Nepraktické dětské oblečení. Na co dát pozor při nákupu?

raculka
8. únor 2007

Tak nevím, jak je to u vás,ale já často koupím něco super,ale pak zjistím,že to je nepraktické.Třeba teď skoro všechny kombinézky mají blbě zip vysoko ke krku,takže pokud bych ho zapla až nahoru,bude ho to dřít do obličejíčku.
Nebo máme super bundičku,která je sice dlouhá,ale když pod ní dám mikču,je těsná a mimi se nemůže tak volně hýbat.Vlastně mi spousta věcí připadá dost úzkých.Myslím,že to není tím,že bych kupovala malé velikosti.Když jsou větší,tak zase jsou až moc dlouhé a to je taky nanic. 😠
Taky mi připadá,že mají kalhoty těsné gumy.Nejradši dávám dupačky,ale zjišťuju,že na větší děti ( víc jak půl roku...)už se jich moc nevyrábí.Sice jsou jeansy správňácký,ale připadají mi nepohodlné,hlavně na doma.Možná je to jen můj názor a ostatním to třeba vyhovuje.😅
Máte třeba někdo podobné zkušenosti nebo tipy,co vadí vám a na co si dát při nákupu pozor?

lucisa
8. únor 2007

máš, raculko, dobrý postřeh. zvlášť ty kombineézky bývají podle jednoho vzoru - dlouhé rukávky a nohavice, ale krátký sed a úzké přes tělíčko. taky jsem s tím bojovala.
teď nedávno jsem kupovala mladší dcerce zimní bundičku a zjistila jsem, že někteří výrobcu dělají na konci zipu takové krytí, takže se tam zip schová a děti mají pod bradou látku bundy - byla jsem z toho úplně nadšená a už nemáme odřenou bradu ani nehrozí skřípnutí při zapínání.

když byly dcerky malé, nechala jsme se při jednom nákupu bodynek s roláčkem nalákat. myslela jsem, jak budou super, že nebudu muset zapínat kombinézku až ke krku, ale díky roláčku ji nebude táhnout na krček.
až při oblékání jsem zjistila, jak byly nepraktické, roláček se sice nevytahal, protože byl pevný, ale zároveň bylo oblíkání s pláčem. než jsem přišla na ten grif, jak oběma rukama otvor roztáhnout a ve správném úhlu nasadit na hlavu, tak jsem se mordovala. kolikrát jsem to vzdala, protože se holkám až vyvracela hlava, jak jsem se to snažila protáhnout. holky ječely, protože se to prostě neumělo roztáhnout. a to podotýkám, že obě měly celkem malou hlavičku, skoro všechny čepky jsme měli věčně v očích.

co se týče gum v kalhotkách, tak to je taky fakt. nechápu, proč to tak malým dětem dělají tak napevno, když mají ještě plínu, takže ten pas je vlastně dost široký. takže riflíky jsem kupovala jen s laclem a tepláčky a takové ty měkčí látky jsem většinou rozpárala, udělala tunýlek a navlékla normální gumu. je to sice drbačka, protože dneska jsou všude většinou všité gumy, takže se to celé rozjede, ale zase na doma takové tepláčky stačily.

jo a k té kombinézce nebo bundičce. všimla sis, raculko, že dělají třeba i dost blbě kapucky, resp. zapínání na druky? když se to člověku povede zapnout, tak hrozí, že se mimčo udusí nebo má hlavu jak v korzetu, ani s ní nepohne, když se to nechá odepnuté, tak kapucka padá.
nevím, na kom to zkouší, než to ušijou ve velkém.... 😝

ijetka
8. únor 2007

Jo holky souhlasím s váma, na pár věcí jsem taky narazila.
Třeba Kubík dostal zimní bundičku s kapuckou, no je moc hezká, ale problém je právě ta kapuce, když leží v kočáře tak mu jí na hlavinku nadávám a když má čepici tak mám pocit, že ho tlačí na zádíčka 😒
Pak dupačky: některé mají dlouhé nohy a krátké tělíčko a nebo obráceně
Bodýčka: tělo dlouhé a krátké rukávky, nebo dlouhé rukávy a krátké tělíčko
Kombinézu nemám a ani bych jí nedávala
A s tím, že jsou věci úzké taky souhlasím, nebo to jsou nepoddajné matroše, to mě taky točí... 😠

