Podzimní a zimní šatník pro děti

monyszek
13. črc 2017

Maminky, zanedlouho se chystám na změnu šatníku dětí, na podzimní a zimní oblečení, akorát teď budu poprvé kupovat sama (do teď jsme podědili oblečení po příbuzných, kteří mají o trochu starší děti než my 😃) tak prosím, co všechno koupit a v kolika kusech cca?🙂

guinea
13. črc 2017

@monyszek Jak staré máš děti? Jsem v podobné situaci jako ty, doteď jsem dědila po pytlích 🙂, ale už tu možnost bohužel nemám... Ráda se poučím o optimální skladbě podzimního šatníku pro čerstvého dvouleťáka.

monyszek
autor
14. črc 2017

@guinea dvouleté a půlroční

jbzirafa
14. črc 2017

Na podzimni pliskanice se mi u dvouletého osvědčily pogumované nepromokavé kalhoty, které se natahují na tepláky , plus dvoje další venkovní kalhoty- podšité šusťáky nebo softshellky na chladné dny. (Další kalhoty rezervní, parádní, jak chcete ) K tomu dvě bundy, softshelku mohu zase doporučit, sustakovku (pod kterou nabalite podle potřeby ) a třetí do rezervy, na parádu. .dvoje boty a jedny gumáky. Na zimu stačily jedny boty, porad jsme susili. dvě čepice. Bavlnene. Na zimu také dvoje obložení bunda + oteplovacky, nebo kombinéza, 3X punčocháče (nebo více jestli dáváte misto tepláků, ale blbe se slikaji na nočník. Dvě čepice teplejší, rukavice asi čtvery (chce to vyzkoušet na ruku )2 X mikina fleeska pod bundu. A pak nejaké obyc na doma. Tepláků jsem měla snad deset, kvůli nehodám při učení bez plenky a nektere byly na ven.

jbzirafa
14. črc 2017

Půlroční moc jiných věcí než nosi ted nepotřebuje, do kočárku teplý fusak a podle něj kombinézu, overal, na podzim lehčí, co třeba máte ted (bylo na jaře )a přidávat podle teploty deku. A pláštěnku na kočárek a pro vás dobrý rukavnik.

martiniquest
14. črc 2017

U dvouletaka zkusenost nemam, ale +- pulrocniho jsem doma oblikala do teplych ponozek, zateplenych teplaku, bodyna s dlouhym rukavem a mikiny. To same mel na ven do kocaru do fusaku (plus rukavice a merino kukla) a nebo do satku pod nosici bundu (opet plus kukla). Na spani klasicky overal. Z tech neobvyklejsich veci bych vyzdvihla zminenou kuklu. Je tenka, nekouse, zahreje. V pripade velkych mrazu se na ni da pouzit jeste cepice. Chrani i kus obliceje a krk, navic si ji dite nesunda. Za me skvela vec. Mame znacku Manymonths, vydrzi diteti na dve zimy a je moc prijemna. Cena neni nizka, ale da se koupit ze druhe ruky a uprimne, pouzivali jsme ji rijen-brezen denne. Pro teploty nad 10 stupnu mame koupenou bambusovou kuklu od Bamboolika a tu taky hodne vyuzivame.

jitavrtule
15. črc 2017

Podepisuju prispevek od @jbzirafa na dvouletaka, hezke shrnuti.
Asi zalezi, jak jste taky daleko s odplenkovanim, u nas ted vedou gate do napletu, co se snadno sundaji na curani /neni cas ztracet cas ksandama!/ .
Softshellky gatě i bunda k nezaplacení, odchodila v nich jaro, naimpregnované nanoimpregnaci vydrží i do mokra/deste. Mmch za levno bundu jsem kupovala v Kiku a kalhoty maji fajn Unuo (mysleno kvalitni, dobre site a dost levne), ty jsem si sila.
Kalhoty a bunda do mokra, mysleno pogumovane nebo se zaterem taky neocenitelni pomocnici, mame podedeny komplet z Tchibo (stale v prodeji), ale ty jsou teda prave na ksandy, takze na letosni podzim trochu s otaznikem 🙂
Kukla super vychytavka, cepice si moje dite sundava odjakziva, navic chrani i krk - takze i pro maly i pro velky. Na podzim staci jednovrstva treba od Bamboolik nebo Outlast, na zimu jsou fajn merino.
Z materialu hodne lobuju za merino (kamase, svetry, kukly) a taky prave Outlast od Little Angel (bodycka,tricka), oboji funkcni material, hreje, mokre nestudi, dite se v tom nezapoti, budu kupovat znovu na nadchazejici sezonu, super do autosedacky.
Pro pulrocniho bych na chladnou sezonu koukala na veci co maji ohrnovaci rukavy misto rukavicek, pro dvouletaka pak na rukavice co se daji otevrit co nejvic na zip.
Jinak loni jsem davala vesmes jako spodni vrstvu bud puncochace nebo elastaky.

jbzirafa
15. črc 2017

@jitavrtule outlast super věc, také mám zkušenost, ne stedy s oblečením, ale fusakem , na zimu mrňousek mel jen mikinu s kapucou, (plus domácí body a tepláky ) nebo chlupatou lehkou kombinézu, když už bylo minus 5. Zimní čepice nebyla potřeba. Čim min prace s oblékáním, tím lépe , že .hlavně pohodlne a praktické na oblékání. U nás teda rukavice vedou obycejné prstove (nebo palčáky) natahovací .Sice boj s prstíky. Ale synovi vyhovovaly a mně se v nich dobře držel za ruku.