Mimi bude mít přes 50 cm. Mám kupovat newborn oblečení?

ribka
7. zář 2008

Ahoj, chci se zeptat jestli ma vyznam kupovat pro mimi
velikost oblečení newborn když vim ze mimi bude mit minimalne 50 cm,
nebo už velikost do 3 měsíců ? není to moc maličké ? díky za odpověd.
A jestě je potřeba sterilizator i ohřívač lahví ?

ferinka
7. zář 2008

Ahoj taky v tom tápu,ale u holek v albu jsem stáhla tabulku s velikostma,tak nakupujeme tak ob dvě čísla 😀
Ohřívač lahví si budeme kupovat,nikdy nevíme kdy bude potřeba a nebude jiná možnost jak ohřát papů 😉

mysinka
7. zář 2008

Aho Ribko 🙂 Já jsem měla obříka a docela dlouho mu byla i vel. 56, v 62 byl jak v pytli 🙂 Nekupovala bych toho kvanta, to spíš té 62 trochu víc, ale něco určitě ju 😉
A sterilizátor nebo ohřívač láhví jsou, myslím si, zbytečné... kdyby se Ti náhodou nedařilo kojení, můžeš to operativně řešit pak. Já jsem neměla ani láhvičky, řekla jsem si prostě, že budu kojit a kojila jsem (kojím) 😀

jabber
7. zář 2008

My jsme začínali 56 😉

mirka755
7. zář 2008

ahoj já se bála že malá bude obřík, tak jsem si pořizovala oblečky od 62. Ale malá měla 3,35kg a 49cm a 56 jsem sháněla hned jak jsme přijeli z porodnice. Měla jí cca měsíc, v 6-ti nedělí vážila 4,92 kg a to už jí začínala být malá.
A co se týče lahví, já bych je nekupovala dokud nevíš jestli nebudeš kojit. A sterilizátor jsem nikdy nepoužívala

ribka
autor
7. zář 2008

Díky za rady, clovek obcas nevi,aby nenakoupil zbytecnosti 🙂

kacka.va
8. zář 2008

já začínala na velikostech 56, sice to bylo chvíli trochu větší, ale stejně roste jak z vody, tak bych 50tku ani neužila.
ohřívač ani sterilizátor nemám a nechybí mi to, podle mě to není potřeba. Zatím kojíme a až začneme příkrm, tak nám by nám to taky bylo na nic. Jinak mám jednu malou lahvičku, kdyby bylo potřeba a občas jsem ve vedrech dala napít vody. takže je dobré mít jednu malou doma.

caira
8. zář 2008

ahojky, z vlastni zkusenosti doporucuji koupit ve velikosti newbort par vecicek jako treba 3 pyzamka, par bodycek atd protoze ja si porad myslela, ze 0-3 mesice bude optimalni a nakonec jsem musela po porodu poslat manzela do mothercare nakoupit mi hodne veci newborn velikosti, pritom mala mela necele tri kila a 49cm,ale ve velikosti 0-3 mesice mi totalne plavala! takze vazne doporucuju mit alespon par pyzamek a takove ty zakladni veci na prvni 2 tydny a pak clovek uvidi.. Musim rict, ze kdybych to mohla udelat znova, tak nenakoupim tolik veci ve velikosti 0-3 ale jen par od obou velikosti a pak dokoupim co potrebuju, takhle jsme spoustu veci ani jednou neunosili, protoze neco ji bylo proste velke, ze kdyz do toho dorostla, tak uz na to nebylo pocasi a tak jsme to zase zapakovali pryc.

JInak my velikost 62 zacali nosit az tak od 3 mesicu..meli jsme proste drobka 😀

sterilizator bych urcite poridila, vyborny je od aventu do mikrovlnky, ohrivac lahvi je dobry v pripade, ze mikrovlnku nemate, jinak staci lahev dat do mikrovlnky na cca 20 sec { u nas pri 180ml umky} a je to.. ale dokud jsme nemeli mikrovlnku tak se ohrivacka vyplatila.. nase mala neni kojena od cca 10 tydne takze na nocni krmeni to bylo super, nez cekat az se ohreje konvice a pak zase az se ohreje voda..Ohrivacka je tez super digitalni od Avent { vyzkousela jsem jak vic ohrivacek tak vice sterilizatoru a tyhle se nam osvedcily nejvice }