Kupujete dětem oblečení ze sekáče?

orsay
26. lis 2009

Kupujete malým dětem oblečení v sekáči nebo v mimibazaru?Já občas něco koupím, ale tuhle jsem se zmínila před tchýní a ta je proti tomu 😕 , měli jste s tím někdy nějaký problém? Jako že by to bylo nehygienické, nějaká nemoc nebo tak...? 😒

jijitka
26. lis 2009

Koukám, že tady se toho řeší víc, tak to vezmu hezky popořádku:
- jelikož jsem těhotná, tak nekouřím ani nepiju - i když občas si skleničku piva po obědě dám. A těším se na příští léto, až si dám někde na zahrádce pivečko 😀

No a k sekáčům - nakupuju tam velmi ráda, už odtud mám spoustu věcí a protože to vybírám osobně, beru jen hezky vypadající kvalitní věci. Bohužel u nás jsou jen 3 malé obchůdky, ale když se tam stavuju pravidelně, vždycky něco objevím. A byla jsem i u toho, když vykupovali věci od jiné maminky - vše prohlížejí a když se jim něco nelíbí, je tam flek nebo díra ani to nevezmou.

Z MMB nebo jiných internet. sekáčů jsem taky objednávala a jsem celkem spokojená. Jestli 1 věc z dvaceti vypadá jinak než na fotce, na to kašlu. Navíc je fajn, že si můžu třeba 14 dní až měsíc postupně přiobjednávat a rezervovat věci a pak to závazně objednat vše najednou.

Asi nejsem v obraze, ale proč se tu řeší pití a kouření?? To jako, že všechno propiju a pak musím do sekáče? 😀

vercak.
26. lis 2009

jen letmo jsem to pročetla a uvízl mi v hlavě příspěvek od moniska24.
Takže asi před dvěma měsíci jsme byli na hřišti a přišla tam mamina s asi dvouletou holčičkou (o tý mamině vim, že si potrpí jen na značkové a nové věci a dělá ze sebe bůhví co). No a na tom hřišti vytáhla vlhčený ubousky a otřela celý kolotoč, jen aby se náhodou malá neumazala či co. No fakt extrém. Chudák holka 😝 Hlavně že má značkový oblečení, ale do pořádný louže si asi nikdy neskočí ☹

nety
26. lis 2009

Vercak-tak to už je fakt přehnaný,neříkám aby se děti válely neustále ve špíně,ale takový to normální zdravý setkávání s nečistotou je normoš🙂.

bobulle
26. lis 2009

Jijitko, to je reakce na Beruščinu hlášku, že na nové oblečení nemají Ti, co pijí a kouří 😀

sunea
26. lis 2009

Ahojte, ja mam cast veci pre maleho novych, cast z bazarku z Konika (moc pekne a zachovale), cast mam pozicanu. Ked som isla z druheho ultrazvuku a cerstvou tehotenskou knizkou, tak som v hormonalnom zachvate okamzite vtrhla do H&M a kupila som dve bodycka (drahsie). To bola prva vec, co som tam kupila Na jednom sa urobila dierka po prvom vyprani (bez nosenia), na druhom sa zacala parat patentka po prvom obleceni... takze nie vsetko znackove je aj kvalitne...

nety
26. lis 2009

Sunea-já jsem takhle přišla o tričko z New Yorkru po prvním vyprání(nakoupila jsem si loni po Vánocích ve slevách),takže značka=kvalita fakt vždy neplatí ☹

nety
26. lis 2009

Jo a kromě sekáčů jsou pro mne adrenalinem i slevy 😀 (i když teda nejvíc na akce v supermarketech na jídlo a prací prášky 😀 😀 ).Ale to už moc odbočuju.

jijitka
26. lis 2009

Bobulle - aha 😀
No já předpokládám, že malý bude venku na zahradě jak jen to bude možné. A radši mu koupím desatery tepláky po 30,- Kč, když to rozdrbe nebo umaže, neřeším to.

Nety - ale jo, ono pořádně se vyválet ve špíně aspoň posiluje imunitu 😀
Upřímně řečeno, ta dnešní doba, kdy všechno musí být bio a já nevím co, už mě docela se.e
My jsme dětství prožili na biopískovišti, kde jsme do pusy nacpaly,co tam bylo, včetně hovínka od slepice 🙂
Dneska moderní maminy udržují doma skoro sterilní prostředí a děti pak onemocní při setkání s první špínou.
Jak se říká - bordel v bytě, šťastné dítě 🙂 Radši se budu věnovat dítěti a užívat si ho, než 3x denně drbat koupelnu Savem.

