Sametové hadříky. Nepotí se v tom mimi? Nemá ekzém?

klara.t
6. lis 2009

Holky, hodně se prodávají sametové hadříky. Někdo tomu říká teplekší dupačky, teplejší overálky, mikiny atd. Prostě je to takový jakoby sametový. No ale není to bavlna, ani to není bavlnou podšitý. Je to příjemný na dotyk.
Nepotí se v tom miminko? Nemá pak ekzém? U dupaček se pod to dá body, ale co nožičky? Pod overálek se také něco dává? Když je třeba na spaní, tak je pod tím něco nebo jen ten sametový overálek?
Už jsem nějaké dostala, tak o tom tak přemýšlím. Ale prohlédla jsem albíčka a některé v tom mimi máte vyfocené a zdá se spokojené.

soanpe
6. lis 2009

klara
je to opravdu jemné a příjemné 😵 ovšem záleží taky na výrovbci
já když si vzpomenu na materiály, co byly před 30ti lety,tak mám už jen z těch vzpomínek kopřivku 😝

marcelkad
6. lis 2009

klara - proč by to neměla být bavlna? Co teda máš za složení na etiketě? Co já mám doma, tak je tam min 80% bavlny a někde i 100%.

Myslím, že je to příjemné a problém s tím není. Ale je lepší, když máš třeba mimi, které může ekzém zdědit, dávat oblečení ze 100% bavlny a máš jistotu.

dagina
6. lis 2009

klara, já osobně se sametem pro mimi moc dobrou zkušenost nemám, příjemné na dotyk sice jsou, ale hrozně se z ních práší (opadává právě ta střiž). A některý sametové věci jsou opravdu s PES, takže kdyžtak koukej po etiketách. Mě se prostě osvědčil klasický bavl. úplet.

soanpe
6. lis 2009

dagina,já co mám,tak je 80%ba a zbytek spandex -materiál,co odvádí pot,používá se do sportovních oděvů

marcelkad
6. lis 2009

fakt to chce pečlivě prohlížet cedulky a nekupovat umělotiny. Několik umělotin jsem dostala, když se malej narodil a hned to šlo do skříně a nikdy jsem mu to nedala.