Od kdy si díte začne určovat, co chce mít oblečeno?

juliga
17. únor 2010

Pro sve dite obcas nakupuji nektere oblecky i pul roku dopredu, zalezi na tom, jestli se mi neco libi a jestli je mozno poridit za vyhodnou cenu. Obcas taky nakupuji na mmb a parkrat jsem se jiz setkala s tim, ze u oblecku treba na trictvrte roku ci rok bylo napsano, ze to byl oblibeny oblecek toho ditete. Proto bych se chtela zeptat, od kdy zhruba dite zacne urcovat, ze toto chce a toto nechce mit obleceno. Normalne bych rekla, ze toto zacne az ve skolce nejdriv, ale nevim, z mladi uz si nepamatuji.

kulimka
17. únor 2010

ahoj, já myslím že je to individuální. My kdysi neměli moc na výběr, tak jsme nosili co nám maminky nachystaly 😀
Moje dcera si nikdy zas až tak nevymýšlela, obléká si už dlouho co chce, teda podle toho co má ve skříni 😀 snažím se jí kupovat pěkné oblečení, dneska už to není problém oblíct dítě levně a pěkně.
Když je u ročního napsáno oblíbený obleček tak asi že se to líbilo mamince, já myslím že tak malým dětem je to šumafuk pokud se v tom cítí pohodlně. Já myslím, že si dítě začne vymýšlet tak ve školním věku, kdy vidí co nosí spolužáci, já ale myslím že to hodně záleží i na dětech, třeba stane se že ve škole někdo nosí jen značkové oblečení a posmívá se ostatním, že jsou socky, když nemají značku. Nedávno to bylo v TV 😝
Ale určitě už i ve školce si malá princezna chce rozhodovat jaké šatičky si obleče. My jsme taky šli párkrát ven s křikem, protože venku byl sníh a Terka chtěla letní šatičky
😀

kacka.va
17. únor 2010

naší malé je to naprosto jedno, do čeho jí navlíknu. spíš jí třeba vadí, že jsem zapomněla ustřihnout cedulky, které jí škrábaly a nebo jedno bodýčko jí asi kousalo, ale jinak co jí dám, to nosí a neprotestuje.

evi3
17. únor 2010

dcéra cca od 2 rokov občas vyberá, čo si chce obliecť. Ráno sa obliekame do jaslí a jasne zadefinuje, že chce tričko s "cici micou" a nie to biele, ale to ružové ... Občas vlezie do skrine, vytiahne odtiaľ nejaké tričko, vyzlečie to, čo má na sebe a oblečie to druhé, prípadne si navlečie na tepláky ešte sukničku 😀. A ceduľky tiež musím odstrihávať, ale to je ok, odstrihávam aj svoje, lebo mi to tiež vadí 😉

elema
17. únor 2010

Tak naše holčina si už teda určuje 😖 vybírá si podle barev a obrázků. většinou jí to vysvětlím, jindy mi dá celkem práci jí přesvědčit ale zatím to je vpohodě. Cedulky taky musí dolů 😀 Myslím, že s věkem to bude horší a horší. 😠

meleri
17. únor 2010

a co kluci?
těm je to asi úplně jedno? no jsem taky zvědavá jestli si bude vybírat.. 🙂

ivika18
17. únor 2010

meleri, není to klukům jedno, náš už začíná taky vymýšlet, že "toto kiki né" (tuto mikinu ne). A na spaní jedině ponožky se lvem. A to ještě nemá ani 2 roky.

atrami
17. únor 2010

Najstarší si vyberal asi od 2 rokov. Nemal rád obrázky-detské na tričku. Mladšiemu je to jedno.

vladimuraz
17. únor 2010

Kulimce a Kacka.vě teda záávidím tak hodné holky. Ta moje si vybírá od té doby, co začala komunikovat, tzn cca od 1,5 roku. Já jí třeba oblékla mikinu, ona si jí sundala a řekla jen : jinou, jinou a přinesla si jí. Od té doby, co se umí sama obléct, je to tragédie, převlékne se mi i několikrát za den. V podstatě kdykoliv jí pustím z očí....

berenika39
17. únor 2010

😉 😉 , vtipný 😉 . holky asi dřív, klukům je to spíš jedno. já jsem ale udělala zásadní chybu, asi před týdnem jsem řekla petasovi, jen tak, ze srandy, at jde do skřínky a vyndá si oblečení, že jdem ven. než jsem se rozkoukala, přinesl půl skříně, včetně plavek, který byly nejníž, dvoje kalhoty a asi tři mikiny. prostě co unesl v náručí. byl strašně štastnej a chtěl si to fšechno oblíknout 😀 😀 . no a on si to pamatuje a jak řekneme jdeme ven, letí tahat oblečení a pak se dohadujeme, co oblíknout a co ne. tak to ted musím odbourat, protože vyrážíme ven asi o půl hodiny později 😀 😀 .
takže i kluci .....
Ale že by si vybíral, co si oblíkne a co ne, tak to nehrozí, zatím vedu 1:0.

babulina
17. únor 2010

u nas si tiez princezna snazi postupne presadzovat svoje -v aprili bude mat 2, ale ide tam skorej o oblubene obrazky, tricko s minnie by mala oblecene napr stale, potom ma fazu ze macko pu, ale vascinou vyhravam ja
ale raz uz sme isli obleceni uplne strasne, ze nohavice macko pu na tom saticky s minnie - esteze bola tma a isli sme par blokov ku kamaratom sa hrat a nikto to pod bundou nevidel, lebo by si mysleli ze som sibnuta matka - ale na svoju obranu to som bola uplne na zaciatku tehu a zle mi bolo najviac na svete a nemala som uz silu po celom dni s nou bojovat 😉

helcenka
17. únor 2010

Ahojky, malýmu jsou dva a už si občas vybírá. Takže hlavně když jdeme ven, tak už nám to takhle trvá dost dlouho, než se vypravíme, a pokud se se mnou ještě začne dohadovat, co si na sebe vezme nebo nevezme, tak nám to někdy trvá pěkně dlouho.
Pokud jdu nakupovat oblečení a malýho mám s sebou, tak vyberu např. dvě tři mikinky, které mi připadají vhodné a pak dám malýmu vybrat, jakou by chtěl. Nebo u zimní bundy jsem mu dala na výběr ze tří barev a on si vybral. Musím ale vybírat nejdřív já, protože jinak by chtěl všechno růžové 😀 .

reruna
17. únor 2010

u nás je to právě ted to období, někdy mu vyhovím, někdy ale není čas na vymýšlení, než si vybere slipy, tak by mu umrzl zadek 😀 , to se pak vzteká, ale většinou mu dm na výběr třeba ze dvou a vybere si a je to.....

dadis
17. únor 2010

reruna-u nas tak isto, slipy su tema ranneho obliekania-ma 1 (maminka, tie vela vlacikov), tie si povie vzdy, ale kedze su k dispozicii tak 1x tyzdenne, tak si musi vacsinou vybrat z ostatnych - davam vzdy 2 na vyber...najprv si vyberie, potom si to este 2x rozmysli... 😀

dadis
17. únor 2010

a este som zabudla...zimna bunda 😀 ...na jesen som mu kupila v materskom centre na burze obnoseneho satstva zimnu bundu Next za 2eura - inak super, na ihrisko a tak...2 tyzdne na to mu doniesla babka z US peknucku bundu Tommy Hilfiger, myslite, ze ju chcel nosit?? 😀 😀 takmer 2 mesiace som ho vzdy presviedcala, nech si oblecie tu novu...ani za nic 😀 😀 ale potom po Novom roku som tu Next schovala, povedala som, ze je velka zima a potrebuje teplejsiu bundicku..tak sa dal prehovorit..teraz ju radsej nevyberam, nech vynosu tu novu, ved buduci rok mu uz bude mala 😖

sisi.v
17. únor 2010

malá je zatížená na sukně a šaty, cokoli co se točí - takže doma běhá v karnevalových..., ale jinak na ven si celkem dá říct, barvy ani vzory ji nezajímají, takže zatím žádný problém.

sjuzi
17. únor 2010

Tak u nás je to sranda, lebo malý je maniak do vláčika Tomáša, tak zo slipov vyberá len tie, kde je Tomáš, tričká tiež len Tomášove najradšej... Má aj jednu mikinku s Tomášom, tak tú by nosil stále... 😀 😀
Dokonca minule boli s ocinkom v Kauflande a medzi nákupom, ako som ho doma vybaľovala, som našla ponožky s Tomášom a pýtam sa mm, že prečo mu kúpil také tenučké letné... A on, že to Miško si vybral... 😀

