Tréninkové kalhotky. Jaké vám vyhovují?

natalka1234567
28. zář 2009

Milé maminky poradte prosím,

dcerka chodí na nočník(16měsicu) ale občas se stane že to nestihne a oblečení je mokre prosím poradíte jake kalhotky kupujetea jak Vám vyhovují??

je drobek ma jen 9 kg

děkuji všem

pucik
28. zář 2009

ahojky, já koupila TESCO trénovací kalhotky a měli jsme asi 2x a malej ej pročůral, takže tyhle nedoporučuji. Já jsem malýho dávala na nočníček hodně často a pak si začla říkat sám a maximálně má kapku na slipečkach, moc jsem nepomohla, ale držíme palečky, aby to bylo vše vsuchu 🙂 😉

rencata
28. zář 2009

Ahoj Natálko. Já vyzkoušela tréninkové plenkové kalhotky Huggies a Pampers. Huggiesky byly lepší. Vydržely i dva dny, Pampersky, i když nebyly počůrané jsem musela denně vyhazovat. BuĎ se utrhl ten sucháč, který to drží, nebo byly tak moc sežmolkované, že mi to přišlo pro dcerku nepohodlné. Ale tréninkové kalhotky jsem používala jen na ven, doma byla jen v kalhotkách, občasná nehoda mi nevadila, aspon se tak rychleji malá odnaučila počůravat. Ale venku jsem nechtěla mít počůranej kočár, tak pro jistotu jsem ty tréninkové kalhotky nějakou dobu dávala. Přestala jsem,když vydržela být 14 dnů bez počůrání. Přeji hodně zdaru a štastnou ruku při výběru tréninkových kalhotek.

lenkazdenek
28. zář 2009

Ahoj,tak my vyzkoušely víc druhů,nejprve babylove z dmka,nic moc, přišly mi hlavně hodně silný,to samý tesco,pak sme zkusily hugies a fakt super,takže máme tyhle ,ale jen na ven,doma máme kalhotky,ona teda stíhí si říkat povětšinou i venku,ale furt nják nemám jistotu,nechci jí pak někde rychle převlíkat,navíc mám strach,že s řekne,že chce čůrat někde kde to prostě zrovna nepůjde(autobus,obchod)

timbouctou
29. zář 2009

Ahoj, my taky řešíme tenhle problém. Máme teď plenky Libero, jsou super, ale sucháč vydrží tak 3 zapnutí. Doma jsme jen v legínkách, těch máme hodně 😀 Ale venku třeba dneska bylo fakt zima. Takže Huggies? Zkusím je, i když normální pleny nám vůbec nevyhovují, jsou málo prodyšné a malý má sklony k exémům.

petra.vavra
30. zář 2009

ahoj, mě zůstal celý pytel Pampers pro holčičku, kdyby jste některá chtěla, prodám za 200....

timbouctou
30. zář 2009

petra - jsou moc růžový? Jestli ne, tak já bych je možná vzala. Dneska jsme měli venku dohadování, že prý "čííí" a pak jsme to nestihli, nešel nám v tý rychlosti rozepnout sucháč 😅

iloha
1. říj 2009

ahoj - já používala huggies, Fungovaly skvěle, rychle se stáhly jako opravdický kalhotky. Jsou na nich hezlý obrázky, střídaly jsme holčičí a klučičí - jsou s autíčky. Používaly jsme jen ale ne delší cestování a venku. 😀
Jinak jen náhradní oblečení ....

hancas
1. říj 2009

ahojky holki jestli mlžu taky říct tcůj názor!byla jsem ne besedě o nočníku...zdá se mi že tréninkové plínky jsou na nic jen to stojí penízky,mi se učíme taky na nočník sem tam nějaké neštěsrí je,ale rozhodně lepší než plínky ve kterých se jim zapaří zadeček a budou mít opruzeniny...můj nároz

zany
1. říj 2009

My jsme používali Huggies... Ale pak jsme je přestali dávat, protože měl jistotu, že se případně může vyčůrat 😖 Takže jsme to riskli bez, v autě se ptali častěji, jinak si vždycky řekl a nehod jsme měli hodně málo (musím zaťukat)!!! 😉

timbouctou
4. říj 2009

hancas - no my na nočník chodíme v pohodě celkem, spíš řeším ty procházky. Malej si občas řekne i venku, ale ne dost rychle a v týhle zimě ho pořád převlíkat... a zas normální plínu můžu po třetím zapnutí a rozepnutí vyhodit.

jjaanca
7. říj 2009

Holky, a k čemu ty kalhotky vlastně jsou? Proč použáváte kalhotky a nedáte plenu? Taky mě napadlo je pořídit, ale pak jsem si uvědomila že jsem nepochopila účel.

timbouctou
7. říj 2009

jjaanca - myslíš látkovou nebo jako normálně jednorázovou? Látkovou proto, že Alex se nikdy nevyčurá jen trochu, když už to pustí tak aspoň dvě deci a to látkovka pobere jen obtížně, takže by byl mokrý. A papírovku proto, že má sucháče a za prvně to tak rychle nerozepneš jako kdybys to jen sundavala a za druhé se to zapínání rychle ochodí a pak v podstatě nepoužitou plenu vyhodím. Už chápeš?

