Návleky na nožičky na léto. Poraďte jaké

olii
11. dub 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit jaké návleky na nožičky pořídit na léto. Vzhledem k tomu, že se zatím jen plazíme, tak nepředpokládám, že začneme rovnou chodit 🙂 a budu potřebovat nějak ochránit malýmu kolínka, aby si je o koberec neodřel... Návleky, které jsem měla možnost vidět, mi připadaly dost teplé a přišlo mi, že by mu v nich bylo horko, když bude venku 30 °C. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky za rady 😉.

kikimaruska
11. dub 2010

olii: když jsme byly doma v bytě, měl i v létě dupačky. Třeba slabší, ale měl. Když jsme byli venku, měl tepláčky , pokud jsme byli na trávníku, byl třeba jen v kratáskách. Návleky jsme nikdy nepotřebovali, ale hlavně Kubík by si je stejně hned sesunul dolu a sundal, jako ponožky. Takže dokud se jen plazil, měl většinou dupačky. Neocenitelné, pokud se dítko svléká... 😉

rimmel
11. dub 2010

http://www.next.co.uk/shopping/boys/newbornboys...

vyzera ze je to kratke ale mame to doma a ked lozi pokryva to kolienka 😉

a tiez toto

http://www.next.co.uk/shopping/boys/newbornboys...

zelivka
11. dub 2010
kjajule
11. dub 2010

ty chrániče na kolinka jak ukazuje zelivka jsme měli a jsou super 😉
i když malej sundá hned všechny ponožky co na sobě má ty chrániče si nikdy nesundal...

kocicinka
11. dub 2010

My jsme tyto chranice meli a byly uplne na prd. Jednak ho škrtily, a navic jak lezl, tak mu stejne s tech kolinek sklouzly pod koleno a škrtily ho tam. Tak jsem vyparala to mekke kolecko a nasila ho na puncochace 🙂

brnanda
11. dub 2010

Ahojky, já si právě návleky objednávám od této firmy -
http://www.designsocks.cz/detske-navleky/
jsou to univerzální velikosti a je to od stehýnek až po kotník,což si myslím,že by si stahovat neměl, neboť by mu přišlo,že to jsou jako tepláčky.
Jsou ze 100% bavlny a na to léto,když dítko je jen v bodýčku si myslím,že to je jako by měl na sobě tepláčky 😉 a taky sem slyšela,že je to super k přebalování.

ale ty chrániče vypadají taky pěkkně zelivka 😵

rimmel
12. dub 2010

ja si neviem predstavit tie navleky dat malemu v lete i ked iba na doma, ved by mu v tom bolo horko 😅

llllucka
12. dub 2010

Já jsem taky měla chrániče na kolena a nakonec jsme je skoro nevyužili.Ono těm dětem vůbec nevadí,že lezou po čtyřech a mají holá kolýnka.A že by je měl třeba odřená,to ne.Takže bych to nejdřív zkusila bez těch návleků a ty kup,až uvidíš,že je to opravdu potřeba,aby to nebyly vyhozené peníze jako u nás.

germik
12. dub 2010

tak ja som v odborných článkoch našla toto:

V současné době hledají některé maminky pro svoje děťátka chrániče na kolínka při lezení (kvůli možnému odření). Tím však dítěti jeho pohyb neusnadňují, ale naopak ho ztěžují. Dítě totiž potom má větší problém s udržováním rovnováhy v této poloze. Lézt po kolínkách malému zvědavci neublíží – rozvíjí se tím jeho poznání.

