpiní je ta lepší varianta:D Díra na koleni hned první den, taky není vyjímka - i u nových věcí, nejen u těch obnošených, u kterých by mohl být už nárok. A zapomenuté tepláky ještě snad ze socíku, vydrží mnohem víc než nové:D

fantaska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hedusska
28. říj 2014

Nakupuju v sekáči hodně..🙂 malé určite, je ji 5 měsícu a za prvý je to čuně a za druhý ze všeho hned vyroste....nakupuju i sobě, krome spodního prádla a bot všechno....predevsim v kamenných sekáčích, na internetu ani ne, nemám ráda kdyz si to nemuzu vyzkoušet...a už i přitel si zvykl, no spis mu to je uplně jedno odkud má věci, hlavně ze nejaký má..😀

spuldar
28. říj 2014

Taky nakupuju z druhé ruky nebo máme občas s kamarádkami výměnu šatníku 🙂 ony něco vyřadí, já třeba taky a pak si to proberem a vyměníme. Myslím, že je to úplně v pohodě, zvlášť malé děti rychle rostou a spoustu toho ani nestačí vynosit. A navíc mi to přijde i ekologické, proč to, co ještě poslouží , vyhazovat, vždyť to je strašné plýtvání zdroji a měli bychom se všichni uskromnit, jinak naše potomky a nejspíš už i nás na stará kolena budou čekat hodně krušné časy.

veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aknivi
15. bře 2015

@makalka přesně tak.taky to tak dělám.navíc i úplně nové oblečení se doporučuje před prvním nošením vyprat... Kolikrát nejde ani poznat,že oblečení je kupované právě v sekáči nebo bazaru ;)

madrilena
15. bře 2015

kupuju v sekáči, oblečení se vypere a je jako nové; to, co koupím v obchodě za 600,- dokážu v sekáči koupit za sto; vypadá to jak nové, dítě z toho za chvíli vyroste... na syna (mé první dítě) jsem ze začátku nakupovala nové, pěkně nextové overálky, bodýčka atd. (měla jsem tedy i poděděné) a pak jsem přehodnotila

olusenka
16. bře 2015

z 90% dětem kupuju oblečení přes 3 internetové bazary, výjimečně 1 secondhand u nás ve městě a pro dceru mi vozí jedna známá po své dceři, taky často kupuje v angl.sekáči. Zbylých 10% dělá nákup nových ponožek při nákupu bot a nové kvalitní drahé termoprádlo na zimu (Merino, Outlast apod.), sem tam nové bavln. body či tričko. Punčocháče vždy nové. Boty také.

edeltraut
16. bře 2015

U nás také frčí oblečení z druhé ruky. Nového oblečení kupuji jen pomálu a zcela vyjímečně... 🙂

veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz