Nakupování na AliExpress, jak? Je to spolehlivé?

vercaci
1. únor 2016

Ahojky, objevila jsem stránku Aliexpress.com, kde jsou moc hezké věci pro mimča a spousta dalšího, ale vůbec nevím, jak se na takových stránkách nakupuje a zda to je spolehlivé. Nemáte někdo zkušenost? Děkuji 🙂

zaludova
1. únor 2016

Připojuji se k dotazu 🙂 taky by mě zajímalo info...

baris
1. únor 2016

@vercaci
@zaludova
na aliexpress nakupuji běžně. Funguje to tak, že aliexpress funguje jako "prostředník" - ty si vybereš zboží, zaplatíš - peníze si ponechá aliexpress a až po dodání zboží (když to potvrdíš) zašle peníze dodavateli.

Vybírám si podle hodnocení - ceny - dopravy zdarma - možnosti dodání po 1ks. Nečekej ale zázraky 😀 . Někdy je to super koupě, někdy je to horší.

Všeobecně platí - hračky, většina oblečení a např. hodinky jsou v poho. Do elektroniky bych už nešla - jednou jsem koupila a byly to vyhozené peníze 😀 .

vercaci
autor
1. únor 2016

@baris a jak to potvrdím, hned u nákupu nebo až později mailem? a když chci více věcí dá se to dát do jednoho balíčku nebo každou věc zvlášť? Omlouvám se za tak blbé dotazy, ale anglicky neumím a čeština na těch stránkách stojí za prd 😀 a reklamace zboží u toho funguje?

palkovaadela
1. únor 2016

koukněte tady myslím že se dozvíte vše potřebné 🙂 https://www.facebook.com/groups/AliExpressCZ/?f...

zaludova
1. únor 2016

Me by jeste zajimalo, jak je to s platbou...jde platit pres pay pal? Prijde mi to lepsi nez kartou...

verca222
1. únor 2016

taky jsem zacala ted a jsem zvedava co mi prijde. objednala jsem si MP 3 za dva dolare tak jsem zvedava 😕 😅 😅

vercaci
autor
1. únor 2016

@palkovaadela děkuji 🙂

myshoun
1. únor 2016

osobně bych se toho bála, co se týká věcí pro mimina, je tam spousta padělků, teď se na netu rozmohly kopie hračky mamas and papas- ano, taky jsem se nechala napálit... 🙂 a nevíš jestli to má atest nezávadnosti, jinak moje sestra tam nakupuje a pohoda :D

palkovaadela
2. únor 2016

@vercaci není vůbec za co je těch stránek na fb i víc 🙂 jsou tam i kde si můžeš domluvit objednání věcí přes někoho jiného atp 🙂

veraga
2. únor 2016

Na Ali jsem pečená vařená 😅. Dají se tam najít i kvalitní věci, jen cena samozřejmě není 2$. Kamarádce jsem tam koupila sadu kojeneckého oblečení a kvalita byla skvělá. Moc si to chválila a musela jsem dokupovat další. Kolega na Ali koupil Manducu a když ji srovnal s originál obalem i zbožím, byl přesvědčený, že je to totožná věc.
Co se týče spolehlivosti, neměla jsem nikdy problém. Když se balíček někde zatoulal, napsala jsem prodejci a ten mi obratem poslal nový. On totiž prodejce nedostane peníze dřív než zákazník potvrdí přijetí. A tamní prodejci se negativního hodnocení kupujících bojí jak čert kříže. Jednou se mi stalo, že jsem objednala kabel, který nefungoval. Napsala jsem prodejci a za 3 týdny jsem měla doma balíček, kde bylo rovnou 5 nových kabelů. 😅
Samozřejmě by si měl každý kupující hlídat rating prodejce i konkrétního výrobku. Mnohdy se dá předejít zbytečnému zklamání.

