Nepraktické dětské oblečení. Na co dát pozor při nákupu?

raculka
8. únor 2007

Tak nevím, jak je to u vás,ale já často koupím něco super,ale pak zjistím,že to je nepraktické.Třeba teď skoro všechny kombinézky mají blbě zip vysoko ke krku,takže pokud bych ho zapla až nahoru,bude ho to dřít do obličejíčku.
Nebo máme super bundičku,která je sice dlouhá,ale když pod ní dám mikču,je těsná a mimi se nemůže tak volně hýbat.Vlastně mi spousta věcí připadá dost úzkých.Myslím,že to není tím,že bych kupovala malé velikosti.Když jsou větší,tak zase jsou až moc dlouhé a to je taky nanic. 😠
Taky mi připadá,že mají kalhoty těsné gumy.Nejradši dávám dupačky,ale zjišťuju,že na větší děti ( víc jak půl roku...)už se jich moc nevyrábí.Sice jsou jeansy správňácký,ale připadají mi nepohodlné,hlavně na doma.Možná je to jen můj názor a ostatním to třeba vyhovuje.😅
Máte třeba někdo podobné zkušenosti nebo tipy,co vadí vám a na co si dát při nákupu pozor?

kamhajek
16. únor 2007

Ahoj, jen k těm velikostem, vzhledem k tomu, že mojí prací jsou oděvy i když ne dětské, tak vím, že každý jsme originál a co sedne 10 lidem, tak na to 11 nadává. Každý výrobce má svoje velikosti, takže 56 je vetšinou u každého jiná a u těch věcech na prcky je to ještě složitější. Tak prosím mějte s námi výrobci trpělivost.

lucisa
16. únor 2007

dashi, jasně, že vím, co jsou to štramplíky, a taky kobzolky, šopa, dupa,..... 😀

já jsem se nedávno plácla přes kapsu. aňulka je taky takové zmrzlé hovínko pořád, tak jsem ji koupila froté štramplíky za necelé 200 kč, ale jsou moc pěkné, mají obrázky kolem lýtek a na zadečku, vypadá to strašně roztomile....
a protože to jsou teď naše favoritky, tak jsou neustále v oběhu a prané a zatím (asi 2 měs.) to není poznat ani na kvalitě ani na barvě - což jsem strašně ráda.... 😉

jo jinak, taky strašně ráda nakupuju v tescu ty cherokee nebo tesco věcičky. ale já jsem vyčuraná, vždycky počkám, až to za pár měsíců sleví, ty ceny jsou pak oproti původním zlomkové.
takhle už jsem holkám, ale i kámoškám, nakoupila hafo věcí.
a navíc se mi líbí, že mají jednu kolekci ve všech možných velikostech. takže mám holky kolikrát jako dvojčátka. kolem vánoc jsme jim koupila takové béžové manšestráčky s růžovýma motýlkama. jsou ale přechodní nebo spíš letní, ten matroš je takový měkoučký, splývavý. vypadá to fakt super.
a zrovna dneska jsem okukovala novou kolekci, je to zase bomba, tak počkám, přes léto to zlevní a já je zase nakoupím o nějaké to číslo větší a budou to mít na podzim nebo napřesrok.

a o tom růstu věcí s dětmi - taky se mi pár takových bodynek nebo punčošek podařilo koupit.
aninka dostala od mé kámošky k narození ručně pletený svetřík z duhových barev. byl nádherný, ona mi říkala, že ho dělala trošku větší, ať ho užijeme. dávala jsme ji ho hned od narození, jen jsem asi 2x zahla rukávky a naposledy ho měla na sobě ve středu. ale to už asi bylo jedno z posledních nošení, když dá ručky nahoru, přece jen už je to nadoraz. ale fakt jsme ho vynosily celé dva roky - bomba...