eppik.m
8. říj 2009

natalka1234567: ahoj, ja jsem naucila syna chodit na nocnik bez treninkovych kalhotek 😉 je zcela normalni ze jeste neumi vzdy zadrzet potrebu, jelikoz se ji jeste vyvyji nervova zakonceni ktere davaji impulz k zadrzeni a to my rodice neovlivnime ... my zacali v 16,5m. a cca v 18m. syn zacal krasne chodit na nocnicek jak pres den tak v noci bez nehod, vyzral a hlavne pochopil o co jde protoze i v noci si rekne sam ja ho to neucila a do rana se od te doby ani jednou nepocural. Staci vydrzet a prijde den kdy i vy budete bez nehod.

cimlik
8. říj 2009

Holky, jen pro zajímavost, v Albertech se bude prodávat limitovaná edice kalhotek Huggies, tak kdyby se vám líbily 😉 http://www.huggiesclub.cz/script05/ArticleDetai...

jjaanca
8. říj 2009

timbouctou - aha, takže jde vlastně o to, že jsou normálně oblíkací a ne na sucháč a absorbují víc než normální látkovka. No já právě o tréningových kalhotkách četla na http://www.latkovepleny.inshop.cz/inshop/script...
a tam píšou že je to pro děti které běžně nečůrají do pleny jen mají občas nehodu, protože mají omezenou sací schopnost. Tak to jsem z toho jelen.

timbouctou
9. říj 2009

jjaanca - no prosím tě ono to tak nějak bude 😀 až na to, že Alex nemívá "malé" nehody, chápeš? 😀 On právě už běžně do pleny nečurá, dnes měl trochu jen v noční plínce, a když to nepočítám, tak se nepočural už možná týden. Akorát mu ještě moc nevěřím v tom, jestli si venku řekne. Většinou je něčím příliš zaměstnán a vzpomene si, až když to teče do kalhot. Teď to takhle vyšlo podle mě hlavně pro to, že jsme chodili jen na procházky, mezi dětma na nějakém hřišti by to bylo samozřejmě jinak.

monika6e
10. říj 2009

jjanca: my jsme je taky začli teď používat, ale nic moc efekt to na nás nemá. Aničce je úplně jedno, že je počůraná :-/ Ale jinak skvělý jsou plenky Kushies - taky píšou, že zadrží jen malou nehodu, ale udrží nám normálně vyčůrání...

timbouctou
11. říj 2009

monika - ale ty jsou prací, ne? Nám tu všechno schne týden, to nevím, kolik bych jich musela nakoupit 😅

hancazivocich
24. led 2010

ahoj, moc prosím o radu - zkoušela jste některá trénink. kalhotky Nappy? Malá je Ďábel, trénujem na nočník, normální ,,sucháč" mě stojí nervy.. Než ji zalepím, tak zdrhne. Zkusila jsem Pampers - Active girl - v akci a super... Tak by mě zajímaly vaše zkušenosti.. Díky moc

helcenka
24. led 2010

Ahoj, náš brouček začal chodit na nočník v 10 měsících, od 11 měsíců do něj kakal a do plenky se od té doby nepokakal, tak jsem si říkala, s čůráním to půjde taky rychle. To jsem se ale pěkně spletla, už půl roku sice chodíme normálně na záchod, vždycky se tam vyčůral, ale do plenky taky, takže si vůbec neříkal. Začátkem ledna mu byly dva roky, tak jsme začali trénovat pořádně čůrání. Koupili jsme i tréninkové kalhotky. A vůbec se nám neosvědčily, protože malej je bral, jako normální plenku. Zkoušela jsem fakt všechno možné. Nechávala jsem ho i bez pleny a jemu bylo úplně fuk, že je celý mokrý. Teď to dělám tak, že doma má látkové kalhotky a chodíme často na záchod, tak jednou za den si řekne sám, jinak ho musím honit. Dnes máme první úspěch, celý den se nepočůral (teda kromě odpoledního spánku), na spaní má plenu. Když jdeme ven, tak má taky plenu, protože trén. kalhotky nám po počůrání protekly a malej měl mokré i kalhoty, takže mi to přišlo zbytečné je dál kupovat, protože pleny jsou levnější a udělají nám lepší službu. 😉

gejbule1
25. led 2010

Taky jsme je zkoušely ale je fakt že se dost rychle pročurají a jsou docela dost drahé 🙂.

hancazivocich
25. led 2010

já myslela přímo Nappy.cz - jsou tam za pár korun. Mně jde o manipulaci s dítkem - je lépe přepratelné 😀 Na trénink se vrhnem pořádně v létě - budem nosit asi doma jen bavlnu, aby nám to šlo rychlejc - na zahradě, atd - čůrat na kytičky 😀