jita2
8. únor 2007

My máme zimní kombinézku, bez ní bych si nedovedla už představit jít ven, je super...jinak taky, bodýčka, zbytečně dlouhý rukávy, nakoupila jsem jako těhotná různá trička, přitom je absolutně nevyužiju, protože jsou pro děti nanic, nejlepší jsou bodýčka, aby mělo mimi schovaný zádíčka, některý čepičky jsou nanic, co mají vzadu šev, malá, když spí déle venku, má v hlavičce vytlačený šev až do červena...hrůza..., ještě různý kaťata, co mám dole jen ke kotníčkům, prostě nejsou s nožičkama jak dupačky taky nevyužiju, protože malé padají všechny ponožky, co existují, vůbec kojenecké ponožky jsou nanic, mají uplý gumičky, takže se zarývají do nožičky...

ijetka
8. únor 2007

jita2
mám pár kaťátek co jsou jako ustřihnuté dupačky, jsou do pasu mají ty ťapičky ty fakt miluju 😉 ale malej z nich už roste ☹

jita2
8. únor 2007

ijetka,
hlavně jsou určitě praktický...taky jen vyřazuješ oblečení ze skříní? Je stále menší a menší... 😉

ijetka
8. únor 2007

No neni týden co bych mu nic neodložila 😢 minule jsem byla úplně vyřízená a smutná z toho jak je velikej, přišlo mi to najednou nějak líto 😢

jita2
8. únor 2007

že už není ten maličký drobínek, že?? Já jak ji sleduji, když tak večer leží v postýlce, říkám, tyjo,ty jsi dlouhá jako hrom, přitom má normální délku, my taky nejsme nijak vysocí..ale přesto..letí to 😖

ijetka
8. únor 2007

No tak nějak
kolik měříte? My 70cm to je o 20 víc, to už musí být vidět 😢
A bude hůř, když jsem byla těhule a prala a žehlila to pidi prádýlko, tak jsem si říkala jé už aby to nosil a pak to letělo, tohle se ohrnulo a bác už mu to bylo a pak šup a už mu to bylo malé...a tak je to ze vším ááách jó 😅

jita2
8. únor 2007

my 71 cm, tedy o 22 cm víc, pomalu přemýšlím, že budu pořizovat nový šatník, i když hadříků máme dost, ale já jsem hrozná, pořád mě nutí něco kupovat, šíleně mě to baví, vybírat něco pro malou, už si ji v tom načančanou představuju, ani pro sebe mě to nebaví tak nakupovat, jak pro ni...je to super..

ijetka
8. únor 2007

Jé to mě těší, že takhle jetá nejsem sama 🙂
Pořád říkám, že si něco koupím, ale na sebe kašlu, zato na malýho... 😅
Ale teď mu budu muset i tak něco koupit páč ty rukavy.....a taky nějaký tepláčky na doma atd...

jita2
8. únor 2007

no já už sháním spíš letnější, šatičky, jarní bundičku atd...dívám se na mimibazar, a dnes jsem si právě objednala od jedné autosedačku, už mě ta miminkovská štve..nemáme kam dát nohy...ale abych sem nepletla jiný věci..když je to téma na oblečky..na nepraktický ještě k tomu 🤐

ijetka
8. únor 2007

To máš jedno, já taky píšu všechno všude 😀
Co to je za bazar, že bych taky mrkla? Díky

lussius
8. únor 2007

ahojek maminky, my moc zkušeností ještě nemáme, ale všechny ponožky jsme vyhodili, protože nám všechny z nožiček padají, žádná pevná gumička tam není. mamka ve vyškově koupila jednou jakési capáčky pletený, který se nad kotníčkem zavážou, takže to můžu regulovat jak moc utáhnout, aby neškrtily a držely.. ale jinak mě přijdou pro tak malé škvrně nepraktické normální gaťata a bundičky. nedám dopustit na dupačky a bodíčka - vše rozepínatelné v rozkroku. máma pokoupila v sekáči ještě jakési dupajdy "bez rozkroku" a je to děs při každém přebalování celé sundávat.. 🙂

