Oblečení pro novorozence na březen, jaké? Kolik kusů?

kikinkalove
23. zář 2013

Ahojky,chtěla bych se poradit,čekám první miminko a termín mám v březnu jaké oblečení a kolik kusů pro miminko pořídit?
Děkuji za odpovědi 😉

berynka
23. zář 2013

@kikinkalove
Já měla připraveno:
- tenčí kombinézu (docela jsme jí využili vzhledem k chladnému počasí)
- pár punčocháčků
- 6 bodýček s dlouhým rukávem
- 4 bodýčka s krátkým rukávem
- 5 overálků na spaní
- 2 tepláčky s ťapkama (využili jsme víc), 2 normální tepláčky
- 2 dupačky
- 2x bačkůrky
- 1 zimní čepičku, 3 tenčí jarní
- 3x ponožky
Velikost 56-62. Po pár týdnech jsem dokupovala dva svetříky a mininu (vel. 62).

limpopocz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prdlinka
24. zář 2013

@berynka využila jste i nějaký fusak do kočarku? Nebo je to zbytečné a stačí deka?, také čekáme na březen mimiska, ale až přiští rok 🙂...

dzejnab
24. zář 2013

já rodila také v březnu. To nejmeší oblečení nakup spíče s dlouhým rukávem - krátký jsme první měsíc možná dva vůbec nepoužili. Fusak do kočárku jsme měli, ale starší (nic úžasného) - malá v tom byla chvilinku a první dny asi moc ven nepůjdeš a v dubnu už může být "hezky". Já to pak řešila dekou (koupila jsem 2 - malou a velkou) a podle potřeby jsem jí do deky prostě zabalila a šup do kočárku. Pořiď si nějaký teplejší overálek a nějakou kombinézu - to jsem měla po jednom kusu a stačilo to - dítě ti z toho hrozně rychle vyroste.
Využili jsme hodně dupačky a když byla jó kosa, dala jsem jí do nich ještě ponožky. Punčocháčky jsme vůbec nepoužili.

berynka
24. zář 2013

@prdlinka za normálních okolností bych fusak nekupovala, ale měla jsem po dceři a nakonec jsme ho využili docela dost 😅 . Vzhledem k počasí jsem ho dávala až do května 🙄 .
Pak jsem koupila "jarní" fusak Pinkie a v kočárku ho máme opět teď. Prostě na to počasí se nedá spolehnout 😎 .

kikinkalove
autor
24. zář 2013

Děkuju za rady holky 🙂

zlatickamoje
29. zář 2013

@kikinkalove ahoj starsi je take breznovy a narodil se mi o 4 tydny drive a mela jsme od kazdyho asi 10ks vydrzelo nam to dlouho a druhy se narodil ted v kvetnu a asi to bylo tak nastejno s tema vecma ale vetsinou jsme to neunosily jelikoz jsme obrici a rostemjako z vody ted nosime 68 neco 74.z vlastni zkusenosti doporucuji dost bodycek a overalku a dupacek nektere mimca dost blinkaji takze budes muset prevlikat ja prevlikam i 3x denne.u nas celkove jede dost casto praka i kdyz tech veci mam habadej ale dost blinkame :(.pokud bys chtela a cekas kluka tak mam na prodej dost veci od 0-3 mesice (50/68) je tam i neutral par fotek na v bazarku vice muzu kdyztak poslat

princina
25. říj 2014

Někdo, kdo by přidal další rady -termín jsme měli nejdřív 13/3 a teď jsme se posunuli ještě o týden. Takže uvažuju nad tím, že musím doplnit ještě i teplé oblečení-pro všechny případy :D uvítám další vaše tipy!

masenka88
25. říj 2014

Já teda nemám ještě moc co radit,ale taky to řešim.Termín mám 4.3. 😉 Určitě budu pořizovat fusak,asi ten 2v1 od Emitexu-využiju ho když se malej narodí a pak i v zimě,když už bude velikej.A kombinézku chci koupit tu chlupatkovou.Myslím,že bude stačit a navíc jsou rozkošný 🙂 Za další tipy budu taky ráda...

tesilkacotton
18. lis 2014

Ahojky
mám termín také v březnu a jsem docela taky na ,,váškách" co kupovat...je toho tolik a člověk než si něco vybere...
Určitě se budu řídit tímto seznamem od berynka + http://www.promrnousky.cz/clanky/vybavicka-pro-... tam jsou také dobré rady.
Přemýšlím také o fusaku. Kamarádka mi nabízí od Emitexu, možná ho vemu. Ale když tak deky to jistí.
mějte se krásně a ať všem co tu jsou všechno klapne.

adelkav
18. lis 2014

Ahoj holky, já měla jednoho prcka v březnu a fusak jsme skoro nevyužili. Maximálně chlupatou kombinézu. Ale pokud chcete kupovat fusak, tak kupte nějaký ten rostoucí, který využijete i další zimu. Přeju všem hodně zdraví a spokojené těhotenství.

espada
22. lis 2014

@prdlinka Na mimíska jsem nekupovala nic, já nakupovala na miminko. Fusak jsem měla fusak až teď od listopadu. Rodila jsem posledního března a stačila mi teplá deka (taková ta chlupatá). Vždycky jsem malé dala overal, svetřík a deku. Nebo koupit flaušový overal a dát ho na ten bavlněný.

espada
22. lis 2014

@kikinkalove Zkopírovala jsem od @berynka a upravila podle sebe:

- pár punčocháčků
- 6 bodýček s dlouhým rukávem
- 4 bodýčka s krátkým rukávem
- 10 overálků na spaní (měla jsem více, páč bodyčka jsem požívala až později, overálky byly pohodlnější na oblíkání)
- 4 tepláčky s ťapkama (využili jsme víc), 2 normální tepláčky
- 1x bačkůrky
- 1x čepičku tenčí
- 3x ponožky (využila jsem až později)
2x svetřík
1x teplá deka
Velikost jsem používala větší, ale malá se narodila se čtyřmi kily, takže záleží 🙂

kikinkalove
autor
22. lis 2014

@espada Děkuju 🙂 Ale už nepotřebuji 🙂 Máme doma už 8 měsíční holčičku 🙂

espada
22. lis 2014

@kikinkalove Jé, tak to jsem se přehlédla. Pardon 😀

kikinkalove
autor
23. lis 2014

@espada nevadí 🙂 Děkuji