Na plavaní pro 7mi měs. plínka do vody nebo plavečky?

petronilla
3. říj 2008

Maminy,prosím o radu.Máme začít chodit od pondělí s malou plavčit.Slyšela jsem,že někdo ty plínky do vody nekupuje,ale dává plavky.Nejsem si ale jistá,Adélce je teprve 7 měsíců,tak budu ráda,když písnete své zkušenosti 🙂 .Díky předem.

aponchie
7. říj 2008

z DM plenky do vody..pavky jsou podle me zbtecne 🙂

kozinka
7. říj 2008

tak my se na plavčo teprve chystáme, mám koupené jak plínky do vody z DM, tak plavečky (v akci za 60,- ale fakt nádherné) takže jak vás tak tady čtu tak asi půjdem taky do plavek, musí to být pro ty mimča pohodlnější (když si představím, jak se malé ta plínka do vody nasákne a to malé lehké tělíčko se hůř ovládá). No uvidíme, ale určitě vyzkouším i plínu (pokud nám plavky vyhovat nebudou 😉 )

lenkaha
8. říj 2008

Ahoj, my chodíme plavat od června, pořídila jsem Kubíkovi plavečky s gumičkama okolo nožek. Nebyly nijak drahý, určitě se vyplatí víc, než kupovat jednorázovky. To mi připadá zbytečný... a souhlasím i s tím, že jednorázovky musí omezovat v pohybu... Ještě se nikomu v kurzu nestalo, že by se mimčo vykakalo do vody. Myslím, že v bazénku na to děti nemají ani čas, mají hromadu jiný práce 😀

verapa
8. říj 2008

nazdárek párek, my chodíme od začátku září a vyžadují i plínku i plavče, kolikrát mám strach že ju to potáhne ke dnu 😀

nejbe
14. dub 2009

Právě jsem se dozvěděla, že od soboty začneme chodit plavat, tak zjišťuji, co by bylo nejlepší prckovy do bazénu pořídit. Tako diskuze už je trošku zapomenutá, tak jí zkusím oživit.
Máte někdo možnost porovnat plavečky značky IMSE VIMSE a POPOLINI. Myslím, že bysme plavečky využili přes léto dost i v domácím bazénku pro prcka.

marselina
14. dub 2009

tak my když jsme chodili do plavání s kubíčkem tak jsme měli plínečky,co kdyby se náhodou pokadil,plavečky toho moc nezachytí oproti plínečce.jak byl už větší,tak jsme na koupání doma pořídili plavečky.

garfie
14. dub 2009

Nám v plavání pro ty nejmenší mrňata doporučují plíny. Do jednoho roku je dokonce vyžadují-plavky můžeme dát přes ně, pokud máme nějakou vhodnou parádu 🙂 ale v našem kurzu nosí všichni jenom plenky. Takže doporučuju zeptat se přímo tam. Předpokládám, že na nějaké informativní schůzce o tom bude řeč. Pokud máte ale domácí bazén, plavky se určitě vyplatí. Jinak my používáme jednorázovky z DM, jsou levné a nemůžu proti nim nic říct.

gabka32
14. dub 2009

My používáme plavečky Imse Vimse - jen na první lekci jsem koupila plínku DM protože plavky ještě nedorazily 😒
jsme spokojení, vypadají moc fajn,nejsou nacucané a myslím že nějakou tu nadílku by taky vydržely 😀 a navíc zůstanou kdyžtak na další mimi 😉 v kurzu máme 3 plavečky, ostatní používají plínky.

reynocek
14. dub 2009

Ahoj, tak se přidávám k plavečkám. My máme Imse Vimse a jsme s nimi moc spokojení. Na plavání nás do žádné z variant nenutili, jde skutečně jen o to, kdyby se naše zlatíčka zrovna vykadili, tak aby to plínka nebo plavky zachytily. Moč je v tomto věku prý sterilní a plínky navíc jak se nasáknou tou vodou, tak děti táhnou ke dnu. A za ten celý kurz, když spočítáte kolik dáte za plínky, tak se vám vrátí i ta investice do plavek NOVÝCH!!! Takže ... mi jedině plavky 🙂

martimarti
14. dub 2009

Taky plavky 😉
Reynocek: kam chodíte? 😉

markchina
14. dub 2009

Nazdar holky, do plavani jeste nechodime, ale chystame se v lete k jezeru, tak by me zajimalo, jaky mate nazor na koupani 5 mesicniho miminka v prirodnim koupalisti a zda teda plavky, plina nebo uplne bez. Jinak v blizkosti zadny kurz nemame, nejbliz to je pul hodku autem a pro deti az od 1 roku ☹ . Jinak ma maly vodu hrozne rad, ale stejne se trochu bojim, at ho nevystavim prilis velkemu nebezpeci. Piste, kazdy nazor uvitam 😉 .

shaula
14. dub 2009

Markchina: mně to nepřijde jako dobrý nápad, v jezeru nikdy nevíš, co se vyskytuje za bakterie apod. Vždyť každé léto je v televizi, kde se zase objevily sinice... 5měsíční mimi bych určitě do jezera nedala. Nebylo by lepší mu s sebou vzít nafukovací bazének a naplnit ho nějakou čistou vodou?
Nevím sice, kde přesně bydlíš (vidím je okres Blansko), ale myslím, že pokud jde o plavání, tak stačí pohledat - zadala jsem do Seznamu "plavání miminek Blansko" a našlo mi to například Klub Matýsek - plavou už od 6 týdnů. Viz http://klub-matysek.webnode.cz/kontakt/

glumy
14. dub 2009

Ahoj, mě by zase zajímalo od kdy asi můžou mimča do normálního krytého bazénu? Díky 😅

markchina
14. dub 2009

Shaula: dik za tip, nafukovaci bazenek je dobry napad, urcite zvazime. Jinak na to Blansko jsem uz taky koukala, ale ja jsem z Letovic, tak i to Blansko je pro me docela daleko. To bych spis brala Svitavy, ale tam myslim nic neni, no budem jeste muset popremyslet.