raculka
autor
16. únor 2007

dashak-na ty kalhotky jsem v tescu zrovna koukala,jsou moc hezké,jenže moc klučičí nejsou a jiné barvy ani vzory neměli 😒
Já mám z Polska na mimi taky pár věcí(i postýlku,přebalovák..),stejně to co se tady prodává,je vyrobeno buď v číně nebo polsku.A to polské mi teda přijde kvalitnější. 😉

dashak
17. únor 2007

Raculko, jo jo kalhotky jsou pro holku, jen jsem myslela, kdybychom měli druhé chlapečka, že aspoň ty proužkované bych na něho uplatnila. Jinak když se podíváš u nás v obchodech, tak je to většinou jak píšeš polské nebo ťamanské a tam je to podstatně levnější. Na to je dobrá hláška v Armagedonu - americke kompoňenty, ruske kompoňenty - všécko z Taiwanu 😀
Lucisku, ja taky ujíždím na cherokee, někdy se zadaří a koupím slevněné a někdy neodolám 😀

jess
17. únor 2007

dashak,večer jsem byla v tesku u nás v Havu a viděla tam ty kalhoty,takové krásné,ale já mám už staré přerostlé dítko ☹ 😀

Já tam taky nakupuju často,mají tam hodně hezké a hlavně moderní věci.Já se tam na léto chystám koupit tu soupravu:rif.sukně,triko a svetřík,to bude kooča 😀 .

lelca
19. únor 2007

no jak sem byla těhu tak sem taky spoustu věci nakoupila a člověk u toho tak nepřemyšlí prostě je to pěkné tak koupí ale jak se malý narodil tak potom jak ho oblíkate zjistíte že ma už na sobě nějak vice věci s kapuci a jak se to navrství tak je to hruza takže ode dneška si moc nepotrpím na mikinky s kapucí a tak max. bunda nebo to uplně nejvrchnější oblečení....pak bodyčka pořad sem měla radší na patentky u krku ale ted už né nebo jednou z toho malý měl vyražku nebo je to přece jen nějaky kov na holou kuži a když se zapotil tak byla i nějaká reakce a pak postupně ty patentky prostě nedží a odepínají se takže sem pro ty bez nich a když se koupí kvalitnější tak se nevytahají a budou pěkně držet ted mám z tesca byli 3ks v balení a super....hodně je se třeba dívat jak je to šité u krku když tam třeba nejsou knofličky nebo patentky a to u mikin nebo svetříku,triček atd...protože je možné že to třeba koupíte a nakonec to ani ditěti nepřetáhnete přes hlavu a když už se vám to podaří tak dítě s toho moc extra nadšené nebude a při vyslíkaní taktež...a u roláku taky...moc pružny se muže vygajdat a zase pevny blbě oblict...roláky moc oblíbené nemáme..kalhoty je třeba kupovat pokud dítě nosí ještě plenky tak o trošku delší nebo se to právě tou plinkou v sedu zmenší...taky sem si hodně nakoupila bodyček s kratkým rukavem pro novorozence a to sem vubec nevyužila i když sem měla malého v leté prostě měl dlouhy rukáv......taky mame raději froté punčošky co se dobře oblíkají a nebo prostě bavlněné takové ty umělé z trhu nebo tak jsou uplně na nic dítě se v ních potí....na tom radši nešetřit...ponožky se nám osvědčily od loany nezařezávali se nám a ani nepadali byli super a pořád jsou 🙂 jinak hodně kupuji vše na zip nebo knofličky lepe se nám to oblíka než přes hlavu....a pro novorozence taky i bodyčka sem měla rada takové ty né přes hlavu ale celé rozepínaci nebo zavazovací....a na zimu jsem pro pořádnou kombinezu a né ditě navlíkat několika vrstvami a pak se nemůže ani hnout....tak snad to je vše i když toho by ještě bylo 🙂 ale už toho sem napsala až až

milca111
22. únor 2007

Holky, musím s vámi jen souhlasit.Máme problémeček jak s ponožkama, tak s těmi bodýčky, jak má potom malý výstřih až u kolen, tak s příliš těsnými rukávy.Už jsem si na kupování oblečeníčka udělala určitý test.U bundiček a mikčí musím v klidu prostrčit prsty, když ten rukávek naroluji a to zkouším klidně i v obchodě a s těmi vyglajdanými výstřihy u bodýček jsem si taky poradila.Normálně jsem tam našila spínátka a teď už se nerozjíždí.Musí to ale být ty co jsou na rameni jakoby přeložené přes sebe.Jinak jak jsem četla, že někde nejsou dupky k sehnání větší jak 80,tak tady to zas takový problém není.Zkuste fakt mrknout na ten mimibazar,jestli tam něco nenajdete.Prodávají se tam i nové věcičky.Já tam koupila super boďka za 50Kč kus a jsou úplně nová.Mají super materiál,ještě jsem je ale neprala, tak uvidím, co udělají po vyprání, ale četla jsem v hodnocení prodávajícího samou chválu na ně, tak jsem je taky koupila.Holky,fakt je asi lepší to tomu mrněti všechno zkusit, i přes ty scény, co u toho dělají.My jsme nakoupili tolik oblečení,co nám nesedlo nebo bylo už malé, že je to až hrůza.Teď už mu všechno zkouším a když to nejde,tak už se v obchodě domlouvám, jestli to jde kdyžtak vyměnit.

anopka
16. črc 2010

zdravím všechny maminky,nevím zda můj dotaz patří zrovna sem ale žádné podobné tema jsem nenašla.potřebovala bych poradit při nákupu oblečení pro kojence 6-9 měsícu podzim zima.čeho koupit víc čeho zase min.a co jste využily nejvíc děkuji moc za odpovědi

beruska2x
16. črc 2010

@anopka body s dlouhym rukavem, puncochacky a bundicku - kdyz fusaku vystrukuje ruce a horni pulku tela tak at neomrzne 😉 urco rukavicky a cepice.... jinak bezne veci na doma... venku jsou stejne furt ve fusaku 😉

jinak hlavne pozor aby tricka mela zapinani u krku, spouta trik je blba ze nejde pres hlavu 😝

meleri
16. črc 2010

raculko,

zkus zahradníky, nemají pas a tak to pak neřeže. mám stejný pocit ohledně těch kalhot a džín , že je to krásné, ale asi ne moc pohodlné...na léto se dají sehnat takové ty bodýčka s nohavičkama...

já ani nemám moc ráda trička, protože mu pak táhne na zádička, kupuju pořád bodýčka...

s bundama svetrama to fakt přehánějí, našijou tam rukávy jak na slona....

nejhorší je to ale s botama, jak poznat že je má malé nebo velké? zkouším špičku a nikdy si nesem jistá kde mu končí prstečky...

sichatka
16. črc 2010

@anopka - no my jsme využily jednu zimní kombinézu, pod to mikinu nebo svetr, bodýčko a punčocháčky. Samozřejmě čepičku a rukavičky. Kombinézy mi v tomto věku přijdou praktičtější. Nemusíš mít těch věcí hodně, stejně jsou ve fusaku, takže skorem nic není vidět. Bacha u kombinéz i bund na zapínání až ke krku, občas jim to škřábe obličej. Mikiny jsem měla dvě a punčocháčky asi 4, používala jsem je i doma místo tepláků. Doma jsme měli teplo takže, body s krátkým rukávem. ale oblečení vel. 6- 9 ti vydrží docela dlouho narozdíl od 56 a 62.

jak píše beruska2x - buď zapínání u krku na patentky nebo lodičkový výstřih. Já mám raději body, že mimču nefouká na záda, ale záleží na tobě.

shaula
16. črc 2010

@meleri Botičky se správně zkoušejí tak, že vytáhneš stélku a dítě na ni postavíš - tedy pokud stélka vytáhnout jde (upřímně řečeno pro mě je vytahovací stélka i jedno z kritérií nákupu 😉 ). Před prstíky by měl být prostor ještě 0,6 - 1,2 cm (těch 0,6 cm je prostor pro pohyb nohy, dalších 0,6 cm prostor pro růst). Pokud je místa méně než 0,6 cm, je čas koupit nové boty.
Špičku nemačkej, stejně tím nic pořádně nepoznáš. Není vhodné ani strkat dítěti prst za nožičku, oni instinktivně tu nohu posunou i za cenu pokrčení prstíků a víš zase houbeles.
Použitelný způsob je ještě ulomená špejle, nebo si v obuvi kup měřák... (i když ten stojí asi 240 Kč, tak já radši prostě kupuju boty s vytahovací stélkou - zatím jsem měla štěstí, že jsem vždycky takové našla).

