Dáváte miminku stejné oblečení i dva dny za sebou?

peditka
15. zář 2017

Ahoj holky,

čekám miminko a mám pořád pocit, že mám málo oblečení 56 :( Prosím, dáváte miminku stejné oblečení i dva dny za sebou, když ho má čisté nebo ho každý den převlékáte do jiného?

alena2109
15. zář 2017

Ahoj, převlékala jsem každý den, teda alespoň body. Měla jsem asi 10ks body a 5 ks polodupaček, 3 overaly na spaní a asi 2 mikinky 🙂 Tuto velikost malý nosil asi 3 týdny 🙂

ajja87
15. zář 2017

Ahoj,ja dávala každý den čisté,ale vím, že některé maminky dávají i dva dny za sebou.Zalezi na tobě,jak uznáš za vhodne.A tu 56 dávat dlouho nebudeš, strašně rychle z toho děti vyrostou.

dydy43
15. zář 2017

Ahoj,
ja jsem toho nakoupila zase strasne moc a zbytecne. Boda jsem prevlikala vetsinou kazdy den, nebo jsem je ocuchavala jestli nejsou smrdet blitickem😅, kdyz ne taky jsem ho dala druhy den, teplacky to samy, kdyz jsou cisty proc ne, jinak by jsi furt jenom prala detsky hadriky. Moc toho nenakupuj oni ty prdelky rychle rostou, akorat za to utratis penize a vetsinu ani nestihnes pouzit. Navic treba ja jsem si oblibila par kousku a ty jsem stridala dokola 🙂 V nejhorsim to premachnes v ruce, vecer a das na topeni. 😉

ladyhacek
15. zář 2017

když bylo čisté 😀 > deně jsem převlíkala asi 3x-4x > byl malinky a protékalo mi to dost často plenami.
56 jsme měli asi 4 týdny > no 2-3 týdnu mu bylo ještě newborn a během první týdnu jsem malé oblečky dokupovali.
Nevím kolik otho máš (já měla asi 10x > 5 body vel.50 a střídala to) kdyžtak sjem ohrnula rukávy a dala větší velikost 🙂

eviicka
15. zář 2017

Souhlasím s ostatními, že v 56 toho nejspíš moc nevyužiješ. V nouzi jde pak dát větší velikost. Body mi určitě nevydržela více než jeden den, ale pyžámka nebo dupačky ano.

ivuse20
15. zář 2017

Já na začátku dávala i dva dny po sobě. Ale teď měním třeba 5 body za den, protože často ublinkává. A oblečení mám dost. Jinak malému bude za 2 dny 8 týdnů a stále unosí 56

eva_sajdla
15. zář 2017

U první dcerky jsem body skoro nedávala, nosila jen overaly a ty jsem měnila tak minimálně 3x denně - často blinkala. Druhá dcerka pro změnu overaly nesnese, takže jsme dávaly body a nosí je, když se nestane žádná nehoda, i dva dny za sebou a pak jsou zas samozřejmě dny, kdy zvládne i dvě za hodinu 🙂. Takže to nejde takhle moc říct, ale rozhodně souhlasím, že tu 56 bude dítko nosit fakt chvíli a stačí jen pár kousků.

j.a.n.i
15. zář 2017

No, já přidám opačný názor, velikost 56 mělo dítko snad ještě někdy ve 4 měsících, takže nemusí vždy platit, že je to na chvilku... Naopak jsem ještě narychlo dokupovala něco v 50.

smudlinka24
16. zář 2017

Taky mam porad pocit, ze mam hadriku malo a dokupuji a dokupuji az je toho hromada😀
Jinak prevlekani nemame rady ani jedna, tak jen z pyzamka do denniho a pripadne pak treba neco lepsiho k lekari. Moc neblindime.
Obcas dam stejne pyzo a denni fusky dvakrat za sebou. Denni obleceni vzdy nazehlene a ciste.

