Nepraktické dětské oblečení. Na co dát pozor při nákupu?

raculka
8. únor 2007

Tak nevím, jak je to u vás,ale já často koupím něco super,ale pak zjistím,že to je nepraktické.Třeba teď skoro všechny kombinézky mají blbě zip vysoko ke krku,takže pokud bych ho zapla až nahoru,bude ho to dřít do obličejíčku.
Nebo máme super bundičku,která je sice dlouhá,ale když pod ní dám mikču,je těsná a mimi se nemůže tak volně hýbat.Vlastně mi spousta věcí připadá dost úzkých.Myslím,že to není tím,že bych kupovala malé velikosti.Když jsou větší,tak zase jsou až moc dlouhé a to je taky nanic. 😠
Taky mi připadá,že mají kalhoty těsné gumy.Nejradši dávám dupačky,ale zjišťuju,že na větší děti ( víc jak půl roku...)už se jich moc nevyrábí.Sice jsou jeansy správňácký,ale připadají mi nepohodlné,hlavně na doma.Možná je to jen můj názor a ostatním to třeba vyhovuje.😅
Máte třeba někdo podobné zkušenosti nebo tipy,co vadí vám a na co si dát při nákupu pozor?

ined77
23. črc 2010

ahojky 🙂 , tak se vším naprosto souhlásím a ještě mě napadly bambule na čepicích 😀 .
taková čepička s bambulkou je sice moc miloučká, ale už se nevleze do kapucky, shrnuje čepičku do oček atd 😉.
jinak zn. next je super 🙂

lynn77
23. črc 2010

hehe, teda tak nejak se vsim souhlasim, ale treba ja mela vetsinu dupacek s rozepinanim mezi nohama a stejne mi to bylo nanic, mala hodne kadila a to tak, ze kdyz jsem ji pred prebalenim svlekla, tak to byla jedina moznost, jak zanechat obleceni ciste (pokud to nemela rovnou na zadech 😉, takze me byly patentky v rozkroku na nic, ale souhlas, ze je lepsi je tam mit nez ne 😉

kocicinka
30. črc 2010

@meleri to máš pravdu, já jsem měla samé lacláče bez cvočků v rozkroku( nakupovala jsem v těhotenství, kdy jsem to ještě neřešila, nebo dostala od kamarádek). Já jsem zatím nenatrefila na nedžínové a nemanšestrové lacláče, aby měly rozepínání v rozkroku. Moc se mi líbí třeba tyto :
http://www.veselanohavice.cz/vn-sortiment/?sort...

Ale jsou zrovna bez toho zapínání 😒

Gumy musím skoro pokaždé povolovat. Ono se to v tom obchodě špatně odhadne, jestli ho to bude škrtit, nebo ne. A většinou škrtí. Škoda, že tepláčky s takovým tím ohrnovacím lemem se dělají jen v pidi velikostech.
Já jsem ponožky ani nepoužívala. Malý nosil co to šlo dupačky, pak overaly a punčocháče. Ponožkovat začal až od doby, co nosí capáčky.

tygrous
30. črc 2010

Jeeeezis, holky, vy jste me tak potesily tim, ze vase deti gumicky v pase na kalhotach taky skrti...ja si myslela, ze mam snad jen ja takove tluste dite😀 Takze nakupuju jen takove teplacky, u kterych jde guma vytahnout... Nechapu, proc to u vetsiny veci prosivaji skrz☹
Jinak ja nakoupila vybavicku dopredu docela dobre, horsi to je s vecma, ktere dostavame od babicky. Presne jak pisete - laclacky bez rozepinani v rozkroku, mikina s rozepinanim jen u krku a s kapuci, tesne ponozky z jakehosi umeleho matrose, tesna cepicka navic s takovym tim uzlikem nahore, ktery ho ale vleze tlacil do hlavicky, oblecky vel.0-3mesice, kdyz malymu byly 3 mesice a tyden🙂, zavinovacka, kdyz ja mela uz dve svoje a bohate by nam stacila jedna... A to tchyni pokazde rikam, ze obleceni mame dost, at radsi koupi hracku😉

