Můžou být dupačky úzké na plínku? Co na co se oblíká?

tiki
16. led 2007

Ahoj holky,
můžu poprosit o radu ohledně oblékání těch nejčerstvějších miminek? Myslela jsem si, že mám už výbavičku pro mrňouska nakoupenou, ale poté, co mě navštívila maminka a prohlédla tu hromádku věcí, jsem se ocitla na pochybách ☹ .
Jednak mi zkritizovala některé dupačky, prý jsou moc úzké. Prý tam děcko s plenkovým balíkem nenacpu. To má možná pravdu, stalo se vám někdy, že by dítě bylo v dupačkách někdy moc narvané a necítilo se tak dobře???
Další věc jsou košilky. Mám jednu plátěnou košilku ještě po manželovi, myslela jsem si ale, že už je dneska taková košilka přežitkem, že se místo toho používají bodíčka (o kterých maminka prohlásila, že neví, na co jsou - prý jen na léta - a že jich mám moc 😨 ).
Takže výsledkem je totální zmatek. Když oblékám v zimě miminko (čekáme v únoru, tak do té doby zima ještě možná přijde), tak mu dám plenky (to jsem už náležitě prodiskutovala), na to bodíčko (nebo košilku???), na to dupačky, na to ??? Prosím vás, jak to děláte vy??????????????
A ještě poslední dotaz: nemáte pocit, že některé oblečky mají hrozně tvrdé švy? Aby to děcku nevadilo třeba pod paží...

kristi
16. led 2007

tiki, no ja taky cekam v unoru a tohle jsem vyresila jednoduse - mamka u nas nebyla a nic nevidela...
bodycka dle me jsou fajn..rozepinani mezi nohama usnadni oblekani, klasika dupacky na noc, aby nenastydlo. Ja jsem to vyresila jeste par teplackama, ktery hodlam davat na to bodycko
kosilku nemam ani jednu, stejne jako ty pleteny veci od babicek atd...bud v klidu, vyzkousej to,co mas doma a kdyby se ti to nezdalo, tak koupis neco jinyho, ne?

myska
16. led 2007

tiki, taky jsem byla před porodem zmatená.do porodnice jsem si vezla vel. 52 a bylo jí to strašně velký a to jsem si říkala, že jí to ani nebude. Takže neboj, že by některý dupačky co máš ve výbavičce byly úzký.
Moje mamka mě taky zásobila košilkama po mě, ale v praxi poznala, že bodýčka jsou lepší a praktičtější. Nikam se to nevyhrnuje.
Já malou oblíkám na ven: body, dupačky, svetřík a flísovou mikču, čepicu, když je hladněji tak na dupačky nebo punčocháče oblíknu ještě kalhotky. Podle některých oblíkám moc, ale malá se mě ještě nikdy nezpotila, takže bude asi zmrzlá po mamince 😉

Add švy: nikdy mě to nenapadlo 😉

tiki
autor
16. led 2007

Dík za typy. A ta bodíčka s krátkým nebo s dlouhým rukávem? Jestli třeba na ten krátký nemůže kousat svetřík...
Jinak jste mě potěšily, že jsem si dobře typla, na co ta body jsou 😀

msunny
16. led 2007

tiki:Já jsem většinu bodíček zavrhla z důvodu,že jsou většinou přes hlavičku dost natěsno a Honzíkovi se to nelíbí,jediný,co mám z Teska,tak jsou přes hlavičku úplně parádně,ale zase má venku hrudníček a to taky není dobře. takže když bodíčko,tak to z teska,na to košilku,na to dupačky,pak kabátek a na to mám komplet kalhoty a taková teplá jakoby košilka na cvoky. Dám ho většinou do rychlozavinovačky(když se jseme někam ukazovat,tak ho dám do klasický zavinovajdy), fusak(ještě po mě 🙂 )deka a jdeme. Doma jsem ho měla dřív taky v tý rychlo-košilka+dupačky. A teď ho mám už jen v tý košilce a dupačkách a na noc mu dávám overálek a spací pytlík

myska
16. led 2007

Já dávám dlouhý rukáv, s krátkým mám jen jedno a ještě ho neměla ani jednou na sobě. Ale taky záleží, jak doma moc topíte.

isacek
16. led 2007

tiki,
já taky používám bodíčka a jsou fajn.Nic se nikde nevyhrnuje a prcek nemá holé záda.Teď v zimě dávám s dlouhym rukávem a až se oteplý tak určitě skočíme do krátkého rukávu 🙂 !Když jsme doma tak ji dám jen body ponožky a tepláčky a když byla malinká tak jsem ji dávala body a na to nějaký overálek nebo dupačky!Ale ven to už jsme oblékaly více a to mimča nemají asi moc rádi a to se u toho vztekala 😵 !

siduska
16. led 2007

ahojky ja sej davam taky jenom bodicky su velmi dobre, nestahuji se a nemusis to furt napravovat jako kosilki, ale nedky jej j¨dam i koselku, pak kdyz je zima puncochace, na to bud kalhoty nebo dupacky nejaky svertik, pak mikinu, no a na konec bundu, samozrejme ked idem vonku doma jenom puncosky a bodicko, mame dost teplo.No a do kocarku pytel a jeste zabalim deckou aby jej nebyla ziminka.Ja si nemyslim, ze to prehanam, predza sa v tom kociku nehybe tak je normalne, ze jej moze byt zima, tak rad¨sej jej dam vic nez aby bylo malo.

anavka
16. led 2007

Ahoj holky,
tak já na doma dávám bodíčko a dupačky, když jdeme ven, většinou vyměnim dupačky za punčocháčky a teď když je takhle hezky dám na bodíčko jen slabou mikču a na to všechno flaušovou kombinézku. Když přijdeme z venku, punčocháčky jí sundám a dáme tepláčky a ponožtičky. Na noc jedině overálky.

raculka
16. led 2007

Ahoj tiki-z mamčiny reakce si nic nedělej 😀
Já bych dle mamek taky měla dítko navlékat do košilek a jinak všechno pletené a háčkované 😠 ,takže dělám všechno úplně špatně,protože dřív to takhle bylo 😅 . Ale doby se mění a nemíním se nechat rozhodit 😉
Musím říct,že občas pořád nevím,jak mimi obléct.Snažím se ho nenavlékat,když to někdy přeženu,tak se dost spotí a pak řve,takže spíše ho asi oblékám méně.Myslím,že kdyby jim bylo zima,tak snad dají vědět a budou mít studený zátylek.
Košilky byly v porodnici,absolutně to neumím zavázat,takže měl pořád holá záda.Takže používám jen bodýčka,dobrá jsou jak TESCO,tak i C&A , ale je pravda,že na ven se musí něco přes to dát-krk je dost holý.Já i v zimě občas dávám jen s krátkým rukávem na doma( v bytě je celkem teplo) a přes to jen lehké dupačky.Mám ale už 6 měsíční mimi,které se dost hýbe.U malinkého je lepší v zimě dlouhý rukáv.Mně na doma nejvíc vyhovovaly ty balvněné overálky- hlavně od G-MINI . Lehko se oblékají,přebalují a jsou příjemné. Na ven přes dupajdy dám teplou kombinézu,když jsou mrazy,tak ještě svetr nebo mikinu.A v kočárku je mimi stejně zachumlané v dece a fusaku,tak mu snad ani zima být nemůže.
V dupačkách je občas narvaný,protože jsou nám moc dlouhé a když doroste,tak jsou mu těsné.To číslování mi moc nevyhovuje,někdy dělají zbytečně dlouhé nohavice a pak se mu špatně kope.😅

Dotaz na ostatní-dáváte už rukavičky? Náš vztekloun je odmítá,hlavně si cumlá prsty,takže bez toho neusne.Nevím,co budu dělat,až začne pořádná zima 😒

gedren
16. led 2007

Pokud to nechces resit, porid zavinovacku, do toho nemusi mit dupacky, jen kosilku/bodycko/tricko, ja k tomu davam jeste pleteny boticky (nebo ponozky, ale ty si mimca casto svlikaj). A do kocarku na to jeste teplej fusak!! - ja mam jeste kozesinovej po sobe 🙂

Bodycka nepouzivam, jen kosilky a tricka kvuli bezplenkovani, dupacky taky nedavam, protoze kdo se s tim am furt svlikat 🙂 Kazda maminka oblika svy ditko jinak - dej na svy instinkty, co se Ti libi a osvedci, to mu oblec, neboj, nezmrzne ani se neuvari, pokud jo, zakrici a poznas to. BTW Helca dneska kricela celou vychazku, protoze ji tlacila cepicka 🙂 (pletena s plilis tesnym okrajem) - takze oni si ty mimca reknou, neboj 🙂

ijetka
16. led 2007

Raculko, já rukavičky dávám jen občas. Kolikrát má studený tlapky i když je má. 🙂