danielah
8. únor 2007

Ahoj, mě rozčilují bodýčka co jsou u krku "přehrnovací" (bez patentek) - časem se lemy vytahají a Klárka má výstřih až na bříšku 😀
U ponožek máme opačný problém, všechny škrtí a pak má vytlačenou gumičku do faldíků 😅
Jako těhule jsem z neznalosti věci nakoupila spoustu dupaček bez zapínání dole, případně se zapínáním na knoflíčky - taky nic moc
No už mě nic nenapadá, ale jistě je toho ještě spousta

raculka
autor
8. únor 2007

Mně přijdou kombinézky fajn,ale musím si už dávat na to bacha.Ale to bych asi musela jedině vyzkoušet,abych poznala,kde mu skončí zip!? 😒
A ještě řvoucí scéna v obchodě,nic moc 😠
Čepičku taky máme jednu,kde má otlačený šev.
Já jsem koupila jedny super kalhotky do pasu v H+M, mají místo gumy takový silný pružný látkový pás,který nikde neškrtí a mají právě ty ťapičky-prostě jako dupajdy bez kšand.Je to vel. 62 ( bude nám 7.měs.)a pořád nám ještě jsou super.Sice to není extra levný,ale s kabátkem to tenkrát stálo asi 300,- což zase není tak hrozné, a nosíme to už přes 4. měsíce a ještě chvíli nám to bude.Bohužel jinde jsem takový neviděla a v H+M měli jen do vel 62, větší jsem neobjevila.Smůla 😠
Roláčky kupuju jedině ty na zapínání,ale ten náš má velkou hlavu,takže někdy i ty body a roláčky na zapínání mu jdou blbě navlíknout 😠
Ponožky- nemáte nějaké,které fakt drží? Nám teda všechny padají.Proto doma nejradši dávám ty dupajdy.
Kapucky-no ty mě taky štvou
Jinak ten náš je malej,ale buclatej,takže třeba kalhotky máme ještě v pohodě 62, ale body 74 jsou nám těsný.Pak se má dobře nakupovat-já mám to samé se sebou 😀
Lucisa- pokud máš ještě nějaké dobré rady,sem s nima, už jsem si všimla,že jsi zkušená mamina 😀
Já si občas připadám neschopná,že něco koupím a doma zjistím,že to není moc dobrý.😅

ijetka
8. únor 2007

Jo na ty body jsem zapoměla jsou to hnusáci a ponožky nám taky padaj, nebo se zařezávaj
Já jsem hlavně neznala velikosti, no nevěděla jak kdy bude velký, takže hodně doby s kr. rukávem ani neužil 😒

lussius
8. únor 2007

raculko a nebyly ty kalhoty jemně zeleně proužkované a kabátek se zajíčkem? to máme taky a už to nosíme i když je nám to větší, ale jsou taky moc suprové 🙂

raculka
autor
8. únor 2007

lussius- to jsou přesně ony- jsou nádherný a měkkoučký 🙂
Nedávno jsem tam byla,ale opravdu jsem větší neobjevila.Možná to ještě zkusím,třeba se tam zeptat. 😖

lussius
8. únor 2007

super 🙂 doufám že nám taky vydrží tak dlouho, i když mám pocit, že na délku nožičky nám už jsou tak akorát 😒 jsi z brna? taky se zkusím podívat na velikost,už nepamatuju, jestli měli větší, ale máme též 62..
sestřenice mě dala celý overal s takovejma našitejma ťapkama, které se pak mají ustřihnout a nosí se to dál.. nefím kde to objevila a jsem zvědavá, zní to docela dobře tak uvidím jestli to tak bude i fungovat 🙂

lucisa
8. únor 2007

raculko, dík za poklonu, zase tak zkušená nejsem, mám jen dvě děti a taky se občas napálím 😒

ale taky jsem ujetá na dětské věcičky... mám výhodu, že má kámoška - sousedka odrodila půl roku po mé první dcerce trojčata a vzhledem k velikosti rodičů, tak tu mou starší dceru už přerůstají. tak já si od ní za pakatel kupuju fakt pěkné a značkové věci - její mamka bydlí v rakousku a furt vnoučatům posílá parádu, kterou ani neunosí.