Osobne by som tiež malej chraniče nedávala, nikdy som ani nad ich kupou neuvažovala. A neverím že by jej tenunké teplačky v lete nejak uškodili ved tym že sa plazí a potom bude lozit pojde od zeme trošku chladno, takže tenke teplačky určite vydrží mat na sebe aj ked vonku bude teplejšie /alebo dupajdy / 😉

kocicinka
12. dub 2010

Hm, možná, když má doma někdo koberec. Ale my máme dlažbu(vyhřívanou) a malému chrániče na kolínka dávat musím, měl je celá červená, jak byla otlačená.

germik
12. dub 2010

no my máme doma mix - pláv.podlaha + dlažba na chodbe a v kuchyni + kusový koberec pre malú na hranie, ale aj tak behá po celom byte 😉 Záleží asi na každej mamičke, nám návleky nikdy nechýbali a chýbat nebudú - to len moj názor

glickaiva
12. dub 2010

No my doma nemáme vubec koberec a ani jedna návleky neměla, sem tam byla modřinka, ale tomu se neubráníte. Návleky jsou jen vymoženost dnešní doby, my je taky jako malý neměli, že? A žijeme. Souhlasím s germik, stíží to pohyb. Na co si malé zvykne, tak to bude. Když bude bez návleků, brzy zjistí, že hold musí být opatrnější.

kocicinka
12. dub 2010

Tak já si nemyslím, že by to malému nějak ztěžovalo pohyb, leze jak blesk už několik měsíců. Ty návleky nejsou bůhvíjak tlusté a jsou měkké, takže když je nakolínkách, má to jen ten efekt, že je pak nemá otlačená.Na pohyb to nemá vůbec vliv. A proč bych mu je neměla před otlačením ochránit, když je tu ta možnost. Vymožeností dnešní doby je spousta věcí a taky to maminky využívají.... Jasně, že by žil i bez návleků, to není argument 🙂

usounek25
12. dub 2010

Ahoj, já malýmu kdysi koupila návleky nebo chrániče na kolena Farlin, jsou lehoučké a myslím, že není problém používání v létě, určitě prckovi teplo nebude. A jak tu některé holky psaly - prvně bych to taky zkusila bez návleků - ikdyž dle mé zkušenosti, když malýho dáme na chvíli na zem jen v plínce třeba před koupáním, tak během chviličky má kolínka červený, natož kdyby lezl delší dobu, to by je měl asi odřený. Anebo dávat tenoučký tepláčky - my třeba máme doma mix - plovoučku, koberec, lino i dlažbu - máme od země dost chladno a to i v létě, takže prcek bude stejně doma běhat v tepláčkách. Ale záleží na každé mamině.

brnanda
13. dub 2010

Ahojky,
no my máem doma koberce a lino- není od něho zima,ale u mamky má barák a rovnou ven do zahrady pořád otevřené dveře 😀 a dlažbu, kde je kosa aj v létě.
A jelikož ty návleky přímo ztý firmy, jak sem dávala tu adresu stojí 23kč, tak mě to vážně nezabije obětovat 100kč za pět návleků , oni s eneztratěj ,protože to jsou neutrální velikosti a až třebas bude větší ,bude se mu to hodit na fotbal, neboť aj chlapi,co choděj hrát florbal mají návleky na kotníkách a lýtkách , a já zase nosím návleky do posilovny a na běhání 😀
Určitě si myslím,že mu vtom teplo nebude, protože děti mají jinou termoregulaci než dospělí 😉 a my třebas až budeme lozit, tak pro nás bude kosa- neboť s emáme narodit začátkem června,takže si myslím,že ty návleky využiju i v zimě 🙂

olii
autor
13. dub 2010

Holky dekuji za rady 😉. Zkusim si nejake poridit, abych je mela pri ruce, kdyz by bylo nejhur... nejdrive to zkusi bez nich a uvidime... ale kdyz ho dam ted na koberec jen v bodycku, tak ty kolinka ma uplne rudy a to se jen tak trosku plazi, nedokazu si predstavit, kdyby cely den po tom koberci lezl jen v krataskach nebo bodycku... uvidime, cas ukaze 😀

kocicinka
13. dub 2010

Manžela napadla geniální vychytávka- dává malému pod punčocháče na kolínka moje vložky do podprdy🙂
Funguje to řekla bych bezvadně 🙂

brodimar
13. dub 2010

Docela jste mi rozšířily znalosti,návleky na kolena při lezení?!Já teda koukám 🙂Naše malá lezla všude po tvrdém,ale tohle by mě nikdy nenapadlo,ale možná je to lepší,protože teď když spadne na tvrdé tak nebrečí.Aby si dítka nezvykla na měkoučko... 😉

kalo
13. dub 2010

😲 😲 😲 mě to připadá, jako superkravina...A na ručičky ještě polstrované rukavice, ne? Aby se dítko náhodou neotlačilo ještě ruce 😀 Promiňte mi moji ironii 😉

rimmel
13. dub 2010

baby ja nechapem ozaj naco to potrebujete 😅 my mame koberce a teraz ako je teplejsie uz byva bez dlhych rukavov a nohavic a vpohode

kocicinka
13. dub 2010

Kalo, tak dítěti návleky nedávej, když ti to přijde jako superkravina a máš to🙂

Mě třeba zase přijde jako superkravina vlhčený ubrousky, pěny do koupele,lehátka, chodítka, klokanky a podobné kraviny co maminky hojně používají.

Když si na 4 na té naší dlažbě tak to do kolen tlačí hodně. Lézt celý den po kolenou po dlažbě bych se bolestí zbláznila.
Kdybychom měli koberec, nebo měkčí podlahu, tak to neřeším.

kocicinka
13. dub 2010

kleknu na 4 tam mělo být

brodimar
13. dub 2010

Kalo - 🙂 😀

berenika39
13. dub 2010

mě se tedy taky zdá že děti vždycky lezly všude a v tom, čem byly, nechávala jsem petase i na trávě v létě, po bytě všude, možná je blbý, když se učí lézt, že jim třeba plovoučka podkluzuje, ale to je o párkrát, než se to naučí. je to pro ně přirozený, pohybovat se po čtyřech. zbytečně zchoulostiví 😉 😉 😉 . návleky jen kvůli lezení mi přijdou zbytečný.

jitulisek
4. lis 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nevíte o nějakých internetových prodejnách,kde by prodávali návleky s protiskluzem. Malé to totiž na plovoučce hrozně klouže, a tak jsem si řekla,že bysme mohly vyzkoušet návleky,že by to mohlo být lepší. 🙂

vvvecna
9. lis 2010

@jitulisek já mám doma taky plovoučku a prcek nosí jen ponožky,prostě se to naučil,párkrát spadl a ted už ví jak chodit- teda spíš lítat,zbytečně nic nekupuj,naučí se to neboj

olii
autor
23. bře 2011

Ahojky, po nějaké době dávám svůj názor na návleky, pořídila jsem a nemohla jsem si je vynachválit, měli jsme jen na kolínka s protikluzem od Farlina a první krůčky na betoně super - máme na zahrádně hodně betonových chodníčků a "rázování" po chodnících kolem baráčku bylo naprosto bez odřených kolenou... návleky, které jsou na celé nožičky jsem využila jen jednou a už bych je vícekrát nekupovala, toť mé postřeh 😉.

kamila297
24. bře 2011

stačí staré tepláky, které může zničit

kamila297
24. bře 2011

@kocicinka Nevím, proč jsou vlhčený ubrousky kravina. Mně přijde zase blbost po každé stolici dítě sprchovat a pro umazání se venku jsou neocenitelné. S ostatním souhlasím. S oblibou říkám, že domácí mazlíčci, děti a sporty jsou největší byznys na světě 😉

andyalukasek2008
24. bře 2011

Asi bych to neřešila návleky... Luky lozil v bodyčku, v dupajdách, v tepláčkách, ve všem... I když je venku 30st. doma máš třeba 24, myslím, že teplota akorát na slabší dupajdy nebo nějaké krepové domácí kalhotky nebo laclíky. Ono, nevím, zda máte všude doma koberce, my třeba ne, a na té zemi je opravdu chladnějic... Tam 30st mít nebudete.