shaula
16. črc 2010

@anopka Souhlasím s holkami - stačí jedna kombinéza, dvě mikiny nebo svetříky a min. dvoje punčocháčky. Já nakoupila mikin hromady a pak jsme fakt použili dvě 😀 Zimní čepice, rukavičky jsou samozřejmostí, a případně šálek (to záleží, jak bude ta kombinéza těsnit kolem krku). Dobré jsou buď bodíčka-roláčky nebo svetříky-roláčky, to pak nepotřebuješ šálek. Určitě raději bodíčka než trička - já na trička pomalu přecházím až teď a to jsou klukům 2 roky - v bodíčkách jim aspoň v chladnějším počasí nefouká na zádíčka.
Ještě ke kombinéze - předpokládám, že ti zatím nechodí, takže mi připadá praktičtější kombinéza, která nemá nohavice ukončené dírou, ale končí jakoby botičkami (neumím to líp popsat, snad to pochopíš) - tak tam není žádná díra, kudy by mohlo foukat. Na druhou stranu zase tady hrozí riziko, že ti z toho přes zimu vyroste... Takže je to na zvážení a co komu prostě vyhovuje líp.
No a pak záleží, jaký máš kočár - já měla sporťák s vložnými taškami, takže jsem nekupovala fusak, kluky jsem první zimu (to jim v lednu bylo půl roku) vozila i v největších mrazech pod -10 stupňů v kombinézách, přikryté tenkou dětskou fleesovou dekou a zapnuté v té tašce a teplo jim bylo dost. Jestli máš kočár nějaký otevřený, tak na zimu určitě fusak (já ho kupovala až na tuhle zimu, kdy už jezdili vsedě).
Jo a sice to nepatří k oblečení, ale do mrazů určitě nějaký ochranný krém proti zimě - doporučuji určitě koupit takový, který neobsahuje vodu (já mám zn. Nivea).

sichatka
16. črc 2010

@meleri - s botičkami se to dá dělat tak jak píše shaula nebo děťátko postavíš na papír, uděláš si čárku vpředu, čárku vzadu. Pak rozdíl změříš a připočítaš si 1 až 1,5 cm. Např. při délce nožičky 12 cm je nutná vnitřní stélka 13 nebo 13,5 cm. Podle toho já kupuji bačkůrky přes internet. Nebo v obchodě si beru metr a měřím. Nemusím mít dceru s sebou.

anopka
16. črc 2010

maminky moc mopcvám děkuji za rady 🙂 zeptám se ješte na ty punčocháče máte vyzkoušenou nějakou značku punčocháču který nedelaji po vyprání žmolky?

machyska
16. črc 2010

@shaula maminky moc mo cvám děkuji za rady zeptám se ješte na ty punčocháče máte vyzkoušenou nějakou značku punčocháču který nedelaji po vyprání žmolky

sichatka
17. črc 2010

bohužel už si nepomatuji značku. Myslim, že nemá cenu kupovat zbytečně drahé punčocháčky, stejně vám z toho děti brzy vyrostou a sem tam žmolečky, no a co. Lepší je jim pak koupit hezké tepláčky nebo kalhoty na doma.

meleri
17. črc 2010

shaulo, sichatko,

super moc vám děkuju, doted kupovala boty babička, bylo to její největší potěšení, ted nemůže tak jsem pěkně bezradná....ted už vím jak na to!

meleri
17. črc 2010

už je i čas abych takto teda poměřila i jeho boty co má protože mám pocit že mu ted porostla noha...