co se týče těch ponožek, taky jsme jich pár odzkoušeli a je to bída. taky jsem zjistila, že ne všechno, co je v kamenném obchodě a dražší, musí být super. občas se mi podaří v levnějších obchodech typu dena, sos sehnat za zlomkovou cenu pěkné věci, hlavně na léto, mívají spousty soupraviček troičko - sukýnka, tričko - kraťásky apod.
ponožky jsou ale nejlepší (které se nám osvědčili) takové, kterí mají jakoby spoustu jemných gumiček a ne jen širší pevný lem. moje holky taky nesnášely takové ty protiskluzové úpravy, vyloženě je rajcovaly, pořád mrčely, že tlačí a auau.

v době, kdy mé starší bylo asi půl roku, tak jsem sehnala naprosto úžasné capáčky v hypernově. koupila jsem tenkrát jedny a za týden valila ještě pro dvoje a pak to prostě zmizlo, už jsem je nikde nikdy nenatrefila. stály kolem 100, byly látkové, ale volné, takže jsem je používala na dupajdy nebo pyžamko. a gumička slabá, ale pevná, byla na kotníku. vypadaly jako manšestrové s podšívkou, krásně teplounké, nedaly se z nožek zkopnout, holky neměly vytlačené čárky, a že byly pěkně faldíkaté i na nožkách 🙂
do kočárku, fusaku naprosto úžasné, na jaře a v létě, když ještě nechodily a nebylo velké horko, tak místo botiček. a někdy kolem roku ještě na pyžamko, byly takové univerzální velikosti, vyhodila jsem je jen proto, že jsme je měly prošoupané a začaly jsme mít venku palečky - klubáčky.

roláčky jsem pak také objevila na cvočky, ty už byly oukej...

jestli si ještě na něco vzpomenu, určitě písnu.... 😉

lussius
8. únor 2007

když lucisa vzpomíná na kočárky,v CaA jsem ve výprodeji objevila super soupravičku kalhoty s tričkem a úžasně měkoučké bolerko s kapuckou navrch. vzhledem k tomu, že máme fakt teplý zimní fusak, tak než na Martina rvát celou kombinézu ve které se mě potí, dám mu jen to bolerko nahoru a spinká jak nemluvně 🙂
Lucisa tvé rady si zapamatuju 🙂 jak popisuješ ty ponožky se spoustou malých gumiček máš pravdu, takové jedny máme shodou okolností též z hypernovy, uplně jsem na ně zapomněla. jsou se štěrchacíma myškama a taky dobře drží a netlačí. ale taky je tam už nemají, byla to nějaká special akce ☹
mějte se, jdu spát, jelikož v noci ještě s tím naším kulíškem stáváme na kojení.. mějte se moooc pěkně, ahoj Lu 🙂

jita2
9. únor 2007

ijetka,
www.mimibazar.cz a je to úplně super, je tam všechno...tak mrkni..mimochodem - Ivetko, jmenuješ se jak má ségra... 🙂

ijetka
9. únor 2007

jita2
jsi zlatíčko 😀 díky, hned jak budu mít víc času mrknu tam 😉

anavka
9. únor 2007

Ahoj holky,
přečetla jsem si celou diskuzi a musim s váma ve většině věcí bohužel souhlasit 😒 Takže na doma dávám malý dupačky a bodíčky, protože jí nikde nic netlačí. Na bodíčkách mě štve, že ty co nemají u krku patentky, tak jí vůbec nepřilnou a má výstřih až někde na prsou, dál mají dlouhý rukávy, i když na délku už jsou nám krátký. K těm ponožkám, od každého je dostáváme, ale já jí je při tom dávám minimálně, protože má potom otlačenou gumičku na nožičce. Když jsem byla těhotná, nakupovala jsem, co mi přišlo pod ruku, ale třeba trička s krátkým rukávem jsem pro mimi narozené na podzim nevyužila vůbec, jenže v době nákupu mi tohle prostě nedošlo ☹ Jinak věci, co mají gumu v pase se snažim dávat minimálně, punčošky jen když jdeme ven nebo někam na návštěvu, tak pod kalhotky nebo kombinézku. Holky, chtěla jsem se zeptat, za kolik tak kupujete punčošky, já co jsem koukala, tak to bylo min. 130 Kč, tak nevim, zdá se mi to docela dost 😒