kackaaaa
30. črc 2010

Také to máme tak, že malou škrtí všechny gumy. Už jsem si říkala, že je snad tlouštík... 🙂)

marrakech
6. srp 2010

Ahoj, taky mi vadi vsechny ty kalhoty skrtici v pase. Dupacky se mi zase nelibi. Nasla jsem skvelou alternativu - polodupacky. Mam dvoje od firmy Autex a nedam na ne dopustit. V pase maji siroky a mekky uplet.

blanka.k
6. srp 2010

Pro mě bylo nepraktické (odvíjí se to z toho , že máme špekounka)
- všechny klasické kalhoty, jelikož až na jedny jsou všechny malé v pase, jelikož mám tlouštíka 😅 (nehledě na to, že nejsou na patentky, což pro našeho "sráče", se kterým se pohne kvůli přebalování a už to z něj lítá, není taky moc ideál), to samé polodupačky, takže jedeme jedině v lacláčích
- dupačky a overaly, které sice mají patentky, ale třeba nejsou rozepínací až dolů k chodidlu, takže nohu musím složitě krčit a vytahovat při přebalování 😅
- 90% ponožek našeho tlouštíka škrtí kolem kotníků 😅 Různé capáčky atd. jsme v životě nepoužili 😅
- do málo elastických bodýček malýmu rvu ruce, skoro všechny ve vel.50+56 jsem vyřadila, protože se tam s hlavou 36cm nevlezl do "díry" na hlavu ☹ , pár dalších jsem vyřadila te´d, když je mu nezapnu kolem jeho krku, protže má pěkný ovárek
- čepičky bez šňůrek mu při hýbání hlavou po dně kočárku nedrží 😔
- svetry a mikiny co jsou oblíkací přes hlavu (raději mám se zapínáním, líp se oblíkají a když vlezu z venku do tepla (např.obchodu, tramvaje), tak to rozepnu úplně nebo jen trochu od krku atd.)

pett7
6. srp 2010

já zase nemusím body s lodičkovým výstřihem, má ho až někde u pupku 😅 ale zase některé body na patentky u hlavy nepřetáhl vůbec přes hlavu 😀 a ponožky to je taky děs má je skoro všechny zařezané.... mikiny přes hlavu mu nedávám a nejhorší byly overaly na patentky na zádech...

lenkabu
6. srp 2010

Patentky a knoflíky na zádech nebo vzadu na krku,chudák si na tom leží.

lenkabu
6. srp 2010

@kocicinka.........na veselé nohavici s oblibou nakupuju,dá se tam velmi dobře domluvit,určitě by ti je ušili i s rozepínáním

mmichall
7. srp 2010

@kocicinka U kanafasových a manžestrových kalhot propínání rádi doplníme. Za Veselou Nohavici přeje hezký den Michal Plecitý

janicka006
7. srp 2010

-overálky a dupky bez propínání mezi nožičkama- v noci byla paráda,když jsem dceři jen rozepla propínání-ani se tolik neprobrala.
-čepičky bez tkaniček- máme strašně vrtivé dítě,nevydrží chvilku v klidu,takže čepku bez tkaničky má za chvilku nahoře a vypadá pak jako kondom 😀 😀
-nakupuju hodně v sekáčích a nějak se mi tam nedostávají mikinky bez kapucí....takže máme 99% s kapucou,ale musí to mít při ležení v kočárku naražené na hlavě
-určitě cokoli,co se musí zapínat na zádech

jennyska
12. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila články na téma Kojenecké oblečení a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s kojeneckým oblečením a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/kojenecke-obleceni/. Jak jste ho nakupovaly, na co jste se soustředily, co jste využily/nevyužily atd.

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě shánějí takové zboží, jaké je právě kojenecké. 🙂

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska
Asmira team - Modrý koník