Na jiné diskuzi se zase řeší, co všechno se NESMÍ jíst v těhotenství - no může se asi jen čistá voda a 3 dny starý chleba (čerstvý nadýmá) 😝

malovani
26. lis 2009

Jasněže kupuju a ještě se dmu pýchou, když mi lidi říkají, jak to Evi sluší a jak je sladěná a přitom jim z očí kouká, jak přemýšlejí, kolik to asi všechno musela stát... 😀 😀 😀, no někdy se něco vyšplhá i na 50 káčé...

lenkabu
26. lis 2009

Já tuhle přemýšlela jestli nedělám z Vandy objekt k šikaně když chodí na hřiště v teplákách a ne v next džínách 😅 Byla tam jediná 😔

bobulle
26. lis 2009

Lenkabu 😀

daisy1
26. lis 2009

my taky v teplackach 😉 ale dzinyjsou tam bezne, to je fakt

nety
26. lis 2009

Lenkabu,my taky v tepláčkách,když je hlídá manža tak jdou v tepláčkách i do cukrošky na pohár,ten už oblékání neřeší vůbec 😀

jijitka
26. lis 2009

No tak to já mám koupené několikery tepláčky zn. Next heč. Ze sekáče po 30-40 Kč. 😉

soanpe
26. lis 2009

lenkabu
sofí mi chodí na písek v teplákách mothercare 😀 😀 😀 (2ks 230,-) ale sekáče miluju 😵 😵 😵
na mikyny,kalhoty,bundy, trika, svetry ideál
ale pučošky atd bych tam nekoupila

jinak beruška je fakt perla 😀

smudlinka10
26. lis 2009

to u nás se dělají nájezdi na sekáče i několik km od vesnice 😀 protože sekáče z UK nebo USA jsou velmi kvalitní a levné,takže se domluví několik ženských když má přijít nové zboží a jede se na nákup 😀 To by asi beruška byla z nás šedivá 😝

lenkavano
26. lis 2009

beruska nedotýkej se maminek co mají 4 děti prosím.mám děti skromné a nemusím je odmala strojit do adidasu.jsme spokojeni a nikdy by mě nenapadlo že bych je v něčem šidila.místo tepláků za 200,které jim jsou stejně šumafuk ,tak jim koupím třeba hračky ze kterých mají určitě větší radost.Tvým přístupem vychováš akorát něco podobného tobě ,je mi tě fakt líto.

kaleilah
26. lis 2009

sekáče miluju 😀 nakupuju převážně tam, nebo na MMB/MMA. Nedávnop se mi povedlo za 146 kč!!!!!!!!!!!!! koupit na MMA 15 triček s dlouhým rukávem na malýho, všechny ve vel. 86, potřebovala jsem trička na doma, abych nemusela denně prát a byla jsem fakt nadšená. Byla to hromádka z anglie, jen trička, asi 4 NEXT, pak George, Cherokee. Ztoho jsem asi 4 dala ještě na stranu jako trička když se někam jde, ty jsou fakt nádherný. Nový oblečení kupuju snad jen v tesku cherokee. Hezký, levný... 😉 a to převážně body a overaly 🙂

soanpe
26. lis 2009

lenkavano
u nás nosi adidas oblečení jen rusky mluvící komunita 😀 😝
já mám ráda anglické značky,protože fakt líp sedí a naše malá v má 75cm a necelých 9kg a v pohodě nosí velikosti trika 3-6m.svetry 6-9, a kalhoty 9-12
bundu z jara unosila ještě v září (george za 60,-) 😎

martinka79
26. lis 2009

holky a zeptali jste se někdy svého díta co si chce obléknout(dát mu na výběr)...? dětem toto úplně fuk
já tedy vidím svého prdelína jak šťastně pádí na motorku klidně nahý při 10st. teplotě takže kldyž mu vrazím punčochy(jedině český výrobce) a tepláky se zimní bundou a kulichem na hlavě tak mi na oblčení odkud si sejříííííííí a tradáááááááááá už jede po chodníku objevovat svět. 😀 v sekáči nakoupím co se mi líbí.
vždy´t je fuk kdo kde nakupuje... soanpe.. taky mě hřeje když někdo úplně zívistí puká a či obdivuje(ti lepší jedinci) jak mám super oblečené děti. 😀 a já si hřeji penízky v peněžence třeba na super výlet či další dovolenou pro děti. 😀 😀

lenkabu
26. lis 2009

Tak to já pořídim aspoň značkový tepláky teda 😀 I když odmítám dát dítěti něco co má přes celou prdel nápis Next 😅

petruna
26. lis 2009

tak já si Tondu taky ráda strojim 😎 , ale jde mi o to, aby se mi to líbilo, na značku z vysoka kašlu a na to, jestli je to nový taky.
Když se mi něco líbí a cena je přijatelná, koupim a je mi jedno odkud to je.
Nekoupila bych jen obnošený boty, slipy apod 😎

kolikrát něco koupim na MMB a až doma zjistim, že to je Next nebo já nevim co.

hadry maj pěkný, tak proč ne, ale nerada utrácim velký peníze za věci, který jsou jen na chvíli, takže s oblečením z druhé ruky fakt nemám problém, zvláš´t pro takhle malý dítě, kterýmu to je šumák.