lucisa
16. led 2007

Kupujte raději taková bodynka, která mají cvočky nebo knoflíčky na ramínku, jdou pak lépe přetáhnout přes hlavičku a není holý hrudníček. Bodynka, která mají lodičkový výstřih se pak opravdu rozevírají a mimča mají holý hrudníček.
Jinak ven by jsi, tiki, měla mít miminko oblečené přibližně jako ty + jedna vrstva navíc. Tzn. pokud máš tričko, kalhoty, svetr nebo mikinu, tak dáš mimču bodynko (nebo košilku, jak komu vyhovuje, nám se osvědčilo body), nejlépe s dlouhým rukávem - aspoň přes zimu, dupačky nebo punčošky a mikinku nebo svetřík. Navrch nějaký overalek nebo kombinézku (což je ta jedna vrstva navíc) a místo bundy nebo kabátu, který máš ty, tak se dává fusak, příp. ještě deka.
Jedna prodavačka a nezávisle na ní ještě jedná dětská dr. mi řekly, že se dětem dává na fusak deka většinou jen nahoře a přitom je to lepší dát dolů, protože většina kočárků nemá vaničku nějak zateplenou, kdežto nánožníky jsou.
A jak psala raculka, jediným měřítkem toho, jestli je miminku zima nejsou prstíky nebo nosánek (protože se jedná o koncové části těla, která ještě miminka nemají plně dovyvinutá), ale zátylek. Pokud je teplý, není co řešit, pokud je mimčo zpocené, odstranit jednu vrstvu.
Jo a co se týče švů, já zase párkrát viděla overalky se zapínáním vzadu na krčku a mělo to tam ještě přeložené a zpevněné okraje, aby se nevyrvaly cvoky. Jeden takový jsem dostala a malá jej měla jednou na sobě, byla neklidná a pak jsem zjistila, že měla kůži vzadu na krku úplně pokrčenou, muselo ji to děsně tlačit, bobiška.

raculka
16. led 2007

Holky,je to ale věda. Já kolikrát nevím,jak obléct sebe samu,natož mimi 😀

4a
16. led 2007

doporučuju zejména teď v zimě, ponožky pod dupačky, overaly. I na doma. Pod dupačky proto, aby nepadaly. Je důležité aby měli mimi teplé nožky. Také bych doporučila obléknout mimi tak jako ty, ale plus 2 vrstvy. Protože jestli kojíš, tak v rámci výroby mléka 🙂 je ti poněkud tepleji než normálně. A jestli máš možnost, tak dobrá koupě body a overalů je v Mothercare. Když jsou to ty sady 3 až 8 kusů, cena na kus je bezkonkurenční. A kvalita 100%. Barva, tvar a vzled je i po pětistém vyprání stejná. Vím to, mám dvojčata, takže pereme stále. 😎

eleanor911
16. led 2007

tak já mám z několika zdrojů,že mimi snesou lépe zimu než přehřátí a u nás se to osvědčilo 😎 ,takže doporučuji nepřehánět to,protože mají ještě kočárek,v kterém se trošku udržuje větší teplota než venku,
já oblíkám stejně jako sebe i malého plus má fusak,a rukavičky když má chladnější ruce,protože je má většinou teplý a pak se mu potí
body jsou naprosto bezkonkurenční!!!používala jsem i košilky na noc,ale to bylo samé vyhrnování a to žehlení 😠 jak už tu někdo psal,jsou dobré cvočky na ramínko,
na doma dávám jen tričko a tepláčky s ponožkami,ale když byl malý tak dlouhý rukáv a dupajdy
a tiky řeš to jako já,rady maminek si vyslechni,přeber si to,a zařiď se podle sebe,co ti nejvíc vyhovuje,moje tchýně třeba nechápala,že mu nedávám žádný jídlo do půl roka(jen jsem kojila,protože to mu stačilo)protože ona kojila jen 3týdny,tak to měla vše jiné.....stále jsme to řešili,ale rozmluvit jsem si to nenechala 😎

tiki
autor
17. led 2007

Ahoj holky,
díky moc za typy, já už si to nějak přeberu 😉 . Nechci nakupovat tuny hadru na nejmenší děcko, myslím, že si pak dokoupím, co bude potřeba až to zkusím na mimču "naživo". Ale troška teorie člověku občas neuškodí - jen nevím, kolik vrstev navíc oproti sobě děcku dávat, protože pravidelně chodím o půlku míň oblečená než manžel (a to i když nejsem těhotná 🙂 ), tak asi záleží, po kom malé bude 😵

carodkaa
17. led 2007

Ahoj ja ho na doma oblikam do bodycka s kratkym ci dlouhlym rukavem a teplacku,dupacky nemame ani jedny,jen na noc overalek,a na ven mu nic navic uz neoblikam ma takovej spacacek jakoby kombinezu,ale bez nohavic 😉 a to je fakt teply a navrch deku a je to v poho 😉

