Oblečení pro říjnové/listopadové miminko

klara015
6. čer 2017

Zde davam par fotek co uz jsem objednala pro naseho klucika ktery se ma narodit 31.10.2017
Budu rada kdyz prilozite i vy fotky, prip. napisete na co se zamerit, kolik ks mit, v jake velikosti atd....myslim ze to hodne holkam pomuze, ktere tapou jako ja.👍

kacireksro
6. čer 2017

ja nejvic pouzivala bodycka a polodupky,ze zacatku toho moc nekupuj kdykoliv muzes dokoupit,ja jsem byla blazen a nakupovala a nakupovala a pak to jen hazelo do krabice protoze nam z toho za 14 dni vyrostla.koupit ze dve mikinky,kombinezu,dve cepky atd.hlavne bodycka,ja teda mela ty polodupky a nejake dupacky,potom overaly na spani.

soda365
6. čer 2017

náš první syn (narozen 10/2015) byl hlavně v body a overálcích zbytek věcí prakticky nevzal na sebe.. Druhému synovi (termín porodu 21/10/2017) dokoupím pár kousků bodýček s dlouhým rukávem a pár overálků a toť z oblečení vše.. Jinak si vystačíš, ještě kup max. se dvěma mikiny, dvoje tepláčky/kalhoty + teplý overal/kombinéza/fusak a máš hotovo - ostatní dokoupíš až se dítko narodí (z eshopů to máš doma hned) - zařiď se podle toho jak moc bude tvoje miminko "blinkací" 🙂...

monaluza
6. čer 2017

Moje pozadavky na oblecky na zaklade zkusenosti:

Syn je narozen v pulce listopadu, ze vseho nejvic jsem vyuzila overalky (celopropinaci, na rozlozeny overal polozim dite, navleknu prislusne rukavy na prislusne koncetiny, zapnu a hotovo 🙂), protoze cokoli, co se navlekalo pres hlavu, pro me bylo v pocatcich problem (velka hlavicka+tenky krcek+moje nesikovne ruce = zbytecne nervy 🙂). Body (dlouhy rukav, kratky nemel asi ani jednou) jedine zavinovaci a s polodupackami - syn si neustale sundaval ponozky, takze vse idealne s tapkami. Polodupacky jen se sirokym napletem - ne gumou, aby se nestlacovalo uz tak bolave brisko (v zadnem pripade ne dziny, sice to pekne vypada, ale kdyz uz "frajerinu", tak laclace). S prvnimi velikostmi (cca 50-62) to neprehanet, z kazde vyrostl za ctrnact dni az mesic, dele mu vydrzela az tak 68 nebo 74. Svetriky a mikinky nejlip bez kapuce (vzdycky se to nejak nahnaca a tlaci za krckem) a se zapinanim na patentky/knofliky (strasne se osvedcil pleteny svetrik jeste po mne 🙂). Capacky jsem nepouzivala vubec, na ven do kocarku mival kombinezky s tapkami, takze nebyly potreba.

georgina_
20. srp 2017

@soda365 mohla bych ještě poprosit o info, co se vám osvědčilo - jestli spíš kombinéza nebo fusak? A v čem jste miminko převáželi z porodnice domů? 🙂

fyii
20. srp 2017

Ja mela takovou plysovou kombinezku a ta s nim vyrostla az do jara. I s tou kombinezkou jsem ho strkala do fusaku a priryvala deckou. Takto jsme prezili az do jara. Kdyz bylo tepleji tak ubrat vrstvy. Ale staci ti max 10ks od kazdy velikosti. Muj maly byl hodne blinkaci tak jsme prali obden. Hlavne body s dl.rukavem, polodupacky, ponozky jsem davala pod ne jinak si je sundaval. No a taky overalky na spani a spaci pytle, nevi. Jak to dela, ale v noci je hrozne studeny, porad bez deky...tak urcite si clovek koupi nekolik krasnych boticek, kalhot atd. ale ve finale pak dava to co se rychle a lehce prevlika...prebalujes velmi casto urcite ze zacatku temer u kazdeho kojeni...

soda365
20. srp 2017

@georgina_ vzpomínky jsou hrozně pomíjivé, ale nemyslím si, že jsem mu dávala fusak ani kombinézu - já si takhle zpětně myslím, že měl overálek nebo body s dlouhým rukávek (teď už nevím), teploučkou takovou huňatou mikinku, tepláčky, čepičku, rukavičky a teplounkou deku na autosedačku.. 2015 bylo takové to léto, kdy bylo pořád těch 40 stupňů a syn se narodil 5.10. takže bylo pořád dost velké teplo - min. 20 stupňů, ale spíš víc takže jsem se spíš bála, že ho uvařím když ho víc obleču.. Ale na 100pro to už nevím.. vzpomínky mi v poslední době hrozně mizí

soda365
20. srp 2017

@georgina_
příspěvek výše se týká odjezdu domů z porodnice - potom v opravdu zimních měsících jsem dávala kombinézu a třeba ještě dešku.. fusak mi moc nevyhovoval..

georgina_
20. srp 2017

@soda365 jasně, nevadí, i tak moc moc děkuju za info! 🙂