kocicinka
17. črc 2010

Machyska- já mám oblíbené punčocháče ze směsi bambus a bavlna, koupeny v Tescu. Taky jsou bezva od PoPolinů punčocháče z biobavlny. Koupeny v Praze na Bráně.
Obecně u punčocháčů si dávám pozor na kvalitu materiálu, protože jsou těsně na tělo, já si pamatuji, jak jsem v nich byla jako dítě neštastná, jak mě žraly......Co považuji za nejvíc blbé a nepraktické jsou džínečky.... mám doma spoustu džínů, po kamarádkách, které je taky nepoužívaly a brzy se ocitnou na charitě. Hrozně tvrdé, prkenné, s hrubou a tlačivou gumou v pase, nehledě na to, že děti v džínách mi přijdou jak malý dospělí. Takže Jonáš nosí jen měkkoučké tepláčky. Taky lacly vůbec nevyužijem, je to nepraktické na přebalování.

kocicinka
17. črc 2010

Já zase po hezkých tepláčcích nekoukám, protože v nich leze po zahradě a za 5 minut úplně černý kolena. Hlavně aby byly měkké a bavlněné a celkově pohodlné, s neškrtivou gumou. Naopak punčocháčky chci mít kvalitní. A mám pocit, že co mu z oblečení vzdrží nejdéle, tak jsou to právě punčocháče( natáhnou se a nevadí, když jsou větší) a ještě je budu mít na další dvě děti.Jonáš má ty dvoje popolíňácký už 4. měsíc a stále mu jsou.

meleri
18. črc 2010

kocicinko,

jo co jde fakt přímo na tělo, jako bodýčko nebo ty štrample, tak to se taky snažím kupovat kvalitní....lackáče se dají sehnat s cvočkama v rozkroku, ale i tak je pravda že to trvá dýl potom než jen stáhnutí tepláků.....mě se ale strašně líbí takže mám většinu těch lackáčů. ted v létě je to pohoda, doma je nahý no a na venek stačí bodýčko max kraťásky....jo hned je toho míň na praní... 🙂

bobsove
18. črc 2010

Tak já vás nestihla dočíst, ale přidávám svoje postřehy - štvou mě dupačky, který nemaj dole rozepínání. Nechápu, že je vůbec tak dělaj, musej se pak celý sundat. 😠 A že mi to pozačátku nesepínalo, že to bude naprd, tak raději přidávám, kdyby to četla nějaká těhulka, ať si koupí s rozepínáním i dole (většinou pár cvočků). 🙂
Nedržící ponožky jsme měli taky. :( Oni nechtějí aby se kojencům zařezávaly do nožiček, ale pak nedržej vůbec. 😖

radushka
19. črc 2010

Holky se vším souhlasím a ještě přidávám - koupila jsem pár roláčků - vel.56,62 v domění, že to bude super, zapínání bylo na krčku, tak jsem neviděla problém, ale ... Zjistila jsem, že miminka jaksi nemají krk, takže jsem stejně ten roláček nedopla, protože jsem měla pocit, že bych jí tím zapnutím udusila.
Jinak ty polodupačky jsou fakt super.Já mám sice bez rozepínání dole, ale jsou tak rychle svlíknuté a oblíknuté, že to není vůbec problém 😉
Jo a ještě poslední - měla jsem bodýnko pro novorozeně a to mělo tak malý otvor (po rozepnutí), že jsem ani nezkoušela do něho rvát malou.Chudáček,jak ještě nedržela hlavičku a já to neuměla, tak by to fakt byl boj.
Obecně si myslím, že pro úplné novorozence jsou lepší bodýčka celopropínací, popř. zzavazovací 🙂

jijitka
19. črc 2010

Ponožky, které jsou tak volné, že padají z nohy nebo naopak tak těsné, že se zařezávají. Spokojená jsem byla s ponožkami zn. Pidilidi 😀 Nepraktické mikinky bez rozepínání a navíc s kapuckou pro úplně malé mimi - je docela boj přetáhnout ji přes hlavu, když tam navíc ještě překáží kapuce.
Všechny kalhoty nebo tepláčky, které mají v pase těsnou gumu..
Souhlasím, že nejlepší bodynka jsou celopropínací, ale na ty jsem skoro nenarazila (ale vyplatí se sehnat si jich pár aspoň na začátek, kdy se s miminkem ještě hůř manipuluje). A ty roztahovací u krku mi třeba zas tak nevadily, malý má ekzém na krku, takže čím se to víc vytáhlo, tím lépe, aspoň ho neškrabaly 😀
A potom spousta oblečení nakoupená moc dopředu - nesedí velikost ☹