akina
17. led 2007

Ahoj Tiki,nase maminky jsou skvele,ale prece jen uplinula uz nejaka doba co ony oblekaly nas.Mul synacek kdyz se narodil mel 3 kg a49 cm,takze veskere obleceni mu bilo velke.I ty nejmensi velikosti.Narodil se v breznu,takze kdyz jsem ho oblekala do zimnich veci nebyl v nich vubec videt 😀 😀 .Ja mela tak male kosilky ,ze jsem si rikala:do toho se ani panenka nevleze: No a Patrickovi to bylo velke.Takze at dupacky vypadaji sebemensi na detskem telicku se vytvaruji a pres plenky netlaci, pokud nemes dupacky z pytloviny. 😀 Jsem svadlena takze pokud si kupujes kvalitni oblecky v : normalnim obchode: tak Ti reknou jakou velikost. I kdyz nas prcek Treba jeste ted oblece bodycka na 9 mesicni mimca.Je to takove male pivo,ale je muj.Tak at se Ti narodi krasne zdrave miminko 😀 😵 😉

gedren
17. led 2007

tiki, pry na jakou teplotu mimco naucis, takova mu bude vyhovovat. Samozrejme prvni tydny to s otuzovanim neprehanej, jeste nema vyvinutou termoregulaci, ale pak ho oblikej jak sebe a bude v pohode 🙂 Na ven teda spis vic nez min (urcite na zimu dve cepicky, hlavou mu to hrozne vetra!), ale doma, pokud vam nefouka, asi neni co pokazit. Ono si fakt rekne, kdyby neco 🙂

jess
17. led 2007

Všude se vždy psalo že doma má mamča oblíkat mimčo podle sebe,jak je mamině,i dítě to tak má.U mě to tak funguje dodnes🙂 Ven samozřejmě aspoň jednu vrstvu navíc,ale zas at' se nespotí.Ono v kočárku je poměrně teplo,zkus si do kočárku dát hlavu uvidíš 😀 ,já to tak zkoušela když Jessi byla mimi.Jinak nikdy jsem mimo opravdu teplo nedávala krátký rukávek,měla furt chladné ručky.Já používala klasické košilky a od druhého měsíce taky ty bodička,nebo kabátky. A dupačky.Mě se totiž mimi zdá v dupačkách sladoučké a navíc i mimčo se v nich cítí pohodlně,netlačí ho nic,drží to plínu,nemá holé zádíčka.

rova
17. led 2007

Tak bodíčka miluju 😀 Hodí se jak v horkým létě, kdy stačí opravdu jen plenka a bodíčko. Tak v zimě, kdy ho dcerce doteď dávám pod tričko s dlouhým rukávkem a punčošky (na doma). Nemá holá zádíčka, ani bříško 😉
A ty dupačky s dlouhýma nohama i rukávama používám jako pyžamko - malá nesnese pokrývku, kdykoliv se probudí odkope se, takže takhle má aspoň celé tělo schované..

tiki
autor
18. led 2007

Takže jak tak z vašich odpovědí chápu, do kočárku bohatě stačí obléct, dát kombinézu a fusak, příp. deku, není třeba speciální peřinka do kočárku???

guli
4. bře 2007

Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás má zkušenosti s nošením miminka v baby-vaku? Mám dvou měsíčního chlapečka a objednala jsem si vak, ale nevím jak mám malého v takovém chladném počasí do něj obléknout aby mi miláček nezmrznul 🙂moc vás prosím a děkuju vám předem 😉

mracik
4. bře 2007

guli, záleží na tom, či ho nosíš v bunde alebo vonku. Odporúčala by som určite v bunde. Náš Matej je májový, takže bol v zime už väčší, obliekala som ho do tepláčkovej flisovej súpravy, schovala do mojej teplej bundy a spolu sme sa zabalili do obrovského šálu.

haluskacz
4. bře 2007

Obcas se mi zda, ze maminky deti oblekaji prilis. Ja to taky delala s prvnim ditetem, ale pak jsem se naucila, ze takhle dite muze zchoulostivet. Opravdu je lepsi postupne otuzovat. Dneska vidim ten rozdil - Anicka nastydne, kdyz neni nabalena, Kacka, kterou jsem nenabalovala, vydrzi daleko vic. Snazim se tu Anicku postupne taky otuzovat, ale uz mi to tak nejde, furt si stezuje, ze je ji zima... ☹ Tak doufam, ze se mi to casem podari.

dhav
6. bře 2007

Ahoj děvčata, taky čekám miminko a už se začínám trošku rozkoukávat po nějakých dětských věcičkách, ale ve většině obcodů mají od velikosti 68...
a hlavně nemám představu jak rychle miminko roste....
Můžete mi někdo poradit?
Já čekám miminko na přelomu srpen/září a vůbec nevim jestli raději už koupit teplejší a nebo ještě pár bodíček s krátkým rukávem!
A ještě jednu prosbu může mi někdo alespoň orientačně říci jaká velikost je odpovídající věku dítěte???
Někde na bodíčkách je 0-3,3-6... a někde 56,62,68 a vůbec neodhadnu jak bude veliké miminko na začátku zimy.
Teď jsem viděla v jednom obchodě nádherné zimní manžestové kalotky (lacláče) a myslím, že už od listopadu je budu dávat, ale mám koupit 68 nebo 74, když pod to budu dávat plenu, bodíčko, dupačky, ponožky atd...
děkuji moc za každou radu

tony77
10. bře 2007

to dhav:
No on je to asi trochu problém podle dispozic rodičů. My jsme s manžou oba menší (já 158 cm a on 170 cm), takže se dalo předpokládat, že nebudeme mít slonečka. Náš Toníček měl při narození 49 cm a v 6 měsících má 65 cm (je narozenej 28.srpna). Ze začátku jsem měla připravené vel. 56, ale po návratu z porodnice jsem ještě dokupovala pár vel. 50. Ty jsem vyřazovala po 2 měsících, vel. 56 postupně cca v 5,5 měsících. Tehdy jsem teprve začala vytahovat vel. 62. K vel. 68 se dohrabeme počítám během měsíce a to už máme jaro. Pokud bych to měla brát podle měsíců 0-3..., jsme tak 2 měsíce pozadu.
Krátké rukávy nosíme leda doma pod mikinu.
Kamarádky synátor měl při narození 55 cm a vel. 56 nosil asi 14 dní a v půl roce měl už vel. 68 a už i 74.
Vzhledem k tomu, že se dnes dají dětské věci kupovat i "o půlnoci", spíš bych teď nakoupila věci pro začátek a zbytek peněz odložila a větší věci kupovala, až to bude aktuální. Navíc teď spíš budou mít v obchodech kolekce na jaro/léto.

katarina82
27. kvě 2007

Ahoj holky, začátkem listopadu se nám narodí první miminko. Už koukám po oblečení, ale vůbec jaksi nemám představu, co mu budu v těch prvních měsicích oblíkat 😅 na ven a taky když pojedeme autem třeba do obchodu, v autě zima, v obchodě teplo... Jestli koupit nějakou teplou kombinézu nebo radši teplou bundičku a oteplené kalhotky. Nebude mu třeba v obchodě v kombinéze moc teplo? A co se pod ni obléká? Dává se miminko do kočárku do fusaku i v té teplé kombinéze? Děkuju

alenahabibi
27. kvě 2007

Ahoj Katarina, ja mam mladsi dceru narozenou 17.rijna. Oblekala jsem ji kdyz byla mimi, doma do body s dlouhym rukavem, dupacky a nejakou mikinku, meli jsme v byte vetsinou 17 - 18 stupnu, tak aby ji nebyla zima. Pokud je teplota doma nad 20 stupnu staci to body + dupacky, no a samozrejme kdyz lezela, byla prikryta dekou nebo zabalena do rychlo zavinovacky,
Na venek jsem v kocare mela tu tasku takze jsem ji vevnitr ulozila do ni tak jak doma a dala jeste jednu deku. a samozrejme cepicku a rukavicky. No a tak az do tretiho mesice, pak jsem ji ukladala do fusaku tam uz nemela rychlozavinovacku, jen deku. Musis ale taky podle pocasi, byly dny kdy bylo tepleji tak jsem vrstvy ubirala. Ale neboj to se naucis. 😀

tiki
autor
28. kvě 2007

Katarino, my jsme kombinezu zdedili, ale moc jsem ji nepouzila, pro uplne male mrne, ktere jen lezi, mi prijde, ze je daleko pohodlnejsi obleknout ho jen do nejakych teplejsich dupacek (my meli flisove laclacky, ktere byly uplne super - navlekala jsem je jeste na dupacky) a mikinu, a pak vic zabalit. Jestli mas vkladaci tasku do kocarku, tak je fusak zbytecny, my ho vubec nepouzili. A podle pocasi zabal decko do rychlozavinovacky nebo deky. Ja, kdyz bylo tepleji, jsem pres dcerku prehazovala jen frote rucnik, aby na ni netahlo...