zevina
9. únor 2007

anavka, v obchodě ty punčocháčky obvykle tak stojí, mrkni v Kauflandu, tam mají kolem 70,- Kč, my je kupovali asi před měsícem, to byly v akci za 50,- a jsou fajn, dobrý matroš i vzory. A na bodíčka s krátkým rukávkem osobně nedám dopustit, podvlíkám je třeba pod tričko nebo pod roláček, ale už se hůř se shání, my jsme dlouzí a potřebujem aspoň 80 a samozřejmě za to nechci vyhodit majlant 😉

rova
9. únor 2007

K těm kalhotům na doma - zhruba do deseti měsíců jsem jí prostě přes den oblékala obyčejné dupačky, aby jí nic neškrtilo. Když začala capkat začla jsem používat punčošky (když měla ponožky a kalhoty měla studené nožky a stejně jsou pohodlnější). Jo a punčošky kupujeme obyčejně u stánků tak za 30Kč - jsou v pohodě jak materiálem, tak krásně barevné s obrázky.

lucisa
9. únor 2007

punčošky nemá cenu kupovat drahé nebo značkové.

stejnou službu udělají i ty levné, tím, že dítě leze, často sedá a klečí, tak jsou stejně nejvíc namáhané kolínka a potom šlapky. takže jedině když vám z nich rychle vyrostou, tak vydrží i pro druhé dítě.
ale my, co jsme neprošoupaly, tak se zase úplně vytahala gumka v pase (dnes se totiž většinou dělají ty všité, takže se to nedá utahovat).

takže pokud fakt nebyly moc prošoupané po první dcerce, tak jsem ty trochu "vygajdané" dávala druhé jen na doma, a to ještě pod tepláčky, na kterých guma držela i tu punčocháčkovou.... 😒

jita2
10. únor 2007

jo, to člověk pozná až po prvním dítěti, co využije a co ne..já jsem koupila taky věci, které nevyužívám...mám pár oblíbených praktických věcí..body, dupačky, punčocháčky...a nějaký kalhoty nebo trička využívám vyjímečně...naše malá má pořád studený nohy....to má asi po mě.. 😢

raculka
autor
15. únor 2007

No abych si pořád na něco jen nestěžovala,tak jsem nedávno koupila v Tescu super pyžámka(overálky)- v balení po 3ks asi kolem 220,-. Jsou moc příjemný a ta cena mi taky přijde bezva.I ty bodíčka odtamtud mi přijdou z lepšího materiálu,než třeba C&A, i když od nich mají zase hezké obrázky. 😎

dashak
16. únor 2007

Lucisku, my jsme dobré štramplíky (punčošky, ale ty určitě víš, když si z našeho kraja) dostali od švagrůvky - nefachčenko Aničky. Byly z Polska, tak jak jsme jeli do Auchanu (hypermarket) v Bielsko Biala tak jsem ji tam ještě nějaké koupila. Vyšly na 80kč a vypadají z venku jakoby froťáčky, ale na rubu je mako. Malé krásně padnou a guma tam není klasická, ale je přímo z toho matroše udělaný takový pružný pás. Na lezení doma ji je ale nedávám, protože by fakt měla sešňupané kolena. Na doma máme pár kousků z bazaru a ty ji vždycky dám pod bodyčko, takže to bodyčko to nikam nepustí.

Raculko, já nové hadříky kupuju vesměs jenom v Tescu a posledně jsem tam malé koupila sametové kalhoty - balené po 2 - jedny růžové a druhé proužkované kombinace modrých a růžovo-fialových odstínů, takže budou i pro kluka a vyšly jedny kolem stovky. Jinak bodyčka, ponožky + věcičky, které mě tam uchvátí kupuju v Polsku v tom Auchanu. Tam jsou třeba bodyčka balené po 4ks různé barvy a vyjde jedno na 30kč. A malá v některých chodí už narození, asi to roste s ní nebo co 😀