Holčiny - pomoc - nemáte s těma plínkama www.nappy.cz zkušenost? Konkrétně svlékací - nejsou tak drahé

glickaiva
26. led 2010

Hancazivocich ahojky: koukala jsem,že máš teprve roční dítko. Má starší dcera je dost temperamntní, budou ji tři roky, se naučila na nočník až ve dvou a pul letech a do ted si občas cvrnkne. Z mé zkušenosti je lepší ještě vyčkat, její mozeček nato není ještě přizpusobený,dle odborníků je normálníů když se na nočník trénuje až kolem druhého roku, u Nás dřívější učení mělo opačný efekt, malá se blokla a pak slovo nočník uplně nesnášela a odmítala ho. Mladší dcera má rok a dva měsíce a v žádném případě si nedokáži představit, že bych s ní už trénovala.
Jinak já mám pro starší dceru a ven, kdyby náhodou nestíhala nebo si cvrnka tréningové kalhotky BAMBINO MIO, jsou pratelné a menší nehodu zvládnou. A hlavně když jsme zkoušily jiné nepratelné, nemělo to u Nás žádný efekt, páč malá to brala za plýnu ☹
Hodně zdaru 🙂)

reruna
27. led 2010

Ahoj, kdyby měl někdo zájem, prodávám pratelné tréninkové kalhotky Popoliny https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

hancazivocich
27. led 2010

glickaiva - já to trénuju, protože je velmi temperamentrní, splašená, tak aby spíš trénovala sezení na nočníku. Aby aspoň věděla, že něco takovýho existuje. Páč by mi mohla za rok z nočníku odkráčet. Nehrotím, posedí, když chce vstát, vstane a jde. Ale už hlásí, že Kiky kakala - většinou teda až když to tam šoupne 😀
Tréninkové sháním kvůli manipulaci s dítětěm. Mám na klíně, nebo na zádech (zřídkakdy), nasunu a zdrhá... vymejšlet kraviny

reruna - díky, ale Kikouš má ehm..82cm a 11kg, takže je to paséééé. A nožičky po tatínkovi, tudíž štíhlé určo nejsou 😠

hancazivocich
27. led 2010

jinak máma mě nutí, ať jí dávám na nočník furt, ale proč? Brácha měl plíny do 3, tak proč dítko stresovat? Ví, že to teče, kolikrát to i hlásí - minule si počůrala tatínka a klidně řekla čččččččč 😀 Nechápu, co je to za dobu - prý se ptají i dr., jestli už chodí na nočník - kámošky malá - byla na 1,5 a dr. to na ní vybalila. Kámoška z toho na prášky!!

glickaiva
27. led 2010

Mně se Mudr nikdy neptal. Některé děti jsou šikovnější a klidnější,tak se naučí dřív,ale podle mně není co hrotit, at si prckové užijí to bezstarostné děctví,jednou se to naučí a někde jsem četla nejnovější trend podle obdorníku Do tříl let je mezník naučit dítě přes den být bez plíny a v noci do pěti. Tak to snad zvládneme, ne 😉

lusi80
19. únor 2010

hancazivicich-tak my měly op nappy ty tréninkovy,jako asi jsou dobry,hlavně za pár korun jak píšeš,měly jsme je na dovolené u vody,protože jse nechtěla aby všude čůral a nedej bože něco jinyho 😀 ale spokojenost nic moc,když jsem mu je chtěla natáhnout jako slipy,tak se někdy stalo,že se z boku roztrhly a mohla jsem je nepoužité vyhodit ☹ a jinak fungujou jako papírové plinky,takže je dítě v suchu,nic necítí takže si neřekne,u nás teda žádnej úspěch 😒 pak jsme měly ještě od Pamapers,nevím přesně jak se jmenujou,měly fialovo zelenej obal a taky bez úspěchu,takže na dovo jsme to vydržely a pak zase zpátky plinka,pak jsme to začaly trénovat doma.A mimochodem,u nás neuspěla ani látková plinka,pro našeho malyho být v mokrym nebyl žádnej problém 😀 a po delší době být v mokrym se mi oprudil,takže nic,ale už jsem to zvládly a jsme úplně bez.A jinak,u nás se doktorky taky ptají,ale naše mi ve 2 letech řekla,že má nárok na plínku a máme zkoušet.Hodně úspěchu všem a zkoušet!!!!!!!!!a ptát se!!!!!!!!! 😉 jednou se to naučí

minea
20. únor 2010

Tak asi týden používáme pratelné Bambino Mio, a musím říct, že jsem od nich čekala víc. Protečou, mokrý jsou i kalhoty a někdy ponožky. Body nechávám rozepnuté, ale i tak to někdy odnese. No tak nevím, v čem spočívá ta nepropustná vložka 😒

marmazel
22. únor 2010

minea: ještě jsem je nezkoušela, ale máme je taky, a podle vzhledu soudím, že sou vhodný jen na to když to nestihnou na nočník, drobet si upustí, ale zbytek už jde do nočníku. A tím pádem nejsou mokré punčošky.