kvitek_magnolie
17. únor 2016

Na Aliexpressu nakupuju hodně. Myslím se, že stejně většina věcí u nás je vyrobená v číně, takže... Dodací lhůta je většinou kolem měsíce, takže se musí nakupovat s předstihem, ale jinak si myslím, že se tam dá sehnat kvalitní zboží... aliexpress i ebay u mě prostě vede 🙂

verca222
17. únor 2016

holky a mazete pokazde udaje |? nejde to nejak zneuzit ? ja tam mam automaticky vsechno kdyz se prihlasim takze jenom kliknu na zaplatit a je to.. zda se mi to moc jednoduche 😅 😅

veraga
17. únor 2016

@verca222 Mám tam uložené údaje své karty, kterou používám jen pro e-shopping a zatím mi nikdo nic nestáhl neoprávněně. 😉.

sarka131
4. bře 2016

také nakupuji, většinou oblečení pro psy i pro děti, zatím vše došlo bez potíží, něco třeba už za 2 týdny, něco šlo i 2 měsíce, ale to je spíš výjimka... Dětské oblečení je některé moc pěkné, některá bavlna je takový slabší, ale na léto a na zničení dostatečné 🙂

rychle
7. zář 2016

chci se zeptat jestli se už někomu stalo, že došla jen část objednávky z Ali a zbytek třeba později? Měla jsem objednanou nějakou dekoraci do domu + oblečení. Dekoraci mám už 14 doma a oblečení nikde. Už začínám být celkem nervózní 😖

jitulina81
7. zář 2016

Me se to deje bezne. Protoze jde o zbozi od ruznych obchodniku. Mate možnost sledovat zasilku, kde je. Nekdo posila zbozi letecky, nekdo lodi. Zkuste kontaktovat prodejce s dotazem.

rychle
7. zář 2016

@jitulina81 Díky za odpověď 🙂

katchiis
20. říj 2016

Ahoj holky, objednala jsem si na aliexpress šaty a vůbec mi nedošlo, že jejich cena přesáhla možnou hranici na odvod DPH - stály 25,94 $ (doprava zdarma)...tak jsem se chtěla zeptat, jak to funguje, zda prodejce na balíček píše automaticky cenu, kolik to stálo, nebo jestli se to řeší pouze v případě, kdy balíček odchytí celníci...jde mi o to, zda mám prodejci napsat, jestli by tam mohl kdyžtak napsat cenu kolem 20$, abych se vyhnula placení DPH (nebo to je hloupé a nedělá se to?)..moc děkuji za vaše rady!

hlasil
20. říj 2016

@katchiis Dost často tam automaticky píší méně, ale i tak závisí na celnici, zda se rozhodne balíček zkontrolovat. Pak je úplně jedno, co je na něm napsáno, musela byste doložit, co bylo skutečně placeno. Pokud ještě nebylo odesláno, určitě nic nezkazíte, když prodejce požádáte.
Já už párkrát měla balíček v podobné výši a nikdy to nekontrolovali, ale spolehnout se na to nedá.

katchiis
20. říj 2016

@hlasil děkuji za rychlou reakci...takže bývá zvykem na balíček psát cenu, jestli jsem to správně pochopila? Odesláno nebylo, tak ho raději požádám...děkuji 🙂

novauzivatelka007
25. říj 2016

@katchiis Mě kontrolovali, pak se to i poplatky docela prodraží :(
Někdy stačí požádat, ať ti na balíček napíší, že se je cena po 22 EUR.
http://www.penize.cz/nakupy/293031-nakupy-v-zah...

ziskejte
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mandy26
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
julca_kap
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terka_jurcikova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hlavinka
5. bře 2022

Ahoj, někdo se naboural do mého účtu na aliexpressu a objednal spoustu zboží. O čemž jsem se dozvěděla až v sms od české pošty. Máte někdo zkušenost, jak postupovat? Účet od Aliexpressu jsem měla deaktivovaný, ale prostě se tohle stalo. Netuším, jak... Děkuju.