rebe
16. zář 2017

Já převlékala 10x denně, protože syn hodně blinkal, a 56 několikrát dokupovala, měl to několik měsíců a všeho bylo málo. Ale to se dá v případě potřeby vyřešit během pár hodin, není důvod kdovíjak nakupovat dopředu.

martyina
16. zář 2017

Moje dcera nosila 56 tak do 2.5 Měsíců🙂 . A jelikož bylo teď teplo, vystačilo se s málem, furt sem prala a venku to sxhlo dobře. Moje dcera je blinkaci, což je problem;( to pak je potřeba více oblečení že začátku to z ní teklo proudem úplně. Takže ted sem kupovala 68-74 a mám asi 30 overalu v té velikosti teď🙂 ptz nemám sušičku .

barus.8
16. zář 2017

Tak ja sem 56 u obou deti mela asi 4 kousky,byli oba po terminu a velci,takze jsme v tom dlouho nechodili,bylo jim to kratke. U 62 sem ,kdyztak ohrnula rukavy,nejvic bych rekla sem mela 68.A ted u tretiho to taky nebudu nejak moc resit. Obleceni jsem menila podle potreby,nekdy v tom vydrzelo 2dny max., nekdy se prevlekal 4x za den. Blinkne si,protecemu plenka a je to hned. Samozdrejme k doktorovi nebo,kdyz jsme cekali navstevu,tak byli miminka jak z cukru 🙂. Kdyztak si zkus najit burzu detskeho obleceni nebo na fb prodejni skupinu v tvem okoli. Daji sem poridit pekne veci za par penez.

verunka_korunka
16. zář 2017

56 jsem ted u druhe pouzivala cca 2 mesice a zacinala dokonce s 50kou. Teprve po 2 mesicich jsem vytahla 62 velikost a teda tu mi asi nejak rustove preskocila, je ji uz skoro mala za 2 tydny... starsi dcera mela 62 az po 4 mesicich doma, ale je nedonosena, byla hubena a mensi... a kolik kusu? Asi bych zacala jak píší nekteri cca 10ks overal, 6ks body, nejake ponozky a teplaky. Hodne zalezi jak bude dite kakat a nebo blinkat... prvni porad blinkala a druha mi kaka skoro kazde kojeni a je to ridke a dost casto to protece, takze jsem vzdy menila az bylo potreba, nekdy mi overal vydrzel i par dni 😉
Jo a kamosi to delali tak, ze rano oblekli overal a kdyz nebyl pokakany, nechali ho do vecera a hodili do kose a na spani dali zase novy na dalsi den.
A za me teda na letni miminko body at maji hole nohy a nepecou se a zbytek roku lepsi overal, at nemaji z teplacku utazene brisko gumou, preci jen je to brisko dost trapi, tak proc jim pritezovat. A kdyz se moc hybou a vyslikaji nohy, tak na ne pres overal dam ponozky at to drzi na místě.

karlajasmine
16. zář 2017

Strasne zalezi jak casto bude vase miminko blinkat a kakat. Ja prevlikala v prumeru 3x denne, vete ''kdyz bylo obleceni ciste'' jsem se zasmala 🙂

leni88
17. zář 2017

Moje malá má teď 6 měsíců a 56 se chystám vyřazovat až teď, měla při narození 2 500g, takže jsem pak ještě naopak narychlo nakupovala 44 a 50. Od narození pořád blinká, takže já měním body tak 6x za den, takže skoro ob den peru. Ale třeba kamarádce nosí miminko 1 oblečení i dva dny protože ho prostě nijak neušpiní. Takže záleží na dítěti, jak velikost, tak frekvence převlékání a tím pádem i množství oblečků. Navíc uvidíš, co vám bude vyhovovat,já jsem třeba dopředu sháněla dupačky a malá nosila pak hlavně overalky. Takže bych toho dopředu zase tolik nekupovala a počkala podle situace, ono pak stačí zajet do jednoho nákupního centra. I když vím, že já jsem tyhle rady před porodem také neposlouchala a chtěla jsem mít všechno připravené dopředu 🙂