A prasit ho nechám jak v nových lacláčích z HM , tak v levných teplákách z Cherokee.

jsem alergická na matky, co maj děti jako z cukru ve značkovym a dítě si skoro nesmí hrát, aby se nezamazalo 😝

Moje "růžová" neteř byla často hubovaná nebo plácnutá za umazání a vždycky mě to na ségře dost štvalo.

swatka
26. lis 2009

Ahoj ...jen jsem chtěla napsat -moje kamarádka si při škole vydělávala v jednom butiku ( nebyli to větnamci ale ani to nebyl nějaký značkový -prostě normalní oděvy) A po zkušenostech jaké tam měla mě jenom utvrdila a dala za pravdu oblečení vždy vyprat i když je nové a nikdy nevíš co se s oblečením děje.Takhle sama mi říkala v jakých krabicích a v jakém stavu oblečení do obchodu chodí že oni ho jen třeba přežehlí atd než dají na věšák a že není normalně vyjímkou že paní co tam robila měla jít někam na nějakou oslavu a aby nemusela schanět šaty tak si je jen "vypůjčila" a potom zas vratila takže si je pak někdo koupil....takže tak neříkám že je to tak všude to ne ale může se to dít ....
Jinak ja si myslím že každý kupuje tak jak chce a jestli chce kupovat v sekači -proč ne 😉 Jestli chce kupovat nové klidně ...je to každého volby 🙂

berynka
26. lis 2009

Já v sekáči docela nakupuju. Dřív jsem tím tak nějak opovrhovala, ale v poslední době mě těší, když se mi tam povede šikovně nakoupit 😉 . Je teda pravda, že do nějakých "hrabáren" bych nešla. Ale u nás jsou leta solidní second handy, je to jen z UK, takže většina věciček je značková a kolikrát je vidět, že to ani nikdo nenosil.

No, posuďte samy tento kabátek Debenhams 180Ká. To tam nešlo nechat 😀! https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉

esssi
27. lis 2009

Jak už tu někdo psal, i nové oblečení je potřeba vyprat, ptž bůhví, co se s ním děje, než se dostane do krámu!

vendeta
27. lis 2009

Nevidim nic špatneho na nakupu v sekači. Mam odtamtud pro dceru par kousku a fakt luxuxnich.

Buruska 2x, píšeš že radši dvě děti a oblíknout než 4...............Ale život neni jen o oblíkání.

quinny
27. lis 2009

Super tematko, prolitla jsem to v rychlosti, ale musim rict, ze jsem se v dnesnim nehezkym dni, opravdu pobavila a od plic zasmala 😀 😀 Obzvlaste nektere perly ze 😅

Jinak za me, to neni umeni jit do obchodu se znackama a nechat tam jmeni, ale objevit neco pekneho v seku, co treba prcek vezme 2x na sebe, nadela spoustu parady a nakonec to jeste vynosi dalsi ditko, to mi prijde jako skvela zivotni filozofie 🙂 MMB, MMA moje vasen. Bavila bych se tim i kdybysme meli penez daleko vic, protoze vim jak je utratit lip a za nove znackove hadriky to urcite neni.
Jak nekdo psal, ze prece na sebe taky v seku nekupuje, je pravda, ze mam na sebe ze seku jen par veci, ale ono je to hodne o tom, ze v tech pro dospele neni takovy vyber, a hlavne ja kdyz si neco koupim, tak mi to slouzi i leta a ne jen par mesicu jako temhle prckum 😉

a k te hygiene asi tolik. kdysi kdesi jsem cetla zajimavou studii /jeste v dobe, kdy jsem ani zadny sekac nenavstivila/ ze nejlepsi je z hlediska ekzemu apod. obleceni uz nosene a nekolikrat prane. V novem totiz jsou zbytky barev a ruznych dalsich chemikalii, ktere se tam dostanou pri vyrobe, a ty se dostanou ven az cca 4-5tym vypranim a dlouhym vetranim...
Jinak na tom nic nehygienickeho neshledavam, vzhledem k tomu ze to doma leti primou cestou do bubnu pracky a samozrejme nekupuji pouzite spodni pradlo a boty 😉

Berynko ten kabatek je bez chybicky 😵

kubaka
27. lis 2009

qinny - to jsem se zase pobavila já - svatá pravda.
bery - ten je fakt nádherný. Já koupila Mariánkovi zn Next zimní kabát, s kapucou, silný manšestr a unitř flízová podšívka, neuvěřitelně teplý - no parádní, bez vady a stál 120. Z takových nákupů jsem úplně nadšená.
A sobě jsem už loni ulovila za 200 khaki delší bundu, je lehounká, ale úžasně drží teplo, skvěle šitá, že nebrání v pohybu, kapuce fakt hřeje, nefouká na krk- je to zkrátka jedna z těch drahých vymakaných věcí, co se prodávají v obchodech pro turistiku nebo alpinisty. Je boží, nevylezu z ní celé jaro a podzim. A neměla na sobě ani flíček. To se to pak raduje z nákupu 😅

lenkavano
27. lis 2009

vendeta svatá pravda 😉

lenkavano
27. lis 2009

Martinka to je právě ono.na co dávat plno peněz za oblečení z kterého stejně hned vyrostou a jak psala Kacir ikdybych měla plnou prdel peněz tak stejně koupím výhodně a zbytek použiju na něco jiného.