vojtisek2007
17. únor 2010

Vybírání pozoruju tak od těch dvou let - slipy,ponožky a tepláky - tam je to vcelku jedno - ale tričko nebo mikinu - to je horor - má pár oblíbených kousků, který pereme pořád dokola....už ty oblíbený trika a mikiny kupuju najednou ve více velikostech....taky rifle - tam je taky hodně vybíravej a pásek do nich....no já doufám, že se to časem nějak urovná...dohadovat se s ním nemá cenu, to radši chodí celý dopoledne nahatej 😠

rolandik
17. únor 2010

Aj u nás je to tak. Zhruba od 2 rokov si moja slečna vyberá. Keďže má už skoro 5 tak môžem potrdiť, že to vekom graduje.
Ja mám teraz takú fintu: večer, keď už spí rozložím oblečenie na sedačku v obývačke. Tak, ako ho bude mať na sebe. Prvá vrstva tielko, nohavičky na to pančušky a tričko a tretia vrstva nohavice+ sveter. Malá sa teší ako tam tá Viky leží a zabaví sa. Vie to odviesť pozornosť, ale určite bude protestovať keď tam budú pančucháče čo sú veľmi tesné.

kristi
17. únor 2010

u nas zatim nic zasadniho, nevybira si 🙂

berynka
17. únor 2010

u sebe si pamatuju, že to bylo právě v období školky 😉 ... sem zásadně nechtěla chodit v teplákách, ale jen v sukni 😅 . S Hedu tohle zatim neřeším a hlavně nepodporuju, aby si vybírala... už takhle jsou dohady při oblékání 🙄 . Občas ale když přebírám letní věci, tak si vzpomene, že chce třeba kraťásky a tráví v nich celej večer 😀 .

lenkazdenek
17. únor 2010

Tak u nás to bylo už před druhým rokem,určitý oblečení si na sebe za boha nevzala,teď jí musím dávat aby si vybrala co chce nasebe za oblečení jinak je jekot 😅

meleri
17. únor 2010

Iviko,

to je roztomilé, že na spaní jenom ponožky se lvem! 😀 😵
no jsem zvědavá co vymyslí ten můj..zatím je mu to fakt jedno..

romana29
17. únor 2010

U nás nevím přesně, kdy to začalo, ale rád si vybírá, třeba svetr, pyžámko atd., nevadí mi to, zatím teda 😀

soanpe
17. únor 2010

no my máme pár kousků co jsou NEoblíbené. čepice, co padá do očí. svetr, který malou díru na hlavu 😅 a džínový lacláče, co jsou moc tvrdý 😝 takže věřím, že děti můžou mít i oblíbené oblečení už v roce 😉

vlasa
18. únor 2010

ja musim kupovat zasadne s malou,a spytat sa jej vzdy ci to bude nosit,lebo mame kopec veci novych kupnych skorej a bez nej,ktore si neoblecie ani za svet.hneva ma to,lebo su to krasne veci 🙄 teraz zasadne vsetko co je len trosku ruzove je dobre ☹

eppik.m
18. únor 2010

ahoj, Míša si oblečení nevybírá, pouze okomentuje obrázek na něm, bude asi po tatovi, tomu je jedno co si na sebe navleče ... 😀 😝

eppik.m
18. únor 2010

zato se pamatuji na moji nejmladší sestru, tá už od batolete zásadně dávala najevo co si obleče a co nééééééé 😉

med
18. únor 2010

U nás začalo vybírání si oblečení zhruba po tom druhém roce. Ale nikdy z toho nebyla žádná scéna, naštěstí. Né, že bych jí v tom nějak podporovala, ale aby byla důležitá, tak jí nechávám vybírat každé ráno kalhotky. Ty jsou mi fakt jedno, který si oblíkne 🙂 A je spokojenost na obou stranách. Ale aby mi dělala doma scény kvůli oblečení, to se mi naštěstí nestalo, i když se vzteká kolikrát kvůli úplným blbostem.

veverca
18. únor 2010

Tánička tiež asi od 2 rokov rieši čo má olečené, ale neprotestuje, iba sa teší, keď má pekný obrázok. Ešte aj na fotkách keď sa vidí, teší sa, čo mala oblečené. 🙂
med- tiež to tak riešime s nohavičkami 😀
horšie je to s tým mojím 7 ročným chlapom 😖 . On je taký "hustý" a stále sa sťažuje, čo mu je úzke (slipy, tielko, tričko, ponožky....) 😠

meleri
18. únor 2010

hm je fakt že některé věci už ted nemá rád, kvůli pohodlí třeba kombinézu, nějaké ty gatě co řežou, tak vyloženě nepohodlné věci jsem i vyřadila..