shaula
14. dub 2009

Glumy: osobní zkušenost ještě nemám, ale obvykle v bazénech uvádějí, že je přístupný pro děti od 1 roku, zřejmě kvůli obsahu chloru?
Markchina: aha, přesné bydliště není vidět🙂 Ale i Svitavy mi přijdou celkem velké, snad se tam něco najde, držím palce.

lanka
15. dub 2009

Taky jsem promýšlela - na první lekci jsme měli plínu (děsně nasákla vodou..) a na další lekce už jsme koupili plavky. Malé se plavání moc líbí - takže chodit budeme a tudíž se vyplatí investovat do plavek.
Plavací plína je cca kus 20Kč. Plavky jsme pořídili přímo v klubu za 120 (filia na lesné Brno). A to stylem - tady je košík co by velikostně podle nás mělo odpovídat vyberte si které se vám líbí, až jí to oblečete (bez plíny) tak stačí říct, my mrknem jak jí to sedí (gumičky kolem bříška a noh) a dohodneme se jestli větší menší nebo OK.
Jak dlouho vydrží netuším - plaveme něco málo přes měsíc.

hancule15
15. dub 2009

ahoj, ráda bych pprosila o radu "pražandy". V pátek jdeme na první plavčo a zjistila jsem, že kvůli filtrům v bazénů..... 😲 musíme mít plavací kalhotky, nevíte, kdepak se dají takhle narychlou pokoupit? Myslíte, že je seženu v každym krámku s dětskými věcmi? Děkuji

reynocek
16. dub 2009

Martimarti: my chodíme na Lochotín do bazénu ZČU. Dostali jsme ho doporučený od kamarádek, které tam chodí se svými dětičkami a nám se tam taky moc líbí. A vy?

martimarti
16. dub 2009

Ahoj 😉 , my chodíme na Chodský nám. a je to tam taky moc fajn. Máme to plaváčky, co? 🙂

evicka7
16. dub 2009

hancule, zavolej si tam, kam budeš chodit plavat, jestli tam neprodávají plavečky, dost často to tak bývá 🙂

boobinka
17. dub 2009

maminky, od kolika mesicu ci roku se muze do velkeho bazenu...?
bydlime na vesnici a na pravidelne plavani miminek nemame jak dojizdet.
Praveze mam moznost jet na aquapark, ale nevim, jestli s 8 mesicnim mimi budu muset byt v detskem brouzdatku nebo muzu i do velkeho bazenu...

berenika39
17. dub 2009

ahoj, my chodíme do velkého bazénu asi tři týdny, myslím, že to je na provozovateli. pokud budeš mít pro malého plavací plínku, tak je to podle mě jedno, pokud se ty nebojíš, můžeš ho vzít do velkého bazénu.
Jinak je lepší na zvyknutí určitě těplá voda v brouzdališti, pohrát si...jestli nechodíte plavat, tak prostředí akvaparku a velká studená voda napoprvé - nevím...volila bych to brouzdaliště.

boobinka
20. dub 2009

bereniko dekuji z odpoved,
ono v aquaparku je celkove tepla voda krome plaveckeho bazenu. Myslim, ze nejlepsi by bylo se zeptat primo v konkretnim aquaparku... 😖

ojo
13. led 2010

Ahojky, znovu otvírám diskuzi, začneme s malým chodit plavat, jaké jsou dobré plínky do vody?? 🙂

hellu
13. led 2010

ojo, my používáme Little swimmers od Huggies. Dokonce nám je i v kurzu doporučili....a zakázali nám plenky do vody značky babylove z DM. Jinak plenky u nás v kurzu vyžadují pro děti, které chodí do malého bazénku, ty větší, starší jak 1 rok, můžou mít i speciální plavky od výrobců látkovek (viděla jsem popolini nebo imse vimse). Nevím jak jinde, ale u nás se dá všechno koupit před začátkem kurzu - jednorázové i klasické. Huggies plenky prodávají sice za 20kč, ale aspoň jsme si je vyzkoušeli, než jsme koupili celý balík přes net v bazaru. Hodně maminek je prodává, když jim zbudou po skončení kurzu, tak se určitě první koukni tam. Nás vyšli na 10 kč za kus.

shaula
13. led 2010

Hellu - a proč Vám zakázali Babylove? My jsme je na začátku používali, podle mě jsou naprosto srovnatelné s Huggies a stojí polovinu... Ale podle mě jsou stejně nejlepší plavky (máme Imse Vimse a naprostá spokojenost).

tymothy
13. led 2010

Já se přidávám k uživatelů látkových plaveček - u nás je doporučují a prodávají i v bazénku. Jen je potřeba kupovat speciální plavečky se síťkou uvnitř. My máme popoliny, ale příště bych šla raději do Imse Vimse.
Narozdíl od papírovek nenasakují vodu a nestahují mimi ke dnu. Navíc vám zbydou i na další děti nebo se dají dále prodat, takže i investice je minimální...

ojo
13. led 2010

tymothy a to ty plavečky jsou i pro mimi do 1 roku?? a co když se pokadí?? 😕

tymothy
13. led 2010

Jsou rozdělené pro děti podle tohom, kolik váží - tuším, že od 6 kg, takže i do toho roku. 😉 Když se pokadí, měla by to zachytit právě ta síťka, co v nich je.

ojo
13. led 2010

aha 🙂 kolik to tak stojí?? já právě nevím, jestli je využiju na druhé mimi, když je budu mít tak brzo po sobě 😅