collette
20. črc 2010

Děvčata, s těma fuseklema je to děs. Když byl malý opravdu malý, tak jsme používali tohle

http://www.detskyraj.cz/zbozi/6900-sock-ons

a používali jsme to i na dupky, když mu byly větší - krásně to drží a dítě se do dupek nemotá. Pochvaloval si to i doktor, že prý to drží kotníček v nějaké dobré poloze. Říkali jsme tomu "miniortézky" 😀 V návalu euforie jsme koupili troje, ale nakonec jsme si vystačili s jedněmi, další putovali kamarádkám. Jsou během 5 minut suché.

Teď už je to horší, protože to dělají jen pro opravdu malé mimi. Takže teď nám paradoxně nejvíc vyhovují dvoje fusekle, které nám tu přistály jako promo dárek od Nestlé. Říkám paradoxně, protože ty promo dárky jsou většinou na dvě věci...

Koupila jsem mu balíček po pěti kouscích za dvě stovky v M&S a myslela si, že tam snad myslí hlavou, ale ouha, zařezávají se. Tak mu je ohnuju přes kotníček. Vzhledově nic moc, ale aspoň nemá rýhy.

A také jsem netušila, že je takový problém sehnat pořádné punčocháčky, obzvlášť takové, aby prošly pro pro chlapečka 😖 jdu mrknout na Bránu, @kocicinka díky za typ!

jijitka
20. črc 2010

@collette - já naopak se sháněním punčocháčků pro kluka problém neměla, kupuju je v obchůdkách s dětským oblečením nebo v klasických galanterkách (nebo jak se těm obchodům říká dneska 🙂 - prostě tam, kde se prodávájí šicí potřeby, nitě, knoflíky, ponožky atd). A všechny jsou od českého výrobce, nevytahují se, nežmolkují a zdá se, že s malým "rostou" 😀

lisanda
20. črc 2010

anopka- mě se nejvíc osvědčily punčocháčky z nextu-žmolkují se minimálně a délka a šířka odpovídají dané velikosti (to se u ostatních říct nedá) cena je vyšší ale my si nakonec vystačily s 3 punčoškama, ostatní jsme skoro nenosily-nohy byly delší a malé se pořád shrnovali při lezení a chůzi.

anopka
20. črc 2010

@lisanda díky moc chtěla jsem je koupit z nextu ale neměla jsem nikoho kdo je měl vyzkoušené.abych zbytečně nevyhazovala penízky.já zase měl a problem s ponožkama bud se zarezavaly nebo padaly a z nextu jediny držíí 😉

eriana
22. črc 2010

Ahoj, nečetla jsem vše, ale taky díky za rady. Já dávám bacha hlavně na ty gumy v pase, kolikrát je to tak strašně utažené, že to dítko musí být chudák. Taky kontroluju vnitří stehy, aby neškrábaly a cedulky, aby šly dobře odpárat.
Poslední dobou taky kupuju spíš než trička tak kabátky rozepínací vpředu, synátor má velikou hlavu. Taky veškerý dupačky a kalhoty a overalky aby byly rozepínací mezi nožičkama. Ponožky se prý nemají dávat, říkala mi to Dr. na kontrole kyčlí, že se tím zadělává na problémy s křečovýma žílama. A když už, tak se maí gumičky prostříhat, aby byli volnější. Bundičky jsem si teď vybrala u kamarádky co vozí věci z Anglie, je to značka NEXT, naprosto špičková, věci na děti mají moc hezký a i dobře udělaný, že třeba bundy mají odpínací kapucky, atd. A i džíny jsou měkoučký, ale stejně je bud prckovi dávat jen minimálně, doma nosí pohodlný polodupačky.