Oblečení pro miminko do porodnice, co mám brát?

aspnet
30. říj 2014

Zdravím, chtěla bych poradit kolik a co vlastně mám brát za oblečení miminku do porodnice? Abych toho zase netahala zbytečně moc... Děkuji 🙂

peanutczt
30. říj 2014

já brala, pouze to v čem jela malá domů, oni v porodnici oblečky měli, takže zbytečné tahat 🙂

gosa22
30. říj 2014

pozor na to, že ne všechny porodnice mají oblečky...zeptej se dopředu tam, kde budeš rodit...my teda taky měli všeho dostatek, včetně plín atd.

pigpeppa
30. říj 2014

Já si to poprvé odpočítávala podle doporučení zkušenějších, podruhé jsem si vzala, co se mi líbilo, aby měla malá na fotkách 🙂 Poprvé jsem měla celkem nedostatek bodýček s dlouhým rukávem, jinak jsem měla vždy tak tři, tři s krátkým, dva overálky, čepičku, ponožky... Já jsem u druhého dítěte měla raději bodýčko s krátkým a k tomu triko s dlouhým, ale jako prvorodička jsem byla ráda, že jsem dostala dítě do jednoho kusu oblečení a nic se mu nestalo. 😀 U nás v porodnici oblečení automaticky nedávali, ale měli tam erární oblečení v případě zájmu/nouze. Já byla ráda, že mám dítě ve svém...

ellar
30. říj 2014

Mně pro malého dovezl manžel až při odjezdu oblečení. Do porodnice jsem musela mít svoje plíny, jinak zbytek nám půjčili 🙂 Ale to jsem věděla dopředu. Určitě si to zjisti dopředu 🙂

86radka86
30. říj 2014

taky jsme měli jen oblečení na cestu domů, v porodnici nám oblečení dávali 🙂

kocour1
30. říj 2014

Já jsem rodila v Neratovicích a miminku jsem nebrala nic (jen pak na cestu domů). Vše nám tam půjčili. Ale nakonec jsem si říkala, že jsem si klidně nějaké ty hezké nejmenší dupačky mohla vzít, protože z porodnice máme spoustu fotek a z té nejmenší velikosti jsme vyrostli cca za tři týdny...z toho týden v porodnici🙂. A v těch Neratovicích to bylo takové rodinné, měla jsem dítě celou dobu u sebe, sama jsem ji koupila, převlékala...ale zase v těch větších nemocnicích by se mohlo stát, že vám dítě vezmou, převléknou bez vás a oblečení zamění za erární🙂. Tak jsem si nakonec nechala přivézt aspoň moje hezké plíny - flanelové, barevné, do kterých jsem dítě balila a tudíž stejně oblečení nebylo vidět. Vůbec bych řekla, že první dva měsíce je na většině fotkách spíš v té plíně🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru