Speciální oblečení pro děti na pláž. Víte o tom něco?

grisgot
5. kvě 2008

Ahoj maminky, někde jsem se dočetla, že existuje dětské oblečení chránící proti UV záření, speciálně k moři??? Víte o tom něco prosím? ☹

petule.h
6. kvě 2008

né, ale myslím, že je to zbytečné, od 4 měsíců jsem byla s malým u moře, mazala ho 50, byl jen v plíně a měl klobouček a byl pod deštníkem, v roce mi začal chodit, takže jsem mu dávala zase jen pleny do vody a mazala, klobouček a někdy triko, pač už byl neposednej

grisgot
autor
6. kvě 2008

Tak to ju..můj prcek je totiž po svém taťkovi a ten se strašně špatně opaluje..spíš spaluje a to může být na sluníčku jen patnáct minut. Tak mi doporučili nějaké speciální oblečení, v září letíme do Bulharska. Ale zatím jsem to nikde neviděla prodávat 😒

majaaita
7. kvě 2008

Grisgot, prý to jsou nějaké speciální celotělové plavečky, zkoukla bych net. Takový jako plavkový overal z nějaké speciální látky. Prodávat v obchodě jsem to neviděla, ale u nás stejně nikdy nic nemají 🙂

makelka
7. kvě 2008

grisgot a kdo ti to poradil, doktorka?

grisgot
autor
9. kvě 2008

majaaita..na netu jsem fakt moc nenašla..nebos tím neumím ☹

makelka..poradila mi to kamarádka z Anglie, má taky prcka s hodně světlou pletí. Prý to vypadá trochu jako neopren 😀 kraťásky a tričko. Já bych do toho Štěpína necpala, kdybych se nebála, že se jak jeho táta spálí během chvilky 😖

majaaita
9. kvě 2008

Grisgot, taky jsem zkoušela hledat a nic moc. Možná bych zkusila napsat maily známým výrobcům plavek, jestli to nemají v sortimentu, případně bych zkusila info v cestovkách?

slunickooo
9. kvě 2008

Grisgot - to jsem přřesněě viděěla v Tescu 🙂 🙂

sluninka
9. kvě 2008

gris...ahojky...existuje oblečení co má UV filtr...zeptej se v Mothercaru

slunickooo
9. kvě 2008

aha- ted to ččtu tady celý.... tak viděěla jsem to v tescu - ale nevím teda jestli to je ze special. látky ☹ chránící proti UV

grisgot
autor
9. kvě 2008

majaaita..ptala jsem se v HUDY sportu, tam mě tak trochu odpálkovali..cestovky, to je dobrý nápad..děkan! 😉

slunickooo..fakt v Tescu? Zajedu se tam mrknout! Díky, díky! 🙂

sluninka..mothercare? Týýýjo 😀 😀 😀

JSTE ZLATÍČKA! 😉

macejka
9. kvě 2008

grisgot

my také letos v červnu pojedeme k moři a náš malý bude nejspíš po mně a bude se hůř opalovat.Alespoň to tak vypadá,má světlou pleť.Budu ho mazat faktorem 50 a přes největší pařák což je cca od 12 do 15hod bude spát a nebo budeme zalezlí někde ve stínu.
Oblečky s ochranou proti UV záření existují,ale já viděla jen kloboučky a čepičky.koukala jsem,že jsi z Prahy,mají je v Pompo maxi v Edenu.A taky kšiltovka od Tchiba byla s touhle ochranou proti UV.Jestli jsou i nějaké neopren.plavečky s touhle ochranou nevim,ale po pravdě si to nedovedu představit.Jak by v tom děti asi trpěli vedrem a potili se pod tím?)nebo jestli je to nějaká spešl látka která odvádí pot,nevim)No já bych v tom teda nebyla ani za nic 😅
Jo a ještě ke krémům,loni jsem měla pro malýho krém od Avéne,faktor myslim 50.Má minerální filtry což je nprý pro děti nejlepší,nejvíc pohlcují to záření.na pokožce vytvoří takový jakoby bělavý film.Ale co se mi zdálo nevýhodné bylo to,že se né moc dobře roztíral a jelikož měl takovou světlounce oranžovou barvu tak někdy zůstal na oblečení,což je blbý.Stál asi 450,-

cermonca
9. kvě 2008

Zkuste Litex zrovna tento týden v Sama doma mluvily o plavkach a právě že se tam zmínily že nabízí i tohle 😉

zuzule
21. kvě 2008

My koupili na mmb plavečky od Nextu. Jsou moc hezké. Je to jako overálek (kr. rukáv a nad kolena), a vzadu je to na zip. Koukni kdyžtak do našeho alba. Ale uv filtr to asi nemá, ale stejně budu u moře malého zase mazat voděodolnou čtyřicítkou, takže se nebojím. Minule jsme to zvládli taky a to je neměl...

kony
22. kvě 2008

grisgot, taky jsem ty oblečky viděla v Tescu, ale blíž jsem nezkoumala, jako jestli mají UV filtr nebo ne atd. atp. ale jsou na celé tělo a neonově barevný i botky do vody k tomu... 😉

natalie77
27. srp 2008

Ahoj, nevíte, kde bych takové oblečení sehnala v Praze? Nebo něco méně nákladného, podobného, jako je Moira, KLimatex atd... Moc a moc děkuju 🙂

http://www.babysport.cz/uv-obleceni/

zevina
29. srp 2008

natalie, já nevím, když si představím, že dítko vyleze z vody a bude pak v tom mokrém oblečku, brrr... asi bych do toho nešla, bála bych se, že z toho nastydne a pokud ho z toho budu po namočení vyslíkat, tak to zase za ty prachy nebude plnit účel, že? radši víc bavlněných bílých triček (které se na pláži stejně zničí) klobouček a kvalitní opalovací krém, i tunis jsme bez problémů zvádli s OF 40 a to ne moc úspěšně jsme se snažili udržet malého pod slunečníkem

ale je to jen můj názor, možná s tím mají maminky dobré zkušennosti, my byli u moře s malým 2x a viděla jsem to tam jen na 1 dítku a zdálo se mi to právě dost nepraktický, navíc netuším jak se to řeší s plínama, bez bych to neriskovala, párkrát nám malý vytvořil bobek i ve vodě a když plínu, tak si ani nechci představovat to oblíkání a vyslíkání...

natalie77
29. srp 2008

Zevi, už jsem to přehodnotila, vezmu hodně triček a OF 50 Daylong....myslela jsem právě do vody, aby ho to netáhlo a bylo to lehké...ale stejně tam nebude dlouho. No jsem zvědavá,jak ho domutím být pod slunečníkem 😕 . To bude teda dovča.....se asi nezastavím 😉 😀 .
Takže trička to jistí, nemluvě o ceně....měla jsem asi blbou představu a je to na sezonu, takže vyhozený prašule 😉

jana.1
31. srp 2008

v pompo na zličíně v metrpoli mají kloboučky s uv filtrem, také jsem viděla ve sportovních krámech pro dospělé košile, trička apod. s uv filtrem (pro děti jsem nekoukala..). takže nemusí to být jen plavky.. krémy daylong kids, microsun baby (to je též od daylong) a další krémy z lékárny s uv min.!! 30 (ochrana vyšší proti uva i uvb) pro citlivou a dětskou pokožku (lépe asi minerální než chemické filtry), lehké oblečení s dlouhými rukávy nejlépe bílé barvy 😉

helend
16. kvě 2013

Já sem svým dětem koupila UV kombinézu od konfidence (http://konfidence.eshop-plavky.cz/e-shop/uv-kom...). Vybrala sem tenhle eshop, ale určitě bude i jinde. Děti jsou chráněné před slunce a nemusím je pořád hlídat jestli se mi natřeli atd. Tak že já doporučuji tento způsob jsou i čepičky atd. ale to zakoupím asi až letos až pojedeme celá rodina do Francie.

blahova_andrea
16. kvě 2013

@helend my jedeme k moři, ale o tom oblečku vůbec neuvažuji. přijde mi to nepraktické. přece, když to dítě vyleze z vody, tak ho nenechám v té mokré kombinéze, ne? a když mu ji teda sundám, tak stejně nebude chráněný 😀 nějak mi to hlava nebere, takže beru kloboučky, krémy a trička

brufinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brufinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
konidana
18. kvě 2013

Kdo má dost peněz, ať to klidně kupuje, pro mne vyhozené peníze. Už jste někdy viděly, že by se kdokoli spálil pod obyčejným tričkem ??? Když byly děti menší, tak v něm chodily i do vody a na sucho měly jiné...

elu
18. kvě 2013

Vyhozeny prachy

maximsarah
18. kvě 2013

Za mě taky vyhozené peníze. V loni jsme byly v Bulharsku, v srpnu. Hrozně špatně se opaluji, blondýna, bílá kůže a mazala jsem se vysokým faktorem a ještě jsem přijela málo opálená :D Dcera je blondýnečka, mazali jsme dětským krémem s vysokým UV a přijela černá jako bota. Děti to přece jen snáší lépe. Neviděla jsem jediné dítko u moře v oblečku, všichni max. kloboučky, tuničky nebo trička a pod slunečníkem.

helend
19. kvě 2013

Ten obleček je rychleschnoucí, tak že děti se nemusí převlíkat. Jasně obyčejné třicko stačí, ale třičko musíte pořád převlíkat pokud jde dítě do vody atd...

sanetta
21. kvě 2014

Dětské oblečení s UV ochranou vyrábí německá firma Sanetta. Obchod je v Brně.

jaajaa
21. kvě 2014

Vyhozene penize to urcite nejsou, muj syn mel vloni to triko s dlouhym rukavem, rychle to schne a pak se v tom vzdy jen placal okolo vody, Zijeme v Nizozemi a slunicko na pobrezi za neustaleho pofukovani je zradne. 😉

hojda
21. kvě 2014

Máme z Topolina za 120,- 🙂, koupila bych klidně bazárkový, na těch pár koupání.....

hojda
21. kvě 2014

@grisgot Stačí zadat do MMB značka Topolino a do hledání v názvu UV, jsou tam nové i bazarové.